Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

bari68

Klasická rozprávka od Walt Disney,ktorá aj po takmer viac než 70-tich rokoch nestráca nič na svojom kúzle .Prelomový film v oblasti animácie ,ktorý nezostal nepovšimnutý Oscarom.Na svoj vek, veľmi kvalitne spracovaný, pekné animácie a krásna hudba.S veľkou ľútosťou povedané, vrchol animovaného filmu,z ktorého sa moderný Disney alebo Pixar môže ešte učiť. ()

Zagros

Sněhurka je docela fajn pohádka. Pěkná animace, velmi jednoduchý příběh, spousta písniček a zvířátek. S dětmi se na ni někdy v budoucnu rád podívám, sám ovšem ne. Jasně, byla prvním animovaným filmem a po svém úspěchu nastartovala nový žánr. Přesto mě nedokázala oslovit a jako dítě mě nebavila vůbec. Nevidím v ní nic výjimečného a nadčasového a jen za novou formu to na maximální hodnocení určitě není. ()

Han22

První z Disneyovek, první kreslené zpracování klasické pohádky a v roce 1937 první známější Hollywoodský film v barvě. Pohádka v té nejryzejší podobě - krásná Sněhurka, odpudivá macecha, spousta roztomilých zvířátek, šaškující trpaslíci a písničky. A taky pár pěkně hororových scén (bloudění v lese, čarodějnice a její sídlo). Nesmrtelný film, který by každý měl vidět v dětství (já viděl) nebo aspoň jednou v životě. PS: Písnička Hej Hou si zasloužila Oskara, nebo aspoň nominaci. Animovaný film roku 1937. ()

iXtr3m3

Jedno z najkrajších spracovaní klasickej rozprávky a pritom aj najstaršie. Mám to ako klenot vo svojej zbierke a dcérka to už videla. ()

Hopper

Disneyho klasika s nesmrteľnou trpaslíčou pesničkou, ktorá ešte aj po vyše 60-tich rokoch oslovuje deti a dospelých. ()

Nons3nse

Stará dobrá klasická Disneyovka :-) Pamätám si na tie časi keď som ešte na VHS pozeral túto prekrásnu rozprávku :-) Niektoré staré animáky sú lepšie než tie nové ... ()

dopita

V konkurenci dnešních animáků ze studia Pixar vypadá Sněhurka jako trpaslík. Ale to neznamená, že je to špatnej film. To ani omylem! Je to všechno jenom hodně jednoduchý a naivní. Přesto je Sněhurka nedostižným vzorem. A klasika, dopad tohohle filmu na svět animovanejch filmů ani nelze přecenit. Walt Disney posunul způsob animace na takovou úroveň, že se až do příchodu počítačové animace prakticky nezměnila. ()

Paity

Patrně nejlepší počin Walta Disneye... propracovanost, roztomilost, barevnost a hravost je to, co tuhle animovanou baštu zdobí. Skutečně není co dodat. Jednoduše skvělé! ()

Teg

Původně jsem se tomu hodně vyhýbal, ale teď nelituji. Jestli je na něčem vidět opravdu poctivá práce a láska k řemeslu, tak je to tahle čistokrevná disneyovka. A vůbec nejlepší scéna je, jak veverky zametají ocasama :) ()

farfalla

Výborný film ze studia Walta Disneyho. I po tolika letech je zajímavý a svěží. Myslím, že hrané Sněhurky z posledních let s ním tedy nemůžou soutěžit. Potěší i písničky, které sa snad nikdy neoposlouchají. Klasická klasika. Také oblíbený film gremlinů. ()

Perry-

Klasika, ve své době muselo jít o hit. Bohužel na dnešní dobu je to až příliš infantilní a roztomilé. 3* ()

Wishkah

Klasika ze všech klasik nejklasikovatější. Neuvěřitelně krásný film z doby, kdy to ještě studio Disney myslelo upřímně ()

Prochy38

Vidím, že vyčnívám z řady.... Nuda, hrozná nuda. Walt Disney a jeho pohádky jsou kult, ale to neznamená, že se z nich zblázním. Ač je toto skoro 80 let starý skvost, mě to prostě nebavilo... Na můj vkus moc písniček, a k tomu teda o ničem... Líbil se mi úklid zvířatek. Jinak, pardon. Průměrná pohádka. Jak ji známe, hezky namalavaná, ale, i když má 80 minut, strašně natáhnutá... ()

angloumene

Sněhurka a sedm trpaslíků je jednoznačně ta nejroztomilejší pohádka všech dob :) Co víc k tomu říci? Snad jen, že jsem opravdu nečekala, že by mě tahle nejklasičtějsí klasika mohla bavit i ve své tradiční podobě a ono jo. Pro dětské publikum ideální. ()

Rozjimatel

"Here, take it. Don't be nervous."     Absolútna klasika klasík kresleného filmu, zaradená i v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, priekopnícke dielo, ktoré v podstate povýšilo animovaný film na plnohodnotný žáner. V detstve som túto rozprávku miloval (videl som ju nespočetne veľa krát) a sála z nej neskutočné kúzlo aj po neskutočných 86-ich rokoch. Je to proste dielo hýriace fantáziou i vtipom, navyše s obrovským srdcom, pri sledovaní ktorého sa dojímam tam, kde by som to absolútne nečakal (milučké zvieratká) a neustále sa pristihujem, že sa škľabím ako retardovaný (detinský, ale pôvabný humor). Úžasná na tomto diele je i tá kombinácia detskej hravosti a miestami temnej, až hrôzostrašnej atmosféry (pri takomto kontraste nálad potom tá hrôzostrašnosť o to viac vynikne). Snímka má podmanivú animáciu (ani sa nechce veriť, že je z takej dávnej doby) a výborná je i jej hudobná zložka, s viacerými krásnymi piesňami (mojou obľúbenou scénou je hudobná zábava v chalúpke trpaslíkov).     "This is Dopey, he don't talk none." "You mean he can't talk?" "He don't know. He never tried." ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra