Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

RenataD

Film s nezapomenutelnými hláškami a plný Svěrákova humoru. Zůstalo nám zcela zatajeno, jak vypadá inspektor Klečka, víme jen, že "má tuhý kořínek". ()

JWK

Jak psal Lima... SaS jsou super, ale tohle je prostě nuda nuda nuda, hláška kachny kachny kachny je tak jediné dobré... ()

Zuca10

Jeden z mnoha důkazů, jak úžasný a specifický humor mají "Cimrmanovci" Smoljak, Svěrák a další. Smoljak je pro mě určitě nejlepší režisér a scénárista. Klobouk dolů.. ()

obrobr

Útrpný blábol bez špetky humoru , s nádechem jakoby inteligentní srandy , avšak klesajícíí do obrovské stoky blbosti , trapnosti ,a pomatenosti..... ()

Lukke32

Při scéně, kdy praktikant Hlaváček líčil Trachtovi průběh výslechu prostitutky Vilmy v bordelu, jsem se smíchy potrhal - a to doslova. Geniální :) ()

pajkir

"Tak mi Oulíku popiš, jaké máš tedˇ pocity?" "Pocity? Ťedˇmám pane inspektore pocit, že mi teče do bot" ()

Jirkacek

Kachny - Kachny - Kachny - Kachny - Kachny - Kachny...Takto by mohl znít můj komentář k filmu Rozpuštěný a vypuštěný, ale připadalo mi to poněkud jednotvárné, takže zkusím napsat ještě další postřehy. Tento pozoruhodný snímek jsem viděl poprvé někdy v období výbuchu Černobylu a ihned se mi zalíbil. A stejně tak po mnoha letech, když jsem jej viděl podruhé a o něco později znova, zkrátka tato potřeštěná kriminální komedie má svou kvalitu, která mne stále dokáže pobavit a pozitivně naladit. V některých snímcích děj hraje důležitou roli, v některých méně, přičemž Rozpuštěný a vypuštěný patří jistě mezi ty druhé případy. A právě jeden případ ve filmu vyšetřuje policejní inspektor Trachta, jehož skvěle zahrál Jiří Zahajský, což je podle mne jeho nejslavnější role. Pomáhá mu nezkušený praktikant Hlaváček alias Marek Brodský a oba spolu pátrají po zmizelém továrníkovi Bierhanzlovi. A právě během odhalování záhadného zmizení došlo k tolika absurdním situacím, jaké uměli vyrobit jen tvůrci Smoljak a Svěrák a to nejen v tomto filmu, ale i na prknech divadla Járy Cimrmana, který byl všude, ale nikdo ho neviděl. Diváci, kteří mají rádi tento druh humoru, musejí při sledování práce inspektora Trachty jásat stejně jako já, ale hlavně se dobře bavit. A protože mne tento film pobavil dosyta a dopita, rád mu uděluji výborné hodnocení. Suma sumárum, geniální snímek Rozpuštěný a vypuštěný ode mne získal pět vypuštěných hvězd *****. ()

rimul

Při cimrmanovském laskavém humoru se dá alespoň na chvíli zapomenout na všechno.....z filmu čiší obrovská pohoda. ()

Megahead

Podarená odľahčená komediálna detektívka od dua Ladislav Smoljak/Zdeněk Svěrák. Kvalitné dialógy, výborné herecké obsadenie, dobre zvládnutá kamera, atď. V časopise som sa dočítal, že pri natáčaní filmu, teda počas pauzy vznikol jeden celkom zaujímavý dialóg. Je spojený s hercom Zdeněkom Srstkom, ktorý mal vo filme len jedno slovo "Kachny", ktoré opakoval viac krát. Režisér Smoljak ho pristihol, ako hraje s Rudolfom Hrušínskym v krčme karty, a keďže mu to nedalo, opýtal sa ho: "Pane Srstka, umíte text?" Ten mu odpovedal: "Ale vždyť tam mám jen jedno slovo - KACHNY". Následne mu Smoliak povedal, aby mu ho predniesol a pritom ho upozornil, že slovo kachny je potrebné viac zvýrazniť: "Jděte se ten text pořádně naučit někam do klidu" - ukončil krátku debatu... :) ()

batik

U nás Cimrmanovské hry nie sú tak známe, takže neviem posúdiť, či predloha patrí k tým lepším alebo horším. Film je ale podľa mňa privedením absurdného humoru do dokonalosti. Všetko vrcholí v záverečnej scéne na železničnej stanici. Kachny (-: 85% ()

thoreau

Mám Cimrmany rád, ale tohle se nepovedlo. Sledování filmu je pro mě k nesnesení, proto vždycky koukám jen chvíli a pak musím jít dělat něco jiného. Už jsem těch kousků viděl asi dvacet a nevzpomínám si, že bych se něčemu zasmál. ()

milos.bradik

Tento dokonalý cimrmanovský film je jeden z mých nejoblíbenějších. Nádherná atmosféra první republiky, navíc podkreslená hudbou Petra Skoumala a humor autorů Smoljaka a Svěráka, to je perfektní směs. Navíc hlášky typu "Eskymáci, rybí tuk už ne.", "I ta ji nosila na srdci, chudinka.", "Nechtěl by moje boty?" nebo "Kachny". To je pro mne naprosto stoprocentní filmová komedie. ()

Bambulin

Dal jsem plný počet Smoljaksvěrákovic filmu hlavně proto, že tam S+S nebyli. Resp. Svěrák se krotil a Smoljak při jediném výstupu držel hubu. Hraní z jazykem a slovíčky tady funguje jak má. Neherci M. Brodský, lepší než M. Čepelka na divadle. Ostatní z DJC v pohodě zvládají, Weigel je ve své roli tak přirozený, že se vyrovná profesionálním hercům. Nádherná hudba, kulisy a lokality. Vše dotažené do skvělého výsledku. ()

kozloid

Film je vlastně filmová verze divadelní hry Járy Cimrmana " Vražda v salónním kupé". Viděl jsem obojí a film je mírně lepší, než divadlo. Až na jednu výjimku. Tou  je obsazení role policejního praktikanta Hlaváčka. Zde předvedl "herecký koncert " Marek Brodský a myslím, že by nebylo od věci, kdyby režisér filmu obsadil někoho jiného, např. nějakého skutečného herce. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel