Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

Anglicankaaa

"A jaký máte pocit teď?" "Teď mám, pane inspektore, pocit, že mi teče do bot." "Franta Jetel, známý svůdce žen." Skvělý film se skvělým obsazením a moc hezkou hudbou Petra Skoumala. Kachny účinkující v tomto kousku by měly, byť dodatečně nebo lépe řečeno in memoriam, dostat nějakou cenu, třeba Českého lva za nejlepší kachní herecký výkon v hlavní a vedlejší roli. "Kachny. Kachny." ()

pOne

Nadčasový koncentrát toho nejlepšího z dílny Svěráka a Smoljaka převedený na filmové plátno. Jedna z nejlepších českých komedií. ()

Weissik

Příjemný a jemný cimrmanovský humor, který potěší každého, kdo je naladěn na jeho frekvenci. Zde navíc obohacen o vynikajícího pana Zahajského jako smolaře inspektora Trachtu. ()

DooFooS

"Nezdá se to, ale i ta ji nosila na srdci… chudinka." aneb film plný hlášek, které se Vám budou vybavovat po zbytek života. ()

Pilinka

Podle mě vylepšení hry "Vražda v salónním kupé" takřka k dokonalosti. Perfektní výkon Jiřího Zahajského (a Zdeňka Srstky :)) jen zapadá do dokonalosti zbytku filmu. Nemám co bych vyčetl... ()

Toumyk

Koberec! Ukradli nám koberec. Ne, pane inspektore já vám to zapomněl říct, odnesli ho inspektoru Klečkovi. Prý jste mu ho sám nabízel...pro milovníky Svěráka, Smoljaka a Cimrmana nutno vidět... ()

infernet

"Kdo to byl? Kůň. Je u nás pátým rokem. Grošák!" nebo "Budu Ti držet palec. Kterej, tenhle? Můžeš si vybrat!" Tenhle humor je geniálně jednoduchý a jednodušše geniální, stejně jako pánové, kteří ho dělají. ()

baxz

Výborný Jiří Zahajský a spousta dalších skvělých herců ve výborné komedii a to není žádny tutl :D ()

kosaka

Kdo zná Vraždu v salónním coupé, je ošizen o několik příjemných překvapení. Nicméně teprve zde se naplno využívá potenciál vynikajícího inspektora Trachty, respektive obou Trachtů. ()

Facerr

Velkej kult a pořád prča. Dokonce narozdíl od jiných komedií, čím víckrát to vidím, tím víc se řežu smíchy. Tak nenucená forma humoru se objevuje snad jen u Cimrmanů. Kachny kachny kachny, ........ napsal bych víc, ale Vilma mi vzala tužku:) ()

DR.SZ

Úžasný snímek mě dále přesvědčuje o dokonalosti tvorby scénáristické dvojice Smoljak + Svěrák! S takovou absurditou, jak je film podán, se protíná taktéž výborné herecké obsazení, kde i malá role byla nezapomenutelná. Zejména pak symbióza nezkušenosti mladého praktikanta a přemoudřelosti vyšetřujícího inspektora. Ale občas děj kolísal na krátkých záběrech, vysvětlení point či na jakési rozkouskovanosti. Ovšem nezapomenu ani na jeden kousek a ode mne si film zaslouží 84% i za repliku inspektora :-D. ()

heavy66

Jak souvisí komplikovaný případ zmizení továrníka Bierhanzla s případem okradeného ševce Pecháčka, jakou úlohu hraje v případu kloboučník Oulík a Franta Jetel, který nosí čepici tak na stranu, že jste to ještě neviděli? Pokud je na místě činu univerzální dědic, je vyšetřování prakticky skončeno - jedna ze zásad inspektora Trachty, součást výuky praktikanta Hlaváčka. Uspějí Trachta s Hlaváčkem ve vyšetřování nebo ovoce úspěchu sklidí inspektor Klečka s pomocníky Ječným a Cíglerem? ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel