Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

Desmi

Svěrákův a Smoljakův humor mi nevadí. Nemůžu říct, že bych ho vyhledával, ale když už na něj narazím, většinou se zasměju. Jenže v téhle krimikomedii jsem ho jaksi postrádal, nebo na mě vůbec nepůsobil. Přišlo mi to mdlé, a to včetně příběhu. ()

honzzaq

Slabý odvar Vraždy v salonním kupé. Za hlavní problém považuju, že výkony herců ve vedlejších rolích výrazně převyšují hlavní dvojici vyšetřovatelů. ()

MrKrahujec

Pokud tady někdo Markovi Brodskému vyčítá hereckou topornost, pak nepochopil, že (a považuji to za jeden z hlavních kladů tohoto filmu) se tato postava toporně a prkenně hrát MUSÍ. Je to možná i ojedinělý pokus o zlegitimizování úděsného způsobu hraní nenadaných začátečnických ochotníků. A asi i tak trochu kolektivní parodie na ně, protože jinak víme, že pan Marek Brodský není ani začátečník, ani ochotník, takže jeho herecký výkon byl vlastně bezchybný. ()

Dawe2

Na Vraždu v salónním coupé opravdu nemá a je to škoda. Svěrákovce můžu, ale tohle mě mírně zklamalo. Mnohem horší než Cimrman, ležící spící či téměř jakákoliv hra, humor utrpěl příliš kompromisů. Přesto alespoň 3*. ()

Syndrom

Vedle Lijavce druhá nic moc hra z dobrých časů opravena a povýšena excelentním Zahajským. Ne jen scéna, ale každý moment je tu vtipný. ()

LencaN

Kachny, kachny, kachny..... kachny. To si z tohoto filmu odnesu. Svěrák/Smoljak bývají fajn, ale tento příběh je takový slabý odvar. Chybí tomu tah na branku. To neustále přetahování inspektora Trachty s dalším komisařem o případ mi přišlo vyloženě navíc. Bylo to otravné. Marek Brodský hrál ňoumu úžasně, až jsem chvíli přemýšlela, jak moc se musel snažit, aby byl tak toporný. ()

rigby

Dnes už klasické zlidovělé hlášky. Ale jsou to ještě takové nesmělé začátky pánů Smoljaka a Svěráka, jiné filmy se jim povedly více. Ale rád se znovu kouknu. ()

Kozlowski8

Filmová adaptace hry "Vražda v salonním kupé" v prvorepublikové atmosféře, se spoustou hlášek, nápadů a laskavého cimrmanovského humoru. 75 %. ()

mnaucz

Na Vraždu v salonním coupé to nemá, ale skvost to je. Na tomto filmu mě však silně mrzí Smoljakovo rozhodnutí obsaditi do rolí Trachy a Hlaváčka Záhajského a Brodského. Myslím, že dvojice Svěrák - Brukner by byla pro film lepší. Samozřejmě si oba s rolí nějak poradili (zvláště pak Záhajský), ale to "hledej šmudlo" a "šmudlo, to je nějaký výslech, tohle" to jde prostě u úst Svěráka a Bruknera lépe. Nic to však nemění na tom, že ten film, byť trochu pomalý, jest opravdu kvalitní. Co na tomto filmu cením je i hudební doprovod Petra Skoumala, který scénickou hudbu pěkně vyřešil. ()

PTuranyi

Výborná komediálna klasika s typickými rysmi dvojice Smoljak-Svěrák, postavená na kriminálnom podvozku typu Hříšní lidé města Pražského. Vynikajúce obrazne doslovné slovné hračky, nápadité komplikovanie zápletky a prelínaním príbehov vyšetrovania obuvníka Pecháčka a továrnika Bierhanzla s využitím originálnych metód a pomôcok ako je mechanický dvojník, ktoré sú zdrojom množstva komických situácií. Herecká dvojica Jiří Zahajský a Marek Brodský skvele stvárnili postavy inšpektora Trachtu a jeho neskúseného pomocníka. V hereckom obsadení sú väčšinou samé herecké esá českého filmu, takže všetky charaktery majú tú správnu mieru bláznivej serióznosti. Produkcia je v svojej jednoduchosti dokonalá a pre žáner krimifrašky úplne postačujúca. 90% ()

galil

Divadelní i televizní dílá známé české skupiny Cimrmananologů mám velice rád. Bohužel, přenést jejich divadelní humor na filmové plátno se tetokrát nepovedlo. Rozpuštěný a vypuštěný rozhodně nihoko neurazí, spoustu lidí potěší ale mě nechává celkem klidným. 70% ()

Kovi34

Tak tenhle film se mi ze všech filmů dua Svěrák - Smoljak líbí nejvíc. Ty dialogy a hlášky, ale i záměrně nedokonalé a toporné herecké výkony mě dokážou vždycky pobavit. ()

VLAN

Tento snímek se opravdu povedl. Je vtipný, zajímavý a dá se na něj koukat téměř kdykoli. herci kteří hrají se do prostředí hodí. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel