Policejní inspektor Trachta je známý nezvyklými vyšetřovacími metodami. Se svým mladým praktikantem Hlaváčkem se chystá rozlousknout záhadu zmizelého továrníka Bierhanzla. Avšak jeho nadřízený svěří případ čerstvě povýšenému vrchnímu inspektorovi Klečkovi. Ten je hned na začátku vyšetřování v Bierhanzlově vile přepaden. Vyjde najevo, že onoho osudného dne se pan továrník vrátil domů s ovázanou tváří a zamkl se v koupelně. Tam pak byl, jak se policisté záhy přesvědčí, ve vaně rozpuštěný a vypuštěný. U vany stojí prázdný demižon kyseliny sírové a na jejím dně uspořádaně leží nerozpustné součásti Bierhanzlova oděvu… Komediální detektivní příběh Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka vychází z jejich starší cimrmanovské divadelní hry Vražda v salónním coupé, tentokrát však bez účasti „génia“. Ladislav Smoljak, který se chopil režie, si pro hlavní role vybral Jiřího Zahajského a Marka Brodského, kteří si s nepředstíranou chutí zahráli v této parodii zašlých detektivních příběhů, plné nečekaných zvratů, přemetů a neuvěřitelných rozuzlení. (Česká televize)

Mukunda

Vtipné. Je zajímavé, že i zde, byť je vyšetřujícím příslušník policie, je zachována trojstrannost vztahu zločin – právo – spravedlnost. Tento vztah, v detektivkách jinak běžný, zde získává nový rozměr coby kritika určitých reálií v době natočení. Tu podtrhuje i osobní rovina, kdy chudák inspektor přijde i o boty. Toho si cením snad více, než všech těch humorů samotných. ()

Ozzy2

Bierhanzlova mast,na lysinu past:))Tak vaše nacionále bychom Hlaváčku měli:)I tahle ho,Hlaváčku nosila na srdci...chudák:))Jen škoda, že Smoljak to posral a nedal roli Trachty Svěrákovi.Zahajský tam dvakrát nesedl. ()

tranquill

"Dobře si ten náš kluk vybral..." Klasický "suchý" humor dua Smoljak-Svěrák. Něco ve stylu Cimrmana. Nalezneme zde spoustu hlášek a svérázné deduktivní i vyšetřovací metody :-) ()

frbulka

K tomuto filmu mě přilákal Vrcnní, prchni! a doufala jsem, že se bude jednat o něco podobného. Snažím si trošku doplnit vzdělání v oblasti české kinematografie minulého století a daří se mi objevovat úžasné klenoty. Film Rozpuštěný a vypuštěný mi však nějak do vkusu nehraje - ano, je v něm pár míst, kde se dá pousmát, ale jinak - na mě příliš unylé, rozvláčné, nemělo to tu správnou jiskru. Ale věřím, že pro hodně diváků tato komedie kouzlo má, soudě i podle zdejšího hodnocení. Jen já jsem ho neuměla nějak najít... ()

MrGregor

Bohužel. Duo Smoljak-Svěrák i vysoké hodnocení ve mně vyvolalo velká očekávání, která však zůstala nenaplněna. Jako divadelní hru si scénky dokážu představit, ale při převedení na film se vytratilo groteskní divadelní přehrávání, což je dobře, protože by ve filmu působilo absurdně, ovšem spolu s ním film ztratil právě v těchto scénách na komičnosti. Jediný, komu zřejmě neřekli, že nejde o divadelní představení, byl Marek Brodský, který pro své neherectví působil spíše otravně než mile zmateně, jak bylo zamýšleno. Takže shrnutí: Film má vtip, děj, ale i tak působí spíše nudně. ()

Biopler

Aj táto komédia z pera Svěráka a réžie Smoljaka má svoje silné chvíle, typicky skvelé hlášky. Schuti som sa zasmial hlavne na "štíkmajstrovi" v sanatóriu. Ale aj na svojskom Brodskom a jeho zisteniach z bordelu. Film je to zaujímavý svojim nápadom, myslím zápletku a pátranie po vrahovi. Ale prevedenie je slabé a vadí mi uveriteľnosť. Presné trefy mistra Hrušínského či múdra kačka a v neposlednom rade geniálna bábka inšpektora, na ktorú každý naletí, že je to skutočný inšpektor. Ale pozrieť sa to dá. ()

DAPDO

Pro mě další z nezapomenutelnejch českejch komedií plná skvělejch hlášek. Nejenom "kachny", ale i "už mu teče do bot", Trachtovy pravidla, dvojník Evžen a hlavně narážky na inspektora Klečku a spousta dalších, na který si tedˇ nevzpomenu. Po Jáchymovi, Samotě u lesa, Marečkovi a Kulovým blesku je tohle důkaz, že Smoljak se Svěrákem by měli bejt zařazení do programu na omládnutí, protože takhle super komedií se v dnešní době od současnejch českejch režisérů nikdy nedočkáme. ()

dalziel

"Bierhanzlova mast, na lysinu past!" "Bierhanzlova mast, pro muže všech kast" 👳‍♀️👩‍🦲👧🧒 🤣😂 ()

kluzo

Zkrátka Cimrmani... Plno hlášek... Takhle brzy jsi nás nečekal viď Oulíku... Špatne Hlaváčku. Tykejte mu. Máte před sebou sprostého vraha. No přinejmenším sprostého podezřelého... ()

Solly

Kvalitou sice nedosahuje původní hry, alei tak je to slušná komedie na kterou stojí za to se občas znovu podívat. ()

Ufon

„Kachny, kachny“ ... „že mi teče do bot“ ... nikdy nespatřený inspektor Klečka ... „Hlaváčku, pište si“ ... je toho opravdu moc, co z této vynikající komedie utkví člověkovi v paměti a chce ji vidět znovu a znovu. Některé scény se vyrovnají geniálním kázáním pana Sováka v Marečku podejte mi pero, kdy vyhrožuje, že jestli nebude mít dobré známky ... jiné jsou zase cimrmanovské, ale všechny vesměs neuvěřitelně vtipné a originální. ()

Trixi

Úžasná Smoljakovská komedie. " A to jsem se chtěl vlastně zeptat - cože to tu vlastně pěstujete?" " Kachny" ()

HonzaMag

Jasně, že kachny jsou dobrý, ale co takhle: "...Potom někdo navrhl, abychom vyrazili dveře. Tuším, že jsem to byl já...." ()

gemi

Tento film se na detektivní žánr dívá s obrovským nadhledem a s Cimrmanovským humorem. Lahůdková záležitost. ()

mdouglas

Film s klasickým cimrmanovským humorem, který mám opravdu rád. KACHNY, KACHNY - to je hláška, na kterou si vzpomenu snad vždycky při spatření těchto opeřenců :) 80% ()

RajAthen

Osvědčená squadra tvůrců a více než osvědčený humor, který je humorem vždy a za každých okolností, aneb kachny kam se podíváš. Skutečně se mi líbil konec, tak to zkrátka v našich luzích a hájích chodí. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel