Dobrý voják Švejk

• Slovensko Dobrý vojak Švejk (více)
TV spot

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová (více)

Nejznámější filmová adaptace satirického románu Jaroslava Haška v sobě spojuje nadčasový lidový humor a břitkou ironii, jež necílí zdaleka jen na nesmyslnost válečné mašinerie. Svérázného hrdinu, který se pro horlivé plnění příkazů nadřízených stává pohromou pro své okolí, ztvárnil ve filmu, vizuálně inspirovaném knižními ilustracemi Josefa Lady, nezapomenutelný Rudolf Hrušínský. (NFA)

DejnaDee

Neznám předešlá zpracování Haškova románu, ale tento film z roku 1956 pod režijním vedením Karla Steklého s excelentním Rudolfem Hrušínským v hlavní roli a dalších výtečných herců té doby, je pro mne naprosto nepřekonatelný! Jiného představitele Švejka si už ani nedovedu představit. ()

P@\/EL

Povedené filmové zpracování legendární literární předlohy Jaroslava Haška. Švejk v podání skvělého Rudolfa Hrušinského háže do placu jednu vynikající hlášku za druhou. Film v první polovině parádně odsýpá díky řadě komických situací. Nemůžu si ovšem pomoct, ale připadá mi, že v závěru je děj trochu nekompaktní a rozhádaný a nenabízí už tolik humorných scén. ()

pájap

napíšu to jasně....odpadáři a jednohvězdičkáři....běžte někam....cože???? liška jako švejk??? tomu by se smál i on sám....a ještě něco. Švejk ani knižní ani filmový není idiot...kdo to nevidí je stejný jako c.k .mašinérie ()

jonnybe

"Já jsem pro to, dát vás všechny postřílet". Dodávám, že je tady plno hlášek a skvělý Hrušínský a samozřejmě feldkurát Miloše Kopeckého, co furt nemá peníze a chlastá. Jasná 5 ()

agent_barton

Už jen kvůli dnes velmi slavné vedlejší roli M. Kopeckého jako feldkuráta Katze a všem jeho scénám ve filmu nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

iveta234

Už název napovídá, že Švejk je opravdu dobrák! Rudolf Htušínský si svoji roli užil na 100% neumím si představit, že by to snad zahrál někdo lépe. Díky za super film. ()

chicotomas

Tak trochu jiný styl komedie než ostatní české řachandy. Hašek v podstatě popsal český národ. A ať chceme nebo ne, jsme to my. Vychytralí, snažící se neustále všechno očurat a ze všeho nepříjemného se vyzout. Skvělé výkony Hrušínského a Kopeckého! ()

ssarka

obsah knížky by se uživil i v dnešní době i když je 100 let stará...pan Hrušinský se pro tuto roli narodil a opakovaně se na tento dvoudílný film ráda dívám..je plný inteligentního humoru,mouder,které člověk pochopí až v dospělosti a brilantně zahraný všemi herci,kteří se tam hráli ve velkých rolích i se tam jen mihli..holt zlatej fond ()

Skunkiee

Knihu jsem nečetl, takže můžu dát s klidným svědomím nejvyšší možné hodnocení. Herecké výkony pánů Kopeckého a Hrušínského jsou geniální. ()

Da_reba

Geniálne satiristické vyobrazenie začiatku 20 storočia a ktomu Švejk, superarbitrovaný pro blbost, neschopný brať čokoľvek vážne zato schopný priviesť každého do blázninca spojené s perfektnými hereckými výkonmi, hlavne Hrušinského a Kopeckého, ktoré sú podľa mňa hodné oscara, vytvárajú absolútne kultovú filmovú klasiku, ktorú napriek veku možno vydieť aj milión krát aj tak sa natom vždy zasmiať. 100% ()

the_weaver

Toto už v dnešnej dobe nemá koho pobaviť, leda tak diváka superarbitrovaného pre blbosť. Mám pocit, že som pri sledovaní filmu dokonca trochu ohlúpol.↵  Zábava totiž spočíva akurát v lámanej češtine arcikňažnej, šaškovaní opitého farára a jednaní iniciatívneho blbca Švejka, ktorý berie autority "prehnane" vážne, a tým ich má zosmiešňovať. To je síce dobrý zámer, ale v tomto filme to možno fungovalo pred 60 rokmi, nie dnes, naopak to vyznieva nudne až úboho so štipkou absurdity. Asi akoby sa niekto snažil napodobniť Monty Pythona, ale nedokázal by napísať ani vtipný dialóg.↵  Jediným prínosom filmu sú aspoň pekné zábery na Prahu. ()