„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

Nocturno culto

Dokonalé pokračování skvělého díla .. Pepek Vyskoč a vůbec četníci v Putimi, je radost sledovat kdykoliv ..Stále to má sílu člověka rozesmát ..100% .. ()

deLaFere

Nemám rád Jaroslava Haška, potažmo tento snímek. Ne proto, že by neměl kvalitu, to v žádném případě. Archetypálně mě irituje, protože famózní ironií zesměšňuje naši českou malost a já jsem velmi nerad, že jsme opravdu takoví malí (až na pár historických výjimek). Geniální Hrušínský nám ukazuje naší směšnost a my to kvitujeme, není to trochu smutné? ()

junxi91

Během sledování tohoto filmu jsem nabyl přesvědčení, že mám s Haškovým Švejkem společného více, než jsem si myslel. Ta schopnost se ze všeho vykecat, vše náležitě okomentovat a hlavně říkat věci, které ostatní štvou. Nedávno jsem byl okřiknut, ať jsem zticha, že melu nějaká moudra furt dokola. A taky jsem pěkně líný, nechce se mi nic dělat a válčit by se mi prostě taky vůbec nechtělo. A rád jím a piju. Ve filmu je snad každý záběr, každá scénka něčím vtipná. Zkostnatělost a přísnost starého Rakouska. Všichni neuvěřitelně vážní, prudérní a konzervativní, a jako svěží vítr se mezi nimi prohání otylý Švejk s věčným úsměvem na tváři. Rudolf Hrušínský umí prostě hrát všechno. Sprostými slovy se v tomto filmu taky zrovna nešetří. A i ten přísný poručík Dub si nakonec rád zajde do bordelu za slečnami, stejně jako si pan Vachmajstr rád přihrne a vyřvává protirakouská hesla, protože se snaží usvědčit nebohého Švejka ze špionáže. Tento film je prostě třeba vidět aspoň jednou do roka. Jo a to dřívější používání plurálu třetí osoby pro rozkazovací způsob, to se mi panečku zalíbilo. Podívají se na film znova! ()

PaRi

Nemám rád Švejka a nelíbí se mi můj oblíbený herec Hrušínský v této roli. Navíc už vůbec neberu pohled rudého komisaře sovětů Haška, posílený komunistou Steklým na Rakousko-Uhersko! ()

Stanix

Stejně dobrý, subjektivně možná maličko lepší díl Švejka, což je dáno především vtipnými eskapádami v jisté četnické stanici v Putimi v čele s Marvanem. "Bábo, jdou sem! Včera tady slyšeli nějaký řeči. Může bejt, že to ten jejich pitomej mozeček nepochopí, ale musej svatosvatě slíbit, že nikomu do nejdelší smrti nic nepoví, poněvadž to by je nesměli ani pochovat." ()

Clark_Kent

Švejka toho mám rád, poněvadž byl vždycky upřímnej. "Každej nemůže bejt chytrej. To by pak bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej." Milostpaní, moc na nás neřvěte nebo vám dám PŘES DRŽKU. ()

Marat

Snad mi milovníci Švejka prominou, že tento film už pro mě zestárl. Zestárl jeho humor a to mě mrzí nejvíce. Vím, že tento film je takřka kultovním, stejně tak Rudolf Hrušinský je jedinečný, ale film se mi nikdy nijak zvlášť nelíbil a stále se mi nijak zvlášť nelíbí. ()

Lumpus

Co děláte???! Vždyť sou tady lidi. tak tato věta mě na konci filmu ůplně nejvíc dostala ta naivita a nádhera , to se musí vidět ()

george82

Pro mě naprosto bezkonkurenčně nejlepší zpracování Haškova Švejka. I v druhém pokračování se jede ve stejném tempu a blbosti jako díle prvn ím. Hrušínský to zahrál tak úžasně, že tuto roli uskutečnil nesmrtelnou. ()

Havala

Kvalitativně se jedná s jedničkou prakticky o jeden film, námět bohužel podle Haška čili pro mě ne. Některá díla české literatury jsou těžký ústřel vedle. ()

Dinsberg

Podobně jako u prvního Švejka je zbytečno se rozplývat nad dokonalostí hereckých výkonů či literární předlohy. Právě Haškův přístup učinil ze Švejka to, co je. Karel Steklý jí jen dal konkrétní vyznění. ()

ostravak30

Myslím, že k takové legendě je zbytečné přidávat nějaký sáhodlouhý komentář. Druhý díl je stejně kvalitní jako první. Rudolf Hrušínský exceluje ve své nejslavnější roli. K němu se pak přidávají takové legendy jako Jaroslav Marvan či František Filipovský. Miluji obě švejkovské komedie. Vynikající scénář, herecké výkony a další věci, dělají z tohoto snímku legendární film. Psát tak, že patří k našim nejlepším filmům je skoro zbytečné, vzhledem k velkému množství kvalitních komedií v naší historii. ()