„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

PetrJulian

Film se celým názvem jmenuje: "Poslušně hlásím, že jsem opět zde!" Co je na titulcích, to platí! A věděl to už Karel Čáslavský! ()

lobo87

Pre mňa trošku slabšie oproti jednotke, čiže idem aj s hodnotením dolu. Švejk mi jednoducho nesadol až tak, ako som čakal na základe tunajšieho hodnotenia... 65% ()

Jeptun

Nejde jinak. Nesmí vzniknout jiná verze i když je tato taková jaké je. Při představě že Petr Novotný hraje balouna a jeho neméně otylý syn Švejka se musím jít vysrat. ()

Stanmi

Vojenský sluha Josef Švejk (Rudolf Hrušínský) cestuje se svým nadporučíkem Lukášem (Svatopluk Beneš) do Českých Budějovic, aby se připojili k 91. regimentu. Jedno nevinné zatahání za záchrannou brzdu vlaku však způsobí, že je Švejk od svého nadporučíka odloučen, Švejk se však přesto chce dostat ke svému regimentu a tak do Budějovic vyráží pěšky... Pokračování osudů dobrého vojáka Švejka režiséra Karla Steklého možná není tak proslulé jako jeho předchůdce, přesto snímek neztratil nic z kvalit prvního dílu. Tvůrcům se tak opět podařilo oživit legendární Haškův román a my tak můžeme sledovat slavnou Švejkovu budějovickou anabázi a poté pochod jeho marškumpanie na frontu. A nebyl by to Švejk, aby se zase nedostal do spousty komických situací, kterým však čelí se svými typickými prupovídkami, příměry a hláškami. Herecké obsazení je opět špičkové a stejně tak i herecké výkony, kterým pochopitelně kraluje bezchybný Rudolf Hrušínský se svou dobráckou tváří ( také se mně však velice líbil Jaroslav Marvan jako pan vachmajstr Flanderka). Poslušně hlásím je tak opravdu zábavnou protiválečnou komedií se skvělými hereckými výkony a nezaměnitelnou atmosférou, která prostě nikdy neomrzí. ()

koza3

Pokračování Švejka mě moc nebavilo. Pravda, že těch jeho chytrých keců je tady mnohem méně, ale příběhově ani zvratově se to s jedničkou nedá srovnávat. Švejkova blbost prostě překročila hranici snesitelného. ()

Kennedy_R

Opět komediálně spanilá jízda Rudolfa Hrušínského v neméně povedeném pokračování (a zde se stejně vysokým hodnocením jako u prvního dílu). Nejlepší vedlejší role Franty Mrázka jako ožralého závodčího (v prvním díle hrál velkohubého harmonikáře v pražské putyce). ()

carl.oesch

Už to není tak nabité a perfektně plynoucí, jako první část. Ale pokud na čtyři díly měl být určený jeden film jako na první dva, nešlo to jinak. Tady je spíš několik silných epizod (nejraději mám onu putimskou) a dvě už vysloveně válečné - zastávku na železniční stanici cestou na frontu a Švejkův nápad se při průzkumu převléct za ruského vojáka a nastoupit do kolony zajatců. A nejmilejší hlášky pochází právě z Putimi - ONI SOU HLAVA, PANE VACHMAJSTR. NO PROTO JSEM TADY V PUTIMI VELITELM JÁ! A farář. PANE VACHMAJSTR, PRÁVĚ JSEM POTKAL PEPKA. PRÝ JSTE MU ŘÍKAL, ŽE CÍSAŘPÁN JE DOBYTEK A ŽE TO NEVYHRAJEME. ŽE S NÍM O TAKOVÝCH VĚCECH MLUVÍTE. VŽDYŤ PŘECE VÍTE, ŽE TO JE S PROMINUTÍM, PITOMEC... ()

paniColombova

Film jsem již ohodnotila v prvním díle, ale tady v tomto díle válí především Marvan a i pan závodčí je k popukání. NENAPODOBITELNÁ KLASIKA TENHLE FILM. ()

gpx

Málokterej film je po všech stránkách tak hutnej, že by se na něj dalo koukat znovu a znovu, aniž by ztratil byť kousíček ze svojí zábavnosti. Švejk takovej je. Díky bohu. ()

brasek

Jeden z nesmrteľných filmov s Rudolfom Hrušínským. Skvelé a zábavné... vhodné na každý okamžik života. ()

gezper

"Švejku, Vy dobytku !" ### Pro mne je tohle spolu s předchozím dílem prostě srdcovka. V mládí se mi to dostalo do krve a od té doby se to nemělo šanci vyplavit. Krom naprosto perfektně ztvárněného Švejka, který je od této chvíle vždy s Hrušínkým spojen, je zde excelentní Marvan coby putimský strážmistr. [100%] ()