The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

chef

Asi životná rola Val Kilmera vo vyše dvoj hodinovom Stoneovom "tripe". Najlepší hudobný film čo som doteraz mohol vidieť. ()

Han22

Šílenej úlet plnej sexu, chlastu, drog, halucinací a úletů a taky trochu té hudby. Životní herecký i pěvecký výkon Vala Kilmera, za který nebyl ani nominován na Oskara. Stonova režie, která dělá z filmu jeden velký klip. Jestli se mi to líbilo? Popravdě moc ne, 60. léta plná rock´n´rollu tvrzeného drogama a neustálými párty příliš neuznávám, Doors se dají poslouchat tak dvě tři písničky, ale můj hudební vkus je trošku někde jinde. Samotného Morrisona bych zavřel po prvním jeho extempore do blázince. Ale po filmařské stránce si to uznání určitě zaslouží. ()

RockChick

Zklamání. Což o to, co se týče filmařiny je to po všech stránkách výborně odvedená práce, jak jen od Stonea může být. Vizualizace hravě přihodí menší trip i divákovi a audio je také dokonalé, i když fanda The Doors skutečně nejsem, ani se jim nyní po shlédnutí snímku nestanu. Herecké obsazení také chválím a Kilmer je dobrej a bla bla bla. Horší už je to se samotným příběhem. Start byl sice vskutku impozantní a ihned mě vrhnul do dění, poté však došlo ke stagnaci. Přijde mi jako by se nám toho Stone snažil říct tolik, ale ve výsledku nám v podstatě neřekl nic jiného, než že byl Morrison hajzl a feťák. Nesledovat totiž kolem dvou hodin na obrazovce nic jiného než sjetého Kilmera, po chvíli už přestává být taková sranda. Taky mi chybělo zachycení nějakého vývoje, kterým si Morrison prošel - ze začátku je to prostě takový poťouchlý romantický snílek a najednou střih a drogový egomaniak je tu, nic mezi tím. V podstatě chápu, že je prostě těžké nacpat příběh takové legendární kapely (resp. legendárního zpěváka) do 140 minut, ale na druhou stranu taky jsem už viděla jiné filmy vyprávějící o osudech rockových velikánů, a ty se mi tedy líbily víc. Jinak ohledně fanoušků/nefanoušků - v klidu to můžete shlédnout, i když vám tvorba The Doors nic neříká. Z tohohle ohledu budete určitě o něco chytřejší ;) ()

KoRner

Najlepší dokument o kapele, ktorej existencia bola sfilmovaná jediným veľkým tripom. V tomto filme nehrá žiaden Kilmer ale žije geniálny frontman Jim Morrison. Nie je pekné od Stonea smiať sa mladším generáciam, že šesťdesiate roky už nestihneme, ale ako pripomienka čias, keď všetci žili naozajstnou hudbou je to úžasné. Najlepší Stoneov film. ()

SheenaStaley

Jim Morrison je pre mňa jedna z najpodstatnejších hudobných a umeleckých osobností a aj keď už asi zo záhrobia a len na dialku, tak šialene ovplyvnil môj život. Tento film, možno nezachytáva všetky podstatné detaily o ňom a človek ktorý sa jeho životu a tvorbe nevenoval nejak aktívnejšie a len si pozre film to asi nepochopí ale to vôbec nevadí. Stone mu rozhodne spravil obrovskú poklonu a ja som mu za to vďačná. + Vala Kimlera som nikdy nemala rada a dodnes mi nie je moc sympatický ale toto je jeho životná úloha, ako tu už viacerí povedali, on ho nehral, on ním bol.....som ochotná veriť, že sa do neho pre tento film Jim prevtelil, pretože bol absolútne neskutočný...... a to je poklona od fakt fanatickej fanynky! :) ()

klukluka

Někdo měl kliku a zažil éru The Doors. A někdo jinej měl kliku, protože mu bylo v době uvedení tohoto mega mega mega filmu do kin sladkých devatenáct let. A ten někdo jsem byl já, a s tímhle filmem mi už navždycky bude devatenáct. Jméno a povolání: Jim. ()

black_adder

Geniální film o geniální skupině natočený geniálním režisérem = jasná pětka...Jaké jiné hodnocení čekáte od člověka, kterému visí plakát Jima Morrisona nad postelí :-) ()

markul

Musíte mít rádi The Doors. Jinak nemá cenu se na to dívat. Výborná hudba + skvělý Val Kilmer. Už dlouho jsem neviděl takový herecký výkon. ()

Slimak

Jeden z klasických blockbusterů počátku 90.let který stál v řadě s Mlčením jehňátek,Terminátorem,Smrtonosnou pastí,Rain Manem nebo Tancem z Vlky...dlouhou dobu mě nelákalo se na tento film podívat protože mi vlasáči moc neimponujou...ale nakonec nutno říci že se Oliveru Stone povedl...obraz let šedesátých v jejich neotřelé podobě...drogy,chlast atd se většinou zametají pod koberec aby to vypadalo optimisticky a když se člověk kouká na Beatles ani by ho to nenapadlo...ale tohle je něco zcela jiného.To je život... ()

Peiper2

Kapela Doors mě nikdy nějak zvlášť nezajímala a po shlédnutí tohoto filmu tomu tak určitě zůstane . Šedesátá léta a vskus tehdejší americké generace byli opravdu zvláštní... ()

Hanys_

Fenomenální Kilmer, který se do Morrisona během natáčení snad převtělil nebo co...A jestli si i ty party nazpíval sám, tak klobouk dolů a ptám se, kde v 91. dala akademie oči?? Rozhodně zajímavý pohled do Morrisonova šíleného období, tak jak to umí(uměl) jenom Stone, ale od tohohle tvůrce mám přece jen radši jinou pecku z téhož roku...8/10 ()

beyli

Miluju Jima Morrisna !! Doors patří k mým nejoblíbenějším hudebním skupinám a tento film mě naprosto ohromil. Jako bych sledovala opravdového Jima !! Val Kilmer ztvárnil svou roli naprosto skvěle !! Viděla jsem několik filmech o Doors, ale tenhle je prostě bezkonkurenční !! Velké plus bylo také skvělé obsazení Meg Ryan jako Pamela ?? Skvělá volba !! ()

Oxy

Teda, nevím jak se jim podařilo nazkoušet všechny songy, když si po každé chybě zapálili, nebo se šli projít :D Film dobře vystihuje mystičnost celé Jimove osobnosti a atmosféry koncertů, také dobře vykresluje povrchní chování posluchačů ("They want my dick, not my poems" "Jim! Light my fire!"). Val Kilmer exceloval, dámy pokulhávaly. Ale to nevadí, hlavně že jsme viděli kozičky :) ()

Artmovie

Chaos, šílenství, sex, drogy a samozřejmě rock'n'roll! Kilmerova nejlepší role nezapomenutelného rockového velikána a úžasná hudba The Doors dovedli tento životopisný film k dokonalosti. Pro fanoušky dobré hudby a Jima Morrisona povinnost. ()

Paity

Příliš si nepotrpím na životopisná díla. Ještě hůře se mi pak hodnotí něco, co nijak zvlášť nemusím, nebo je mi to prostě jedno. ()

Tydlidáš

Tenhle film by se měl jmenovat the Morison protože o zbytku kapely je tam opravdu prachmálo. Natočený to je se všema haluzníma vejletama až na konec mléčný dráhy fakt dobře a hudba strhující, ale fakt by mě zajímalo trošku víc o zbytku kapely, protože sou ve filmu vyobrazený jak puťky, který neměli na to bejt furt na sračky a jen se snažili umravňovat božského Jima... ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix