28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

xkupka07

Nesouhlasim s kritikou rezie, ta je dobra, jen scenar je ubohy. Do poloviny by to byly zaslouzene **** (vazne jsem se bal), ale v momente jak potkaji vojaky, je film uz o necem jinem. Bohuzel. Sprintujici zombici tam uz jsou jen kulisou. NEJubozejsi fakt je ten, ze do poloviny deje, jsou v boji proti nestvuram temer bezradni a jen rychlost je udrzuje pri zivote, a od poloviny filmu jsou zombici jak divoci psi(staci si je dat na voditko a dat jim nahubek a uz jsou neskodni). Fakt sorry,ale to scenarista nedal. ()

Wild_man

Prázdný Londýn, neodvratitelný konec světa, hrstka přeživších, co víc si od apokalyptistického filmu přát u mě tedy rozhodně 5*. Prádzné ulice Londýna jsou prostě úžasné, kord když tam člověk byl. Také mě potěšilo že narozdíl od pokračování (28 weeeks later) se zde nazabíjí hordy zombie. ()

molcan2

Tento film je o víruse "Hnev" ktorý robí z infikovanej osoby šialenca s extrémnou zúrivosťou a hladom po krvy. Behom 28 dni od prepuknutia v Londýne sposobilo že celá Británia je mŕtva alebo evakuaciou opustila nakazene obyvateľstvo lačne po krvy a hrstku osamelých normálnich osob. Civilizácia sa zastavila, spoločnosť bola zničená zatiaľčo tých pár čo prežilo bojuju za existenciu medzi častími útokmi zlých obetí. Zneje to známo? Potom čo robí "O 28 dní..." klasikou medzi hordou zombí/biohazard filmov? Jednoducho dotyk umenia ktoré može Danny Boyle priniesť tak ako iný nemohly. ()

bodie66

Jestliže *do 20% **do 40% ***do 60% ****do 80% *****do 100% , pak dávám **** a 65%. Nebylo to špatný, ale něco tomu chybělo. ()

RickyFitts

V kině docela zážitek... trochu slabší scénář, nevýrazní herci (včetně Murphyho), ale skvělá režie... s odstupem času po Braindead asi nejlepší "zombie" film ()

Luqi

Niekto by mohol povedať, že je to len ďalšia "zombiáreň", ale Garland s Boylom to predsa len posunuli o trošku ďalej............ Je tu kladený dôraz na chovanie človeka v hraničných situáciach a snaží sa rozvinúť myšlienku, že ako plynie čas, rozdiel medzi chovaním nakazeného a nenakazeného sa zmenšuje. Paradoxne to však spôsobilo, že scenár obsahuje niekoľko situácii, kde to škrípe. Boyle to ale vykompenzoval, pohrával sa s divákom, tak ako to on vie. Aj v tých relatívne kľudných pasážach cítiť nervozitu a strach, po nich prichádzajú akčné scény, ktoré sú fakt akčné. A tam kde to nešlo, tam si dopomohol hudbou. Na "zombiáreň" teda prekvapivo dobré................ ()

ypres.bass

Béčkový námět, zpracovaný áčkovými metodami dá dohromady šedý(zde spíš rudý) průměr. Film se často docela vleče, takovým tím typicky britsko-hororovým tempem. dá se na to dívat, ale to je tak všechno. ()

dawe787

Tak musím říct, že film mě dostal a šla mi hrůza po zádech, když jsem si představil, že by byly všude prázdné ulice a večer by začli vylízat z děr infikovaní sousedi a chtěli mě rozsápat. Napětí ve filmu rozhodně nechybí a pro mě to byl po dlouhé době kvalitní hororový snímek, ikdyž zrovna horory nemusím.Také jsem to nevydržel a hned jsem si pustil následující díl. ()

Saur.us

"Čiňte pokání, konec se blíží sviňským krokem" Jim se zděšeně prochází po liduprázdném Londýně, žádná válka, žádná přírodní katastrofa. Vypadá, jak kdyby najednou všichni odešli. Ale někdo tam přeci jen zůstal. Danny Boyle opět dokázal, že je mistr žánrů a natočil zombie horor, ve kterém vlastně žádná zombie nejsou. Jen pár naštvaných lidí. Myšlenka je jasná již od prvních záběrů na monitory v laboratořích. Syrovost, napětí, hnus. A to všechno umocňuje stejně hutný soundtrack Johna Murphyho. Jen škoda mnohdy pěkně nelogického scénáře. ()

RedHot

Myslím, že o zabíjení zombies a o boji s lidskou blbostí se dá říci totéž: Nemůžete vyhrát, ale přesto nikdy nesmíte přestat bojovat. Nebo vás dostanou a stanete se jedním z nich. --- 28 dní poté je příběh o tom, jak zase jednou lidstvo dostalo od chodících mrtvol na solár a jak se s nastalou situací vypořádávají přeživší. V tomto ohledu je pro mě asi nejsilnějším dílem Úsvit mrtvých, zatím jsem alespoň neviděl film, který by zmíněná apokalyptická jatka předstihl co do dialogů, tak do charakterového zpracování. 28 dní poté v obou zmíněných faktorech kolísá spíše méně, než je zvykem, zato však trpí celkovou nevyvážeností příběhu a intenzity jednotlivých scén. Po tak působivých pasážích, jako například procházka mrtvým Londýnem, mrtvých rodičích nebo nakažení otce mladé Hannah přichází nezřídka hluchá místa, kterými film dost ztrácí na celkovém dojmu. Když nám v druhé polovině snímku režisér naservíruje pod nos hromádku smradlavých přeživších vojínů, jsme rádi za oživení a konečně si začínáme užívat atmosféru typickou pro onu apokalyptickou beznaděj - zombíci se navzájem povraždí, chcípnou hlady, postřílíme je, ale co potom? Kdo nás naučí, jak léčit nemocné, jak osít a orat pole, jak lovit, jak vyrábět elektřinu, když jsou všichni vědci, doktoři, inženýři, právníci mrtví a pomoc bůhvíkde, pokud nějaká? Bohužel ke konci začínáme pociťovat beznaděj spíš scénáristickou, jakoby měli kluci ve studiu šibeniční termín a režisér se nechal slyšet: "Kucí, kašlem na to, hodíme tam ke konci nějaký střílení, ti hodní to přežijí, dají si pusu a přiletí pro ně letadlo. Lidem se to bude líbit i tak." ()

Petrus1

Jelikož trávíme hodně večerního času v posteli, měl manžel v pátek chuť...podívat se na nějakej film o zombících. A tak nelenil a zasunul...hdd do tv. A protože to nechtěl nějak zvlášť prodlužovat...vrchol tu byl hned...vybrali sme to co bylo podle abecedy nejvýš :-) No jooo, jasně, že to nejsou čistokrevní zombíci, ale nakažení...zuřivým virem. To je mi taky nápad - každý malý dítě přece ví, že opice se nesmí krmit, ani na ně sahat, natož jim otvírat klec. A v tom už vidím první kámen úrazu. Protože víc než horor, mi to připomínalo zvednutý varovný prst - vědecké pokusy na zvířatech se vám jistojistě vymstí! Borka se s tím sice nesere a kidlí nebezpečně rychlé nakažené docela dobře, ale na mě toho bylo tak nějak málo (i přes docela dobrou řežbu ke konci). Taky postapokůlyptické následky nebyly nic moc - málo bordelu, hnijících mrtvol, lidských částí, shořelých aut, budov...a dálnice naprosto prázdné - žádný památky po zmatku a panice. Taky mě zaráží, že se furt cpou čokoládovýma tyčinkama a pak mají extázi z ovoce - oni nevedou vepřovku? :-) "Čiňte pokání - konec se blíží svinským krokem." Konec se možná svinským krokem blížil, ale mě teda nějak zvlášť neokouzlil. Taky sem furt tvrdila, že sem to už určitě viděla, ale jaxem zjistila a uvědomila si další den - ne, neviděla, viděla sem totiž 28 týdnů poté (btw. což mě teda bavilo mnohem víc). Kdo si to má pamatovat, když ty názvy jsou skoro stejný..."Režisér Danny Boyle zvolil digitální kameru s maximální světelnou expozicí, což mu dovolilo natočit záběry, ve kterých vyniká drastická opuštěnost londýnských ulic, nad nimiž vychází slunce. Obraz města, které se koupe v měkké oranžové záři svítání, je jednou z nejpůsobivějších scén filmu."No a když sem v posteli začala, tak to v ní taky ukončím - hádejte co sme šli dělat, když sme dokoukali film? Ano, správně. Spinkat :-) Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete ()

Helldo

Opravdu bestiální a syrové, místami působí až odpudivě a atmosféra je vskutku deprimující. Příběh tu moc nezkoumejte, to je jen bezduchá slátanina, jen tak aby se neřeklo (ikdyž do celkového obrazu dobře zapadne). Těžko hodnotit.... volím zlatou střední cestu. *** ()

kamigava

Cillian Murphy chodící prázdnými ulicemi Londýna je pkěná podíváná, bohužel zbytek je hodně chudý. Víc jsem se nudil než bavil. ()

Mona-Lisa

Miluju filmy, kde se krásně ukáže, jak se převážná většina lidí v krizové situaci mění v něco, čemu by člověk bez zaváhání ustřelil hlavu. A tím nemyslím nakažené zombie... ()

djfun

Brak s tunou klišé, scénaristicky místama přímo debilní. Jedna hvězda za atmosféru prázdnýho Londýna a druhá za Ciliana Murphyho. Pravda, že hodnotim 17 let po natočení a vidět to v r. 2002 zážitek by byl tehdejšíma očima minimálně víc šokující a napínavější. Nicméně, dobré filmy zůstávájí stářím nedotčeny, což tenhle případ rozhodně není! ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení