28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Vejrrr

Nemůžu říct že nezajímavé, ale na mě prostě tyhle sci-fi zombie akce, kde všude stříká krev a střeva jednoduše nejsou.. :) Nemůžeme však Boylovi odepřít jako vždy zajímavý a originální námět, drsné zpracování a trefnou hudbu. ()

22matelko

také niečo ako I legend ale so slabším príbehom a samozrejme aj obsadením. Ale v konečnom dôsledku to bol pozerateľný film. ()

TheKiw

Tuhle neučesanost že natočil Danny Boyle? Eh. Ano, úvod a pár scén je opravdu povedených (vylidněný Londýn, shopping-spree), ale celkově film působí hodně podivným dojmem. Ani ne post-apokalypto, ani ne akční řežba, ani ne romantika a vlastně zároveň vše. ()

Chřástal

Anglický venkov je tedy zřejmě malebný, ale zajímavější bylo, dokud se zůstávalo v pustém Londýně. A ani tam se nedalo mluvit o větším napětí nebo strachu o postavy (což by měla navodit i hudba, která ovšem - možná jen můj problém - příliš nefungovala). Takhle zůstává jen docela pěkný příspěvek na téma, jak je „naše“ civilizace křehká, jak se během krize rychle rozpadají normy a lidé se mění – nebo naopak ukážou pravou tvář. ________ P.S. Možná moc koukám na Komando, ale proč hrdiny nenapadlo si kromě svačiny zajít do obchodu třeba pro nějaké... zbraně? ()

mosnak

Když jsem to viděl poprvé šel mi mráz po zádech a říkal jsem si; "Tohle je celé nějaké divné..." Ale pak? Jeden z nejlepších filmů o "nakažených". Jediné co mě mrzí je ten přitroublej konec s těma vojákama... kde jsou vojáci,tam to smrdí průserem... ()

Kejf.

Tenhe snimek radim do sve hororove TOP10! Ty zabery uplne vylidnenyho Londyna, uaaa! Proste hororova lahudka..:) ()

Rufete

Boyle si s filmem skutečně skvěle pohrál. Dokázal nastolit opravdovou tichou a mrtvou atmosféru, přesně takovou, jaká by měla po apokalypse být. Také nesmím zapomenout pochválit zombíky (nebo v tomto případě spíš jen nakažené). Tihle byli asi nejzdařilejší, co jsem zatím viděl, rovnat se jim mohou snad jen kolegové v Úsvitu mrtvých. Začátkem sice film moc nezaujal, postupně se ale vše vyvíjelo lépe a lépe, celou situaci prováděla vhodně zkomponovaná hudba od Murphyho. Osobně jsem si myslel, že další film na toto téma mě už nemůže nějak obzvlášť nadchnout, ale povedlo se; zase jsem se dozvěděl něco nového a tady bylo všechno tak nějak uvěřitelnější, než kdekoliv jinde. Tady si přeživší pouze nelámali hlavy nad zlým osudem, rozhodli se i na této věci najít něco pozitivního, viz. návštěva obchoďáku, kuchyně vojáků, a podobně. Murphy v roli vynikl asi nejvíc, ostatní se přizpůsobili. Velice sympatickou postavou mi byl Frank, který celou pozdější výpravu tak nějak otcovsky vedl. Když se na scénu dostali vojáci, uvažoval jsem nad myšlenkou ztráty lidskosti, k níž mi dali dost velký důvod. Jak bylo řečeno, lidé proti lidem. A ne jen nakažení lidé proti nenakaženým. Ale i nenakažení proti nenakaženým... Ztvárnit pravou lidskou tvář se tady povedlo. ()

Nethar

Atmosféru to má a dívalo se na to dobře, takový jednoduchý horůrek ;-) Oceňuju hlavně první část, průchody prázdným městem, "nakupování" v opuštěném supermarketu, po tom jsem vždycky toužil. Tedy bez těch nakažených lidí samozřejmě. Pak už druhá část byla taková ta klasika, nic zázračného, ale šlo to. Cilliana mám já osobně furt tak trochu začleněného jako zápornou postavu, ale budiž, moc lidí prostě naživu nezbylo :-D ()

zelvicka.

To se takhle jednou vzbudíte měsíc po apokalypse, a brzy si uvědomíte, že jste až po uši v průšvihu. Naštěstí, když se vaší kámoškou stane nerudná černoška, a její věrná mačeta, nakonec možná naleznete v životě pár zábavných chvil, třeba při hraní na vojáčky nebo na babu. ()

peto580

trošku neučesané ale to sa dá prežiť. Na to že to je trošku nizkorozpočtové je tam postapokalyptický svet vykreslený veľmi dobre a vie to nahodiť tu správnu atmosféru. Veľké plus u mňa za hubdu ktorá tu je trošku odsudzovaná aj keď nechápem prečo. Práve aj vďaka nej to bolo zážitkovo o level vyššie :) ()

HonzaSim

Shoda náhod přispěla k tomu, že jsem si pustil na přenosném DVD tento film. V první řadě jsem rád, že jsem tento horor našel, protože to bylo něco. Děj nedal nudě žádnou šanci a pořád se něco dělo. Filmy se zombie nepatří mezi oblíbené, na tohle se ale dívat dalo. Po žánrové stránce těžko něco vytknout. 28 dní poté umí strašit, děsit, napínat a vůbec obsahovat to, co dobrý má horor má mít. I když řada scén byla pro silnější žaludky, bylo to tak intenzivní, že musím udělit nejvyšší hodnocení a milovníkům hororů můžu jen doporučit. Mezi horory si tento film zkrátka musím zapsat. Tak mě to rozpálilo, že před spaním to asi nebyl nejlepší výběr. 85% ()

Oralfabet

Tak tohle mě totálně vcuclo a vyplivlo až na úplném konci. Nádherně zběsilé tempo, ošklivý, digitální vizuál, který ale funguje ve prospěch filmu, a parádní Cillian Murphy v hlavní roli. Ze všech zombie filmů, co jsem kdy viděl, je tenhle nejspíš nejefektivnější, napětí funguje, lekačky nejsou laciné. Po dějové stránce nejde většinu času o nic přehnaně inovativního, ale Boylův režijní rukopis tomu dodává osobitost, a i po dvaceti letech to díky němu působí svěže. Jo a soundtrack je absolutně dokonalý. 9/10 ()

deiwitch

Takhle nějak jsem si představoval filmové zpracování hry Resident Evil. Děj má zpočátku spád a nedává člověku šanci ani mrknout okem, což se ovšem v druhé polovině resp. poslední třetině filmu mění a stává se z toho poněkud nezáživná podívaná. Snímek doplácí na nedotažený scénář, na druhou stranu zaslouží chválu za kameru a nápaditou hudbu. Jako prostředek pro mrazení v zádech poslouží dobře, ale znovu už se na něj zřejmě dívat nebudete. Celkové hodnocení 70% ()

Oxymoron

Pro mě absolutně nejlepší zombie film (alespoň tedy ten novodobý, ať neurážím Noc oživlých mrtvol a podobné základní kameny žánru). Nejsou tu sice ti typičtí zombíci, jak je známe, lidé se neukrývají v zavřeném prostoru, jak tomu taky většinou bývá, ale právě tím 28 dní poté vyčnívají. Navíc je doplňuje skvělá hudba a film prostě vyloženě "jede" od začátku až do konce. ()

laFei

Do tohohle filmu jsem dopředu šel se značnou skepsí,že půjde o další tuctovej Zombie horor. K mému potěšení se to nakonec ukázalo jako zpola milný dojem. ANo, běhají tam nakažení lidičkové (a co si budem povídat, akorát je to oklika ke klasickým Zombie,ale to je jedno). Hlavní hrdinové čelí jak epidemii, tak i nadržené vojenské jednotce =D. Nemusím tady rozebírat, jak často postavy jednají naprosto nelogicky, z vojáků se najednou stávají slečinky které rozdrtí i blbej poslíček =D. Každopádně, mělo to své kouzlo a takových 60% si to zaslouží za těch pár inovativních nápadů ()

JM87

Pro mě absolutně nejlepší Zombie film, skvělá genialní Evropská / Anglická atmosféra, výbornej scénář - inovace běžících zombíky, skvělej výběr herců... jeden z nejlepších filmů co sem kdy viděl (: ()

A. Murray

Dobře pojatý film, zajímavá myšlenka, dobré zpracování... 1. polovina byla moc dobrá. Na té druhé bylo vidět, že jde o horor což podle mne filmu trochu ublížilo. ()

Kroupa

Slušných 70%., ale film měl na mnohem víc. Technicky byl skvělý, ale hudba místy rušila, někdy tím, že nebylo jasné, zda se jedná o o ni nebo o zvuky v příběhu. Taky motiv "člověk člověku vlkem" byl podán extrémně naivně, když se vojáci ne příliš věrohodně začali chovat nezvladatelně, což bylo podle filmu zavrženíhodné, zatímco vypuštění nakaženého na zdravé lidi bylo podáno se škodolibým uspokojením. Mnohem nevěrohodnější, a pro mě naprosto absurdní, byla proměna Jima v mstitele a la Rambo, který se vyzná v přežití a v boji muže proti muži lépe než vycvičení vojáci. Skvělý byl Gleeson a jeho role "otce pluku". Naopak "láska" Jima a Seleny mi byla proti srsti, protože nevěrohodná, nepravděpodobná, nicméně poplatná popovému stereotypu. Mluví ze mě sice zklamání, ale to je dáno vysokým očekáváním z první půle a nadějí, že nějaký postkatastrofák bude konečně sahat aspoň po kotníky MALEVILU. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení