Rychle a zběsile 2

2 Fast 2 Furious

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

Naprostá pecka od začátku do konce. Tvůrci splnili to co sliboval název. 2 rychleji 2 zběsileji. Už v úvodu je dlouhá automobilová scéna,která je snad dvakrát delší než ta u prvního dílu. Paul se svým černoškým kámošem tvoří mnohem lepší dvojku než s tu s Dieselem a já si mohl vychutnat pořádné béčko plné akce,hlášek a srandy a jak jinak lepší akce,více rozbitějších aut. Sice je pravda,že stejně jako u jedničky tak i tady je plno nesympatických a ošklivejch bab,který si myslí,že jsou sexy jen díky svému exotickému původu,ale ty ošklivý držky,když se člověk nedívá tak se to dá zvládnout. Pro mě o dvě hvězdičky lepší díl a proto za 5. Za 2 větší zábavu.(30.4.2015)

• HAL

Tak technicky mizerně natočený a zrežírovaný film se z Hollywoodské produkce jen tak nevidí, i průměrný díl Kobry 11 je efektnější než tenhle paskvil. Zoufalý nedostatek stylu a vkusu tu navíc doplňuje nezajímavá čtyřkolá akce, ze všeho nejvíc připomínající závody pastelově barevných angličáků, a herci kteří jsou komplet všichni zaručeně buzeranti (výraz homosexuálové tohle nevystihuje dost přesně)... přičemž největší z nich je evidentně Singleton, jinak by nic takového nebyl schopný dát dohromady. Ten navíc při natáčení musel sjíždět jednu lajnu koksu za druhou, protože jen tak se dá vysvětlit že 2F2F mělo dvakrát větší rozpočet než jednička a přitom vypadá mnohem hůř. 3/10(5.10.2011)

Ja som dostal to, čo som chcel. Netušil som však, že keď odišiel Vin, s ním sa niekde vytratil aj aspoň náznak o nejaký scenár. Vin však celkom (aspoň) farbou hlasu zastúpil Ludacris. Scenár však nie. Ten možno tie ostatné elementy. 55%.(24.11.2007)

• zputnik

Pokud chcete vidět absolutně nenáročný film s množstvím (motoristických) akčních scén, s atypickým obrazem americké společnosti (tzn. nezvykle nízký počet obézních lidí) a pokud máte rádi auta a tuning, pak je tento film určen právě pro vás. Pro další snad ještě poznámka: jde o film, u něhož se možná nebudete schopni zbavit představy, že některé filmy bohužel vznikají v nějakém „marketingovém oddělení“, které se snaží zacílit snímek na požadovaný segment trhu a tím dosáhnout co možná nejvyšší čistou současnou hodnotu uvedeného filmu.(20.9.2003)

• Cervenak

Asi 20 minút ma to celkom bavilo a vravel som si, že by to mohlo byť znesiteľné jednohubkové guilty. Potom vypuklo peklo. Scenáristické, herecké, režijné, akékoľvek. Po hodine už som sa neopísateľne nudil, ale so zaťatými zubami som to dopozeral, aby som na konci skonštatoval "Kriste, to bola ale chu*ovina" a pochválil sám seba za to, že som za tento film nezaplatil vstupné do kina ani poplatok vo videopožičovni. Ak je trojka ešte horšia než toto, tak si to už pomaly ani neviem predstaviť.(26.4.2008)

• - Carter Verone (Cole Hauser) má ve filmu Benelli M1 Super 90 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Sídlo Verona bylo vlastnictvím Sylvestera Stalloneho. (HellFire)

• - Elektrické zařízení, které používá policie ve filmu k odstavení aut, ve skutečnosti neexistuje (FilmFan24)