Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• salahadin

Fuj, takhle znečišťovat ovzduší 2.(16.9.2007)

• sepp

Z tohoto snimku i jeho predchudce me vzdy boli hlava a to auta miluji. Ale tohle je proste moc i na sebeodolnejsi sedou kuru mozkovou...(8.7.2006)

• Boogeyman

Tak jsem po dlouhé době viděl skutečně špatný film! Teda kdysi už jsem si to proklikal na dvd abych se podíal na honičky, ale včera jsem si to "vychutnal" celé!Ani tak nejde o jednoduchý děj, nulovou atmosféru, cool hrdiny, černobílé postavy....ten film by měl být o autech, závodech a honičkách!A v tom právě selhává na celé čáře! Auta jsou tu sice krásná, ale pro někoho, kdo se jima chce kochat mají moc málo prostoru, samotný tunning je tu brán jako samozřejmost, auta jsou pouze buď rychlá, nebo pomalejší! Ale kde se z filmu stává skutečná ubohost je, když se auta dají do pohybu a závodí!Tak debilně natočené honičky jsem neviděl! Když vynechám to, že auta mají podle záběrů na to jak hrdinové často řadí nahoru asi dvacet rychlostí, že když už auta jedou vedle sebe naplno, kladný hrdina ještě vytáhne z kapsy další stupeń k zařazení, že rozrazí železnou závoru, aniž by si jen škrábl přední spoiler, nejhorší je, že režisér naprosto nepochopil, v čem jsou automobilové honičky krásné, kdy mají tu sílu! První věc, kterou pohřbívá zábavnost honiček je jejich překombinovanost a rádoby efektnost - otočení se za plné rychlosti o stoosmdesát a pokračování stejnou rychlostí na zpátečku, smyk do hodin nastříhaný na několik záběrů, aby těch otáček vypadalo víc...! Ale to nejzkurvenější co kdy kdo může v automobilové honičce udělat, a tady je to furt - zrychlení záběru, aby to vypadalo, jak jsou ty auta rychlá! Každej pozná, když je něco zrychleného a dokáže to tak zesměšnit celej záběr, až je to k pláči! Jak v nějakym fantomasovi tu auta zrychleně projíždějí zatáčky! Přitom pravej opak by byl lepší - zpomalený průjez zatáčky vypadá efektně! Když je to zrychlené, rejža si myslí, že to nikdo nepozná - je to debil!(7.10.2007)

• - Ford Mustang, který ve filmu bourá, má speciální odstín laku pod kódem - (Harley Davidson). (JARDAHONDA)

• - Do role Monicy Fuentes byla zvažována Rosa Blasi. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Brian (Paul Walker) prorazí bránu, je možné vidět, jak se předek auta poškodí. Když však poté zastastaví u červeného Ferrari, vůz nemá ani škrábanec. (Armin82)