Rychle a zběsile 2

• USA 2 Fast 2 Furious (více)

Brian O'Conner přišel o práci poté, co nechal šéfa ilegálních pouličních závodů, Doma Toretta, uniknout před zákonem. Teď pro peníze jezdí v Miami nelegální závody silných vozů a netuší, že právě tyto závody budou důvodem, aby ho FBI zmáčkla. Buď jim pomůže, anebo půjde do vězení. Totéž platí pro jeho černošského parťáka Romana, který má s Brianem z minulosti nevyřízené účty. Ti dva se teď musí nechat najmout jako řidiči drogového bosse Cartera, aby ho policii pomohli dopadnout. Zařídí to Monika, Carterova milenka, ale ve skutečnosti policejní agentka. Zkušenost se zběsilými pouličními jízdami jim i Monice pomůže zachránit život, protože Carter po skončení akce nehodlá nechat svědky naživu. (TV Nova)

iXtr3m3

Absencia Doma je evidentná a Brian to ťažko môže zvládnuť sám, ale aspoň to dalo možnosť vzniknúť novej postave, ktorej "komediálny" potenciál využíva séria v súčasnosti je nenahraditeľný... :) Ešte stále primárne zamerané na autá, tunning a všetok hype okolo. 85% ()

HiddenDragon

Tento dil byl vzdycky dost podcenovan a vlastne nevim proc. Sice zde z puvodniho castingu zustal jen Walker a jeho sef, ale vlastne mi to nevadi. Brian (Walker) po konci prvniho dilu uprchnul do Miami, kde ho poldove ale najdou a zlanari pro novy undercover job. Tentokrat jsou v tom drogy, takze "zavodakum" divak vice fandi, nez kdyz se kradly videokamery :) Partakem Walkerovi je sympaticky T. Gibson (pozdeji obsazeny napr. do "Transformers") a vseho je tu nejak vic. Vic aut, vic neonu... Pusobi to obcas trochu "zvejkackove", kycovite (hlavne zaverecne titulky), casto s docela otravnymi CGI "blur" efekty, ale vpodstate presne takhle vypadaji napr. Need for Speed Underground 1/2 a jake to byly pecka videohry. Takze i kdyz jsem videl FF2 uz nekolikrat, libi se mi vpodstate cim dal vic. Nejezdi se tu take ty obycejne sprinty jako v jednicce, ale i street zavody maji vic zatacek a driftovani. Soundtrack je taky o neco lepsi, hlavne Ludacrisem (ktery hraje roli Teje) nazpivany "Act a Fool", takze az na ten naprosto sileny nerealny zaver se na dvojku Rychlych a Zbesilych diva fajnove :) ()

MossIT

Hraná úvodní animace z NFS, která postrádá jakýkoli náznak logiky a nejvíce selhává v tom na co nejvíc sází a to honičky! ()

duddek

Já vás nechápu... určitě jsme se koukali na stejný film? Mně teda tohle připadalo o hodně zábavnější a nepředvídatelnější než jednička – a nestává se často, abych pokračování hodnotil výš. Nebo jste snad po úvodním díle měli ještě větší očekávání? ()

Paity

Pkračující "honičská" záležitost, kde je plno neonů na podvozcích aut, více bakelitu než v jedničce a více tvrdých hlášek měkkých chlapců. Uff. ()

AdamesWWE

[6/10] Neúčasť Vina Diesla zamrzí. Paul Walker je fajn, aj Tyrese Gibson bol v pohode a zvyšok tiež, ale Vin mi tu chýbal. A celkovo je táto časť slabšia ako jednotka. Ale opäť potešia akčné scény, príbeh je dobrý a určite to nieje nudný film, ale na vyššie hodnotenie to odomňa nemá. ()

provitamin

Naháńačka na diaľnici a tachometer ukazuje Paulovi Walkerovi neuveriteľnú stovku, pričom všetkých ostatných predbieha ako kuželky. Nepoznám zákony v hnUSA, ale na Slovensku by sa všetci dopustili priestupku za nedodržanie minimálnej povolenej rýchlosti na diaľnici. ()

bloodline

Dvojka pokračuje so cťou, ale chýba jej vážnosť a ťažkotonážnosť resp. tajuplnosť jednotky. Prekvitá ale v aspektoch, ktoré postrádala jednotka a to predovšetkým v humornom drifte. Symbiózna zlúčenina oboch by sa postarala o priaznivejšie kritické ohlasy a zrejme aj o väčší prijímový výkon s kultovým statusom. Takto musím vyriecť ortieľ povinne priemerného pokračovania. Neurazilo, nenadchlo, zarobilo a brakom páchlo. ()

Ripley

Mě osobně nablýskaná vytuněná auta a pouliční závody ve filmu ke spokojenosti nestačí.Více mi film nedal.Pokud někdo natočí honičky tak,že to působí humorně,je to špatné.Reálná auta a jejich digitální kopie bijí do očí a zrychlení po spuštění dusíku do motoru vypadá z pohledu řidiče jako překonávání rychlosti světla.Vzpoměl jsem si na Millennium Falcon.Snad jen Evička Mendes a Devon Aoki potěšily oko.Vin Diesel by to nezachránil a nakonec je i dobře,že v tomto scénáristickém paskvilu nehrál.Po solidním prvním díle velká jízda dolů.Doporučuji vynechat druhý a třetí díl této série a po prvním hned přejít ke čtvrtému.Náročnější divák o nic nepříjde. ()

Ilhan

Naprosto zbytečné pokračování. Jednička byla úspěšná, tak honem upíšeme jednu z původních hlavních postav, nacvakáme k tomu jakž takž scénář a honem před kameru, ať se peníze sypou. Jo, není to zlé, ale s atmosférou z jedničky to nemá nic společného, je to jen uměle naroubovaný děj, aby se něco dalšího natočilo. Až čtyřka ukázala potenciál původních postav. 50 % ()

Tadzi

Pekny auta, pekny slecny, zadnej mozek. Tak presne takhle sem to bral a to mi film i splnil, takze jsem se bavil. ;) ()

pjotr76 odpad!

Film vo překopanejch nadupanejch kárách, roštěnkách a maximálně drsnejch typech...tak to je fakt filmový počin. Jednička stála z podstaty věci za h..., dvojka za dvě. Ještě chvíli budeme na filmy tohoto typu chodit a zbydou z nás jen nemyslící konzumující monstra. Místo návštěvy kina doporučuji poslat peníze na charitu. ()

Foxhound#1

Na jedničku to opravdu nemá, ale na druhou stranu je to o fous lepší než Tokijská jízda. Kdyby aspoň nebyl Tyrese Gibson (resp. jeho postava) tak ukecanej, plus ta jeho snaha hrát tvrďáka za každou cenu. Film má největší tempo prvních deset minut a poté takřka až ke konci při honičce s policií. Nejsou to čisté čtyři hvězdy, ale zaokrouhlim to tak kvůli american muscle fárům a půvabům Evy Mendes ()

ThomasCrown

Sériu Rýchlo a zbesilo mám rád, nech si hovorí kto chce čo chce. Samozrejme, dejovo je to plochý film, ale na Skyline a Evu Mendes sa vždy rád pozriem a keď mi k tomu príjemne brnká na city pedál na podlahe a bublavý zvuk Camara či Challangeru, hoc iba na chvíľu, som v motorovom nebi. ()

Prochy38

Hodně kvalitní jedničce to nesahá ani po kotníky, ale nemohu říct, že by to stálo uźa nic.... V. Diesel byl kvalitně nahrazen. Ono to bez něj není ono, ale když si hovad neumí vážit šance a říká si o velký honoráře, má pak smůlu on. Příjemné pokoukání na E. Mendes. Jinak se to akcí, vozy apod. od jedničky moc neliší. ()

peetriss

Nablýskaná vytuněná auta, nereálné jízdní manévry a kaskadérské kousky, neustálé tupé honění se odnikud nikam a imbecilně primitivní scénář - tak z těchto ingrediencí se opravdu nedá ukuchtit ani průměrný film. Ještě větší hloupost než první Rychle a zběsile! ()

Norino12

Ďalšie skvelé pokračovanie tejto automobilovej série. Nádherné ženy (Eva Mendes) krásne autá (EVO, Skyline, Supra) super hlášky a dobrá partia ako sa patrí. Pre mňa ostane táto séria stále perfektnou a ani nízke hodnotenia ma nepresvedčia o opaku. 4/5 ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Rýchlo a zbesilo 3

Rýchlo a zbesilo 3

08.06.2005

Megahit režiséra Roba Cohena RÝCHLO A ZBESILO sa dočkal nepodareného pokračovania, ktoré však aj napriek neúčasti Vina Diesela z jednotky zarobilo len v kinách takmer dvojnásobok rozpočtu, čo je pre… (více)