Dívka na koštěti

Pohádka / Komedie
Československo, 1971, 76 min

Předloha:

Hermína Franková (kniha)

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, František Filipovský, Zdeněk Dítě (více)

Komu by se chtělo být tři sta let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně rozhodně ne. A tak není divu, že využije první příležitosti a uteče do světa lidí. Ředitel školy za ní vyšle starého vysloužilého upíra, aby ji hlídal a přivedl zpět. Jenže Saxana po návratu nijak netouží a jedinou její starostí je sehnat babské ucho. Stačí totiž lok odvaru a cesta zpět mezi pohádkové bytosti je navždy uzavřena. Protože však byla vždycky nepozorná, netuší, že nejde o opravdové babské ucho, ale o bylinkový vývar z šalvěje přeslenité. Mladá čarodějnice se dostane do řady potíží. Nejprve s partou Mikiho Rouska a nakonec i na psychiatrii. Její pobyt mezi lidmi je poznamenán řadou zdařilých i nepovedených kouzel, ale také poznáváním zcela nového citu - lásky, zejména díky sympatickému Honzovi. (TV Nova)

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kamigava13

Jediná Saxana stojí za ty dvě hvězdy. Jak se tam chovaj tak nadřazeně k chudákům králíkům, to je až nechutné sledovat v dnešní době. Jako dítě jsem to ani nevnímal, ale teď mi došlo, že lidi jsou sobecká verbež, která si chce jen vše podrobit a zničit. Svou inteligencí by měl člověk směřovat k míru a ne ke zbytečnému utrpení. S velkou silou přichází i velká odpovědnost. Lidi si ale myslej, že maj na všechno nárok. Omyl! Nám planeta nepatří, to my patříme jí. Probuďte se konečně, vy ignoranti, než nás zavedete k záhubě. ()

Lilith03

Celkem pěkná pohádka. Černocká je velmi příjemná a její role Saxány je ikonická. A mě tady teda moc baví Kraus, já vím že ho hodně lidí nemá rádo, ale já ho ráda mám. Podle mě je to sympaťák. ()

Ywo

Ohnostroj blaznivych napadov. Triky robene na kolene, ale velmi sugestivne prevedene. Niet co dodat. Dobra zabava. ()

u.mojitko

Velmi legrační a inteligentní pohádka. "Pečujte o ty králíky se zvláštní péčí prosím." "Budeme jim před spaním číst pohádky." "Raději klasiky." A Kraus jako oprsklý uličiník válí. ()

veere

Někdo by měl zažalovat Rowlingovou - tady šlohla námět, z Princové jsou na draka zase obrýleneho klučinu... Skoro mi připadá, že když byla na podpoře čuměla na české pohádky a spatlala si z toho Harry Pottera... ()

chosan

Jako kluk v dětských letech jsem si tento film musel pouštět stále dokola je zkrátka perfektní. Dnes už jako dospělý na něj koukám zřídka, ale včera večer když jsem si ho pustil musím uznat že 5 hvězd si zaslouží stále. ()

ThomYorke

V tomhle případě se nebojím ani pěti hvězdiček. Jedna z pohádek mého dětství, kouzelná i v dospělosti. Vynikající herci, skvělé hlášky, dobrý námět. Nejoblíbenější postava - čtyřruký ředitel Josefa Bláhy. Ale Petra Černocká je samozřejmě taky s sežrání. ()

lapatata

Přes svoji ohranost patří tento film k nejlepším českým filmům. Na tu dobu jsou v něm skvělé a efektní triky. Škola čarodějnic třicet let před Harry Potterem. ()

tommicek

Vydařené spojení světa pohádek s tím lidským a zdánlivě obyčejným ... Celá plejáda hereckých hvězd, včetně těch, kteří se hvězdami mají teprve stát, úžasná hudba Angelo Michajlova a skvělé triky Vladimíra Novotného - prostě úžasná pohádka pro malé i velké diváky ... ()

Sanr

Skvělá česká pohadka jakých bylo "málo". Herecké obsazení supr , triky a kouzla moc pěkné, jediné co se mi nelíbilo byla záporna trojice spolužáků vedena mladým Krausem, záporné postavy tam ovšem musely být, takže 80%. ()

Vořežprut

Neuvěřitelně vtipná pohádka. Takový ten zlatý střed, kdy děti si najdou kouzla a dospělí humor. Hlášky typu: ,,Mami, běž nakrmit tatínka ještě nesnídal." nebo ,, Tak nás nezdržujte jedeme světit kostel do Švýcarska .. jeď vole." mně dokážou rozesmát pokaždé. A Kraus to je záporák jak má být! :-) ()

uprchlice

Zábavně vymyšlené. Zábavně natočené. Zábavně obsazené českými herci se kterými by se těžko někdo nudil. Zajímavé triky na tu dobu. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora