Dívka na koštěti

Pohádka / Komedie
Československo, 1971, 76 min

Předloha:

Hermína Franková (kniha)

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, František Filipovský, Zdeněk Dítě (více)

Komu by se chtělo být tři sta let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně rozhodně ne. A tak není divu, že využije první příležitosti a uteče do světa lidí. Ředitel školy za ní vyšle starého vysloužilého upíra, aby ji hlídal a přivedl zpět. Jenže Saxana po návratu nijak netouží a jedinou její starostí je sehnat babské ucho. Stačí totiž lok odvaru a cesta zpět mezi pohádkové bytosti je navždy uzavřena. Protože však byla vždycky nepozorná, netuší, že nejde o opravdové babské ucho, ale o bylinkový vývar z šalvěje přeslenité. Mladá čarodějnice se dostane do řady potíží. Nejprve s partou Mikiho Rouska a nakonec i na psychiatrii. Její pobyt mezi lidmi je poznamenán řadou zdařilých i nepovedených kouzel, ale také poznáváním zcela nového citu - lásky, zejména díky sympatickému Honzovi. (TV Nova)

Ještěřák

Nepochybně kultovní pakárna. Nejlepší na ní jsou beztak ty bohorovné až cynické reakce pozemšťanů na podzemšťany a naopak (Měl si vzít šálu, ještě na tom koštěti nastydne! | Slíbili mi vaše ucho. Potřebuju si ho vyvařit...). A v čarodějnickém podsvětí by člověk hltal tamnější mytologii doslova každou sekundu. :-) Vidíte?! Krávy... Taky jsem přepracovaný. :D ()

Wishkah

Divím se, že Václav Vorlíček nežaluje J. K. Rowling, že u něj okopírovala Harry Pottera, když už ji dneska žaluje kdekdo?:-) Legendární fantasy komedie, s několika opravdu skvělými gagy ()

Prochy38

Taky jedna z těch pohádek, které nejen že každoroční reprízou o Vánocích neurazí, ale hlavně taky pobaví. Kvalitní herecké obsazení v čele s J. Krausem, H. Růžičkovou a V. Menšíkem je už tak záruka kvalitní zábavy. Tohle prostě pořád můžu. ()

Hanes88

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek! V hlavní roli se blýskli Jan Hrušinský, neuvěřitelně krásná Petra Černocká a určitě významnou roli skvěle zahrál Jan Kraus. Prostě paráda! ()

Paldiny

Má to kúzlo, veľa vtipných nápadov, parádne vyšinutých hercov a samozrejme ústrednú myšlienku "najväčšou mágiou je láska". Lenže doba vzniku nedovolí, aby sa viac scén odohrávalo v kúzelnej krajine, čím sú mi príhody z Rockfordu bližšie. Veď čo už nás môže okúzliť na skutočnom svete, kde to všetko tak dobre poznáme. ()

spiritus

Pohádka pro malé i velké, s krásným a chytlavým "čarodějnickým" příběhem, s nadprůměrným hereckým obsazením. Další z řady klasických filmů pana Vorlíčka. ()

amokey

Parádní pohádka a nádherný pohádkový svět, do kterého bych se tak ráda podívala, jen nevím, kterou tou studnou se tam leze :-) ()

Movie Gourmet

Petra Černocká v nejlepších letech. Celá tato pohádková komedie má vtip a kvalitní herecké obsazení. Navíc Černocká za mlada je fakt kost (btw i v současnosti vypadá dobře). Nejvtipnější je šílená Helena Růžičková. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Terezinka198

Růžičková mě dostala s Kolumbem a jeho lodí.. Tento film měl úroveň, vtip a jakési kouzlo... to, co vytvořili potom, nebudu komentovat. ()

Emzet

Velice solidní pohádka; úžasná Černocká, neméně úžasný Menšík, králíci kam se podíváš, mladý Kraus... ()

Maryinka

Kdyby nebylo pár logických nesmyslností (např. když Kraus a spol. kouzlili, i když nebyli čarodějové), dala bych s přehledem 5 hvězd. ()

Olczyk

Báječná zábavná komedie, kde mne nejvíce upoutala scénka s Helenou Růžičkovou v blázinci, kde svou roli zahrála skvěle. ()

Lilloos

Takovéhle pohádky jsem jako malá moc nemusela a ani dnes mě příběh nechytnul za srdce. Vtipy i herci jsou fajn, ale celkově trochu nuda. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora