Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

Janega

Ako porevolučnému decku mi vždy bolo prezentované, aký bol nedostatok tovaru a hľa vidím, že ani dnešné obchody nemajú taký pestrý sortiment. Kvázi feministický seriál, kde idolom sexepílu bola fúzatá Švorcová a Langmiler. Človek by povedal, že 12 dielov je tak akurát, no keďže takmer každý druhý diel je o svadbe, ťažko povedať či aj tých 12 dielov nebolo pre tvorcov moc. ()

Radim

Pro mě skvělá komedie. Pravda, vtipná je nezáměrně, ale já se vždycky bavím. Nicméně jakmile kousek vidím, mám chuť vzít pinzetu a vytrhat Švorcové obočí. A pak mám ještě chuť vyfackovat Bouškovou, protože tak odporného fracka jsem ve filmu neviděl. ()

Greedo odpad!

Naše seriály, propagující minulý režim jsou v dnešní době nanejvýš zábavné, ale z hlediska filmařského umění to shlédnout nedoporučuji ()

kebom

Seriál je podľa môjho názoru naozaj kvalitný, za čo jednoznačne vďačí scenáru J. Dietla, ktorý zjavne písal úlohy "na telo" hercom. Najviac sa mi páčil excelujúci V. Menšík... Postupne som sa tešil na každú ďalšiu časť, azda už len posledná bola predvídateľná. Príbehy o živote bežných ľudí majú čo povedať aj dnes a i keď nie som veľkým fanúšikom seriálov, tento ma naozaj potešil - 30 rokov po svojom vzniku. ()

dehlie

nechápem tie nízke hodnotenia. kvalitný seriál s výbornými hercami, pre mňa predovšetkým hana maciuchová. treba sa trochu odosobniť od tých plných regálov a občasnej agitky. ()

Chajimwitz

Myslím si,že odpad si to nezaslouží.Měl jsem možnost vidět po mnoha letech pár dílů na TV Barrandov a moc závadnýho a agitačního jsem na tom neshledal.Prostě příběhy ze života lidí.A že Švorcová byla komunistka - který z herců a zpěváků nebyl?Mimochodem,antichartu podepsali i ti,kteří v r.1942 odsoudili atentát na říšského protektora Heydricha a bylo jich dost. ()

ProgLaney

Je to sice normalizační a rudý jako blázen, ale dávat "odpad" by bylo jen z principu, nebylo by to skutečný hodnocení kvality. Ano, Anna Holubová je ztělesněním cti a motá se do všeho, pro všechno má cit a na všechno najde řešení, ale výkony jiných herců (p. Menšík, Řehoř, Hanzlík,pí Medřická...) nejsou vůbec špatné. Seriál je až moc poplatný době a to se dá samozřejmě vytknout jako hlavní problém, ovšem jestli chcete vidět skutečný odpad, zaměřte pozornost k seriálům jako VKV, Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice. Tento seriál to díky hereckým výkonům rozhodně není. ()

Trash

Nehodnotím z nějakého ideologického hlediska, ale pouze jako divák. A jako divák jsem se bavil. Navíc když to srovnám s novodobým seriálovým škvárem tohoto žánru, tak jsem se u Ženy za pultem bavil kvalitně, a basta. Třená niva není, ještě se tře! ()

kritiklon odpad!

Že jde o prachobyčejný vrchol socialistické propagandy naznačuje už jen obsazení hlavní role a příběh jenž je takovou banalitou že nedovedu pochopit jak to lze vůbec vymyslet, točit a sledovat to! Prostě každodenní chod v komoušské sámošce a veškeré s prominutím krávoviny s tím spojené. Něco více zbytečného a trapného jsem snad neviděl. Nuda, ubohost a jedno velké NIC vážení soudruzi! ()

Kamas

Když pominu ty pohádkové reálie "krámu celoročně naplněného nedostatkovým zbožím" (jo, taky si pamatuju, že v zelenině bývala na pultu jen špinavá mrkev a zelí), pominu povinnou agitku, která ale bývala naznačená i v mé milované Nemocnici, tak seriál úplně nezatracuju. Beru to tak, že se na něj po letech ráda podívám, oproti jiným současným. Je zajímavý sledovat jako femme fatale úplně jiný typ ženy, než na který jsme zvyklí, která není prvoplánová krasavice, ale muži na ní stojí frontu za její asertivní chování :).  Hodně dělají i vzpomínky na minulou dobu a nemusí to být ani se slzou v oku. Co seriál hodně pozvedlo je nádherná hudba pana Fischera a pro mě i role Olinky Hany Maciuchové. Ještě by mě zajímalo, jak by seriál dopadl, kdyby ústřední dvojici hráli herci, kterým byl napsán na tělo. Tedy Jana Hlaváčová s Josefem Abrhámem. ()

hacho

Ja se take pripojuji k nazoru, ze tento serial neni az tak nekoukatelny, jak tvrdite. Dodavam, ze na to koukam pohledem cloveka, ktereho se tehdejsi politila primo nedotkla a ktery se o ni ani dnes nezajima. Nic me v tomhle smeru v serialu neobtezovalo. Co se naivity tyka, mozna se mi to prave libi... ()

Perfo odpad!

Tak tenhle prskanec na žlutém nemytém skle je opravdu nechutný a odporný. Rudá, rudá, rudá, všichni se mají rádi, rudá, rudá, srp a kladivo, rudá. Kdybych měl být hodně tvrdý, tak to tu okomentuji pěkně zpříma a od plic sbírkou sprostých slov :-) ... ()

arcticsky

Na rozdíl od zákeřného a denunciačního hnoje (Major Zeman) nebo glorifikace různých trhlých tajemníků (Muž na radnici nebo Okres na severu) toto není odpad ale zcela běžná primitivní telenovela s utahanýmii výkony některých herců. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová