LencaN

"To je Kelvin Clein! Je božský!" :D Návrat do budoucnosti byl vtipný, měl fajn zápletku, cestování časem vždycky nabízí spoustu možností a navíc ta hlavní dvojka - sympatický drobek a šílený vědec...fungovalo to jako švýcarské hodinky. Marty je nucen podstoupit cestu do minulosti, jenže nakonec musí zachraňovat sebe i svou rodinu. Byla to napínavá podívaná. A konec byl taky luxusní...jak jeden večer dokáže ovlivnit životy tolika lidí. K filmařině nemám co dodat, to by asi bylo barbarství :) a víc se rozepisovat už při dnes kultovním filmu, jak koukám, by nemělo smysl, vše bylo řečeno. ()

Devilskitten

Kultovní movie...už od mého dětství jsem tuhle dobrodružnou komedii zbožňovala a i po snad 20. shlédnutí v televizi je to stále jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který se vždy ráda podívám. Naprosto dokonalý snímek se vším, co do něj patří, nemám absolutně co vytknout! 5* ()

Aldanek

U všech Skotů! Bomba! Snad není lepší scifi+komedie. Řekl bych takový Retrovědátorský film.Nechybí vtipné dialogy,hlášky,atmosféra 50.let USA vytváří krásnou kulisu. Soundtrack Alana Silvestriho je také výborný. ()

O_Peki

Skvělá, naprosto bezchybná komedie. Bývalo dobrým zvykem, že celou sérii dávali na vánoce. Bohužel od toho televize pár sezón upustili. ()

Optical

Ješte dnes si pamatuju jak na mě zapůsobil první záběr na ten úžasný DeLorean a co teprve, když roztančil na plné koule svá "ohnivá" kola na požadovaných 88 mil za hodinu. Co následovalo potom? To byla jedna velká jízda do světa fantazie a splněných dětských snů. Kdo by taky nechtěl cestovat v čase? V tomhle snímku fungovalo všechno nadmíru skvěle. Obě hlavní postavy a jejich vzájemně fungující chemie, nadaný režisér i skvělý scénář. Když k tomu přidáme hudbu Alana Silvestriho, vznikne film co přežije generace. ()

BrusVejn

Vynikajúce aj po rokoch. Zábavný a hravý film so sympatickým Foxom v hlavnej úlohe. Príbeh je vo svojej podstate až primitívny ale stačilo, že sa zaobalil dobrodružstvom o cestovaní v čase a z filmu sa stala klasika. Zaslúžene. ()

The_Misfit

Túto sci-fi komédiu si nemôžem vynachváliť. Cestovanie v čase bolo, je a myslím si že aj bude, veľmi zaujímavou témou. Navyše keď je to celé spracované takou zábavnou formou. Jedná sa o skvelý pohľad na stroj času, so všetkým čo k tomu patrí. Tak isto potešia hlavný predstavitelia, ktorý pôsobia dosť sympaticky. ()

p.a.douch

Co k tomuto filmu napsat? Snad "povinnost pro fanoušky Sci-Fi/komedie"? Michael J. Fox a Christopher Lloyd jsou úžasná dvojka. Robert Zemeckis napsal perfektní scénář (spolu s Bobem Galem) a režie se mu taky moc povedla. Když poté divák shlédne celou trilogii a vidí jak všechno navazuje a zapadá do sebe - za sebe můžu jen říct GENIÁLNÍ. 95 %. ()

Lukys

Tato nechvalně známá klasika z 80-tek mě chytila hned na první shlédnutí a už mě nikdy nepustí ze svého objetí, až do smrti. Jeden z největších klenotů kinematografie nám dal spoustu dnes známých scén, skvělou hudbu, skvělé hrdiny, skvělé auto, které by si každý přál, jednu z nejlepších trilogii, které nějak neupadá kvalita s každým dalším dílem a přelomový snímek, který by měl vidět každý. Pro mě naprostá SRDCOVKA! ()

Dacsus

Sranda ako sú tieto staré fláky často naivné, priblblé (doc má ukradnuté plutonium pod posteľou, ovšem dvere si ani nezamyká - jo, je to komédia, ale toto je fakt hovadina - presnejšie - nevtipná hovadina, ktorá sa vtipnou byť snaží, a u jednoduchších jedincov sa jej to asi aj darí), plné značne trápnych dialógov, a násilne rádobyhumorných scén (syn farmára ma so sebou comics, ktorý korešponduje so scénou v stodole (samozrejme náhodou, a samozrjeme v situácii v ktorej to ani trochu nie je divné - OK, chápem nadsázku, ale toto je opäť len lacná, rádobyvtipná blbina pre tých jednoduchších)), a napriek tomu im to ľudia odpúšťajú. S nostalgiou za 3, bez nej asi tak za 2 (no, za tie dialógy, ktoré si akože protagonisti vymieňajú, ovšem slúžia len k polopatistickému vysvetlovaniu divákovi, a za tú občasnú pridrbanú teatrálnosť možno až za jednu a pol ("najlepšie" bývajú tie dialógy v týchto starších flákoch, keď si rodina pri stole (alebo ktokoľvek pri čomkoľvek) objasňuje fakty akoby všetci stratili pamäť, a overovali si svoje skutočné identity - to je také prirodzené - "deti, vášho tatka som stretla na záchodkoch na pumpe", "zív mami, sme už v puberte, prvýkrát si nám o tom vravela keď som chodil do jaslí, a že ste boli sfetovaní, a že ťa tato vlastne na tých hajzlíkoch znásilnil vieme od základky")). Ale OK, ako 12 ročný, keď som to videl prvýkrát na ORF a prd som rozumel tomu o čom postavy blabotali, tiež som to žral. ()

Kozlowski8

Mladík Marty podnikne experiment se strojem času, který vytvořil jeho přítel dr. Brown. Dostane se do minulosti, avšak do jiné doby, než měl v plánu a navíc zde způsobí něco, co může zcela zvrátit běh dalších událostí... Neuvěřitelně zábavný a poutavý snímek, skvěle zpracovaný scénáristicky, režisérsky i po technické stránce. Příběhem prochází mnoho krásných postaviček, jimž vévodí nezapomenutelný, povahou i vzhledem svérázný dr. Emmett Brown. Skvělá práce. 90%. ()

Franki69

No já ten film nemůžu už víc pochválit než všichni ostatní. Je úplně jasný, že tady na čsfd je to vybraná společnost, která tuhle fantastickou trilogii umí docenit. Celý to šlape jako koncert ACDC a když už si myslíte, že Márty a doktor zdolali i tu poslední nesnáz, Zemeckis jim umí ještě pořádně zatopit. *** Už jsem to viděl hodněkrát, a až teď mě vlastně napadl základní dějový paradox. Týká se ale jen dvojky a trojky. *** SPOILER ** Jak je možný, že si doktor Emmet Brown, vynálezce a hlava otevřená, nepamatuje, že v roce 1955 poslal, s nasazením vlastního života na věži radnice, kolem které lítaly blesky, Martyho do budoucnosti? A že si dokonce nepamatuje, že se tam Marty objevil hned potom, co Deloraine s ohnivou stopou odfrčela směrem ke kinu? Tak jak s těma bodama? No míň než 100% dát nejde. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi