rigby

Před mnoha a mnoha lety jsem na tomhle filmu fakt ulítával. Když jsem si ho dneska pustil, tak už jsem se jen usmíval, protože místy to působí hodně naivně. Ale přesto je to stále skvělá záležitost. Rád jsem se zase vrátil do budoucnosti... ()

gezper

Nadčasové zpracování cestování časem do vtipné, promyšlené, originální a na svou dobu i přelomové komedie (následně trilogie - II. III.). Sice to nebyla nikdy pro me taková srdcovka jako pro některé, ale i tak se na to rád podívám. M.J.Fox již tady prokázal komediální talent a role pro něj jak šitá na míru. [80%] ()

sankacoffee

Tak nezapomenutelný zážitek a přesto si ho musím čas od času znovu připomenout. Marty McFly, doktor Emmet Brown a jeho pes Einstein či Koperník ve víru událostí skrze minulost, současnost i budoucnost nejen aby zabránili rozpadu časoprostorového kontinua. Marty zachraňuje svoji existenci pomocí prkna na kolečkách a elektrické kytary, zatímco doktor si staví modely a má šílený plán jednoho velkého návratu zahrnující jeden stroj času v prďáckém hávu klasické Delorean a 1,21 gigawatt energie jednoho blesku na objednávku. Nikdy zatím nebylo cestování časem zábavnější... ()

R_Dwarf

Velmi povedená komedie se sci-fi prvky. Tenhle film bych dokázala sledovat do zblbnutí a nikdy neomrzí :) Škoda, že jde dát pouze pět hvězdiček, ráda bych totiž přihodila jednu další za praštěného doktora :) ()

piskotnik21

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá pre mňa nestratila zo svojho čara ani po rokoch. Nezabudnuteľní Michael Fox a Christopher Lloyd, inteligentní a vtipný scenár, krásna hudba - to sú dôvody, pre ktoré sa ku tomuto dielu vždy rada vrátim. ()

Cvachetka

Má nejoblíbenější trilogie. Naprosto úžásná věc. Film je v podstatě celou dobu zajimavý, má spád. Je zábavný, ale ne trapný. Akční, ale ne přehnaně. Tento kousek je pro mě dokonalost sama. Za mě jednoznačně 100%. ()

Maiken Algren

To bola takááá sračka! Ernest letí do budúcnosti IV, a berie so sebou všetky otrepané klišé osemdesiatkových filmov. Jediné šťastie že v tej dobe ešte nefrčal hiphop. ()

DansteR

Spolu s Nekonečným Příběhem pohádka mého dětství. Škoda, že takové filmy už dnešní mladší generace tolik neocení. Dokonalost sama, sci-fi pohádka, která zaujme a ještě má stejně kvalitní dvě pokračování. 90% ()

Jack_F.

No u mě je to přesně mezi 3* a 4*. Má to své kouzlo. Ale 89%, to je teda úlet. :D Souhlasím však plně s názorem uživatele Kaka. Já to ale narozdíl od něj viděl(prvně) dost let zpět. ()

Braga

Tento film jsem viděl několikrát a asi ho ještě několikrát uvidím. Neuvěřitelně vyvedený nápad se spoustou fórků, které se táhnou z dílu do dílu, dokonale promyšlené detaily časových souvislostí, kdo by ale věřil, že to v dalších dílech ještě může gradovat. Bezpochyby životní role M.J.Foxe, už nikde nedokázal tolik upoutat jako tady, v partnerství se šíleným rozevlátým vědátorem ()

lida93

Je to známá klasika, ale není to můj šálek kávy. Pamatuji si jak jsem viděla poprvé Návraty do budoucnosti a jak jsem to "žrala". Časy se změnily...... ()

paddy35

Film mého dětsví, na který nikdy nedám dopustit a s chutí se na něj podívám znovu. Herecký výkon Christophera Lloyda mě dokáže vždy skvěle rozesmát. ()

Glob

Všechno je propojeno. Každá věc co v minulosti Marty udělá změní budoucnost. Dokonalý šílený doktor. Příběh dádvá smysl a je vtipný. Tento film mne velice pobavil. Rád se na něj koukám znovu a znovu. Po Forrestu Gumpovi nejlepší Zemecichův film. Aby syn nalákal vlastního otce aby se zamiloval do sví budoucí manželky a tím zachránil svoji egzistenci.To je bomba. ()

petrusqa

Vidět film v 90. letech jako teeneger, tak by se pro mě pravděpodobně stal kultovním. Ale jelikož jsem se k filmu dostala až skoro po 30ti letech vzniku působí na mě film vyčpěle. Některé filmy nestárnou některé ano a pokud jde o sci-fi tak přežívají jen ty nejvýjimečnější. ()

kacer4

Proč mi říkaš Kelvin? Tak sa přece jmenuješ, Kelvin Klein. Máš to napsané všude na prádle.... Doktore, to bude optížne. - Zase to optížne, čopak v budoucnu budou jen samé optíže, nanejvíš problém zemské tíže. Jedna z najlepších komédii. ()

LeePriest

Tak na tenhle film asi mnoho lidí jen tak nezapomene. Vynikající scénář a ještě lepší zpracování. Hlavní hrdina Marty a jeho šílený doktor jsou úžasní, pochválit musím i ostatní členy Martyho rodiny, ačkoliv jsou celkem zastíněny výše zmíněnými postavami. Prakticky každá minuta má co zajímavého nabídnout. Každý prožívá jedno úžasné dobrodružství za druhým, za všechny jeden výstižný příklad. Co se také může stát, když se vrátíte v čase? Třeba se Vaše mladá matka zakouká místo do Vašeho otce do Vás. ()

zigy

Cestování v čase ještě nikdy nebylo a už nikdy nebude tak zábavné jako v této filmové sérii. Doktor Brown je jednou z nejvipnějších postav v historii filmu. Já vím, že to cestování v čase možná má pár děr v logice, ale komu to vadí, když se člověk tak dobře baví? No řekněte, kdo z vás by se nechtěl setkat sám se sebou v minulosti? Film je možno vidět ve dvou dabingových verzích - v jedné mluví Martyho Michal Dlouhý, a ve druhé Jan Dolanský. Výkony a sestava dabérů jsou srovnatelné, avšak jen verze s Dolanským má doktorovu nepostradatelnou hlášku "U všech Skotů". A ještě je třeba pochválit skvělou ústřední melodii Alana Silvestriho. Nejlepší scéna: Marty na pódiu hraje klasickou rocknrollovou skladbu od Chucka Berryho, a brácha Chucka řve přitom do telefonu: "Chucku, Chucku, vzpomínáš, jak jsi hledal něco novýho? Tak si poslechni tohle!". ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi