V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Usacek_

Nejlepší film s námětem cestování v čase. Sice zde není nějak moc řešena kontinualita časové přímky,ale tyto detaily jsou nahrazeny skvělým humorem v podobě M.J. Foxe jako Clinta Eastwooda, objevení freesbie atd. paráda ! 100% ()

zoot3r

Fú, tak to bol zážitok, zaslúžených 5*, úžasný, scenár, kamera, efekty. Menej komplikovyný dej ako v dvojke je oveľa lepší, napätie, akcia, emócie a náš Doktor sa zaľúbil :) Clint nemal chybu, Emmet nemal chybu, vláčik nemal chybu, celý divoký západ bol bezchybný, vlastne ako celý film. ()

sestki

Pre mňa opakovaný návrat do minulosti! Neskutočne dobre natočená trilógia s nezabudnutelnými dobrodruhmi, Martym McFlyom a Dr. Emmettom Brownom, v podaní Michaela J. Foxa a Christophera Lloyda. Toľko srandy, dobrodružstva, zamotaných (avšak zrozumiteľných) situáci a zvratov, čo ponúka táto trilógia o cestovaní v čase, sa len tak nevidí. Jednoznačne jednotka vo svojom žánry! Najlepšie na tom všetkom je, že aj pri opakovanom sledovaní, keď už divák vie, čo bude nasledovať, to neprestáva baviť a je to stále neskutočne vtipné! ()

chemik11

Zasmál jsem se, bavil jsem se po celý film, takže naprostá spokojennost, je to naprosto originální trilogie, můžu na to koukat pořád. Divoký západ, opravdu báječný nápad. "Hele McFly, neříkal jsem, abys sem už nelez?" nebo: "Jediná oslava, na který se budu smát, bude, až budeš viset na konci provazu" :D (dabing Novy, když jsem to viděl v jiným dabingu, tak tam tahle hláška snad vůbec nebyla!!!) ()

corrimson

Možná je to tím, že jsem trilogii Návrat do budoucnosti neviděl ve svých dětských letech, možná je to tím, že jsem pouhý škarohlíd, ale pro mě osobně tento závěrečný díl balancuje někde na hraně odpadu - je to pouze vykrádačka předchozích dílů, navíc nepříjemně natahovaná a s jedním obřím verandovým logickým lapsem, který je sem zavlečen z druhéepizody. Myslím si, že trilogie Návrat do budoucnosti měla končit prvním, maximálně druhým dílem. ()

JirinPB

I když se celá trilogie jakoby opakuje pořád dokola je to pořád zábava na kterou se můžu dívat pořád dokola...5 z 5.. ()

Masinfira

Lze dodat něco k tomu co píší ostatní? Tato trilogie je přesnou ukázkou toho, jak by měly pokračování úspěšného filmu vypadat. Ať "Dvojka" tak "Trojka" nejen, že pouze neparazitují na prvním díle, ale zapadají do sebe přesně, jako součástky stroje času. Postavy si není možné nezamilovat a byť je už od počátku vcelku jasné, že to dobře skončí, film nepostrádá potřebné napětí. ()

Adom

Myslím si, že stále môžem dať 5 hviezd. Neprišlo mi to také správne orechové ako 1 alebo 2 ale stále by som pod 5 hviezd nešiel. Znova kvalitný príbeh, tento raz zasadení do minulosti a to do westernu. Podarilo sa ho spracovať skvele. Viac nemám, čo dodať. ()

klipers

Podarené ako každý jeden diel, ale dvojka sa mi osobne páčila najviac! Jednotka ma pripútala, dvojka priamo nadväzovala, čo ma dorovnalo a trojka nadväzuje a ukončuje. Viac-menej. Veľmi slušná trilógia. ()

palailogos

Většinou - skoro vždycky - platí, že pokračování je horší. Ale v téhle mile praštěné sérii to neplatí a alespoň já jsem se bavil královsky. Gagy, které pokračují od prvního do třetího dílu a tam gradují, se nevidí často. M.J. Fox se mi tady líbil úplně nejvíc. Christopher Lloyd a Mary Steenburgen - scéna seznámení - na oskara ()

pekos

Tretie pokračovanie Návratu do budúcnosti dokončilo príbeh tam, kde si to asi priali tvorcovia filmu, t.j. v historickom čase osídľovania Ameriky. Rozhodne je príbeh v tomto období oživením trilógie i napriek tomu, že z hodnotení iných filmofilov cítiť určité sklamanie. Pri opakovanom sledovaní celej trilógie sa rovnako teším aj na dobrodružstvá vydarenej dvojice vo westernových nohaviciach. Tento príbeh v ničom nezaostal a scenáristicky a filmovo sa vyrovná predchádzajúcim častiam. Znova musím povedať: Thank You Very Much, Mr. Zemeckis and Company. ()

cooler

Tředí díl je přeci jen trochu pomalejší a natahovanější.V polovině filmu už to začíná nudit a závěr je malinko ujetý,ale stále to má svůj půvab a inteligenci. ()

smajki

Tak jsem konečně shlédnul i 3. díl. Opět se jedná o kvalitní a zábavnou podívanou jako v předchozích dílech. Tento díl mi vzhledem k prostředí a době, ve kterém se odehrává, příjde z celé trilogie "nejdrsnější" ve smyslu, že tady jde Mártymu nejvíce o krk. Samozřejmě ale ke spokojenosti všech, všechno dobře dopadne a Mártymu se podaří dostat zpět do své doby a doktůrkovi najít lásku a štěstí. ()

Nag0

Po vzhliadnutí druhého dielu som už neveril že sa môže diel tretí čo i len priblížiť ku kvalite jednotky, a som nesmierne rád, že všetko bolo napokon úplne inak. Opäť sú to starí dobrí Marty a Doc a tentokrát im pohon zabezpečuje para, v mne priemne zvolenom období a prostredí Ameriky druhej polovice 19. storočia. Čo viac dodať, tretí diel sa podľa môjho názoru bez problémov vyrovná dielu prvému, čím uzatvára jednu úžasnú trilógiu. "Your future is whatever you make it. So make it a good one,,. 5* ()

BR23

nevidím relevantný dôvod dať aj trojke menej ako plný počet v hodnotení. áno sem tam sa nájdu nejaké nazvime to chyby ale ja to vnímam tak že to akosik patrí k tomu. táto trilógia má to šťastie že sa neberie až príliž vážne. ()

honza.g

Důstojné zakončení trilogie., s méně vyumělkovanými souběhy dějů. Ovšem vydat se do roku 1885 a nevědět, že benzín super asi nenatankuju, je trochu divné. ()