V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Feacher

Jelikož je to velmi těsně navázáno na dvojku, tak akce nastupuje ihned, což je velké plus. Zápletka v daleké minulosti je opět dobře promyšlená, je hezké vidět tytéž zápletky v různých časových obdobích a vyřešeny úplně jinými způsoby. Na konci trochu hapruje fyzika a čas a závěrečný... SPOILER... výjev doktora v lokomotivě je takový už přehnaný, ale ještě je to v mé toleranci. Celkově se mi trilogie líbila až na těch úplně prvních 30 minut, kdy jsem si opravdu říkal, proč na to koukám... 5 z 5 👌 ()

Bogrant

Posledný návrat je veľmi štýlové zakončenie jednej skvelej a nekonečne zábavnej trilógie. Znovu niekoľko veľmi nápaditých, humorných momentov, ktoré dokážu vyčariť úsmev na tvári a to úplne stačí. Tým pádom môžem s pokojným svedomím povedať, že im zato ďakujem a určite sa niekedy k ich slávnym návratom vrátim. ()

Awer

Na téhle trilogii je nejlepší to, jak je provázaná a nijak uměle natažená. Až ve třetím díle vlastně dospívají postavy k nějaké katarzi a tím mi to přijde nejlepší, protože je to message navíc. Samozřejmě jsou to všechno rodinné filmy, kde člověk i podle hudby vteřinu dopředu ví, co se stane. Na druhou stranu v tomhle žánru je to úžasná extratřída. ()

Hombre8

Filmová série s jedním z nejlepších scénářů vůbec. Díky tomu a samozřejmě i skutečnosti, že se jedná o autorský počin, baví od začátku až do konce, což se málokteré sérii kdy podařilo. Díky tomu se tahle krásná záležitost stala legendou. ()

Naby

Tenhle díl byl zase dobrej, zhruba stejně jako první. Ta minulost a efekty jsou proste trochu jednodušší na výrobu efektů. Myslím, že to bylo důstojné rozloučení s celou sérií. Celkem 4,3* ()

ado7

Výborná oddychovka na sobotný večer :o) niekedy mám pocit, že tento film bol spravený špeciálne pre Majkla J. Foxa :o) ()

Shtinky

Mám za sebou celú triológiu návrat do budúcnosti, a s ňou aj jednu z najlepších triológii a filmov vôbec! Trojka ako aj ostatné diely je úplne dokonalá. Divoký západ bol vskutku skvelý nápad. A čo viac ten nápad bol aj nadmieru skvele spracovaný. ;) Nechýbal mu ani dobrý vtip a skvelý dej a zápletka... Doktor Brown a Marty si teda o5 počínali skvele. Už sa teším kedy si ich zase pripomeniem... Neviem sa dočkať. ()

schebman.m

Všechny tři díly jsou skvělé a jako celek působí dokonale...ale když bych si měl vybrat který z těch tří, tak ten poslední...už proto, že jsem fanda westernů a Clint Eastwood je dokonalej. ()

Tonis

Do tretice všetko dobré a to platí aj pri Návrate do budúcnosti 3. Tretí diel je síce už trošku slabší ako predchádzajúce dva diely, ale opäť tu nechýba výborný scenár tento krát z prostredia Divokého západu, vynikajúce efekty a dialógy postáv. V živej pamäti mi taktiež utkvelo množstvo nezabudnuteľných hlášok ako napr. "Marty musíš něco uďelat s tim oblečením, jestli tu budeš takhle chodit, tak tě nekdo odpráskne! Který idiot tě takhle vystrojil?". ()

Vindemiatrix

Namísto ustavičného hopsání v čase a poněkud jednotvárného odvracení neustále se zmnožujících paradoxů, v nichž se vyžívala dvojka, vsází závěr trilogie na ucelenější formát westernové žánrové hříčky. Ale nenechte se zmást, úroveň zábavy jede ve starých kolejích a v závěru po nich uhání doslova plnou parou! ()

Breeg

Důstojné zakončení trilogie, které má vtip a výrazně nepokulhává ze předchozími filmy. Ústřední dvojice má stále co nabídnout a tak, se člověk v žádném případě nenudí. ()

Paan

Ani v posledním úseku bezmála 6hodinového BTTF se do třetice všeho paradoxního a časoprostorově kontinuálního člověk skutečně nenudí. A i když se ve scéně s indiány objevuje nepříjemná filmařská mokasína v podobě špatného střihu, celkový dojem to kazit nesmí. Trojka není dojení krávy ani znouzectnost, je to prostě třetí část jednoho spojitého celku. Nápad s divokým západem byl další přesnou trefou, přinášející bláznivý mohutný a vysoce nevýkonný parní "mrazák" a další srandičky dvou přátel v čase, Ch. Lloyda a M. J. Foxe, tentokráte 19th Century. A protože je to poslední díl, na úplný konec, při rozlučkovém finále, zbývají už jen dvě věci - Lítost nad tím, že už film končí a že DeLorean je na cucky, a Chuť absolvovat celý maraton ještě jednou. ()

Mufiak

Záverečná scéna s vlakom sa neskutočne ťahala, záver veľmi ľahko čitateľný. Vlak rozdrví auto a ľudia na ulici si aj tak kráčali ďalej vlastnou cestou, čítali novinky, debatovali. Rozčarovanie. Čakal som aj výraznejšie zapletenie deja. Škoda, po prvých dvoch dieloch výrazne nižšia kvalita. ()

bizon.99

Tak i já se vrátil v čase a po více jak 20letech,jsem viděl celou trilogii. S hubou otevřenou od ucha k uchu,příjemně překvapen a unesen. Nejlepší filmová série,ke které se budu rád vracet.BRAVO!!. ()