Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

"Arthur Dunwell: Co je to za puch?Frank Drebin: To bude nejspíš ze mě. Koupal jsem se ve sračkách. Miluju to.", "Frank Drebin: Je to skvělej den pro naši akci. Tahle mlha nás bude krýt celou cestu k Hapsburgovu skladišti...kapitán Ed Hocken: To není mlha, Franku. Zavařil se nám už druhej motor. Chlapci se to snaží hasit.", "Frank Drebin: Ten člověk je špinavý jako podvlíkačky horníka v lednu.", "Frank Drebin: Fuj. Tenhle je pěkně zřízenej...kapitán Ed Hocken: Pojďte všichni sem. Frank našel další trosku.", "Que sera sera poručíku, umíte franouzsky?no mluvit moc ne, ale zato líbat jak ďábel", "Frank Drebin: Zajímalo by mne, co tam Savage táhne...Ed Hocken: Sex, Franku?..Frank Drebin: Teď radši ne, Ede...", "Frank Drebin: Jsem svobodný! Zbožňuju svůj stav! Mám více sexu, než když jsem vedl kursy ve skautu!.................... moje hodnocení = 10 z 10.(16.6.2015)

Pro mě nejslabší díl série. A to si všimněte mého hodnocení. On totiž tenhle díl má všechno, co mají ostatní dvě Bláznivé střely a třeba i Drákuloviny, jen zápletka mi přijde trošičku slabší a stejné to je i s humorem. trojka mi přijde lepší. I tak je to naprosto skvělá komedie, která si právem zaslouží moje****. Opět tomu všemu vede Leslie Nielsen, bez kterého by tahle série vůbec nemohla existovat.(31.12.2011)

Vzhledem k tomu, jak byla jednička úspěšná se dalo očekávat, že vznikne další díl. Nevím proč, ale uz to nebylo ono. Řekl bych, že v tomto díle se našlo méně vtipných scén ale za to zůstály stále skvělé hlášky. Leslie Nielsen opět předvádí výborný výkon. Ovšem velmi mně překvapil George Kennedy, který začal být také zábavný ( například v restaurci kde slintal a nebo když chtěl zbít padoucha atd. ). Scénář byl také poněkud slabší a ne tak dobrý jako v předchozím díle. Ale i tak jde o dobrou zábavu, která trošku kulhá za jedničkou. O něco málo horsí něž předchůdce ale stále je na co se koukat a stále je čemu se smát!(5.5.2007)

Jedničke sa to v plnej miere vyrovná a stojí za to pozerať to aj po piaty krát. Neuveriteľné nápady tvorcov, ktorých fantázia na gagy je asi nevyčerpateľná a aj po tomto im zostalo dostatok nápadov na ďalšie skvelé pokračovanie. Americké politické narážky dokážeme pochopiť aj my a bodovala u mňa sexuálna scéna s raketou, ohňostrojom a ropnými vrtmi. –––– Láska je ako ozónová vrstva. Nechýba vám, kým ju nestratíte.(25.10.2014)

Druhý díl o nejlepším policejním důstojníkovi všech dob má sice tendenci recyklovat, ale pořád stojí na zavedeném scématu. Leslie Nilsen s kamennou tváří se staví nejabsurdnějším scénám a situacím, které by nikdo neustál bez urvané bránice. Tak nějak cítím, že Zucker je vášnivý demokrat. "Franku sex? Teď né Ede jsme ve službě!" "Od našeho rozchodu jsem si užil tolik sexu jako tenkrát na skautském táboře!" "Rád bych Vás uvítal ve skupině lidí, kteří se budou setkávat s nějvětší spodinou společnosti. Mám se stát členem Vašeho kabinetu?"(26.8.2012)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého.

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)