Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear, The

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Možná, že kdyby se scénárista a režisér nesnažili předvést všechno, co je napadne, a co mnohdy není už právě originální, vyzněl by celek nápaditěji a svižněji. Oproti prvnímu dílu mám ještě větší problém s tím, že mi u poloviny gagů chybí moment překvapení, ačkoliv si autoři evidentně myslí, že bych ho měl zažít.(4.7.2011)

Detektív, poručík los angeleskej polície, Frank Drabin sa znova vrhá do ďaľšieho náročného prípadu. Potom, čo v prvej časti zachránil anglickú kráľovnú pred atentátom, musí v tomto voľnom pokračovaní čeliť zákernému podnikateľovi Quentinovi Hapsburgovi. Ten je majiteľom nadnárodnej, petrolejárskej spoločnosti. Unesie doktora Alberta Meinheimera, poradcu amerického prezidneta v oblasti energetiky. Nahradí ho zaplateným dvojníkom, ktorý má zaručiť to, že Biely dom bude naďalej preferovať záujmy ropným spoločností. Suverény Frank Drabin však zmarí jeho nekalé plány. Výborné pokračovanie výbornej komédie. O nič horšie ako prvá časť. ****(11.6.2011)

Vzhledem k tomu, jak byla jednička úspěšná se dalo očekávat, že vznikne další díl. Nevím proč, ale uz to nebylo ono. Řekl bych, že v tomto díle se našlo méně vtipných scén ale za to zůstály stále skvělé hlášky. Leslie Nielsen opět předvádí výborný výkon. Ovšem velmi mně překvapil George Kennedy, který začal být také zábavný ( například v restaurci kde slintal a nebo když chtěl zbít padoucha atd. ). Scénář byl také poněkud slabší a ne tak dobrý jako v předchozím díle. Ale i tak jde o dobrou zábavu, která trošku kulhá za jedničkou. O něco málo horsí něž předchůdce ale stále je na co se koukat a stále je čemu se smát!(5.5.2007)

Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Jak je vidět, každé pokračování nemusí být horší než první díl. Nielsen opět hodně pobavil. Bláznivé střely a Žhavé Výstřely patří k nejlepším filmům svého druhu. Každopádně je to stále film, který je povinností shlédnout pro všechny milovníky komedií.(16.4.2018)

Povedlo se a ani druhá Bláznivá střela neminula cíl. Dokonalé gagy se střídají v pekelném rytmu, Leslie Nielsen háže jednu geniální grimasu za druhou a O. J. Simpson dostává další pořádný nášup v podobě cesty do Detroitu... ;) Možná o chloupek slabší než jednička, ale stále jeden z největších gigantů mezi všemi ostatními parodiemi. [únor 2006](20.2.2006)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)