Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Frank vejde na scénu, dveřmi sejme Barbaru Bushovou a od té chvíle je vládcem obrazovky. Nabídne nám scény, kdy sám sebe přejede autem ("Viděl někdo řidiče? Zapsal si někdo značku?") a pak svoje auto rozstřílí. Nač sepisovat hlášení, když Frank na nějaké ty odřeniny (hlavně ty cizí) nehledí a touží po jediném. Zazpívat si s kvalitní kapelou na snobském večírku Quantanameru a obzvláště rafinovaným způsobem zničit bombu. Nezbývá než zvolat: "Nordbergu, kryj mě!" a jít do toho po hlavě s géniem kriminalistiky.(21.4.2009)

Pokračovanie úspešnej komédie sa vydarilo. Podľa mňa je ešte lepšia. Tento štýl humoru sa mi veľmi páčil, v komediálnom žánri je to originálny štýl humoru, ktorý si vždy rás pozriem. Tie hefty majú svoje čaro a nepôsobia opozerateľne, či ako vtipy na jednu sezónu. Táto séria je podľa mňa nedocenená, či vypovedá o cynickom svete. Najmä však nie je smutná, ale je to čisto komédia.(24.1.2013)

"Je to běloch, světlá pleť, knírek, asi metr devadesát - to už je pořádný kňour." U mě asi tak srovnatelné s prvním dílem. Počáteční Zuckerovi & Nielsenovi parodie považuji za nejlepší, co jsem doposud viděl (samozřejmě + Hot Shots I, II). Leslie Nielsen je naprosto bezkonkurenční a jeho Frank Drebin (postava z parodie!!!) poprávu patří mezi moje nejoblíbenější filmové postavy.(17.2.2010)

- Hector Savage. Z Detroitu. Pamatuju se na tohohle pankáče. Bývalý boxer. Pravým jménem Joey Chicago. - Jo. Boxoval jako Kid Minneapolis. Jednou jsem ho viděl při zápase v Cincinnati. - Ne, to byl Kid New York, ve Philadelphii. Zabitý v Houstonu, udělaI to Tex Colorado-Arizonský zabiják. - Jo! Z Dakoty! Bylo to na severu nebo na jihu? - Jižní Dakota byl jeho brácha, z Virginie. - Ty se teda v boxu vyznáš! - Vím jenom, že nesmíš nikdy sázet na bělocha.(19.10.2010)

Přehršel absurdních situací kolem policisty Franka Drebina, opět tak pitomých, až vtipných. Začátek je sice poměrně vlažný, nicméně film graduje a člověk se opravdu může dosyta zasmát. Leslie Nielsen byl borec, jeho pohledy a hlášky, které vypouští jeho hrdina s naprosto klidným obličejem, jsou jedinečné.(14.6.2015)

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)