Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Jak je vidět, každé pokračování nemusí být horší než první díl. Nielsen opět hodně pobavil. Bláznivé střely a Žhavé Výstřely patří k nejlepším filmům svého druhu. Každopádně je to stále film, který je povinností shlédnout pro všechny milovníky komedií.(16.4.2018)

Rovnako uletené, vtipné a nezastaviteľné ako prvý diel. Frank tentokrát v mene záchrany životného prostredia vyvádza kúsky, že by sa z toho nejeden dostal do druhého stavu. Minimálne, keď to rozbalí Frankovo mexické kvarteto "Mucho Macho Muchachos" som chytal záchvat nekontrolovaných rozmerov. Asi rovnako krásna pozvánka do radov policajného zboru ako v prípade Policajnej akadémie. Séria drží kvalitu a v prípade Posledného trapasu tomu nebude inak.(14.8.2015)

Frank vejde na scénu, dveřmi sejme Barbaru Bushovou a od té chvíle je vládcem obrazovky. Nabídne nám scény, kdy sám sebe přejede autem ("Viděl někdo řidiče? Zapsal si někdo značku?") a pak svoje auto rozstřílí. Nač sepisovat hlášení, když Frank na nějaké ty odřeniny (hlavně ty cizí) nehledí a touží po jediném. Zazpívat si s kvalitní kapelou na snobském večírku Quantanameru a obzvláště rafinovaným způsobem zničit bombu. Nezbývá než zvolat: "Nordbergu, kryj mě!" a jít do toho po hlavě s géniem kriminalistiky.(21.4.2009)

Ja mám z pokračovania legendárnej bláznivej komédie presne tie isté dojmy, ako z prvej časti. Producenti vedeli, čím na prvý krát zabodovali a tak nebol problém vymyslieť rovnako vtipné situácie a vyťažiť z Leslieho Nielsena maximum. Mne sa tie fóry akosi pletú, neviem už, ktorý bol v ktorej časti. Napríklad scéna s uplácaním za informácie. Bolo to v dvojke? Asi áno. A možno aj lepšie ako jednotka, baseball nemám totiž príliš v láske. Na druhý krát musím skonštatovať, že si asi neviem predstaviť, ako lepšie a vtipnejšie natočiť paródiu na kriminálne trilery. Množstvo unikátnych gagov a samozrejme aj množstvo tých priemerných, ale to je skôr plusom kvôli celkovému vyváženiu. Možno úplný vrchol subžánru a rozhodne lepšie, ako jednotka. No a to uplácanie bolo nakoniec asi až v trojke.(28.1.2013)

CITÁT - Upřímně řečeno ty dva poslední jsem přejel. Naštěstí se z nich vyklubaly drogový dealeři............. Jídelní scény jsou hnusný, nechutný a kazí celý film. Tomuhle druhu humoru neholduju. CITÁT - První dáma opět na zemi!!!........ Uhlí, ropa a jaderná energie, toť vše. Ekosystémy nejsou přijatelné. Poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) na stopě vysokému politickému a ekologickému spiknutí. Nádherný je poručíkův tanec okolo 35 minuty. CITÁT - Tím se netrapte, někdy používám své dívčí jméno........ Eko příběh o energetické úspornosti a obnovitelných zdrojích pojatý jako krimi parodie a komedie v čele s poručíkem Drebinem. Škoda, že film není vyprávěn jeho osobou, nebo alespoň komentován - to tomu strašně chybí. Už to nemá kouzlo prvního filmu, ale stále je to sranda. CITÁT - Hapsburg (Robert Goulet) má plán Bé vé vé- .....tak kde!!!!!..... Jane Spencerovou si opět zahrála Priscilla Presley. Na konci titulků je ještě dovětek o bioenergii. CITÁT - Bay, bay...........(26.6.2013)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého.

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)