Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Přehršel absurdních situací kolem policisty Franka Drebina, opět tak pitomých, až vtipných. Začátek je sice poměrně vlažný, nicméně film graduje a člověk se opravdu může dosyta zasmát. Leslie Nielsen byl borec, jeho pohledy a hlášky, které vypouští jeho hrdina s naprosto klidným obličejem, jsou jedinečné.(14.6.2015)

Leslie válí aneb Same, zahrej tu naši... ne tuhle, tu druhou! "Až se vrátím, budu mít to potěšení vás zabít!" "Potěšení bude na mé straně..." :-) Dobré až vynikající fórky s přehledem převažují nad těmi slabými až ubohými, což už tak úplně neplatí pro třetí pokračování. Moc dobrá zábava, prvnoítřídní parodie 80%(19.6.2006)

Povedlo se a ani druhá Bláznivá střela neminula cíl. Dokonalé gagy se střídají v pekelném rytmu, Leslie Nielsen háže jednu geniální grimasu za druhou a O. J. Simpson dostává další pořádný nášup v podobě cesty do Detroitu... ;) Možná o chloupek slabší než jednička, ale stále jeden z největších gigantů mezi všemi ostatními parodiemi. [únor 2006](20.2.2006)

Možná, že kdyby se scénárista a režisér nesnažili předvést všechno, co je napadne, a co mnohdy není už právě originální, vyzněl by celek nápaditěji a svižněji. Oproti prvnímu dílu mám ještě větší problém s tím, že mi u poloviny gagů chybí moment překvapení, ačkoliv si autoři evidentně myslí, že bych ho měl zažít.(4.7.2011)

Příběh je sice tupej, až se mi z toho klepou bačkory, ale o tom to přeci není. Bláznivá střela je prostě legendární série parodií, ve kterých fenomenálně kraluje geniální, již bohužel zesnulý, Leslie Nielsen. Nemám problém se na jakýkoliv díl z této trilogie podívat znovu a stále se skvěle bavím...100%(20.5.2014)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)