Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Duo Zucker a Nielsen by si mělo pořídit zbrojní pas a v úvodních titulcích neznalého diváka dostatečně jasně varovat - používají totiž jednu z nejnebezpečnějších biologických zbraní: nekonečný smích. No prostě to, co se během těch 85 minut děje na obrazovce, to je neskutečné: hláška za hláškou, gag za gagem a divák nemá příležitost oddychu! :-)(30.11.2007)

Humor z prvního dílu si drží stále stejně bláznivou úroveň, a i když je zde několik méně povedených vtípků, tak drtivá převaha těch uzemňujících drží Zuckerovu klasiku s přehledem v komediálním nebi. Leslieho Frank Drebin je navíc tak bezprostřední zvíře, že se prostě nejde skrz tu necelou hodinu a půl neprosmát. Opět jeden za všechny: Frank - Proč by se tam Savage potloukal? - Ed - Sex, Franku? - Frank - Hmmm, ne, díky Ede, teď ne. Máme napilno... Hehehehe. 90%(3.11.2012)

"JEŠTĚ NĚJAKÉ MRTVOLY?" - "NA JEDNÉ STOJÍŠ, FRANKU." Vývar z jedničky s mnoha se opakujícími motivy, scénami a fóry, které se často nevyrovnají těm z originálu, ale zůstalo zachováno komplet původní obsazení a pořád je čemu se smát. Tj. stejný případ jako série PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM! Dobráckého Eda mám ještě radši než Franka.(27.5.2010)

Jedničke sa to v plnej miere vyrovná a stojí za to pozerať to aj po piaty krát. Neuveriteľné nápady tvorcov, ktorých fantázia na gagy je asi nevyčerpateľná a aj po tomto im zostalo dostatok nápadov na ďalšie skvelé pokračovanie. Americké politické narážky dokážeme pochopiť aj my a bodovala u mňa sexuálna scéna s raketou, ohňostrojom a ropnými vrtmi. –––– Láska je ako ozónová vrstva. Nechýba vám, kým ju nestratíte.(25.10.2014)

Dvojka v nicom nezaostava za jednotkou, nasmial som sa rovnako. Tie vazne Drebinove ksichtiky pri jeho najväcsich trapasoch ma jednoducho rozosmeju v kazdej casti. Zaujimave je aj to, ako sa scenaristi zahravaju s menami hlavnych zaporakov - pokial v jednotke bol nejaky Vincent Ludwig, v dvojke zase Hapsburg, obe mena naramne pripominajuce akychsi vladarov niekolko storoci dozadu :-) Uz som zabudol, kto bude zaporakom v trojke, ale na nu sa vrhnem o par dni... 14.10.2010 _______ Leslie Nielsen - (Frank Drebin) +++ Priscilla Presley - (Jane Spencer) +++ George Kennedy - (Ed Hocken) +++ O.J. Simpson - (Nordberg) +++ Robert Goulet - (Quentin Hapsburg) +++ Richard Griffiths - (Dr. Albert S. Meinheimer / Earl Hacker) +++ Anthony James - (Hector Savage) +++ Produkcia: Jim Abrahams, Jerry Zucker +++ Hudba: Ira Newborn +++(14.10.2010)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého. (MovieFan55)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)