poster

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

 • Česko

  Bláznivá střela 2: Vůně strachu

 • USA

  The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear

 • Slovensko

  Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • panMartin
  ****

  Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Jak je vidět, každé pokračování nemusí být horší než první díl. Nielsen opět hodně pobavil. Bláznivé střely a Žhavé Výstřely patří k nejlepším filmům svého druhu. Každopádně je to stále film, který je povinností shlédnout pro všechny milovníky komedií.(16.4.2018)

 • Paldiny
  ****

  Rovnako uletené, vtipné a nezastaviteľné ako prvý diel. Frank tentokrát v mene záchrany životného prostredia vyvádza kúsky, že by sa z toho nejeden dostal do druhého stavu. Minimálne, keď to rozbalí Frankovo mexické kvarteto "Mucho Macho Muchachos" som chytal záchvat nekontrolovaných rozmerov. Asi rovnako krásna pozvánka do radov policajného zboru ako v prípade Policajnej akadémie. Séria drží kvalitu a v prípade Posledného trapasu tomu nebude inak.(14.8.2015)

 • petaspur
  *****

  Frank vejde na scénu, dveřmi sejme Barbaru Bushovou a od té chvíle je vládcem obrazovky. Nabídne nám scény, kdy sám sebe přejede autem ("Viděl někdo řidiče? Zapsal si někdo značku?") a pak svoje auto rozstřílí. Nač sepisovat hlášení, když Frank na nějaké ty odřeniny (hlavně ty cizí) nehledí a touží po jediném. Zazpívat si s kvalitní kapelou na snobském večírku Quantanameru a obzvláště rafinovaným způsobem zničit bombu. Nezbývá než zvolat: "Nordbergu, kryj mě!" a jít do toho po hlavě s géniem kriminalistiky.(21.4.2009)

 • Anderton
  *****

  Ja mám z pokračovania legendárnej bláznivej komédie presne tie isté dojmy, ako z prvej časti. Producenti vedeli, čím na prvý krát zabodovali a tak nebol problém vymyslieť rovnako vtipné situácie a vyťažiť z Leslieho Nielsena maximum. Mne sa tie fóry akosi pletú, neviem už, ktorý bol v ktorej časti. Napríklad scéna s uplácaním za informácie. Bolo to v dvojke? Asi áno. A možno aj lepšie ako jednotka, baseball nemám totiž príliš v láske. Na druhý krát musím skonštatovať, že si asi neviem predstaviť, ako lepšie a vtipnejšie natočiť paródiu na kriminálne trilery. Množstvo unikátnych gagov a samozrejme aj množstvo tých priemerných, ale to je skôr plusom kvôli celkovému vyváženiu. Možno úplný vrchol subžánru a rozhodne lepšie, ako jednotka. No a to uplácanie bolo nakoniec asi až v trojke.(28.1.2013)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Upřímně řečeno ty dva poslední jsem přejel. Naštěstí se z nich vyklubaly drogový dealeři............. Jídelní scény jsou hnusný, nechutný a kazí celý film. Tomuhle druhu humoru neholduju. CITÁT - První dáma opět na zemi!!!........ Uhlí, ropa a jaderná energie, toť vše. Ekosystémy nejsou přijatelné. Poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) na stopě vysokému politickému a ekologickému spiknutí. Nádherný je poručíkův tanec okolo 35 minuty. CITÁT - Tím se netrapte, někdy používám své dívčí jméno........ Eko příběh o energetické úspornosti a obnovitelných zdrojích pojatý jako krimi parodie a komedie v čele s poručíkem Drebinem. Škoda, že film není vyprávěn jeho osobou, nebo alespoň komentován - to tomu strašně chybí. Už to nemá kouzlo prvního filmu, ale stále je to sranda. CITÁT - Hapsburg (Robert Goulet) má plán Bé vé vé- .....tak kde!!!!!..... Jane Spencerovou si opět zahrála Priscilla Presley. Na konci titulků je ještě dovětek o bioenergii. CITÁT - Bay, bay...........(26.6.2013)

 • - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

 • - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého.

 • - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)