Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Pro mě nejslabší díl série. A to si všimněte mého hodnocení. On totiž tenhle díl má všechno, co mají ostatní dvě Bláznivé střely a třeba i Drákuloviny, jen zápletka mi přijde trošičku slabší a stejné to je i s humorem. trojka mi přijde lepší. I tak je to naprosto skvělá komedie, která si právem zaslouží moje****. Opět tomu všemu vede Leslie Nielsen, bez kterého by tahle série vůbec nemohla existovat.(31.12.2011)

"Pane Drebine, mám zato že jsem vaše jméno na listu pozvaných neviděl. - Tím se netrapte, občas používám své dívčí jméno." , "Ještě že je mlha, do skladiště se dostanu nepozorovaně. - Bohůžel Franku, to není mlha. Hoří nám motor, právě se ho snaží uhasit.", "Řekl jsem Jane aby na nás počkala u zadního vchodu. - Kde to je, Franku? - Asi vzadu." (23.12.2013)

Frank vejde na scénu, dveřmi sejme Barbaru Bushovou a od té chvíle je vládcem obrazovky. Nabídne nám scény, kdy sám sebe přejede autem ("Viděl někdo řidiče? Zapsal si někdo značku?") a pak svoje auto rozstřílí. Nač sepisovat hlášení, když Frank na nějaké ty odřeniny (hlavně ty cizí) nehledí a touží po jediném. Zazpívat si s kvalitní kapelou na snobském večírku Quantanameru a obzvláště rafinovaným způsobem zničit bombu. Nezbývá než zvolat: "Nordbergu, kryj mě!" a jít do toho po hlavě s géniem kriminalistiky.(21.4.2009)

Detektív, poručík los angeleskej polície, Frank Drabin sa znova vrhá do ďaľšieho náročného prípadu. Potom, čo v prvej časti zachránil anglickú kráľovnú pred atentátom, musí v tomto voľnom pokračovaní čeliť zákernému podnikateľovi Quentinovi Hapsburgovi. Ten je majiteľom nadnárodnej, petrolejárskej spoločnosti. Unesie doktora Alberta Meinheimera, poradcu amerického prezidneta v oblasti energetiky. Nahradí ho zaplateným dvojníkom, ktorý má zaručiť to, že Biely dom bude naďalej preferovať záujmy ropným spoločností. Suverény Frank Drabin však zmarí jeho nekalé plány. Výborné pokračovanie výbornej komédie. O nič horšie ako prvá časť. ****(11.6.2011)

Rovnako uletené, vtipné a nezastaviteľné ako prvý diel. Frank tentokrát v mene záchrany životného prostredia vyvádza kúsky, že by sa z toho nejeden dostal do druhého stavu. Minimálne, keď to rozbalí Frankovo mexické kvarteto "Mucho Macho Muchachos" som chytal epileptický záchvat nekontrolovateľných rozmerov. Pre mňa lepšia pozvánka do radov policajného zboru ako v prípade Policajnej akadémie. Séria drží kvalitu a v prípade Posledného trapasu tomu nebude inak.(14.8.2015)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)