Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Po výborném zážitku z prvního dílu jsem se vrhl na dvojku a zase mi byl naložen pořádný kopec zábavy. Ano, je sice slabší než jednička, ale ne o moc. Přibylo více laciných fórků, avšak tvůrci to divákovi vynahradili také přidáním většího počtu těch kvalitních (či spíše originálních?), takže se kompenzují a vychází z toho znovu perfektní parodie. Opět se zde nachází mnoho nezapomenutelných scén, jedna za všechny je ta milostná, která si krásně střílí z Ducha a skoro se rovná té ze Žhavých výstřelů (a taky tleskám za odkaz na Casablancu). Takže to bude sice slabších, ale pořád 5*. "Poručíku,nevzpomínám si, že by vaše jméno bylo na seznamu hostů." - "To je v pořádku. Občas používám své dívčí jméno."(26.11.2011)

Duo Zucker a Nielsen by si mělo pořídit zbrojní pas a v úvodních titulcích neznalého diváka dostatečně jasně varovat - používají totiž jednu z nejnebezpečnějších biologických zbraní: nekonečný smích. No prostě to, co se během těch 85 minut děje na obrazovce, to je neskutečné: hláška za hláškou, gag za gagem a divák nemá příležitost oddychu! :-)(30.11.2007)

"Pane Drebine, mám zato že jsem vaše jméno na listu pozvaných neviděl. - Tím se netrapte, občas používám své dívčí jméno." , "Ještě že je mlha, do skladiště se dostanu nepozorovaně. - Bohůžel Franku, to není mlha. Hoří nám motor, právě se ho snaží uhasit.", "Řekl jsem Jane aby na nás počkala u zadního vchodu. - Kde to je, Franku? - Asi vzadu." (23.12.2013)

Vzhledem k tomu, jak byla jednička úspěšná se dalo očekávat, že vznikne další díl. Nevím proč, ale uz to nebylo ono. Řekl bych, že v tomto díle se našlo méně vtipných scén ale za to zůstály stále skvělé hlášky. Leslie Nielsen opět předvádí výborný výkon. Ovšem velmi mně překvapil George Kennedy, který začal být také zábavný ( například v restaurci kde slintal a nebo když chtěl zbít padoucha atd. ). Scénář byl také poněkud slabší a ne tak dobrý jako v předchozím díle. Ale i tak jde o dobrou zábavu, která trošku kulhá za jedničkou. O něco málo horsí něž předchůdce ale stále je na co se koukat a stále je čemu se smát!(5.5.2007)

„Možno do tej štvrte chodil kvôli sexu, Frank?“- „Nie, Ed, máme veľa práce, teraz nie.“ Nie je pravda, že geniálne popletení retardovaní špičkoví muži zákona išli Lesliemu Nielsenovi (uvedomuje si tu vôbec niekto, že kedysi hral seriózne úlohy vo vážnych filmoch?) vždy dobre, pretože mnohé jeho paródie (AGENT WC-40, SCARY MOVIE 3 - 4) sú smutnou spomienkou na doby, kedy to fungovalo výborne. BLÁZNIVÁ STRELA 2 ½ : VOŇA STRACHU prišla tri roky po úspešnej premiére originálu a vracia na scénu všetky obľúbené postavičky (Nielsen, Kennedy, Presleyová, Simpson). Na mnohé scény (návšteva sexshopu, „Tak ako sa máte strážnik?“, Norbertova ploštica) nezabudnete a zas a znova vás budú rozosmievať pri ďalšej entej repríze. K tomu výborné dialógy („Aké sú vaše podmienky?“ - „Pristavte pred dom auto. Ale pekné.“). Niektoré filmy nestarnú a dobrý vtip je stále dobrým vtipom.(9.1.2006)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)