Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

Happens

Jo, tak tahle partička, od režiséra počínaje přes Jay a Silent Bob a J. Lee konče, je tak magicky dokonalá kombinace, že mě rozseká od nich asi prakticky všechno. Jakožto věřícího mě tento film nepobuřuje, protože jsem si vědom existence ptakopyska, tímto se omlouvám všem milovníkům ptakopyska. To přece nemá chybu. ()

klerik

Taká magorina, že ani neviem či to bolo dobré, alebo zlé. Všetko záleží od vkusu a vierovyznania :-) diváka. Rozhodne nie bežný film... Vlastne klasická takmerherorická fantasy v súčasných kulisách. CLERKS a AMY sú ďaleko lepšie filmy. FLÁKAČI a JAY A MLČANLIVÝ BOB VRACAJÚ ÚDER sú podobne uletené, ale viac geekovské a zábavnejšie. Ak Smith vs. cirkev, tak potom jeden z najlepšách filmov roka 2011: RED STATE... ()

iamek

Tak trošku jiný Kevin Smith, ale pořád tak jak ho mám rád. Pro katolíckou církev to musel být hodně těžko stravitelný snímek. Smith opět všem ukázal svůj šílený humor, skvělé a originální záběry a hlavně nasadil do boje opět Jaye a mlčenlivého Boba. ()

SeBig

Křestanská sprostá nálož od Kevina Smitha, doprovázená černým humorem, hovno démonem, nasranejma andělama, dábelsky nahláškovaným Jasonem Lee s jeho tlupou démoních hokejistů a nejlepší dvojkou nadrženým Jayem a mlčenlivým Bobem. Opět měním názor je to prostě pekelně boží. Navíc velmi originální námět. ()

korbitch22

kevim smith a jeho puberátlní dílka,plná zajímavých popkulturních odkazů,bohužel utopená pubertálními škváry,honě slabší tři. ()

Chrustyn

Pro mě nejslabší Smithův film. Mnohem raději budu sledovat jeho podivné existence debatující o sexu a Star Wars, než pozorovat dva padlý anděly (v opravdu trapném podání Afflecka a Damona) a Smithovu verzi církve a všeho okolo ní. Nepovedená a hlavně neuvěřitelně dlouhá nuda s minimem vtipných situací a dialogů, kterou nezachrání ani Jay a Silent Bob. ()

Arsenal83 odpad!

Snímok nás už na začiatku varuje, že môže ísť do nezvratného odpadu a tam aj skončil. Myslím, že existuje mnoho, mnoho tém, na ktorých sa dá zasmiať. Život prináša veľa úsmevných situácií, ktoré stačí len dať do scenára a máte vydarenú komédiu. V posledných povedzme 20 rokoch to ide ale čoraz viac z kopca. Tie „najlepšie” komédie musia byť o sexe a keď sa táto téma vyčerpe, musíme ísť urážať napríklad aj náboženstvo. Zaujímavé ale je, že ide takmer výlučne o urážku kresťanskej viery, trochu menej sa uráža židovská viera, úplne málo budhizmus, či hinduizmus, ale islam ten asi nikdy. Prečo je tomu tak? Žeby práve pôvodne kresťanským štátom to je úplne jedno, ale keď urazíte islam, tak vám môže ísť aj o život? Nerozumiem ale vôbec prapodstate myšlienky urážať náboženské cítenie kohokoľvek, je to citlivá téma. Máme v tom toleranciu, ale toto považujem za prekročenie hranice. Alebo snáď zabudli aj tvorcovia tohto veľdiela, že ho mohli natočiť len práve vďaka tejto tolerancii? ()

classic

Kultový americký režisér K-E-V-I-N S-M-I-T-H sa nebojí diváckej verejnosti na rovinu povedať, čo si myslí, nemieni si dávať servítku pred ústa, a svoj ostrý JAZYK, ako BRITVA, štipľavý, ako Čili paprička, si omáča o katolícku CIRKEV, v drsnej, brutálnej, úprimnej a nekompromisnej SATIRE, akú som snáď ešte ani nezažil ? Vidieť HOVNO démona, tak to je teda iný, nevídaný zážitok, čo ešte nie je nič v porovnaní s padlými anjelmi a cetera. Sám režisér má o tom dokonalý prehľad, pretože taktiež stíha zahrať - Mlčanlivého Boba, režíruje, píše a strihá. „Silne kontroverzný film, ktorý pobúril nielen davy veriacich, ktorí spínajú ruky na pravidelných bohoslužbách” . Každý má právo na názor, akým prezentuje svoju víziu, ktorú pretaví do plnohodnotného filmového diela, a ja ho beriem čisto z komediálneho hľadiska, tak ako to robili legendárni britskí komedianti - MONTY PYTHON, ktorí taktiež „zosmiešnili” históriu okolo Ježiša Krista. ()

lola3121

Asi nejslabší film Kevina Smithe z těch, co jsem dosud viděla, možná proto, že mě andělé a podobné bytosti seslané shora (i zespoda) moc neberou. Naštěstí to zachránila má oblíbená dvojka Jay a Mlčenlivý Bob. Ovšem Alanis Morissette jako Bůh, to mě teda dorazilo. ()

heyda

Pár fórků ujde, Salma je sexy, ale celkové nadšení mi uniká. Ani nevím, jestli si Smith dělá z náboženství prdel nebo se ho snaží propagovat. Každopádně se sluší ocenit, že v tak poblázněné zemi jako jsou Spojené státy americké, si někdo dovolí takto křesťanství vůbec znázorňovat. Vsadím se, že to muselo pobouřit dost amíků. Problém je v tom, že mě to moc nebavilo, takže víc než 2 hvězdy prostě nedám. ()

Jinny

Těžko říct, jestli Smith četl Dobrá znamená od Prattcheta a Gaimena, nicméně úchyl je přinejmenším stejný jako již zmínění pánové... ()

eraserhead666

Asi nejfilosofičtější Smithovo dílo. Vlastně ani ne tak komedie jako filosofické drama s mytologickými konotacemi a silným sociálně-kulturním kontextem. Skvěle napsané, skvěle obsazené. ()

Ištván87

Je to sice slabší film s dvojkou flákačů Jayem a Silent Bobem, ale člověk si u toho stejně smíchy cvrnká do gatí. "Já jsem Rufus. Obvykle dlouhej Rufus, ale, chápeš, je tu trochu zima." ()

MáŠa

Hustej filmeček, lidem, co mají nadhled a smysl pro humor, můžu vřele doporučit. Je to taková komedie, která humorným, ale dá se říci,že svým způsobem i inteligentním způsobem interpretuje náboženství a servíruje nám příběh z moderní doby o tom, jak se nějací dva zavrhnutí andělé chtějí dostat zpátky do nebe. Ač je to komedie, připravte se i na několik brutálních scén. ()

mm13

Prehliadka tých naklišoidnejších klišé čo sa kritiky organizovaného katolicizmu týka. Občas síce vtipná, no nezriedka kŕčovitá, bez prekvapení, miestami vyložene nudná... Dívajúc sa na minutáž ale nakoniec predsa len svižná, keď som to napriek práve vymenovanému dopozeral do konca. Milujem politickú nekorektnosť, tá je ale definovaná aktuálnosťou. Dvetisíc rokov staré narážky za ten čas prišli o všetky zuby a sú skôr na poľutovanie, než aby vystrašili akokoľvek bigotného diváka. (i keď aj takí sa iste nájdu) ()

ScarPoul

Tento film si robi uplne največsiu prdel z celeho krestanstva. je trinasty apostol ale v biblii neni spomenutý lebo je čierny, ježiš je čierny a boh je vlastne žena. jay a silent bob su tu za prorokov, mame tu alana rickmana v dalsej zo svojeich charizmatických úloh " METATRON" , Salma Hayek ako " SERENDIPITY" ocenena za túto ulohu zlatou malinou a affleck a damon ako dvaja anjeli snažiaci prekabatit boha s tvarou alanis morissette to cele zavedene do absolutne blaznivej ak možem použit to označenie road fantasy komedie pretože hlavny hrdinovia niekam cestuju a na päty im sliapu golgotan a iné potvory dost nevdacna uloha pre jasona leeho ktorý vie hrat aj lepsie ale stale za 5*. zaujimavostou je že za tento film bol cirkvou odsudzovaný ( čuduj sa svete ) na ktorý boli protesty a director smith sa prezliekol za protestanta a odsudoval svoj vlastny film . no čo už srandista sa nezaprie a každa situacia sa da viužit aby bola sranda. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu