Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (542)

Matty 

všechny recenze uživatele

Nejsem a nikdy jsem nebyl fanouškem Kevina Smithe, kromě toho jsem od něj viděl pouze jeden film – Dogma. Přesto jsem se nenudil. Je velmi obtížné určit, kdo se bavit bude a kdo nikoliv, nechcete-li riskovat, zkuste si následující test. Pokud alespoň na sedm otázek odpovíte kladně, je zde reálná šance, že Jaye a Mlčenlivého Boba neodepíšete coby vulgární nonsens. 1. Viděli jste Hvězdné války, Planetu opic, Batmana a alespoň jednu epizodu seriálu Scooby Doo? 2. Víte, ve kterých filmech hráli Matt Damon a Ben Affleck a o čem přibližně byly? 3. Znáte pořad komika Jona Stewarta? 4. Chcete si rozšířit zásobu anglických vulgarismů o pár obzvlášť vypečených kousků? 5. Slyšeli jste o internetových výhrůžkách Kevinu Smithovi za film Dogma? 6. Poznáte tváře Guse van Santa a Wese Cravena? 7. Líbí se vám Městečko South Park? 8. Jste ateistou? 9. Připadá vám tato hláška vtipná: „Kotě, už ti někdy lízal kakáč tlusťoch v kabátu?“ ? 10. Hledáte ve filmech rádi popkulturní odkazy? Tak co, jak jste dopadli? Ať úspěšně či jinak, řekl bych, že u tohoto filmu se bude bavit jenom okrajová část diváctva, z nichž pouze menšina rozluští onu sofistikovanou propojenost s předchozími Smithovými filmy. Mi přišel místy šíleně vtipný, místy příliš rádoby-intelektuálský, místy k uzoufání trapný a místy až zbytečně vulgární, neřekl bych, že je to film dobrý, neřekl bych, že je to film špatný, řekl bych, že je to film bláznivý. 75% Zajímavé komentáře: Tommy987, Mahalik, silent cut, gudaulin ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Pár filmů to trvalo, ale už jsem si ke Kevinu Smithovi cestičku našel. Toto dílo je naprosto esenciální smithovka (tuny vulgarismů, tuny popkulturních odkazů, vtipy pohybující se na hranici trapnosti a geniality), takže je možná dobře, že jsem ho viděl až nyní, kdy jsem se všemi ostatními důležitými Smithovými filmy seznámen. Bavil jsem se skvěle, poměr vtipných a trapných vtipů bych odhadoval tak kolem 80 : 20. Zásadně víc se mi líbili jen Flákači. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

V globálu to na 80% není, ale některé frky, které ústřední antihrdinská dvojka sype z rukávů i jiných otvorů jak na běžícím pásu, nemají v tomhle světě obdoby. A do toho přifrčí na mopedu Will Ferrell a předvede takovou komickou kreaci, kterou mu sežeru i já, který z duše nenávidím jeho kousky typu Noc V Roxbury. Dawson Leary v první roli, za kterou bych mu neposlal balíček tikající, leč hodinky jako takové neobsahující, Matt Damon s Benem Affleckem dávající si to drsněji než při svých před"ženáčských" pitkách, Mark "don't fuck with the Jedi master" Hamill s poněkud neprinceznovskou Leiou, Scooby Doo a Charlieho Andílci na entou (kteří pobaví ještě lépe než originál, promiň, Lucy;)), boha mário, kde to Kevin Smith bere? Některé z těchhle "stranou stojících" výstupů plní plán na 100 a více procent a jako post scriptum po 80%ním hodnocení nelze napsat nic jiného než: Justice!!!!!;) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Likvidační komedie se spoustou hlášek pro zasvěcené Smithology, ale také s brutálním, lehce vulgárním, travním, Jayovským humorem. Smith je Bůh a v tomhle filmu je všechno, co má rád a co máme rádi my na něm. Pokud jste Smithofil tak jako já, budete ve ztichlém, nudícím se nebo prázdném kině působit jako řehtající se exot, který si zákonitě musel něco šlehnout. V téhle show totiž stíhá jeden záchvat smíchu druhý... ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Stylově vybroušená směs (sebe)parodických odkazů jak na celou předchozí tvorbu Kevina Smithe, tak i celou zpětnou dekádu současného Hollywoodu. Jeho osobitý pohled na popkulturu (filmy, hudba, komiksy) je zábavný do té míry, nakolik je divák ochoten akceptovat smršť vulgarismů, které zřejmě většina diváků šmahem odsoudí, aby si ji posléze dosyta užili ti, kterým přijde oslovení „my pussy“ dostatečně romantické a zábavné zároveň. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (25)

  • Scéna s bufetem se natáčela v té samé kaňonové lokaci jako mnoho scén z původní série Star Treku (1966). (Kulmon)
  • Seann William Scott, Jason Biggs a Shannon Elisabeth natáčeli tento film ve stejné době, jako Prci prci prcičky 2. (Kulmon)
  • Ben Affleck hráli v tomto filmu jako poděkování Kevinu Smithovi za to, že to byl on, kdo donesl scénář k filmu Dobrý Will Hunting Miramaxu. (Kulmon)

Související novinky

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili…

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a…

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu

03.11.2007

Hvězdy hudebního byznysu na plátnech kin nejsou ničím novým či neobvyklým. Od Elvise Presleyho až po Justina Timberlakea, zpěváky a muzikanty vždy lákalo zkusit i jiné múzy. Shodou okolností se tento…

Reklama

Reklama