Pár filmů to trvalo, ale už jsem si ke Kevinu Smithovi cestičku našel. Toto dílo je naprosto esenciální smithovka (tuny vulgarismů, tuny popkulturních odkazů, vtipy pohybující se na hranici trapnosti a geniality), takže je možná dobře, že jsem ho viděl až nyní, kdy jsem se všemi ostatními důležitými Smithovými filmy seznámen. Bavil jsem se skvěle, poměr vtipných a trapných vtipů bych odhadoval tak kolem 80 : 20. Zásadně víc se mi líbili jen Flákači.(14.7.2011)

• liskam

Hrozné a trapné po všech stránkách. Snažil jsem se opravdu, už jen kvůli tomu vysokému hodnocení některých mých oblíbených uživatelů. Ale tohle prostě nešlo dokoukat. Kdybych mohl dát dva Odpady, s chutí bych je dal. Zkousnu humor Scary Movie, Mám rád humor ve "Stopařův průvodce po galaxii" Mám rád parodie va stylu "Bláznivé střely", nebo připitomělej humor v "Maska, Zvířecí detektiv" a miluju inteligentní humor ve "Na hromnice o den více" nebo v "Teorii velkého třesku". Ale tuhle sračku která devastuje lidský mozek teda nezkousávám ani omylem. Za mě 5%(26.3.2013)

Kevin Smith by bez těhle postaviček krátil zábavnost svých filmů o nějaké to procento dolů. Proč jim teda nevěnovat vlastní porci? Odpověď zní, pokud si trousí neodolatelně jízlivé žerty s kuchyně Hollywoodu vedle nesnesitelně kecavých a občasně pitomých scén s ranku proklínaných komedií druhého řádu. Odkazy a známá jména se sypou z rukávu s patřičnou kadencí a i samotná myšlenka má potenciál. Jenže už úvod naznačí, že se pojede spíš po povrchní rovině. Humor Jaye s mlčenlivým Bobem má maximální sílu právě v pozadí, kde občas rozhodí hlavní postavy a uvolní atmosféru. Když jim ale dáte klíče od vlastního filmu, tak si berou na pomoc fekálnost a tentokrát skvělý Will Ferrell přifrčí jen na malou chvíli. Nikomu se nebudu divit, pokud to označí za zážitek života. Své obecenstvo určitě najde, ale já raději zůstanu u méně vychytaného Dogmatu.(23.9.2009)

Nejkvalitnější zasmání proběhne v odkazech na filmy, kde už herci účinkovali (clerks, mallrats, atd.), popřípadně ostatní herci s vážnějším charakterem (viz. obsah), ale to je pro filmové fajnšmekry. Komedie bez těchto znalostí by byla pouze vulgárním sloupem monologů travního huliče s povolením pro obchod v Jersey.(20.5.2011)

• Slarque

Jak ve filmu ostatně zaznělo: Jay a Mlčenlivej Bob nejsou dost zajímavé postavy, aby utáhly celý film. Je tam několik opravdu povedených fórů, spousty narážek na celou předchozí sérii i jiné filmy (nejvíc mě pobavil Dobrý Will Hunting II: Lovecká sezóna), ale většina fórků je trapná a nudná. Řekl bych, že to tentokrát platí i o většině narážek na Star Wars. Nejhorší film Kevina Smithe (včetně Táty na plný úvazek).(23.8.2006)

• - Malou roli si měl zahrát i David Duchovny, ale kvůli natáčení seriálu Akta X, z toho sešlo. (Kulmon)

• - Filmu byl udělen Rating NC-17. Aby tvůrci získali R, muselo být vystřiženo několik scén. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu měl být zesměšněn film Pulp Fiction. Hrát měl Quentin Tarantino, John Travolta, Samuel L. Jackson a Uma Thurman. Všichni s tím souhlasili, ale pro nízký rozpočet a množství času z toho sešlo. Travolta s Jacksonem by hráli charaktery Jay a Boba, Tarantino naštvaného režiséra a Thurman herečku posedlou vlastním já. (Kulmon)