Výchozí pozice: Bez baterky a bez mapy. Smithův svět je velkou neznámou černou dírou, která pohltila část mého okolí. Dokonce jsem na vlastní oči viděla individua,která jsou schopna hodinu nahazovat hlášky. K vulgarismům mám poněkud viktoriánský měšťácký postoj. Některé z parodovaných filmů jsem neviděla. Marihuanu jsem nikdy nekouřila. Tak proč? Dokonale nudné stvoření se chce podívat do jiného vesmíru. Trasa: Minuta pátá: smíchy se válím po gauči. Minuta padesátá: smíchy se válím po zemi. Minuta poslední: křeče od smíchu paralyzují poslední životní funkce...Cíl: Opice a Bob. Justice a Jay. Affleck a Damon. Hollywood, Hollywood. Vzdávám se, Kevine, omlouvám se, Bene Afflecku:-)(24.5.2007)

To teda byla sračka. Tak nevím proč jsem se na to díval už po třetí? Jay a mlčenlivý Bob, dementní dealeři trávy, které jejich matky kdysi dávno zapomněly před obchodem, hýří trapnými fekálními vtipy (tedy především Jay:), zachraňují orangutána a jedou do Hollywoodu překazit natáčení filmu na motivy svých vlastních postav. Hollywoodské scény, kde se postupně setkávají s Benem Affleckem a Mattem Damonem a potom s „prcičkářem Jimem“ a „Dawsonem“ (představiteli jejich rolí) jsou tak špatné, až jsou dobré (mimochodem není to heslo našeho nejúspěšnějšího livestylového časopisu:)(8.3.2008)

Rovnako zábavné ako FLÁKAČI. Nechápem, prečo je práve táto smithovina tak slabo hodnotená. Samozrejme, oba filmy CLERKS sú dospelejšie a HĽADÁM AMY je niekde úplne inde. Smith skvelo využíva väčší rozpočet, cameá ako aj prostredie hollywoodkseho štúdia. Road movie je veľmi dobrá voľba, akurát je tu problém s tým, že v tomto subžánri sú FANBOYS omnoho lepší a dokonca aj PAUL je o niečo súdržnejší... Lenže Jay a mlčanlivý/Tichý Bob vracajú úder je zrejme presne taký aký chcel byť - rozšafný, plytký, sebaparodický, dlhý, plný odkazov... A ja to rešpektujem...(24.3.2013)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělá komedie, ale na to, že to točil Smith, tak celkem zklamaní ! Chybí obvykle "smithovské" hlášky, místo nich nám tady Smith naservíroval plno odkazů na své filmy a spoustu vtipných, někdy i celkem trapných scének - ( které mi ale nevadí, jelikož i ty mám rád, ale nesmí jich být dost ) ! No nevím. Docela průmerná komedie. Smith by se měl radějí věnovat tomu, co mu jde nejlépe, a to jsou dialogy a filmy jako Clerks či Flákači ! Za scénu s jeptiškou a když se Jason, Kevin a Ben podívají do kamery s hláškou: "Kdo by se na ten film chtěl dívat ?" a taky, že jsem veliký fanda Kevina Smithe, dávám 4 slaboučké hvězdy Orion, které jsem tajně ztrhal z oken lidí, kteří uvěřili jejich reklamě a marně doufají, že když je mají nalepené na oknech, tak se u jejich domu zastaví Orion vozidlo a zadarmo jim dá nějaké ty "slíbené" peníze ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(26.4.2009)

Tak zde schytala obrovský úder moje bránice, Jay a mlčenlivý Bob se u mě postarali o skvělou zábavu, u které jsem doufal, že nikdy neskončí. Najdeme zde spousty parádních odkazů na různé filmy, kde bych doplnil ještě chvilkovou parodií v jednom autě na Scooby-Doo... Co na to víc ještě říct... no prostě... => parádní zábava :-)(24.5.2011)

• - Americká verze filmu se liší od evropské mezi jinými výběrem použitých písní. Např. když Jay uvidí poprvé Justice v baru Mooby slyšíme v evropské verzi „Bad Medicine“ od Bon Jovi a v americké „The Most Beautiful Girl in The World“ od Prince. (Tygrys)

• - Harley Quinn, dcera Kevina Smithe, hraje maličkého Boba. (Tygrys)

• - Jeptiška, která zastaví stopujícímu Jayovi a Bobovi, má na palubní desce figurku "kámoše Ježíše". Je to odkaz na předchozí Smithův film Dogma (1999). (Chladek)