V rámci plnění závazků vůči postavám jménem Jay a Mlčenlivý Bob, vznikl tenhle film, o jehož ději nedokážu napsat víc, než že se jedná o parodii na hollywoodské trháky, která ale není tak prvoplánová, jako některé jiné spřízněné snímky. Kevin Smith je poněkud vyspělejší režisér, a znaje poměry ve filmovém světě i branži, si troufl zparodovat originálním stylem to, co tady před ním tímto způsobem zparodováno nebylo. Jen to celé přeplácal, a to tak že velmi. Nejednou jsem měl pocit, že se nad probíhající vtipnou scénou nebavím, a jak film postupoval vpřed, tak se ten koncept postupně rozpadal a na řadu přišla slečna Nuda. Zpočátku nasazené energické tempo začalo uvadat, dva pacholci Jason Mewes a režisér osobně, film jako by ne(u)táhli tak, jak bych si představoval a statečně parodující celebrity sebe sama, byly sice fajn, ale na stopáž o délce cca 105. minut docela žádný vzruch. Velkým plusem je možnost zabavit se nad objevujícími se a zase mizejícími známými osobnostmi, z nichž většina odvede to, co po nich režisér chce a následně si jdou vlastní cestou. Hodně neznamená moc. Smith to chtěl mít natřískané, to věru měl, Smith to nechtěl mít nablýskané, to fakt neměl, Smith to chtěl mít sympaticky nablblé, ano, to by odpovídalo, Smith to chtěl mít sofistikované, no to jak v čem, ale spíše ne, a konečně Smith to chtěl mít super vtipné a je to jenom vtipné. Smith nedělal film pro kritiky, ale pro filmové nadšence. Osobně bych přivítal, aby spokojené mohly být obě strany. A naštěstí byl i příčetný a nakonec se ten úder neobrátil proti němu, i když moc k tomu nescházelo. 60%(15.12.2013)

Stylově vybroušená směs (sebe)parodických odkazů jak na celou předchozí tvorbu Kevina Smithe, tak i celou zpětnou dekádu současného Hollywoodu. Jeho osobitý pohled na popkulturu (filmy, hudba, komiksy) je zábavný do té míry, nakolik je divák ochoten akceptovat smršť vulgarismů, které zřejmě většina diváků šmahem odsoudí, aby si ji posléze dosyta užili ti, kterým přijde oslovení „my pussy“ dostatečně romantické a zábavné zároveň.(25.12.2006)

fuck...fuck...fuck fuck fuck mother fuck owiheee ouví ou.:-)kevin smith se mi jako režisér už dávno nelíbí tolik jako když mi bylo patnáct,jeho filmy sou pubertální škváry,s dětinským,stále se opakujícím humorem.který je určený převážně teen lidem a huličům.jay a mlčenlivej bob není sice nic jiného,ale tenhle film si našel místo v mém srdci,podle mě nejlepší smithův film,nechápu že taková píčovina jako dogma má víc.(13.2.2007)

Na tohle jsem ve 12letech vyrazil s partou kámošů do kina v domnění, že se jedná o teenagerskou komedii ve stylu Prci, prci, prcičky. Sice to nebyla pravda, ale i tak se mi do dost líbilo (i když, hodně vtípků jsem asi jako neznalec filmů Kevina Smithe asi nepochytil). Nicméně dvojka Jay a ml. Bob se mi mega zalíbila a prostě jsem se u toho fakt bavil. Po letech sice ne už tak královsky, ale furt je to celkem solidní.(20.7.2006)

tento film ma mal zabaviť . . . a to sa mu SAKRA dobre podarilo. naozaj sa jedná o komédiu určite nie pe každého (dovolím si povedať, že prevážne len pre mužské publikum a aj to asi nie pre celé - aj keď takí affleck a damonom môžu prilákať aj zopár dievčat), navyše to je jedna neuveriteľne s láskou a nadšením napísaná a odrežírovaná paródia, výsmech . . . skoro všetkému, čo mlčanlivého Kevina Smitha napadlo, paródia na najzákladnejšie americké témy a idoly, na samých seba, paródia na paródie, skrátka jedna dokonale nadržaná huličská jazda a útok na hollywood. ja som sa bavil majstrovsky. naozaj. v kategórií teenage filmy, filmy o hulení, bláznivé road movie a paródie jeden z vrcholov žánru posledných rokov.(26.7.2006)

• - Jako v každém filmu Kevina Smithe se i tady objevilo číslo 37 (na klapce během natáčení souboje). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sean William Scott, Jason Biggs a Shannon Elizabeth točili tento film téměř shodně s filmem American Pie 2. (Tygrys)

• - Malou roli si měl zahrát i David Duchovny, ale kvůli natáčení seriálu Akta X, z toho sešlo. (Kulmon)