Nemyslím si, že je Kevin Smith nějaký extra velký Bůh, ale nemohu říct, že by dvojce Jay a Bob nebyla dokonalá. Jayovi hlášky, pohledy, skutky, všechno je perfektně groteskní. Bohužel ostatní příběh sám o sobě je prakticky o ničem a je úmyslně absurdní. Nebudu se k fotce Kevina Smithe každý den modlit a děkovat mu, ale na jednou dvě podívání opravdu pobavil.(31.12.2006)

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je natolik zvláštním snímkem, že jeho hodnocení se nutně musí vymykat všem kategoriím. Pohyboval jsem se snad všude, chvíli jsem myslel na ten nejdrvrdší odpad, ale za okamžik jsem si říkal, že pět hvězdiček je málo. Musím uznat, že tomuhle Smithovu dílku jsem se hodně smál, neboť popkulturní odkazy tak číší z každého záběru, ale zároveň jsem byl hodně rozladěn hereckým projevem Jasona Mewese, který je v záběru bez mála celý film. Abych napsal pravdu je třeba uznat, že jsem obdivoval scénář, ten byl báječný, skvělé dialogy a hlavně neotřelé a originální nápady, které ač parodují mnohé filmy, působí svěžím dojmem. Na druhou stranu mi neseděla režie, ale to je kapitola sama pro sebe. V každém záběru byl zároveň punc geniality a zároveň z něj byla cítit jistá amatéričnost, hodně špatně se to vysvětluje, ale snad tomu někdo rozumí. Stejně tak je škoda toho někdy až fekálního smyslu pro humor, se kterým to tvůrci mnohdy až přehání. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je jednoduše řečeno jeden z těch mála snímků, které se zaseknou mezi naprostou genialitou a s*ačkou nejvyššího řádu. "80%"(8.8.2006)

Mal som to šťastie, že som videl skoro všetky Smithove filmy, takže som vedel, o čo kráča a čo sa snaží film parodovať. Vydarený výsledok to ale samozrejme nezaručuje, je vidno, že tento film je iba taký úlet, ktorého nasadenie do slovenských a českých kín bol podľa mňa dosť veľký omyl. V rámci nejakého amerického nezávislého leta na čt 2 je Jay a Bob absolútne v poriadku.(17.9.2012)

Smithov veľmi kvalitný štandard! Možno som ale prišiel na to, prečo táto filmová brutalitka dostala také nízke hodnotenia. Na totálne pochopenie všetkých vtipov a narážiek je totiž potrebné poznať a vidieť celú New Jerseyjskú ságu od Kevina Smitha, a tým sa určite všetci pochváliť nemôžu, takže im aj uniká genialita všetkých gagov a hlášok. Bál som sa síce, či film postavený na Jayovi a Bobovi vydrží udržať si atraktivitu, no napriek tomu nesklamali. Prvé dve tretiny sú na smiechový záchvat, potom sa tempo zvoľnilo, no stále to bola pecka. A toľko filmových hviezd, koľko si sem Smith zavolal len na blbé, niekoľkokrát len minútové role som ešte nevidel. 80%.(1.10.2006)

• Slarque

Jak ve filmu ostatně zaznělo: Jay a Mlčenlivej Bob nejsou dost zajímavé postavy, aby utáhly celý film. Je tam několik opravdu povedených fórů, spousty narážek na celou předchozí sérii i jiné filmy (nejvíc mě pobavil Dobrý Will Hunting II: Lovecká sezóna), ale většina fórků je trapná a nudná. Řekl bych, že to tentokrát platí i o většině narážek na Star Wars. Nejhorší film Kevina Smithe (včetně Táty na plný úvazek).(23.8.2006)