Naprostej nářez. Dva "hašišáci" se vydávají do Hollywoodu, aby si podali všechny co mají co dočinění s novým filmem, kde právě tito dva zhulenci vystupují. Vlastně ne přímo oni, jen jejich fiktivní postavy. Cestou zažijí plno dobrodružství a vidět že si to užívaj. Kevin Smith jako Silent Bob je prostě k sežrání. Sice toho ve filmu moc nenamluví, ale stačí aby dvakrát otevřel pusu a hned jsou z toho dva nejlepší okamžiky ve filmu. Jason Mewes jako Jay je zase takovým chodícím monopolem na slovíčko "FUCK" které zabírá 90% jeho monologů. Dále oko diváka jistě potěší třeba rolička Bena Afflecka, který si dělá srandu sám ze sebe (a jde mu to moc dobře, mohl by to dělat častěji), nebo Matta Damona, Wese Cravena či Jasona Biggse a Jamese Van Der Beeka :) Jay and Silent Bob strike Back patří k nejlepší novodobé parodii na hollywood. Musím se mrknout i na ostatní Smithovy filmy a možná, že se pak ze mě taky stane Smithofil.(8.8.2006)

• ConanVJ

Hodně špatný i na nevtipnou komedii. Na doporučení jsem to stáhl a těšil se na to. Ale zjistil jsem, že jsem z takových filmů vyrostl. Něco jiného by asi bylo, kdybych to viděl v době vzniku. Takhle je zde pro mě jen pěkná Shannon a pár hlášek na Affleckovi filmy. Takže nuda a doufám, že už to nikdy neuvidím. 10% :((9.2.2017)

Stylově vybroušená směs (sebe)parodických odkazů jak na celou předchozí tvorbu Kevina Smithe, tak i celou zpětnou dekádu současného Hollywoodu. Jeho osobitý pohled na popkulturu (filmy, hudba, komiksy) je zábavný do té míry, nakolik je divák ochoten akceptovat smršť vulgarismů, které zřejmě většina diváků šmahem odsoudí, aby si ji posléze dosyta užili ti, kterým přijde oslovení „my pussy“ dostatečně romantické a zábavné zároveň.(25.12.2006)

V rámci plnění závazků vůči postavám jménem Jay a Mlčenlivý Bob, vznikl tenhle film, o jehož ději nedokážu napsat víc, než že se jedná o parodii na hollywoodské trháky, která ale není tak prvoplánová, jako některé jiné spřízněné snímky. Kevin Smith je poněkud vyspělejší režisér, a znaje poměry ve filmovém světě i branži, si troufl zparodovat originálním stylem to, co tady před ním tímto způsobem zparodováno nebylo. Jen to celé přeplácal, a to tak že velmi. Nejednou jsem měl pocit, že se nad probíhající vtipnou scénou nebavím, a jak film postupoval vpřed, tak se ten koncept postupně rozpadal a na řadu přišla slečna Nuda. Zpočátku nasazené energické tempo začalo uvadat, dva pacholci Jason Mewes a režisér osobně, film jako by ne(u)táhli tak, jak bych si představoval a statečně parodující celebrity sebe sama, byly sice fajn, ale na stopáž o délce cca 105. minut docela žádný vzruch. Velkým plusem je možnost zabavit se nad objevujícími se a zase mizejícími známými osobnostmi, z nichž většina odvede to, co po nich režisér chce a následně si jdou vlastní cestou. Hodně neznamená moc. Smith to chtěl mít natřískané, to věru měl, Smith to nechtěl mít nablýskané, to fakt neměl, Smith to chtěl mít sympaticky nablblé, ano, to by odpovídalo, Smith to chtěl mít sofistikované, no to jak v čem, ale spíše ne, a konečně Smith to chtěl mít super vtipné a je to jenom vtipné. Smith nedělal film pro kritiky, ale pro filmové nadšence. Osobně bych přivítal, aby spokojené mohly být obě strany. A naštěstí byl i příčetný a nakonec se ten úder neobrátil proti němu, i když moc k tomu nescházelo. 60%(15.12.2013)

Síce skvelá komédia, no zároveň prvý Smithov film, ktorý ma sklamal. Po Dogme som sa na samostatné dobrodružstvo Jaya a Silent Boba veľmi tešil, no tu je táto dvojica je slabým odvarom tých charizmaticky zhulených charakterov, ktorých si pamätáme z Clerks. Dal by som tri hviezdičky, nebyť skvelého záveru v Miramaxe plného paródií a odkazov na rôzne filmy, všetky Smithove diela nevynímajúc. Dúfam, že v Clerks 2 sa Jay s Bobom vrátia v takej podobe, v akej som ich mal rád, lebo tu sú len hiphopovo oblečení blbý a blbší. A dosť ma zaráža, že dokonca aj v kreslených Clerks sú to viac "oni"...(30.6.2008)

• - Webová stránka www.moviepoopshot.com byla vytvořena speciálně pro tento film. Existuje dodnes. (Kulmon)

• - Jméno jednoho z kritiků Jaye a Boba "Magnolia-Fan" byl inspirován skutečností, že Kevin Smith napsal drtivou kritku filmu Magnolia a na oplátku toho Paul Thomas Anderson strhal Smithovy filmy. (Kulmon)

• - Přímé odkazy na hororovou sérii Vřískot (1996–2011): Shannon Elizabeth hrála ve snímku Scary Movie (2000), který parodoval první díl (1996). Carrie Fisher, Jason Mewes a Kevin Smith se objevili v třetím díle (2000). A Wes Craven režíroval všechny díly. (Lorge)