Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)
Trailer

VOD (1)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

Trailer

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Tak jo, slyšel jsem názory, že Smithovy snímky po Dogma jsou o dost slabší než ty před Dogma. Jako druhý se mi naskytlo vidět právě Strike Back. A vůbec to není slabší než Dogma. Chvílemi jsem se bavil víc než poprvé. A jestli jsou předešlé snímky ještě lepší, mám se na co těšit. Film si opravdu vychutnáte, jen když přistoupíte na Kevinovu hru a také máte co největší znalostí zde hromadně parodovaných filmů, postav čí scén. „-Biggsi, ty jsi nečetl scénář? / -TO má scénář?“ nebo fucking Miramax či moje oblíbená cameo vize Planety Opic. ()

Jordan

tento film ma mal zabaviť . . . a to sa mu SAKRA dobre podarilo. naozaj sa jedná o komédiu určite nie pe každého (dovolím si povedať, že prevážne len pre mužské publikum a aj to asi nie pre celé - aj keď takí affleck a damonom môžu prilákať aj zopár dievčat), navyše to je jedna neuveriteľne s láskou a nadšením napísaná a odrežírovaná paródia, výsmech . . . skoro všetkému, čo mlčanlivého Kevina Smitha napadlo, paródia na najzákladnejšie americké témy a idoly, na samých seba, paródia na paródie, skrátka jedna dokonale nadržaná huličská jazda a útok na hollywood. ja som sa bavil majstrovsky. naozaj. v kategórií teenage filmy, filmy o hulení, bláznivé road movie a paródie jeden z vrcholov žánru posledných rokov. ()

H34D

Film, který vyloženě stojí a částečně i trochu padá na sledu všemožných vtípků, gagů a parodií, jinak se v něm nic moc důležitého neděje... Tedy samozřejmě kromě toho, že Jay a Silent Bob se vydali směle nakopat prdel všem online geekům, kteří si dovolili mít na internetu nějaké nemístné poznámky na jejich adresu! Vzhledem k předchozímu Dogma lze v humoru zaznamenat jisté "přitvrzení", perverzními hláškami a všemožným fuckováním se rozhodně nešetří a to je jen dobře. Přestože skryté hloubky, nebo hodnotnějších dialogů (viz Clerks, Chasing Amy apod.) se nedočkáme, rozhodně nelze tento film degradovat na úrveň prciček a jim podobným, je z něj cítit typická "Smithovina", tedy bezkonkurenční styl humoru + láska k popkultuře. 7/10 ()

filmfanouch

Každý kdo se alespoň trochu více zajímá o filmy by si pravděpodobně měl zapamatovat jméno Kevin Smith- Tento scénárista a režisér dost pravděpodobně založil první propojený vesmír všech dob View Askewniverse, do kterého zapadají filmy Clerks, Flákači, Hledám Amy, Dogma, Jay a tichý Bob vrací úder a Clerks 2. View Askenwniverse se od té doby nějak nevyvíjel a z plánových Clerks 3 je pravděpodobně rozplynutý sen. Kevin Smith ale nedávno oznámil, že se JIŽ příští měsíc v listopadu 2018 má začít točit Jay and Silent Bob Reboot, pokračování právě Jay a mlčenlivý Bob vrací úder. Není tedy od věci si tenhle film rozebrat. Píše se rok 2001 a Kevin Smith je na koni. O jeho filmech se sice nedá říct, že by byli nějak velké hity, mají ale obrovskou diváckou základnu a diváci volají po dalších částech. Vzniká tedy Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, pátý film z View Askewniverse ve kterém po čtyřech filmech ve kterých Jay a mlčenlivý Bob fungovali jako vedlejší figurky, se rázem stávají hrdiny hlavními. Tady by byla potřeba zdůraznit jedna věc- Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je sice film o ničem, film, který nemá ani začátek ani konec a je poskládán především z gagů, ale je zábavný a vtipný. Fajn film to tedy určitě je. Je hrozně zajímavé vidět film zrovna v roce 2018, 17 let po premiéře původního snímku. Ne snad kvůli tomu jak se herecká skvadra- Kevin Smith, Matt Damon, Ben Affleck, Will Ferrell- změnila nebo kolik účastníků z projektu- Carrie Fisher, Wes Craven- už nežije. Spíše kvůli tomu jak je film v současné době aktuální. V roce 2001 totiž teprve vznikal termín troll a je překvapivé sledovat, že nyní je situace kolem trollů nejen díky epizodám ze seriálu South Park aktuální. Především se ale ve filmu řeší filmové předělávky komiksů, které tehdy nebyli v takovém zlatém věku jako v současnosti a nejlepší komiksový film tehdy byli původní X-Meni. Na začátku 21. století prostě ještě téměř nikdo komiksovkám úplně nedůvěřoval a je fajn si tuto dobu připomenout. Zvláště když je toho Marvelu a DC dnes přece jenom moc. Hlavním jádrem pudla je přece jenom humor. Ano ten humor je velice vulgární a drsný a občas je to přece jenom moc. Nikdy ale vlastně nejste schopni říct dost a chcete další sleď absurdních ale fungujících fórů. Ano, vtipů o orálním sexu je možná v tom filmu až příliš, pořád ale z poloviny vtipů zvládne Smith vytěžit komediální zlato takže mu to ani člověk nemůže mít za zlé. Jason Mewes a Kevin Smith jsou oba základním jádrem filmu a jsou výborní. Smith navíc celý film promlčí a téměř celý svůj herecký projev musí odehrát gesty, avšak i přesto zvládne těmito gesty nadhazovat vtipy. Mewes je poté ,, úplně stejně geniální cvok jako Smith´´ a dokáže prodat každý film o orálním sexu. Ben Affleck dokáže odehrát dvojroli a připomíná doby kdy ho lidi neměli zaškatulkováni jako Daredevila/Batmana a nebyl ještě tak úplně pro smích. Affleck tady ještě pořád žije v éře Dobrého Willa Huntinga/ Armageddonu a je výbornej. Seann William Scott, tehdy ještě neznámý Will Ferell, Jason Lee, Chris Rock..... všichni dokáži odehrát své role na jedničku a jsou v nich skvělí. A především je tam Carrie Fisher jako Jeptiška a Mark Hamill jako záporák jménem Koulodrtič..... to chceš!!!! Smith jinak dává v Jayovi a mlčenlivém Bobovi důraz na spoustu filmových odkazů a všechny chytnou. Scooby-Doo a jeho banda v drogovém rauši? Jay a tichý Bob v předělávce ve stylu Planety opic? Parodie na lightsaber duely ze Star Wars? Všechny tyto odkazy fungují a chytnou za srdíčko. Kevin Smith je totiž především jak dává rád najevo velký filmový geek a fanoušek a nebojí se promluvit o kvalitách komiksovek či nových Star Wars. Objektivně asi 3 z 5, srdíčkem ale možná přece jen o trochu výš. Nějak si prostě nemůžu představit, že bych dal Jayovi a tichému Bobovi větší hodnocení. Je to ale jiný a především zábavný, pravděpodobně nejoriginálnější komedie 21. století a především Smith splnil účel. Smith totiž Jay a mlčenlivého Boba pojal jako velkou odvykačku pro Jasona Mewese, který byl závislý na drogách a Smith mu takto chtěl dát druhou šanci. Vyšlo to akorát se Mewes později stal závislejším na alkoholu. V současnosti by ale měl být v pořádku a Smith se po nedávném infarktu opět dává do formy aby mohl vzniknout Jay and Silent Bob Reboot u kterého je sice otázka jak dopadne, vidět by ho ale pravděpodobně měl každý! () (méně) (více)

Rex Mundi

Milovníci huličských a ostatných nových druhov komédií mi kľudne môžu povedať, že som to proste nepochopila (je mi to fuk) - ale tento film mi pripadal trápny od začiatku do konca. Jay a Bob (alebo Jason a Kevin) sú schopní všeličoho, ale toto bol rozhodne prešľap. Radšej si pozrite Dogmu, tá je stopercentná! ()

• Na konci filmu v titulcích hraje písnička "Because I got high" od rappera Afroman. Kevin Smith režíroval k této písničce videoklip. Ve videoklipu se pak také objevují Jay (Jason Mewes) a Bob (Kevin Smith). (Mitin)
  • Shannon Elisabeth byla původně vybrána pro menší roli, ale režiséra Smithe natolik ohromila, že jí dal roli Justice. (Kulmon)
  • Filmu byl udělen Rating NC-17. Aby tvůrci získali R, muselo být vystřiženo několik scén. (ČSFD)

Související novinky

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu

03.11.2007

Hvězdy hudebního byznysu na plátnech kin nejsou ničím novým či neobvyklým. Od Elvise Presleyho až po Justina Timberlakea, zpěváky a muzikanty vždy lákalo zkusit i jiné múzy. Shodou okolností se tento… (více)