Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je natolik zvláštním snímkem, že jeho hodnocení se nutně musí vymykat všem kategoriím. Pohyboval jsem se snad všude, chvíli jsem myslel na ten nejdrvrdší odpad, ale za okamžik jsem si říkal, že pět hvězdiček je málo. Musím uznat, že tomuhle Smithovu dílku jsem se hodně smál, neboť popkulturní odkazy tak číší z každého záběru, ale zároveň jsem byl hodně rozladěn hereckým projevem Jasona Mewese, který je v záběru bez mála celý film. Abych napsal pravdu je třeba uznat, že jsem obdivoval scénář, ten byl báječný, skvělé dialogy a hlavně neotřelé a originální nápady, které ač parodují mnohé filmy, působí svěžím dojmem. Na druhou stranu mi neseděla režie, ale to je kapitola sama pro sebe. V každém záběru byl zároveň punc geniality a zároveň z něj byla cítit jistá amatéričnost, hodně špatně se to vysvětluje, ale snad tomu někdo rozumí. Stejně tak je škoda toho někdy až fekálního smyslu pro humor, se kterým to tvůrci mnohdy až přehání. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder je jednoduše řečeno jeden z těch mála snímků, které se zaseknou mezi naprostou genialitou a s*ačkou nejvyššího řádu. "80%"(8.8.2006)

Nemyslím si, že je Kevin Smith nějaký extra velký Bůh, ale nemohu říct, že by dvojce Jay a Bob nebyla dokonalá. Jayovi hlášky, pohledy, skutky, všechno je perfektně groteskní. Bohužel ostatní příběh sám o sobě je prakticky o ničem a je úmyslně absurdní. Nebudu se k fotce Kevina Smithe každý den modlit a děkovat mu, ale na jednou dvě podívání opravdu pobavil.(31.12.2006)

Mal som to šťastie, že som videl skoro všetky Smithove filmy, takže som vedel, o čo kráča a čo sa snaží film parodovať. Vydarený výsledok to ale samozrejme nezaručuje, je vidno, že tento film je iba taký úlet, ktorého nasadenie do slovenských a českých kín bol podľa mňa dosť veľký omyl. V rámci nejakého amerického nezávislého leta na čt 2 je Jay a Bob absolútne v poriadku.(17.9.2012)

Kdysi dávno, kdesi daleko.... . Takhle bych si představoval svůj život v Hollywoodu. Točit film u kterého by jsme se všichni super pobavili a ještě (možná) z toho káplo pár kaček. Pardon - doláčů. Tempo je kolísavé, ale po slabší chvilce se vše vrací do dobrých ,,ujetých" kolejí. Pobaví určitě i zjištění, že si jistí herci dokážou udělat si legraci sami ze sebe. B.Affleck u mě hodně stoupnul v ceně. Stejný styl humoru jako v Dogma, jen mrtvých je míň. Takže je-li Dogma ,,vaším" šálkem humoru, zaručeně budete spokojeni. A kdyby náhodou ne, hrejte podle pravidel Knihy silnic a za chvíli se dostanete kam budete potřebovat. Já mažu na stopa. Přestože jsem se bavil.(21.1.2007)

Nejsem a nikdy jsem nebyl fanouškem Kevina Smithe, kromě toho jsem od něj viděl pouze jeden film – Dogma. Přesto jsem se nenudil. Je velmi obtížné určit, kdo se bavit bude a kdo nikoliv, nechcete-li riskovat, zkuste si následující test. Pokud alespoň na sedm otázek odpovíte kladně, je zde reálná šance, že Jaye a Mlčenlivého Boba neodepíšete coby vulgární nonsens. 1. Viděli jste Hvězdné války, Planetu opic, Batmana a alespoň jednu epizodu seriálu Scooby Doo? 2. Víte, ve kterých filmech hráli Matt Damon a Ben Affleck a o čem přibližně byly? 3. Znáte pořad komika Jona Stewarta? 4. Chcete si rozšířit zásobu anglických vulgarismů o pár obzvlášť vypečených kousků? 5. Slyšeli jste o internetových výhrůžkách Kevinu Smithovi za film Dogma? 6. Poznáte tváře Guse van Santa a Wese Cravena? 7. Líbí se vám Městečko South Park? 8. Jste ateistou? 9. Připadá vám tato hláška vtipná: „Kotě, už ti někdy lízal kakáč tlusťoch v kabátu?“ ? 10. Hledáte ve filmech rádi popkulturní odkazy? Tak co, jak jste dopadli? Ať úspěšně či jinak, řekl bych, že u tohoto filmu se bude bavit jenom okrajová část diváctva, z nichž pouze menšina rozluští onu sofistikovanou propojenost s předchozími Smithovými filmy. Mi přišel místy šíleně vtipný, místy příliš rádoby-intelektuálský, místy k uzoufání trapný a místy až zbytečně vulgární, neřekl bych, že je to film dobrý, neřekl bych, že je to film špatný, řekl bych, že je to film bláznivý. 75% Zajímavé komentáře: Tommy987, Mahalik, silent cut, gudaulin(8.8.2006)

• - Harley Quinn, dcera Kevina Smithe, hraje maličkého Boba. (Tygrys)

• - Ve filmu měl být zesměšněn film Pulp Fiction. Hrát měl Quentin Tarantino, John Travolta, Samuel L. Jackson a Uma Thurman. Všichni s tím souhlasili, ale pro nízký rozpočet a množství času z toho sešlo. Travolta s Jacksonem by hráli charaktery Jay a Boba, Tarantino naštvaného režiséra a Thurman herečku posedlou vlastním já. (Kulmon)

• - Shannon Elisabeth byla původně vybrána pro menší roli, ale režiséra Smithe natolik ohromila, že jí dal roli Justice. (Kulmon)