Nejkvalitnější zasmání proběhne v odkazech na filmy, kde už herci účinkovali (clerks, mallrats, atd.), popřípadně ostatní herci s vážnějším charakterem (viz. obsah), ale to je pro filmové fajnšmekry. Komedie bez těchto znalostí by byla pouze vulgárním sloupem monologů travního huliče s povolením pro obchod v Jersey.(20.5.2011)

Síce skvelá komédia, no zároveň prvý Smithov film, ktorý ma sklamal. Po Dogme som sa na samostatné dobrodružstvo Jaya a Silent Boba veľmi tešil, no tu je táto dvojica je slabým odvarom tých charizmaticky zhulených charakterov, ktorých si pamätáme z Clerks. Dal by som tri hviezdičky, nebyť skvelého záveru v Miramaxe plného paródií a odkazov na rôzne filmy, všetky Smithove diela nevynímajúc. Dúfam, že v Clerks 2 sa Jay s Bobom vrátia v takej podobe, v akej som ich mal rád, lebo tu sú len hiphopovo oblečení blbý a blbší. A dosť ma zaráža, že dokonca aj v kreslených Clerks sú to viac "oni"...(30.6.2008)

Humor Kevina Smithe je naprosto ojedinělým. Slovy fuck, bitches a jinými se ve filmu opravdu nešetří. Ale je to vloženo do správných situací tak, že to do sebe nádherně zapadá. Režisér si vzal na paškál modlu řady herců i režisérů..tedy Hollywood. Jediné co mi přišlo na filmu krapet přehnané byly scény, kde se objevily ty čtyři baby. Jinak mlčenlivý Bob je fakt borec a ve filmu nakonec řekne jenom jednu větu, ale výbornou. Velmi slušná parodie s řadou známých herců parodujících většinou sami sebe. --- Doufám že si roztrhaj trička a uvidíme tady poletovat cecky.(8.8.2006)

Tak tohle je hodne vostry. Jay a Tichej Bob jsou tu po celou dobu filmu, takze je to neco jineho nez ostatni Smithovo filmy, kde byl nejakej pribeh a do toho vzdy na chvilku vpadli a hodily nakou hlasku. Kvalit Flakacu to sice nedosahuje, ale presto to je vynikajici zabava, hlavne dokud se oba hlavni hrdinove nedostanou do Hollywoodu, pak uz to takova rezba neni, ale presto si tech 5* zaslouzi.(20.3.2004)

Kevin Smith by bez těhle postaviček krátil zábavnost svých filmů o nějaké to procento dolů. Proč jim teda nevěnovat vlastní porci? Odpověď zní, pokud si trousí neodolatelně jízlivé žerty s kuchyně Hollywoodu vedle nesnesitelně kecavých a občasně pitomých scén s ranku proklínaných komedií druhého řádu. Odkazy a známá jména se sypou z rukávu s patřičnou kadencí a i samotná myšlenka má potenciál. Jenže už úvod naznačí, že se pojede spíš po povrchní rovině. Humor Jaye s mlčenlivým Bobem má maximální sílu právě v pozadí, kde občas rozhodí hlavní postavy a uvolní atmosféru. Když jim ale dáte klíče od vlastního filmu, tak si berou na pomoc fekálnost a tentokrát skvělý Will Ferrell přifrčí jen na malou chvíli. Nikomu se nebudu divit, pokud to označí za zážitek života. Své obecenstvo určitě najde, ale já raději zůstanu u méně vychytaného Dogmatu.(23.9.2009)

• - Přímé odkazy na hororovou sérii Vřískot (1996–2011): Shannon Elizabeth hrála ve snímku Scary Movie (2000), který parodoval první díl (1996). Carrie Fisher, Jason Mewes a Kevin Smith se objevili v třetím díle (2000). A Wes Craven režíroval všechny díly. (Lorge)

• - Mark Hamill, který hrál Lovce ptáků, namluvil i psa Scooby-Doo. (Zdroj: behindthevoiceactors.com)

• - Jméno jednoho z kritiků Jaye a Boba "Magnolia-Fan" byl inspirován skutečností, že Kevin Smith napsal drtivou kritku filmu Magnolia a na oplátku toho Paul Thomas Anderson strhal Smithovy filmy. (Kulmon)