Dobrá sestra

Přetížená sestra z jednotky intenzivní péče bere obětavého nového kolegu jako oporu v práci i v soukromí. Nečekaná smrt pacientky na něho ale vrhne stín podezření. (Netflix)

silentname

"The Good Nurse" je zaujímavým filmom, v ktorom mi tak vnútorne asi len chýba pocit, že by som nejako mohol pochopiť Charlieho konanie. Pretože vysvetlené to nikdy nebolo a tak je to dokopy obrovskou záhadou. Každopádne je zaujímavé vidieť ako mu to všetko prechádzalo, ako to dokázal zamaskovať a čo sa vlastne dialo v pozadí toho všetkého. Herecké výkony sú v každom prípade excelentné. Na oboch stranách. Aj Eddie Redmayne aj Jessica Chastain do toho dali maximum. Plus je to skvelý príbeh, kde sa dočkáme aj trošku charakterovej štúdie. A práve vďaka vzťahu medzi Amy a Charliem máme možnosť vidieť, že v jadre má Charlie aj svoje dobré stránky, ktoré však slúžia asi aj na to, aby dokázal maskovať svoje skutočné činy. To priateľstvo a spôsob ako sa začne meniť je podľa mňa skvelý. Pôsobí to na mňa veľmi uveriteľne. Keby mal film ešte trošku spád a keby som nejakým spôsobom aspoň mohol pochopiť Charlieho konanie, išiel by som s hodnotením vyššie, no minimálne jedno z toho nie je chybou samotných tvorcov. Za pozornosť určite stojí. Takéto príbehy je potrebné hovoriť. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Určite dobrý film, len škoda, že v druhej polovici stratil paru, alebo ako my Slováci hovoríme "drajv". Potom sa z nádejného nábehu na thriller film otáča výrazne psychologickým smerom. A nabudúce by som prosil menej uplakaného Redmayna. Tu mu asi ostalo ešte z čias prezliekania sa do ženských šiat v The Dannish Girl. ()

SeBig

Být to o půl hodiny kratší, dal bych možná i víc. Začátek celkem nezáživný, když se objeví dva detektivové trochu se to rozjede v docela zajímavý psychologický film, ke konci už se to však zase vleklo. Herecké výkony fajn. ()

Chrustyn

Seversky chladné a pomalu plynoucí, ale ve výsledku příliš obyčejné bez větší gradace a napětí. Herecky naštěstí dostatečně působivé. ()

Marze

Treti dejstvi se zda nedokoncene a vubec od pribehu odehravajicim se ve stupidnich nemocnicnich pokojich jsem cekal vice. Je zcasti osobni, zcasti socialni kritika. Prekvapilo me, ze neco takoveho mohlo trvat 16 let a bylo zodpovedne za smrt 400 osob. Chastain predvadi hluboce citlivy vykon a je stredem filmu. Cele to pusobi spis jako evropsky emelecky film nez americky politicky thriller a kriminalni drama. Usetrete cas a prectete si o tomto pripadu clanek v casopise. ()

marhoul

Kdyby lidé tušili, jak je těžké a prakticky nemožné uhlídat vyšinutého jedince v řadách zdravotnického personálu, neměli by klidné spaní... Však v momentě, kdy něco nelícuje, rozbíhá se mašinérie k dopadení. Tento příběh je brutální nejen v činech, které Cullam napáchal, ale v tom, jak se k tomu postavily nemocnice. Tohle nepochopím! Jinak velmi se mi líbila scénka s kamarádkou u vína. Drobnost, ale takto přesně probíhá komunikace dvou dávných zaměstnanců, kteří se znají z placu a klidně po dvaceti letech řeší někoho, kdo se jim nezdá. Žádné vytáčky, reálné hlášení, drbů včetně. A abychom trošku zvedli mandličky pracovním turistům, kteří se ve zdravotnictví pohybují a často bývají vyhozeni, vězte, že stran těchto příchozích na nové pracoviště se vždy zvedne telefon a volá se známým, aby se vědělo, kde byl zakopaný pes. S ohledem na fakt, že se jedná o profese, které mají v náplni práce péči o nemocné, v pořádku. Kradla v šatně prachy z peněženek, bude krást i tady, mizely léky, bude fetovat i tady, chlastala, bude chlastat i tady, byla hrubá na pacienty, bude i tady, byla lajdák, bude lajdákem i tady. A vždy je to tak, že se tak stane už ve zkušební době. Člověk aspoň ví, co sledovat. Když by takovou drbárnu pěstovali tehdy v amerických špitálech, zastavili by ho dřív. Ale oni ho nezastavili a to je tragické. ()

BMW12

Film je podle skutečné události, to je asi to nejlepší na filmu. Jinak úvodní půlhodina byla úplně zbytečná, nic se nedělo v rámci děje. Poté se to trochu začalo rozjíždět, že jsme konečně začali zjišťovat, o čem vlastně má být ten příběh. Následný děj mě už celkem zaujal, nebýt tedy některých zdlouhavých záběrů. Je však s podivem, že žádná nemocnice nechtěla Charlie žalovat a nechali ho pokračovat v jeho činnosti v dalších nemocnicích. ()

TheEvilTwin

Thriller roku? Určitě ne, ale jako true story a show Jessicy Chestain a Eddieho Redmaynea obstojná podívaná. Příběh je podán jednoduše, ale přesto (v rámci možností) poutavě, faktická stránka je hádám vpořádku, filmařská dokáže udržet pozornost a ikdyž se nejedná o zas tak zásadní přírustek do žánru a očekávání byly daleko větší, jako průměr na večer k vínu je film ideální. ()

Padme_Anakin

Mrazivé komorní drama o vyšetřování neobvyklých úmrtí v nemocnici, měla jsem husí kůži při představě, že se tohle mohlo stát, resp. stalo.. Přístup vedení nemocnice a právníků zarážející a pro mě nepochopitelný.. Kriminalisté to ovšem nevzdali a za pomoci sestřičky, kterou skvěle zahrála Jessica Chastainová, se pustili do urputného boje.. Klobouk dolů, ta žena měla plno svých vlastních starostí a k tomu všemu se jí do cesty ještě připletl nový „kolega“, podivín Redmayne, rovněž výborný.. ()

Remedy

Česká televize vyrukovala s Podezřením, Netflix s Dobrou sestrou, která bohužel narazila na nedobrého bratra. Z tvůrčího hlediska zůstává Tobias Lindholm trochu tušen v pozadí, přesto je jeho osobní vklad v porovnání s dosavadní tvorbou dosti limitovaný. Atmosféra je místy tísnivá, ale ne dostatečným způsobem a v poslední třetině je to už vyloženě nudné. Nejzajímavější je linka se systémovým selháním nemocničního aparátu a jako vždy skvělá Jessica Chastain, přesto bych od takového námětu (a od Tobiase Lindholma dvojnásob) čekal mnohem více. Ve výsledku je to jen takový o něco trochu lepší spotřební netflixovský materiál, což je na takhle ambiciózní počin zoufale málo. [55%] ()

M.i.k.e

další z nekonečné řady filmy opřených o skutečné události, který ovšem navzdory tématu a dobrým hercům nedokáže naplno vtáhnout a chytnout za srdce. Good Nurse má tu smůlu, že podobných filmů jsme už pár viděli a že ono téma vraždícího zdravotního bratra není - bohužel - zas tak ojedinělé a i v našich končinách sme jednoho podobného měli. Jakkoliv je hrozné co Charles Cullen dělal a 400 je extrémní číslo, tak tady to zdaleka nefunguje tak jak by mělo a nejspíš i chtělo...60% ()

vydumnica

Aj napriek vynikajúcim hereckým výkonom dvojice Chastain & Redmayne je The Good Nurse len priemerným filmom a pre mňa určite len na jedno pozretie. 60%. ()

Aljak

Film o neslávne slávnom Charlie Cullenovi, ktorého meno sa stalo synonymom podlosti a sprenevery zdravotníckeho poslania. Jeho bezcitné praktiky otriasli celým svetom, a doteraz prakticky nepoznáme odpoveď na otázku : PREČO? Príbeh tohto masového vraha som doteraz poznal len zbežne, takže tento film predo mnou odkryl pozoruhodnú dejovú líniu, kde sledujeme posledné Charlieho besnenie, ktoré zarazila napokon odvážna sestra Amy Loughren. Neuveriteľné, ako dlho to mohlo Charliemu prechádzať a ako nemocnice nemali snahu to celé riešiť, len aby si nespravili zlé meno pred verejnosťou. Film bol podľa mňa spracovaný nadmieru dobre, dej bol svižný, dobrá dramatizácia a taktiež dialógy. No a samozrejme, Eddie Redmayne v roli Charlieho Cullena bol abslútne uveriteľný (už viac krát dokázal, že je to pán herec). 4* ()

bourec

Podle mě je to herecky nadprůměrný, příběhově nepříjemné reálný, a uteče to i přes svou pomalost jako voda. Znovu bych to vidět rozhodně nechtěl, ale jako komorní drama je to nadprůměrný. 80%. ()

Streeper

Asi jsem od toho čekala více. Herecky je to zahrané skvěle, i když mám v poslední době pocit, že Jessica Chastain je všude a ve všem, takže možná už je jí na mě všude moc a byla mi kvůli tomu lehce protivná. Nicméně Eddie je skvělý. Tempo filmu je ale docela pomalé, na to o jakém tématu film pojednává. Dalo by se to určitě natočit napínavěji a zajímavěji. Většinu filmu jsem se i dost nudila. ()

Juto

Niet pochýb o tom, že tempo filmu je pomalé, ale režisérovi Tobiasovi Lindholmovi treba priznať zásluhu za to, že z neho urobil temné a zlovestné cvičenie, ktoré drží publikum v napätí i napriek tomu, že vieme ako tento príbeh dopadne. V tom mu ohromne pomáhajú talentovaní herci Jessica Chastain a Eddie Redmayne, ktorí podali výborné výkony a chytľavé dialógy. V scénach v nemocnici, úmrtiach a nasledujúcich výsluchoch sú prvky realizmu, ktoré ma dosť bavili. 7/10 ()

Flynn

Me tenhle film sedl. Krasne komorni az minimalisticke. Obeslo se to bez spousty klise, ktere jsem misty ocekaval (tisk dukazu - tak jsem klasicky cekal ze se zaporak objevi za zady, nebo ze vycte, ze uz to o nem kladna postava vi a zacne vydirani skrz deti apod). Takze mi to prislo jako prijemne neprekombinovane mrazive drama s velmi povedenymi hereckymi vykony hlavnich postav. Parada. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD