hippyman

milé a typicky asterixově humorné dílko, které pobaví i dospělého... jen už prostě asi jinými scénami (byrokratický úřad) a nebo míň než svou cílovou skupinu... 70% ()

Stegr

90% - Můj nejoblíbenější Asterix. Pěkný příběh a humor toho nejvyššího kalibru dělají z filmu neuvěřitelně návykový počin... ()

salahadin

12 úkolů pro Asterixe (1976) aneb V čem by Hérakles určitě pohořel. Jako archeolog zabývající se Kelty, Germány a Římany jsem se bavil neskutečně! Hlavně historické narážky jsou zdrojem čistého labužnictví. K tomu kopa parádních hlášek a ta nejvtipnější absurdní zábava. Animáky většinou fakt nemám rád, ale Asterix tvoří naprostou výjimku a hraná verze by mu ubrala 100% na kráse. Řezal jsem se smíchy při pohledu na malého Germána, při úkolu v hospodě a třeba hláškou "Promiňte, ale jak vypadala ta bestie?" "Hmm, chutnala výtečně." ()

Foox

Tenhle francouzský poklad jde opravdu až na hranice absurdity, které si v rámci možností může dovolit. Jeden z nejlepších asterixů! ()

Snorlax

Hezké pro dospělé, bezbřehá sranda, nejvtipnější animák, co znám. Goscinny svůj mimořádný smysl pro humor prokázal společně se Sempém v příbězích malého Mikuláše (Le petit Nicolas). ()

Webb

Nejlepší zfilmovaný Asterix s velice zábavným pojetím a výborným dějem. Jeden z mála filmů, kde mi nevadil český dabing a docela by mě zajímalo, který dabér daboval s prsty přiloženými na nosu. Velice originální. Dále se mi také líbila ta trojitá propojenost sledování na konci v Koloseu. První jsme mi jako diváci, druhá diváci co jsou v kině, kteří sledují plátno kina a třetí diváci Kolosea. Neviděli jste někde kuchaře? Donesl pár předkrmů a pak se ztratil.... :-D ()

IQ Tiqe

Jako malému se mi Asterix líbil víc, ale je to přece jen pro děti. Nicméně úkol s formuláři na úřadě byla povedená satira na aktuální situaci :). 70 % ()

Anderton

Možno by som nemal hodnotiť a komentovať film, z ktorého som videl niečo vyše polovicu, ale bola to tá druhá a tunajší vysoký priemer tým aj tak nijako neutrpí (jeden proti 18 tisíc nemá šancu!). Byrokracia je večná, pracie prostriedky nadpozemsky účinné, ale ak si odmyslím, že sa jedná o legendárnu dvojicu, tak mi ostáva solídny animák, ktorý má čo povedať aj dospelým, ale pri ktorom som určite nechytal záchvaty smiechu a ktorý v mojich očiach trochu zostarol. Možno ak by som videl všetkých A a O v rade a pozrel si ich zopár komixov, ich genialitu by som docenil. Možno nie. ()

Frajer42

Scénka na ostrově Rozkoš byla maximálně trapná a debilní. Ostatní úkoly však byly snesitelné. Některé i zábavné. Nejvíce se mi líbila návštěva úřadu. Celý film je provázen naprosto geniálním situačním humorem, který není ani nijak složitý a věřím, že i děti by si zde přišly na své. Animačně je film dobově slušný. Kdybych měl vypíchnout nějaký ten nej z tohoto filmu, tak s čistým svědomím mohu prohlásit, že tohle je nejvtipnější animák, který jsem kdy viděl. A málem bych zapomněl na skvělou postavu i dabing toho delegáta. Přesto stále nechápu co dělá animák jako tenhle tak vysoko. Pobaví to zcela jistě, ale co dál? Minimálně * * * však dát prostě musím, i kdybych chtěl být přísný sebevíc. A věřte, že tady chci, neboť mi tenhle film prostě tak vysoko překáží a při pohledu do žebříčku bije do očí. Ale sami víte jak se to říká o tom gustu a dišputátu. ()

Kothy

Nejlepší z asterixových příběhů. Ty úkoly jsou opravdu hodně povedené. Na to, že je to ze 70. let, tak je ta scéna na úřadě stále aktuální. Goscinny to vystihl. Ještě se mi hodně líbí restaurace: "Kde je ten kuchař? Já nevím. Donesl pár předkrmů a zmizel." :D ()

boshke

Nejvíc mne pobavil římský berňák a reklama na prací prášek. Znovu bych si ten film asi ale nepustil.. 70% ()

Campbell

Asi nejlepí díl o Asterixovi. U mě hlavně vyhrála nostalgie, protože tohle bylo moje dětství. Parádní humor a ty úkoly neměly chybu. Jen to Asterixovo moralizování mi nikdy nijak nesedlo. Ale za mě jasnej plnej počet. Tohle je pravej Asterix. ()

nascendi

Považujem za prirodzené pozrieť si 68. najlepší film podľa mienky užívateľov ČSFD a za rovnako prirodzené, že sa v tomto prípade budem v jeho hodnotení rozchádzať s mienkou väčšiny. Splnil som si svoju nepísanú povinnosť, dokonca som ho dopozeral až do konca, samozrejme s mikrospánkovými vložkami, lebo jeho hypnotický účinok nemôžem poprieť. A to je asi tak všetko čo som na margo hrdinských Galov ochotný napísať. ()

WANDRWALL

To byla doba, kdy jsem si vychutnával Asterixe. To jsem ještě netušil, jak bude zneužit filamři a že dostane i filmovou podobu. A že se o něj bude jednou francouzská kinematografie z nouze opírat. 12 úkolů zvládl Asterix se ctí. Tedy jeho tvůrci a realizátoři***(6.10.2010) ()

Bachy

Asterixe mám hodně rád a tenhle je jasně nejlepší. Některé úkoly (strašidelná jeskyně, mág nebo propustka) jsou bez chybičky. Tady se tvůrci vyřádili a je to jenom dobře. Obelixovy hlášky zazdívají vždy všechno ()

Chrustyn

No, musím uznat, že do tohohle filmu jsem šel jen kvůli velkým hodnocením, které jsem zde viděl a nakonec jsem byl poměrně dost zklamaný. Možná proto, že nejsem znalec filmů o této známé dvojici tak nedokážu docenit kvality ale na druhou stranu nemám nic proti animovaným komediím. Tato má sice spoustu zajímavých nápadů ale jinak jsem se poměrně nudil a jen občas mírně pousmál. ()

dopitak

Snad jediná dabingová postava Libora Terše, kde je snesitelný. Jenomže zase ten film je nebetyčná hovadina, až se na Olympu musí držet za hlavu. ()