Jak si nevzít princeznu

(TV film)
  • Slovensko Ako si nezobrať princeznú (více)
TV spot

Velká výpravná pohádka scenáristy Petra Hudského a režiséra Karla Janáka začíná ve chvíli, kdy na zámek přicházejí tři sudičky, aby předpověděly osud malému princi Leopoldovi. Cestou se zastaví u velitele stráží, kterému se také právě narodil syn. Jeho předpověď příliš slavná není. Z Hynka má být nešika, který bude myslet hlavně na jídlo. Malému Leopoldovi sudičky věští, že si vezme za ženu dceru sousedního krále. Princ a princezna se ale jako děti od prvního okamžiku nesnášejí, jenže rodiče trvají na vyplnění věštby. V den svého sňatku Leopold a Josefína objeví cestu, jak jej překazit. Ukradnou sudičkám kouzelné hodinky a s jejich pomocí se vrátí do doby princova narození, aby zabránili sudičkám pronést věštbu. To se jim sice podaří, jenže po svém návratu zjistí, co tím všechno způsobili nejen sobě, ale hlavně celému království. (Česká televize)

Narciska

Dívat se na to dalo, princ a princezna byli dobře vybraní, samotná myšlenka byla vtipná a učinila z nich pár, který se musí nejdříve poznat, aby se opravdu zamiloval a tak to má být. Pojetí je velmi moderní a nejde ani tak o cestování v čase, jako o způsob mluvy, gesta a kostýmy. Ty mi vadily asi nejvíc, snahou o originalitu příliš bily do očí, tak překombinované, že se velmi příčily mému vkusu. Pak mi taky vadila plytkost charakteru, to už je dnes klasika, že se filmaři podřizují diktátu doby a hru na vykreslení osobností a jejího vývoje ponechávají stranou ve prospěch efektů, akce a vizuální stránky. ()

Wallis3

Bylo nebylo, tři harpyje, jedna z nich odporná Kolářová, a ty předpověděly něco, co vám bylo jasný od prvopočátku. ()

hrumsrt

Ach jo Janáku Janáku, ty nezklameš! To nemáme v Česku svoje herce a musíme to za každou cenu handlovat na Slovensku, ba i v Německu! Úvodem to nevypadá vůbec zle, ale ve snaze přijít s něčím kreativním a novým se to celé tak nestydatě překombinovalo, že to ztratilo moji pozornost.. Dějově mimořádně nepoutavé a již tradičně humorné pasáže jsou toporně vtloukány a trpí na tom jen děj... 35% ()

BaronDevil

Ono to primo na 4* neni, spis 3, ale vzhledem k nezaslouzene nizkemu hodnoceni jsem dal 4. Vzpomente si na Slibenou princeznu... ()

RypavaDvojka

Inu, pořád lepší než to vloni. A místním rozumbradům bych doporučil kouknout se na zetkové blafy, kterých je mraky. JIstě změní názor. A "odpadníci" asi vloni na pohádku nekoukali, nemohli by totiž takto hodnotit. ;) ()

Razzor_82

Jak neposrat štědrovečerní pohádku? To je otázka posledních let a bohužel Janák už by měl přestat mrhat penězi daňových poplatníků. Špatný scénář vede ke složité slátanině.  Nudné postavy a nevyužití hereckého potenciálu tří sudiček, které působily strnule. Adamczyk působí na prince staře a brutálně přehrává. Působí jako trapný trouba. Fialová je pro mě nesympatická. 2/10 ()

dakarin

Laskavá pohádka :-) možná i tím kouzelným časem, ale mě se to líbilo. Janák mi sedí, inteligentní rukopis ... on dokonce zvládl i cestování časem a nebylo to mimózní ;-) Lidský rozměr to jednoduše stále dokola zachraňuje ... to tedy zřejmě velice často třeba tady na zemi :-) ()

helraiser

Mnohem lepší než jsem čekal, ale něco tomu jenom přeci chybí. Ovšem moderní háv a sci-fi vložka tomu opravdu sluší. Takze celkově tentokrát docela spokojenost. ()

rublik05

Oceňuji snahu lehce oživit ten klasický vánoční pohádkový model, tvůrci si trochu zaexperimentovali a vsadili na cestování časem, což není typický pohádkový motiv, alespoň tedy u nás. Nápad dobrý, horší to je ale s jeho zpracováním. V první řadě musím zmínit nesympatické ústřední duo, jejich postavy jsou extrémně nevýrazné, mnohem lépe si vedli například někteří herci ve vedlejších rolích. Časové skoky mi nepřišly nikterak nepřehledné či složité, co mi ale vadilo, byla absence humoru a určitá míra nelogičnosti některých scén. Efekty, vzhledem k televizní produkci, docela ujdou, každopádně žádný zázrak se zde pochopitelně nekoná. Příště by to chtělo si dát víc záležet na výběru herců, lépe napsat a propracovat scénář, dotáhnout logiku a také nedabovat cizí herce, je to totiž otřesné. Letos velké zklamání. 4/10. ()

anitae

Další cestování v čase, tři povedené sudičky, a princezna s princem ve stylu co se škádlívá, rádo se mívá. ()

Wyrdas

Královna Marie z Ostrovů je asi z velmi blízkých ostrovů... Keď ich jediný poznávací rys je slovenský prízvuk.  Každopádně Ady Hajdu mi neuvěřitelně připomínal Tywina Lannistera. A to je největší dojem, který ve mne tato pohádka zanechala. Ústřední postavy jsou krajně nesympatické. Vedlejší postavy jsou okoukané - neboť vycházejí ze svých tisíckrát viděných předloh z každé trapností profláknuté pohádky. Postava oddávajícího však svou absurditou vyniká až neokázale. Přijde mi, jako by původně chtělo býti vytvořeno dílo o paradoxech v cestování časem. Ale to nikdo zaplatit nechtěl. A tak se přikývnulo na pohádku. Ovšem nezbyl žádný prostor pro humor, nebo chemii postav. Naopak o trapnost nouze nebyla. A morální poučení od velitele stráže je také velice pochybné. Žemlovku z kotlíku bych také vřele rád ochutnal...  Největší problém však nemám s tím, že děti vidí, jak stačí říct "tohle nejím" a tím je hotovo. To největší zlo vidím v tom, že až příliš je zde dbáno na důraz osudu. Kdy vlastně lidé nemají vlastní vůli, nejsou svobodnými organismy. Ale pouhými figurkami sudiček, jejíž vůli se nelze vzepřít a nikdo tak není svobodný a co hůř - zodpovědný za své činy. Ani nevím, proč dávám dvě hvězdy. Ale než se mi to rozleželo, přemýšlel jsem zcela nepochopitelně dokonce nad třemi. Možná je to osud. ()

tranquill

"Náčelník má vždycky plán! Třeba záložní..." Docela příjemná pohádka. Taková přirozená... "Štěstí oceníš, když je ho málo. Když je ho hodně, tak si ho nevážíš..." ()

GIK

Matně si pamatuji, že tam bylo celkem dobře propracované cestování v čase. Jinak nic moc. Sudičky chabota. Princezna taky nic moc. ()

Hannibal1913

Vtipný to není, děj je plnej nelogičností (hlavně cestování v čase) a do toho se všichni poddaní, hlavně vojáci, chovají jako totální idioti... Copak už nejde natočit pohádku postaru? A bez, kurva, Němců a Maďarů? ()

ER

Hrátky s časem ve veselém pojetí. Herecky velmi dobré, dějově taky (Adamczyk a Fialová), jen to mohlo být trochu "dospělejší", když už se kouzlilo s návratem do minulosti. Třeba jako Princezna se zlatou hvězdou...., jejíž odkaz tady byl vidět. ()

E lan

Zklamání. Je to prostě blbá pohádka. Nadějné obsazení ve vedlejších rolích a slabá ústřední dvojice. A ten čas, tan se nějak scénáristovi zamotal. Ach jo. ()

FOCKE_WULF

Po zhlédnutí převládá pozitivní emoce. Nechávám stranou tu brutální společenskou ultraobjednávku, aby televize generovaly obrovské závěje nových pohádek. Ty jsou primárně určené k programování dětí, aby z nich udělaly krotké domestikované občany, kteří se chovají správně. Ale proč po nich baží tolik dospělců? Cožpak jsou všichni tak prostí? ()

Jonatána

Já jsem navýsost spokojená. Originální, vtipná, neotřelá pohádka, bezvadná ústřední dvojka, mezi kterou to jiskří, Anička Fialová je krásná princezna a Marek Adamczyk sympaťák každým coulem. Sudičky jedna lepší než druhá, krásná výprava. Prostě za mě velmi povedená pohádka, kterou ráda znovu uvidím. Bavila i mého syna, a to je co říci. A abych nezapomněla, konečně jedna pohádka, která dětem reálně říká, že není normální ráno uvidět ji nebo jeho, v poledne být k smrti zamilovaný, druhý den se vzít a žít šťastně až do smrti. Pohádka, která jim říká, že když se lidé poznají a něco spolu prožijí, tak se třeba začnou se mít rádi a vědí proč, i když to tak zpočátku nevypadalo. Faktem ale je, že pohádka bavila nás dospělé, jestli se děti zorientovaly v těch časových rovinách, nevím. Ale dovedu si představit, že mnohé diváky takhle inovativní pohádka nenadchla.  Co už, mě rozhodně ano.  Viděno znovu 20.12.2022 Co jsem napsala, platí do puntíku. Spokojenost veliká v rozporu s mudrci zde na ČSFD. :-D A do třetice 18.5.2024. Napsala jsem to přesně tak, jak bych to napsala i dnes. ()