Veľmi zdarilé pokračovanie, v ktorom sa stretla rovnaká zostava ako pred kamerou tak i za ňou a musím uznať, že v dobrej forme. Herci si role užívajú, najmä Murray je na roztrhanie, Reitman prekypuje nápadmi a až do konca neupustí z tempa. Dejová osnova podobná, Krotitelia sú odstrkovaní, takmer až atrakcia, ale len do chvíle keď nevystúpi z obrazu nasraný duch zo 16-teho storočia s plánom zasviniť svet akousi ružovou brečkou. Čaká nás viac hlášok, viac slizu, viac úletov, oživlá Socha Slobody či zakotvený Titanic v prístave. Film sa pohráva s myšlienkou "dobro lieči" a miesi kopu pozitívnej energie s mysterióznym dusnom. Najmä pasáž zo stoky, alebo pažravou vaňou sú atmosferické až na pôdu. Od finálneho stretu som čakal ale málinko viac, inak slušný diel s obstojnými trikmi, ktorý sa kvalitatívne vyrovná jednotke.(13.4.2015)

Trapná kopie už tak slabé jedničky přináší snad jenom o poznání dražší (tj. lepší) triky a mírně „duchařskou“ atmosféru. Jako malý capart jsem tento film sjel nejednou a pokaždé mě nadchl. Jenže trvanlivost hitů dětství bývá značně omezená. O nějaký ten rok později obvykle zjistíte, že to byl pouze další brak, na který je lepší jen nostalgicky – nevizuálně – vzpomínat. A právě z nostalgie jsou ty mé tři hvězdičky. 60% Zajímavé komentáře: tron, Visáč(21.9.2005)

Viete čo, ono to nie je ktovie ako super, no zábava a pohodový film to je. Chvíľkami to hlúpo robilo vážne situácie, najmä s braním dieťaťa duchom, ale vylepšila to napríklad scéna s chodiacou Sochou slobody. Koniec 80. rokov a takáto komédia k sebe pasujú, scenár a dej menej zaujímavý, pretkaný zbytočnosťami, no milý.(7.4.2013)

"Kitten, I think what I'm saying, is that sometimes, shit happens, someone has to deal with it, and who ya gonna call?" Jsme nejlepší, jsme skvělý. Jsme jediný Krotitelé duchů! Jsme tu zas! Sic je dvojka přesně taková jako prohlásil Bill Murray. "Bylo tam hodně slizu, ale málo nás." Tak přesto dokáže bavit jako skvělé pokračování téhle nesmrtelné klasiky z roku 1984. Úvodní trio se vrací, aby ještě jednou postavilo duchy do latě, a ukázalo jim, že mají spíše odpočívat v pokoji. Příběh začíná a Krotitelé jsou poměrně vyhořelý a nikdo už si nevzpomíná, že před pěti lety zachránili město New York před Gozerem. Od ztřeštěných dětských oslav se přesouvají pomalu ke kopání díry uprostřed Manhattanu. "Mysleli jsme si, že tam je tolik děr, že si jedný navíc nikdo nevšimne." Následuje soud a návrat Krotitelů na scénu. Máme staronové autíčko a finále se Sochou svobody nemá chybu. I dvojka se může pyšnit skvělými hláškami, které nestárnou. Hudba, který je stále ikonická a herci, kteří si užívají svoje životní role. Škoda, že nikdy nevznikla slibovaná trojka. Pro mě, ale navždy bude tohle jednička a sequel, který udělaly díru do světa. [Viděno v 4K] (95 %)(19.4.2016)

Ikdyž zde hodnocení kleslo oproti jedničce o více jak 10%, tak pro mě je dvojka ve všech směrech na stejné úrovni jako jednička. Opět film nabitý akcí a humorem. Bill Murray a Rick Moranis opět potěšili, stejně jako "roztomilé" vizuální efekty. K tomu ještě přibyl Peter MacNicol. Znělka je stále pro mě neoposlouchaná a chodící Socha Svobody a Titanic tomu přidaly další šťávu. Pro mě opět skvělý film a opět za 4*.(26.7.2010)

• - Celosvětová premiéra proběhla 15. června 1989 v Hollywoodu. (Varan)

• - Pro scénu na začátku filmu, kde se kočárek s miminem prohání po silnicích, byla konstrukce speciálně upravena, aby kočárek šel ovládat vysílačkou. (Skarface)

• - Bill Murray souhlasil i s třetím dílem filmové série, ale stál si za tím, že ve "trojce" bude hrát jen několik minut na začátku a pak jeho postava zemře. Zbytek filmu chtěl odehrát jako duch. Nikdo s jeho nápadem nesouhlasil a tak třetí díl v té době zkrachoval. (Maark)