Krotitelé duchů II

Krotitelia duchov II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

(Hodnotím v 33 letech po nedávné repríze) Dvojka je překvapivě víc řemeslně promáklá než jednička, jako by se snad Reitman víc snažil, ubylo trapných scén a nápady na efektní sekvence jsou drzé - použít Sochu svobody jen na rozbití střechy muzea a pak jí nechat válet v ulicích, to je prostě anarchie. Na dvojce mě opravdu děsilo obsazení Petera MacNicola, opravdu příšerný úchyl - a jsem opravdu rád, že Kaplický nezprznil Letnou svým hnusným kopcem slizu, protože moc dobře vidíme, jak to ve filmu dopadlo s Guggenheimovým muzeem (zdravím Michala :). Pořád dobrá zábava.(7.10.2011)

O něco slabší než jednička. Jednoduše chybí moment překvapení. Všechno známe z dřívějška. Film trpí typickým neduhem dvojek - vše je velkolepější a přeplácanější. No výtvarná stylizace je pořád hodně fajn. Ale ten obrazový záporák se dvakrát moc nepovedl. Každopádně v kontextu dnešních "komedií" jsou Ghostbusters II nadprůměr. 70%.(10.7.2007)

V podstate klasický sequel, ale vzhľadom na to, že Reitmanovmu originálu prakticky nebolo čo vytknúť (dvojky sa zúčastnil rovnaký tím), je to ako nadávať, že dostanem šniclu od Zděnka Pohlreicha alebo rezeň od Jamieho Olivera. Prirátajte si k tomu skvelú výpravu, dynamickú pesničku, parádne triky, VTIPNÝ humor, chémiu medzi hercami a úžasné Zlo: Vigo alias Wilhelm von Homburg (plus jeho čudný prisluhovač Peter MacNicol ako Dr. Janosz Poha). Patrí sa ale mamičky a ocinkov upozorniť, že miestami horor prebíja komédiu - keď som na tom bol kedysi ako školák v kine, nebolo mi všetko jedno. Kino Považan 1991(2.11.2004)

O pokračování Krotitelů duchů se dá napsat v podstatě totéž, co o jedničce. Stejný režisér, producent i herecký tým. Velmi podobný děj a totožné publikum. Stejně jako jednička měla dvojka velmi slušný komerční ohlas, je to profesionálně udělený studiový film, kterému se dá vytknout snad jen to, že mu schází originalita prvního dílu. Celkový dojem: 70 %.(12.1.2008)

Důstojné pokračování jendičky. Završení mojí nejoblíbenější dualogie:) s jendou z nejvychytanějších průvodních poppísní všech dob. Chodící Statue of Liberty, hromada slizu, to jsou zážitky. Bohužel tan příběh trochu klasicky dvojkově ztrácí. Jenže dávka napětí a legrace je stále na vysoké úrovni. Samozřejmě, jednička byla lepší, ale bavil jsem se též královsky (pokaždé). Zaujal mě démonický výkon Petera MacNicola, kterého se při každé projekci lehce bojím (což pomalu s léty uvadá:) ) a hlavní záporák je strašidelný až hamba! Ten jeho pohled z obrazu... Jako malý hoch jsem oba díly Krotitelů hltal každým coulem. Zbožňuju dobré sci-fi komedie a k tomu i Billa Murrayho, takže to je pro mě smrtelná kombinace. 90%(11.8.2007)

• - V souvislosti s Ghostbusters II bylo postaveno ještě třetí Ecto-1. Od obou filmových aut se ale liší, přestože je to také sanitka Cadillac. Bylo postaveno firmou Eureka, a ne Miller-Meteor, nebylo použito ve filmu, ale postaveno pro zábavní park "Spooktacular" show studia Universal, která se odehrávala ve světě Krotitelů duchů. V roce 2010 bylo prodáno v aukci soukromému sběrateli. (Stejšn)

• - Bill Murray souhlasil i s třetím dílem filmové série, ale stál si za tím, že ve "trojce" bude hrát jen několik minut na začátku a pak jeho postava zemře. Zbytek filmu chtěl odehrát jako duch. Nikdo s jeho nápadem nesouhlasil a tak třetí díl v té době zkrachoval. (Maark)

• - Dítě, které Rayovi (Dan Aykroyd) sdělí, že jeho táta říká, že umí prd ("full of crap"), je Jason Reitman, syn režiséra Ivana Reitmana. Reitmanova dcera si ve filmu hraje s panenkou v Egonově (Harold Ramis) laboratoři. (FilmFan24)