Dvojka Krotitelů duchů je zcela rovnocenná a srovnatelná s jedničkou. Krotitelé duchů jsou už za svým zenitem a živí se jenom vypravováním svých příběhů, ale nikoho to už moc nebere. Jednoho dne se v New Yorku začne projevovat temná moc slizu, který začíná být fakt naštvaný a lid volá po záchraně. No a koho asi, že? Hlavní hrdinové ve stejném obsazení se vrhnou do práce, která není nikterak jednoduchá. Čtyřce Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver a Harold Ramis v hlavních rolích samozřejmě pomůže i Rick Moranis, jehož ksichtíky jsou úžasné a na stranu temné moci se, byť neochotně a z přinucení, na nějakou dobu přidá i mírně přihřátý Peter MacNicol, který si po jistou dobu ve tmě nepřekonatelně zasvítí očima. Hlavní padouch v tomto díle sídlí v obraze a chystá velikou show. Jenže to ještě netuší, že jeho protivníci jsou na vysoké profesionální úrovni. Krotitelé duchů právem patří ke klasice, je to komedie, která pobaví a rozhodně nenudí.(17.11.2011)

Že pokračování veleúspěšných snímků nemohou překonat svůj originál? Věc názoru. V mých očích, jsou totiž druzí krotitelé ještě o chloupek zábavnější. Možná mi vyhovovalo značné přitemnění příběhu, který nese i hororové prvky, ale především mě daleko více uspokojilo vyvrcholení. Panáček Michellin mě už jako dítě zklamal, narozdíl od Vigga ksichtícího se z rámu, který ještě hodně dlouho provázel moje spaní.(19.4.2012)

Veľmi zdarilé pokračovanie, v ktorom sa stretla rovnaká zostava ako pred kamerou tak i za ňou a musím uznať, že v dobrej forme. Herci si role užívajú, najmä Murray je na roztrhanie, Reitman prekypuje nápadmi a až do konca neupustí z tempa. Dejová osnova podobná, Krotitelia sú odstrkovaní, takmer až atrakcia, ale len do chvíle keď nevystúpi z obrazu nasraný duch zo 16-teho storočia s plánom zasviniť svet akousi ružovou brečkou. Čaká nás viac hlášok, viac slizu, viac úletov, oživlá Socha Slobody či zakotvený Titanic v prístave. Film sa pohráva s myšlienkou "dobro lieči" a miesi kopu pozitívnej energie s mysterióznym dusnom. Najmä pasáž zo stoky, alebo pažravou vaňou sú atmosferické až na pôdu. Od finálneho stretu som čakal ale málinko viac, inak slušný diel s obstojnými trikmi, ktorý sa kvalitatívne vyrovná jednotke.(13.4.2015)

Ne, tohle už prostě není ono. Není to tak parádně svižné, nemá to tak skvělý náboj, něco se zde dokonce opakuje a je strašně moc vidět, jak se snažili, ale ono to nešlo. Není to povedené a skoro bych řekl, že je to až moc rychle spíchnuté. Je to škoda, protože tahle čtveřice by si rozhodně něco lepšího zasloužila. No, bohužel už na to nedojde. Určitě ne v tomhle složení.(26.12.2015)

Důstojné pokračování jendičky. Završení mojí nejoblíbenější dualogie:) s jendou z nejvychytanějších průvodních poppísní všech dob. Chodící Statue of Liberty, hromada slizu, to jsou zážitky. Bohužel tan příběh trochu klasicky dvojkově ztrácí. Jenže dávka napětí a legrace je stále na vysoké úrovni. Samozřejmě, jednička byla lepší, ale bavil jsem se též královsky (pokaždé). Zaujal mě démonický výkon Petera MacNicola, kterého se při každé projekci lehce bojím (což pomalu s léty uvadá:) ) a hlavní záporák je strašidelný až hamba! Ten jeho pohled z obrazu... Jako malý hoch jsem oba díly Krotitelů hltal každým coulem. Zbožňuju dobré sci-fi komedie a k tomu i Billa Murrayho, takže to je pro mě smrtelná kombinace. 90%(11.8.2007)

• - V rozhovoru pro Entertainment Weekly Bill Murray přiznal zklamání z cesty, jakou se pokračování ubíralo. Komentoval to slovy "it was a whole lot of slime, and not much of us." ("Bylo tam velké množství slizu a málo nás") (FilmFan24)

• - Bill Murray souhlasil i s třetím dílem filmové série, ale stál si za tím, že ve "trojce" bude hrát jen několik minut na začátku a pak jeho postava zemře. Zbytek filmu chtěl odehrát jako duch. Nikdo s jeho nápadem nesouhlasil a tak třetí díl v té době zkrachoval. (Maark)

• - Pro scénu na začátku filmu, kde se kočárek s miminem prohání po silnicích, byla konstrukce speciálně upravena, aby kočárek šel ovládat vysílačkou. (Skarface)