Krotitelé duchů II

• Austrálie

Ghostbusters II

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

O něco slabší než jednička. Jednoduše chybí moment překvapení. Všechno známe z dřívějška. Film trpí typickým neduhem dvojek - vše je velkolepější a přeplácanější. No výtvarná stylizace je pořád hodně fajn. Ale ten obrazový záporák se dvakrát moc nepovedl. Každopádně v kontextu dnešních "komedií" jsou Ghostbusters II nadprůměr. 70%.(10.7.2007)

O něco horší než první díl, ale stále hodně vtipný a se skvělým Billem Murrayem a s ostatními výbornými herci, který zůstali z prvního dílu jako Dan Aykroyd nebo Sigourney Weaver, což se v kvalitě filmu odrazilo. Možná se dal vymyslet o kousek lepší protivník než sliz, kterej se živí špatnou náladou, ale zase se tomu nemůže upřít originalita a hlavně to má zase na tu dobu skvělý triky, takže Ivan Reitman natočil další výbornej duchařskej film(22.9.2005)

Druhý díl se mě líbí dneska o trošku více. V málokterém pokračování se vrátily nejen všechny postavy ale tvůrci neměli potřebu přidávat další. Neumím si sice představit dneska uvažovaný dlouho odkládaný 3. díl, nicméně dvojka k němu každopádně měla tehdy zřejmě solidně našlápnuto. Čert ví co proč to nevyšlo. Bill Murray je opět ve skvělé formě a příběh není vůbec špatný. Nejlepší scénou je připlutí Titanicu, kdy Cheech Marin utrousí jen "Pozdě, ale přece." 75%(19.9.2014)

• RadimFišer

Na dvojku jsem se těšil po obrovském dojetí z jedničky. Těšil jsem se silou, která se rovnala vzrušení. A vrchol u mě nastal, když jsem radši usnul, nebo jsem šel na záchod. Tenhle film potřebuje rozvrstvit na několik částí, aby ho byl schopen člověk plně postřehnout a podívat se na něj najednou. Jinak je to nuda, která mlátí dveřma.(25.9.2008)

Pět let po první události z duchy v New Yorku. Zlo se do tohoto města totiž vrací. A zase je to nasraný Bůh. CITÁT - Jdeme raději na pivo........... Pravda je však, že než se příběh rozjede, je to celkem nuda. Malá událost nastane asi po půl hodině, pak je zase trochu mírná pasáž a příběh samotný se začne rozvíjet až někdy ve své polovině. CITÁT - Když se něco podělá a vy to chcete napravit, zavolejte Krotitele duchů.............. Po drtivém útoku "bílé bestie" v prvním incidentu, je tu oživeno něco mnohem většího. Říkaj tomu Svobodová. Je to více Americké. CITÁT - Měla by mít měkčí boty........... Není to zrovna tak dobré jako jednička, ale má to vtip, akci a dobrou hudbu. Trochu to zaostává, ale těch 70% si to zaslouží. CITÁT - Právě do doku připlul Titanik..................(13.9.2015)

• - V souvislosti s Ghostbusters II bylo postaveno ještě třetí Ecto-1. Od obou filmových aut se ale liší, přestože je to také sanitka Cadillac. Bylo postaveno firmou Eureka, a ne Miller-Meteor, nebylo použito ve filmu, ale postaveno pro zábavní park "Spooktacular" show studia Universal, která se odehrávala ve světě Krotitelů duchů. V roce 2010 bylo prodáno v aukci soukromému sběrateli. (Stejšn)

• - Dítě, které Rayovi (Dan Aykroyd) sdělí, že jeho táta říká, že umí prd ("full of crap"), je Jason Reitman, syn režiséra Ivana Reitmana. Reitmanova dcera si ve filmu hraje s panenkou v Egonově (Harold Ramis) laboratoři. (FilmFan24)

• - Zařízení, které Krotitelé duchů používají k ovládání Sochy svobody, je ve skutečnosti Nintendo joystick. (Olík)