Krotitelé duchů už jsou dobří snad jen pro předškolní děti, kterým vypráví strašidelné historky o chytání duchů a zpívají svoje písničky. Nikdo je už nepotřebuje, a tak už je nikdo ani nebere vážně. Ale to všechno jen do chvíle, než se ve městě objeví "sliz, který se živí špatnou náladou". Jen naši odborníci na lapání duchů a věcí nadpřirozených se mu dokáží postavit... (oficiální text distributora)

Matty

Trapná kopie už tak slabé jedničky přináší snad jenom o poznání dražší (tj. lepší) triky a mírně „duchařskou“ atmosféru. Jako malý capart jsem tento film sjel nejednou a pokaždé mě nadchl. Jenže trvanlivost hitů dětství bývá značně omezená. O nějaký ten rok později obvykle zjistíte, že to byl pouze další brak, na který je lepší jen nostalgicky – nevizuálně – vzpomínat. A právě z nostalgie jsou ty mé tři hvězdičky. 60% Zajímavé komentáře: tron, Visáč ()

Shit

O něco horší než první díl, ale stále hodně vtipný a se skvělým Billem Murrayem a s ostatními výbornými herci, který zůstali z prvního dílu jako Dan Aykroyd nebo Sigourney Weaver, což se v kvalitě filmu odrazilo. Možná se dal vymyslet o kousek lepší protivník než sliz, kterej se živí špatnou náladou, ale zase se tomu nemůže upřít originalita a hlavně to má zase na tu dobu skvělý triky, takže Ivan Reitman natočil další výbornej duchařskej film ()

tron

"A Viggo Drsňák mu náhodou nehovorili?" V podstate klasický sequel, ale vzhľadom na to, že Reitmanovmu originálu prakticky nebolo čo vytknúť (dvojky sa zúčastnil rovnaký tím), je to ako nadávať, že dostanem rezeň od Zděnka Pohlreicha a nie rezeň od Jamieho Olivera. Prirátajte si k tomu skvelú výpravu, dynamickú pesničku, parádne triky, VTIPNÝ humor, chémiu medzi hercami a úžasné zlo (Vigo alias Wilhelm von Homburg vyzerá absolútne démonicky a od veci nie je ani jeho slizký prisluhovač Peter MacNicol ako Janosz Poha). Patrí sa ale mamičky a ocinkov upozorniť, že miestami horor prebíja komédiu - keď som na tom bol kedysi ako školák v kine, nebolo mi všetko jedno. V tomto ohľade sú druhí Krotitelia duchov ako druhý (Burtonov) Batman, ktorý tiež mal byť pre celé rodiny, ale režisér sa tak nejako nenápadne vymkol spod kontroly a v skutočnosti natočil nočnú moru. Dobrú, ale nočnú moru. Triky samozrejme zostarli, ale inak pohodička. Kino Považan NMnV 1991 ()

gudaulin

O pokračování Krotitelů duchů se dá napsat v podstatě totéž, co o jedničce. Stejný režisér, producent i herecký tým. Velmi podobný děj a totožné publikum. Stejně jako jednička měla dvojka velmi slušný komerční ohlas, je to profesionálně udělený studiový film, kterému se dá vytknout snad jen to, že mu schází originalita prvního dílu. Celkový dojem: 70 %. ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. On Our Own ,2. Supernatural - New Edition ,3. The Promised Land ,4. We're Back ,5. Spirit - Doug E. Fresh & The Get Fresh Crew ,6. Ghostbusters - Run D.M.C. ,7. Flesh 'N Blood - Oingo Boingo ,8. Love Is a Cannibal ,9. Flip City ,10. Higher and Higher ()

• Postava Janine (Annie Potts) v druhém dílu se liší od originálu, aby se více podobala postavě z animované série. (griph)
  • V traileru někdo zavolá, že připlul Titanic a Venkman (Bill Murray) odpoví: "Better late than never - Lepší pozdě než nikdy". Ve filmu to ale řekne Cheech Marin. (FilmFan24)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. června 1989 v Hollywoodu. (Varan)