Druhý díl se mě líbí dneska o trošku více. V málokterém pokračování se vrátily nejen všechny postavy ale tvůrci neměli potřebu přidávat další. Neumím si sice představit dneska uvažovaný dlouho odkládaný 3. díl, nicméně dvojka k němu každopádně měla tehdy zřejmě solidně našlápnuto. Čert ví co proč to nevyšlo. Bill Murray je opět ve skvělé formě a příběh není vůbec špatný. Nejlepší scénou je připlutí Titanicu, kdy Cheech Marin utrousí jen "Pozdě, ale přece." 75%(19.9.2014)

Druhé díly jsou vždy horší (kromě výjimek potvrzujících pravidlo jako v případě Empire Strike Back). Naštěstí u Krotitelů to platí jen minimálně, se stejným hereckým obsazením by šlo těžko natočit špatnou komedii. Příběh navazuje hladce na první díl, Krotitelé si užili patnáct minut slávy a nyní už je nikdo nepotřebuje a všem jsou na obtíž. Až se objeví další zlo v podobě slizu náchylného na náladu.(26.9.2005)

Klasický prípad dvojok. Väčšie, vysokorozpočtovejšie, akčnejšie.....v tomto prípade ale pre dobro veci. Reitman sa konečne poriadne odviazal, do ulíc vypustil ženu s neustále vzpriamenou rukou a ja som v kine Hviezda v predpubertálnom veku nestačil zavrieť ústa a ani žmurknúť. Kupodivu táto klasika nestratila zo svojho čara ani dnes. Možno je to nostalgiou, možno tým, že klasický, oddychový trikový mainstream je v súčasnosti povedzme že v miernej kríze.(3.6.2012)

Důstojné pokračování jendičky. Završení mojí nejoblíbenější dualogie:) s jendou z nejvychytanějších průvodních poppísní všech dob. Chodící Statue of Liberty, hromada slizu, to jsou zážitky. Bohužel tan příběh trochu klasicky dvojkově ztrácí. Jenže dávka napětí a legrace je stále na vysoké úrovni. Samozřejmě, jednička byla lepší, ale bavil jsem se též královsky (pokaždé). Zaujal mě démonický výkon Petera MacNicola, kterého se při každé projekci lehce bojím (což pomalu s léty uvadá:) ) a hlavní záporák je strašidelný až hamba! Ten jeho pohled z obrazu... Jako malý hoch jsem oba díly Krotitelů hltal každým coulem. Zbožňuju dobré sci-fi komedie a k tomu i Billa Murrayho, takže to je pro mě smrtelná kombinace. 90%(11.8.2007)

Dvojka má možná o něco menší drajv, ale je to dané tím, že v podstatě opakuje totéž v bledě modrém, jako jednička. Chlapíci se téměř upadlí v zapomenutí znovu dostanou do akce, neboť Zlo nikdy nespí. Několik skvělých nápadů a dostatečně sehraná parta hlavních hrdinů drží laťku dostatečně vysoko. 85%(8.7.2014)

• - Dítě, které Rayovi (Dan Aykroyd) sdělí, že jeho táta říká, že umí prd ("full of crap"), je Jason Reitman, syn režiséra Ivana Reitmana. Reitmanova dcera si ve filmu hraje s panenkou v Egonově (Harold Ramis) laboratoři. (FilmFan24)

• - Na začátku filmu je v kině promítán film Cannibal Girls (1973). Cannibal Girls jsou druhým filmem, který natočil režisér Ivan Reitman. (FilmFan24)

• - V traileru někdo zavolá, že připlul Titanic a Venkman (Bill Murray) odpoví: "Better late than never - Lepší pozdě než nikdy". Ve filmu to ale řekne Cheech Marin. (FilmFan24)