Krotitelé duchů II

• Austrálie

Ghostbusters II

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Viete čo, ono to nie je ktovie ako super, no zábava a pohodový film to je. Chvíľkami to hlúpo robilo vážne situácie, najmä s braním dieťaťa duchom, ale vylepšila to napríklad scéna s chodiacou Sochou slobody. Koniec 80. rokov a takáto komédia k sebe pasujú, scenár a dej menej zaujímavý, pretkaný zbytočnosťami, no milý.(7.4.2013)

Boli ste svedkom paranormálnych javov? Videli strašidlo či inú formu nadprirodzenej existencie? Ak ano, neváhajte ani minútu. Zavolajte "Krotiteľov duchov". Ich služby sú k dispozícii dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni. Uveria vám každé slovo. Navždy vás zbavia strachu a prízrakov. Doktor Peter Vankman, doktor Raymond Stantz, doktor Egon Spengler a ich spolupracovník Winston Zeddmore sú späť. Musia zachrániť obyvateľov New Yorku pred démonickým krutovládcom Vigom. Ghostbusters are back! *****(13.11.2010)

Velmi slušné i když o poznání slabší pokračování kultovního filmu. Hlavní protagonisté v čele s Peterem M. opět zazářili. Roztomilý prcek, velmi dobrý vizuál a fajn muzika udělali z tohoto filmu velmi dobrou podívanou, která ani po letech nenudí. nicméně přece jen tak dobré jako jednička to nebylo. Za mne pěkných 80%.(1.8.2016)

(Hodnotím v 33 letech po nedávné repríze) Dvojka je překvapivě víc řemeslně promáklá než jednička, jako by se snad Reitman víc snažil, ubylo trapných scén a nápady na efektní sekvence jsou drzé - použít Sochu svobody jen na rozbití střechy muzea a pak jí nechat válet v ulicích, to je prostě anarchie. Na dvojce mě opravdu děsilo obsazení Petera MacNicola, opravdu příšerný úchyl - a jsem opravdu rád, že Kaplický nezprznil Letnou svým hnusným kopcem slizu, protože moc dobře vidíme, jak to ve filmu dopadlo s Guggenheimovým muzeem (zdravím Michala :). Pořád dobrá zábava.(7.10.2011)

Slabší pokračování filmu ´Ghost Busters´ z roku 1984. Je to v podstatě kopie prvního snímku, který se setkal s velmi příznivým ohlasem a získal si mnoho fanoušků. V příběhu je tentokrát všechno znásobeno, ale podle starého mustru. Zlo se nyní shromažďuje v řece pod Manhattanem a vládcem Zla se má stát Vigo, transylvánký tyran ze 16. století. ´Krotitelé duchů´ se sešli v původní sestavě, opět se objevil Rick Moranis, nyní jako jejich právník. Role otravného Danina nápadníka se ujal Peter MacNicol jako Dr. Janos Poha, který se stane Vigovým sluhou. Do závěrečného zachraňování světa se zapojí i socha Svobody. V ´The Big Bang Theory´ kluci byli nadšení, že našli scénář filmu ´Ghost Busters´. Když si však všimli, že je to scénář ´dvojky´, hned ho odhodili.(1.11.2014)

• - V traileru někdo zavolá, že připlul Titanic a Venkman (Bill Murray) odpoví: "Better late than never - Lepší pozdě než nikdy". Ve filmu to ale řekne Cheech Marin. (FilmFan24)

• - Ikonické auto Ecto-1, které vzniklo přestavbou sanitky Cadillac firmy Miller-Meteor pro první díl, se objevuje jen na začátku filmu. Naprosto zkolabovalo při natáčení scény na mostě, zablokovalo jeden jízdní pruh a způsobilo konflikt s policií. Pro další natáčení autoři upravili dalšího Miller-Meteora, který se použil pro zbytek filmu. Tomuto autu se pak obecně říká Ecto-1a a je vidět ve všech scénách "po renovaci", kde má na střeše více vybavení. (Stejšn)

• - Na začátku filmu je v kině promítán film Cannibal Girls (1973). Cannibal Girls jsou druhým filmem, který natočil režisér Ivan Reitman. (FilmFan24)