Krotitelé duchů II

Krotitelia duchov II

Krotitelia duchov 2

Sci-Fi / Fantasy / Komedie / Dobrodružný

USA, 1989, 104 min

Boli ste svedkom paranormálnych javov? Videli strašidlo či inú formu nadprirodzenej existencie? Ak ano, neváhajte ani minútu. Zavolajte "Krotiteľov duchov". Ich služby sú k dispozícii dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni. Uveria vám každé slovo. Navždy vás zbavia strachu a prízrakov. Doktor Peter Vankman, doktor Raymond Stantz, doktor Egon Spengler a ich spolupracovník Winston Zeddmore sú späť. Musia zachrániť obyvateľov New Yorku pred démonickým krutovládcom Vigom. Ghostbusters are back! *****(13.11.2010)

První díl je vyjímečný, ale druhý už pouze těží z námětu a sám nic inovativního nepřivádí. Pokračování slavného filmu to nikdy nemá lehké, ale pro producenty znamená jedno- nahrabat dolary na dobrém jménu prvního dílu. Jeho osud je poměrně předurčen, vydělá buď aspoň něco nebo hodně, bude ostudou prvního dílu nebo se mu směle vyrovná(či jej dokonce překoná, což je ale velmi unikátní). Tento film vydělal apoň něco, ale nyní, budiž mu země průměrnosti lehká. Amen(7.1.2006)

Z mého pohledu naprosto srovnatelné s prvním dílem. Zůstala legendární znělka, zůstal hravý a nesmírně nápaditý Ivan Reitman a hlavně zůstala skupinka hlavních herců, kteří opět předvádí nezapomenutelnou komediální show. Svižný příběh pobaví děti i dospělé a všemu nasazují korunu velmi pěkné vizuální efekty, v jejichž jednoduchosti tkví to největší kouzlo. A Wilhelm von Homburg byl jako záporák jednoznačně správná volba.. 80%(17.3.2013)

Ikdyž zde hodnocení kleslo oproti jedničce o více jak 10%, tak pro mě je dvojka ve všech směrech na stejné úrovni jako jednička. Opět film nabitý akcí a humorem. Bill Murray a Rick Moranis opět potěšili, stejně jako "roztomilé" vizuální efekty. K tomu ještě přibyl Peter MacNicol. Znělka je stále pro mě neoposlouchaná a chodící Socha Svobody a Titanic tomu přidaly další šťávu. Pro mě opět skvělý film a opět za 4*.(26.7.2010)

Veľmi zdarilé pokračovanie, v ktorom sa stretla rovnaká zostava ako pred kamerou tak i za ňou a musím uznať, že v dobrej forme. Herci si role užívajú, najmä Murray je na roztrhanie, Reitman prekypuje nápadmi a až do konca neupustí z tempa. Dejová osnova podobná, Krotitelia sú odstrkovaní, takmer až atrakcia, ale len do chvíle keď nevystúpi z obrazu nasraný duch zo 16-teho storočia s plánom zasviniť svet akousi ružovou brečkou. Čaká nás viac hlášok, viac slizu, viac úletov, oživlá Socha Slobody či zakotvený Titanic v prístave. Film sa pohráva s myšlienkou "dobro lieči" a miesi kopu pozitívnej energie s mysterióznym dusnom. Najmä pasáž zo stoky, alebo pažravou vaňou sú atmosferické až na pôdu. Od finálneho stretu som čakal ale málinko viac, inak slušný diel s obstojnými trikmi, ktorý sa kvalitatívne vyrovná jednotke.(13.4.2015)

• - Ikonické auto Ecto-1, které vzniklo přestavbou sanitky Cadillac firmy Miller-Meteor pro první díl, se objevuje jen na začátku filmu. Naprosto zkolabovalo při natáčení scény na mostě, zablokovalo jeden jízdní pruh a způsobilo konflikt s policií. Pro další natáčení autoři upravili dalšího Miller-Meteora, který se použil pro zbytek filmu. Tomuto autu se pak obecně říká Ecto-1a a je vidět ve všech scénách "po renovaci", kde má na střeše více vybavení. (Stejšn)

• - Pro scénu na začátku filmu, kde se kočárek s miminem prohání po silnicích, byla konstrukce speciálně upravena, aby kočárek šel ovládat vysílačkou. (Skarface)

• - Dítě, které Rayovi (Dan Aykroyd) sdělí, že jeho táta říká, že umí prd ("full of crap"), je Jason Reitman, syn režiséra Ivana Reitmana. Reitmanova dcera si ve filmu hraje s panenkou v Egonově (Harold Ramis) laboratoři. (FilmFan24)