Reklama

Reklama

Mladá modrá krev

(seriál)
  • Švédsko Young Royals (více)
Trailer 1
Švédsko, (2021–2024), 13 h 52 min (Minutáž: 40–57 min)

Hudba:

Matti Bye

Hrají:

Edvin Ryding, Omar Rudberg, Malte Gårdinger, Nikita Uggla, Frida Argento, Samuel Astor, Nathalie Varli, Mimmi Cyon, Felicia Maxime, Fabian Penje (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Princ Wilhelm si zvyká na nový život na prestižní Hillerské internátní škole. Naslouchat hlasu vlastního srdce ale bude těžší, než si myslel. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (44)

Botič 

všechny recenze uživatele

The Crown meets the Skam. Bolestně reálné v zachycení každodenních problémů života teenagerů. Švédsky syrové drama, které působí jako zfilmovaný příběh, který se skutečně stal. Taky bych chtěl vidět crossover Young Royals s Heartstopper. Je mi trochu líto Pernilli August. S Anakinem jí to moc nevyšlo a tady s princem Wilhelmem to vypadá taky nahnutě. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

1. řada: Prostředí Švédska, jazyk, zvuk a ne úplně okopírovaný scénář odjinud jsou fajn. Fakt potěší, když čekám obvyklý dialog a ono je to jiné. Možná by i celkově bylo nebýt Netflixu. Škoda, že něco takového nenatočí švédská televize. Nakonec je z toho tedy opět emoční drama, které má za cíl teenagery prostě dostat. Jsou tu jisté podobnosti s Korunou. Mezi Korunou a Young Royals je však dost zásadní rozdíl v čase, ve kterém se děj odehrává. A to dělá z Young Royals víc fikci než realitu. Což je škoda, protože opačný poměr by hodnotu seriálu mnohonásobně zvýšil. Je ovšem otázka, je-li po něčem takovém vůbec poptávka. 2. řada: Sklouzává to k obvyklým dialogům, scénkám, obrazům jako v jiných seriálech. Děj je povrchní a zbytečně natahovaný. Vyrovnává to však naprosto dokonalá hudba. 3. řada: Děj už připomíná prakticky jakýkoliv dnešní seriál, kdy scénárista vkládá uměle vytvořené problémy, jen aby bylo co řešit. Že to postrádá přirozenost, je irelevantní, podstatné jsou povrchní emoce. A ty se u cílové skupiny jistě dostaví. Celkově: Seriál s příšerným scénářem, hroznou kamerou, skvělými herci a vynikající hudbou. ()

Reklama

Mr.Ward 

všechny recenze uživatele

Přímo romantiku v seriálech nebo filmech nevyhledávám. Už vůbec nevyhledávám přímo gay seriály/filmy, ale pokud je někde dějová linka, která tam sedí (Euforie, Sexuální výchova, Elita) tak sem hodně rád. O tomhle seriálu jsem vůbec nevěděl, že tam v hlavní roli bude gay vztah. V prvním díle tedy překvapení… A ty další díly? To bylo tak úžasný 😅 Možná je to tím, že je to švédský seriál, možná i ta tématika, kdy v hlavní roli je princ, řeší se klasický středoškolský věci, do toho se zamiluje do kluka, a ještě musí řešit ty povinnosti kolem královské rodiny… Není to nějak stylizovaný, jako například Euforie nebo Elita, není to ani vtipný jako Sex Education… je to takový lidský. Během těch 6ti dílů se z toho vyklubalo docela drama, a teda nejsem fanouškovsky vůbec spokojený s koncem… Vzhledem k tomu, jak si už nemůžeme být jisti ničím, ani prodloužením, tak tady by mě hodně naštvalo, kdyby ten seriál nakonec nepokračoval… Asi to nebudu ani hodnotit, nebo jo, ale je to reálně neobjektivní, protože já se do toho fakt zamiloval… Taková červená knihovna, no asi sem potřeboval trochu změnu žánru 🤣 ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

stejne jako call me by your name, i tohle mi zlomilo srdicko. v podstate to zacalo v kostele a v kostele to i skoncilo (ne, na konci nebyla svatba, i kdyz by to bylo mnohem lepsi). — libilo se mi, ze se serial zameroval hlavne na vztah wilhelma a simona a ne na ne, pak zas na nekoho jinyho, pak zas na ne, atd.. bylo to jako skam - ostatnim nevenovali tolik casu jako “hlavnimu” paru. — pribehy postav byly hodne zajimavy, ke konci jsem si zamilovala felice a opravdu jsem se nasrala na augusta (viz muj komentar k patemu dilu). — overall super teen serial s lgbt+ tematikou :) ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Počula som, že ježkovia majú oranžovú krv, ale aby som sa presvedčila, zabíjať ich nebudem. Zato by som zabila modrokrvnú smotánku, ktorá sa živí z daní pracujúcich. Ďalší gýčovitý stupídny seriálik pre tínedžerov so zníženým IQ. Do odpadu som to nehodila iba preto, lebo to je ako-tak dobre natočené, a to aj vďaka rozpočtu.  A princ s acne vulgaris na ksichte mohol hrať radšej Quasimoda! Zase som naletela na hodnotenie! Moja chyba... Dopozerané tri diely. Viac nemôžem. Predvídateľné, trápne klišé. ()

Galerie (190)

Zajímavosti (4)

  • Seriál je švédsky a je natočený vo švédskom jazyku, herci ho však sami nadabovali v angličtine pre zahraničných fanúšikov. (Petra321)

Reklama

Reklama