Terva

Režisér Kurt Wimmer situoval své temné postkatastrofické sci-fi do světa připomínajícího klasické literární dystopie – 1984 George Orwella či 451° Fahrenheita Raye Bradburyho. Scénář : Kurt Wimmer. Kamera : Dion Beebe. Hudba : Klaus Badelt. Hrají : Christian Bale ( John Preston ) či Sean Bean ( Errol Partridge ). CHYBA VE FILMU - Když se Person dostává k otci přes gardu, tak na konci přestřelky zastřelý poslední dva vojáky a ty padají směrem od sebe, ale hned v dalším záběru padají do dveří a vyrazí je. Ve filmu zemře přes dvě stovky lidí. ()

MoiJe

Velmi slusne a uz parkrat som si za tie roky zopakla. Ked som to videla prvy krat, strane ma iritovalo, ze aj ti necitlivi zjavne citlia, ale ked sa to clovek prenesie, uzije si. ()

JohnCZ

Námět nehorázně zajímavý, ale scénář na mé působil poněkud nedotaženě. Celá ta myšlenka "lidí bez emocí" ve filmu moc nefunguje - lidé bez emocí by se měli totiž chovat úplně jinak (prakticky jako roboti, což rozhodně ve filmu tak nebylo a o nějakém částečném účinku séra nebyla nic řečeno) a měl jsem pocit, že si tvůrci často upravují chování pro potřeby scénáře a díky tomu jsem ničemu moc nevěřil. Herecky je to ovšem solidní - chladný Christian Bale má charisma. A Sean Bean - heh :) Stejně tak prostředí působí příjemně studeně, ačkoli bylo trochu vidět, že tvůrci šetřili. Na druhou stranu to ale na mě působilo mnohem lépe, než leckterá sci-fi nabouchaná CGI. Slabší 4*. ()

Seabeast

Ač se příběh odehrává v budoucnosti, kde panují přísná pravidla, která zakazují jakoukoliv formu umění a nutí lidi brát drogu potlačující lidské emoce, vnímám snímek jako alegorii vyjadřující současný stav naší společnosti. Ve světě Equlibrium by totiž jakékoliv projevení emocí znamenalo narušení rovnováhy státu a riziko vyvolání globálních konfliktů jako třeba války a násilí. V příběhu je paradoxně samotný režim naprosto totalistický a speciální jednotky, co mají udržovat pořádek, sami vraždí všechny, kteří nejedou v zajetých linií. Podobnost nelze brát doslova, ale spíš vnímám určitou myšlenkovou spojitost s filmy jako třeba Matrix, 1984, Smrtihlav - věčné téma lidstvo a svoboda. K tomu připočtěte parádní akční scény, bezesporu inspirované Matrixem, díky kterým film neztrácí na dynamice. Rozhodně stojí za pozornost. ()

joehot

Možná utopie? Rozhodně nejlepší, co jsem kdy viděl...moje premiéra s Christianem Balem, a doposud jeho nejlepší role.. ()

jahol

Ano, vydatný kříženec Matrixu a Orwella. Klasiku 1984 vizuálně zesiluje a posouvá dál, co si budeme namlouvat, jenže Matrixovské bojové duely, triplety, nonety popřípadě totální gruppenrfight atmosféru a hlavně originalitu Matrixu nemají a posouvají film zase hodně zpět. Jako béčko mi ale Equilibrium nepřišlo, na to bylo moc hezky natočený - jeden z těch filmů, kde je vypiplaný každý záběr - a klišé a předvídavost bych mu nevyčítal o nic víc než řadě průměrných současných filmů, kde nikdo béčko nezmíní ani náznakem. Navíc Christian Bale skutečně hraje, i když je asi jediný, kterého si z filmu opravdu zapamatujete. Poctivé, silné tři hvězdičky. ()

Pegas1632

Zas takový zázrak mi to nepřijde. Lidstvo zbavené emocí, ale přesto nadšeně tleská proslovu vůdce lidstva, dobrovolně si píchají drogu a zbavují se veškeré kultury. Je tam příliš mnoho nesrovnalostí na to, abych si film užila pro jeho zajímavou vizuální stránku. Ale rozhodně to není promarněný čas. ()

Marek1991

Oproti filmom 1984, Brazil, či Matrixu to už ozaj nič výnimočné neprináša, je to priam podobná šablóna, ktorá však už nemá tú príťažlivosť ako predtým. Tento film je mierne tuctová záležitosť, je síce veľmi moderná, je monotónna, no ani slov na ňu veľmi nemám, lebo to nie je výnimočné. ()

corpsy

Vízia post-apo sveta, ktorý je (ne)dokonalo sterilný. Sterilný je však aj tento snímok a to nielen príbehovo, ale aj filmovo. Nevýrazné akčné scény, viacero logických chýb ( hlavne čo sa týka pocitovosti filmových postáv ) a podpriemerné digitálne triky. ()

liquido26

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda dát čtyři nebo pět a nakonec zůstanu při tom nižším hodnocení. Hned od začátku mě uchvátila strhující atmosféra, zajímavý nápady a děsivá vize totalitní společnosti. Nicméně toto všechno se jaksi v druhé půlce filmu pro mě vytratilo, takže moje pozornost i nadšení klesly. Ale i tak je to pořád skvělej film. Skvěle zahrál i Bale. ()

Una111

Totalita. City jsou nezákonné, cituschopní jsou likvidovaní. Zdá se vám to přitažené za vlasy? - Ještě před několika lety by se každému zdravému člověku zdálo stejně nepředstavitelné, že básničkou Jiřího Žáčka v čítance pro 2. třídu ZŠ se bude zabývat Ministerstvo školství, protože je "genderově nevyvážená" a že na to bude mít zmíněné ministerstvo celé specializované oddělení? Ta nevyvážená, nebezpečná básnička zní takto: "K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a povědět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku." Mimochodem: Equilibrium v překladu znamená vyváženost! (Psáno 16.ledna 2017) ()

DDT

Béčko s áčkovým obsazením. Může ho ocenit je ten, kdo neviděl Brazil, 451 stupňů Fahrenheita a 1984. Ovšem Emily Watson krásně koulí očima. ()

berny2468

Tak tohle byla slušná blbost. Absolutně nechápu zdejší nadšenost do tohoto snímku. 215. Nejoblíbenější snímek? Zde je něco asi špatně. Tento dystopický film, který by rád myšlenkově spojoval knihu 1984 a vizuálem například Matrix je takovým kočkopsem. Není ani trochu hloubavým (i když se tak tváří) a jeho akční stránka, která značně Matrix kopíruje a odkazuje na něj a tvoří většinu filmu je k smíchu. Přitom možná kdyby se tvůrci zaměřili pouze na jednu stránku a to pořádně, mohl být film alespoň zajímavý. Ale takto je to pouze ničím nepřekvapující snímek, kdy se tedy tvůrci snaží jakože překvapovat. Ale různé plot twisty jsou tak naivní a nezajímavý, že si až člověk řekne, že zápletku a rozuzlení vymýšlelo nějaké dítě (a smrt Seana Beana opravdu jiť nikoho překvapit nemůže). Alespoň že tvůrci dokážou ze svého malého rozpočtu vyždímat po vizuální stránce maximum a “Neo” Christian Bale díky svému charismu a herectví naštěstí ještě film jakžtakž dokáže utáhnout. Člověk díky němu alespoň odolává od touhy film vypnout. Ten má totiž nekonečných 107 minut prázdného tlachání o ničem, bezcílného vykrádání klasik a nereálných soubojů. Tomuto snímku bych se i přes zdejší hodnocení raději vyhýbal. 2/10. ()

spaceboyCZ

Pekny film, rad jsem se na nej dneska podival znova. Vizualni a audio stranka je naprosto dokonala, neni cemu vytknout a mnohdy az mrazive vyrazy ve tvari Christiana Balea jsou taky skvele. Co tomu filmu chybi je lepsi dej (az prilis predvidatelny :( ) a vubec vedeni celeho pribehu. A on napad o Libriu a "otci" a zakonech...pochopil bych to jakoze aplikovatelne na jedno mesto/stat, ale tam se hovori o SVETU, coz se mi zda NIKDY NEREALIZOVATELNE. Ale jak rikam, audiovizualni pozitek je to naprosto dokonaly! ()

seeker23

Flm si sice bere kus skoro od všeho, co v rámci antiutopií vzniklo (Od Orwella a Huxleyho až po THX 1138), drobnostmi však maskuje celkovou bezzubost a hlavně nedomyšlenost scénáře. V ději je několik míst, kdy se poměrně zajímavě pracuje s očekáváním (ve stylu: do teď docela zajímavej film, ale tahle scéna už vypadá trapně hollywoodsky - přičemž scéna se nakonec vyvine trochu jinak, než hollywoodské konvence napovídají), ale v posledku vlastně jen zakrývají, že ve filmu není opravdu nic hlubšího. A kladu si otázku, zda takovéto filmy neničí vkus mnohem více než nejhorší béčka, neboť svou béčkovitost maskují do hávu filmu, který má zdánlivě co říci, a neříká přitom vůbec nic. ()

ledzepfan

Na první shlédnutí by to byl docela zajímavý film-to by ale člověk nesměl znát filmy jako matrix,metropolis..nebo knihy jako 1984---prostě docela slusná vykrádačka-ale to by zas až tak nevadilo(známe přece tolik mooc hezkých filmů založených na vykrádání jiných-žejo Qentine:-) )---Horší je fakt ,že i když se nám celý film snaží vnutit myšlenku,že tam jsou všichni zlí bez emocí tak nám přezto ukazuje např.zlého agenta jak vztekle"s pěnou u huby"mlátí hlavního hrdinu-copak vztek, zlost a nenávist nejsou emoce??? ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda