Jillen

Jediné co tuhle sra*ku drží nad vodou jsou některé akční scény a samozřejmě charismatický Christian Bale...ten film si tak dobrého herce snad nezaslouží...škoda...Wimmere na Lucase prostě nemáš...Dávám 20% ()

SonGokussj

Uvažoval jsem, zda dát tomuto dílu 4 hvězdy, nakonec ale skončilo mé přesvědčení u hvězd 3_a_půl. Equilibrium má velmi zajímavý nápad, velmi zajímavé provedené, velmi zajímavé efekty, ale tak nějak to nebylo TO, co by mě přesvědčilo dát hvězd víc. Film, který ničím neurazí, který vás nechá nepnutými a má vcelku rychlý spád. Efekty bych přirovnal k mixu Matrix s dalšími akčně pohybovými filmy. Někdy mě až rozesmály :-) | Celkově hodnotím jako zajímavé scifi s prima nápadem, který ve vás chvíli zůstane. [Edit-30.10.2011]: Vzpomněl jsem si a zanechalo to ve mně víc, než jsem myslel :-) Zvedám proto na 80% ()

Popluh

Našlapaná akce, mix Orwella a Bradburyho v béčkovém vydání, sympatické herecké výkony (hlavně Emily Watson na malém prostoru boduje) a jedno štěně Bernského salašnického v doposud určitě nejlepším filmu Kurta Wimmera. ()

MikO_NR_1909

Komornejšie sci-fi staviace na už 100-krát obohratú gýčovú tému o jednom svete "poriadku, ktorý vyhladzuje svet " a druhom, "zlom", bežných ľudí. Ale práve v tých komornejších chvíľkach je to kvalitné, naopak tie akčné scény typu Matrix to úplne pochovajú. Bale si určite získal mnohých fanúšikov a niekedy je menej viac. Ale nedokázal som si to tak užiť ako emocionálne lepší záver 451° Fahrenheita. ()

PKD

Páni. To je ale divně průměrný film,že? Byť se tady tomu dává nepochopitelně (čti...jsme na čsfd, takže pochopitelně) 4 a více. Taková vizuální pseudovykradačka 1984, Brazil a kdoví čeho ještě. Nádherně zbytečný film,který si jako hraje na VELKÉ myšlenky. Jediné, co si z toho dodnes pamatuji,jest ten dosti originální a zajímavý bojový styl pomocí pistolí,či kýho výra. Výřix!:) ()

sta

Tenhle film má jeden zásadní nedostatek - je založen na nesmyslu. Jedním z pilířů každé utopické společnosti je masová propaganda - lidi bez emocí však touto nelze ovládat (mas. propaganda je totiž založena na emocialitě). Nebýt tohoto rozporu, mohl být tento film další v řadě děl jako Brave new world a 1984... Škoda, že nejde o banálnější chybu. Jinak poměrně komicky působí záběr jako z Oděsského schodiště, kde neorganizovaný dav porazí šik vojáků (závěr filmu). ()

jondzavid

Tie 2 (silnejšie) sú len za výkon Christiana Balea, ktorý utiahne svojou charizmou celý film, ktorý je iba neinovatívnou vykrádačkou ako po dejovej tak i efektnej stránke. Narozdiel však od vzorov akčné scény sú prehnane samoúčelné (jedine finále sa mi celkom v tomto ohľade páčilo) a dialógy patetické. Ak sa k tomu pridá nesúrodosť akcie s dialógmi vzniká nie úplne najhorší béčkový paskvil. Ľúto mi je len Christianovho herectva, ktoré je akoby z inej dimenzie a celkom milej menšej úlohy Emily Watson. Celkovo však film preháňa na všetkých frontoch, ak k tomu pridám ešte neskutočne kýčové narábanie so sentimentom (pes), tak nemôžem ísť vo svojom hodnotení vyššie. ()

Vojcl

Na první pohled áčkový sci-fi thriller, ale když si odmyslíme vizuální stránku zbyde nám jen plochý scénář, nevýrazné herecké výkony a vlastně dost průměrný hollywoodský blockbuster, jakých se ročně na plátnech kin objeví desítky.. Akční scény jsou sice cool, ale dost nápadně kopírují matrix.. Celou tuhle slátaninu zachraňuje jen charismatický Christian Bale.. ()

zipper111

No, přes spoustu hovadin (naprosto nevěrohodné scény s Mary), nelogičností (vůbec celá myšlenka postrádá smysl) a trochu těch trapností (rozseknutí černochovy tváře bylo hodně přestřelené) jsem se příjemně bavil. Akce byla velmi dobrá, některé nápady mě hodně zaujali (statistický výpočet přestřelek a podle toho vytvořené bojové umění) a některé ne (když si Preston podiktuje celou armádů vojáků, kteří si stoupnou přesně tam, kam on potřebuje, aby je mohl všechny do jednoho sundat serií nejrůznějších chvátů, zatímco vojáci tupě stojí a čekají až dostanou šlupku...a když ji dostanou a padají k zemi, konečně je napadne taky vystřelit, samozřejmě nejlíp do svých spolubojovnícků...ach jo). Dialogy mezi herci jsou docela povedené, až na vyjímky velmi pěkné zpracování dělá z Equilibrium velmi zajímavou, ale hodně nereálnou (kam se hrabe na Orwela) utopii.... ()

buldock

To bylo o Supermanovi , nebo mi něco uniklo a já se koukal na jiný film než ostatní? Akci tak přitaženou za vlasy jak ji předvedli v tomhle filmu jsem dlouho nevidel a to myslím prakticky všechny akční sekvence , které na mě působí hodně negativním dojmem a sráží jeho jinak slušný potenciál hodně dolů! Myšlenka není špatná , hlavní hrdina je zahrán dobře , ale ta omáčka kolem , lacině vytvořené prostředí města a ta úsměvná akce na konec?!? Jako komedie ok , ovšem jako vážně se tvářící sci-fi opravdu ne! A ke všemu tenhle snímek vykrádá zdatně co se dá! ()

blackrain

Temný sci-fi thriller o světě po třetí světové válce. Další konflikt by pro lidstvo znamenal zánik, proto byly stanoveny zvláštní pravidla a zákony, které lidi pořádně sešněrovaly. Lidské city byly považovány za kořeny všeho zla. Musely být zakázány a potlačovány drogou Prozium. Většina lidí si ho do žil vpichuje dobrovolně. Stále jsou ale lidé, kteří se dobrovolně svých emozí zabvit nechtějí. Všechno, co u člověka vyvolává emoce musí být zničeno. Kvůli to mu vznikl speciální oddíl Kleriků. Jsou to dokonalé mašiny na zabíjení. Ti hledají muže a ženy, co se nechtějí podrobit účinkům drogy a vůli Otce. Jedním z Kleriků je i John Preston. Jednou si nevzal pravidelnou dávku Prozia a začal cítit jak ho naplňují potlačované emoce a jak mohou být úžasné. John se postaví na stranu odboje. Jde o klasický příběh, kdy jeden ze zlých pochopí, že stojí na špatné straně. Exteriéry byly dokonalé, vyvolávaly pocit šedivého, absolutně bezvýrazného a depresivního světa. Film je nabytý velmi zvláštní atmosférou, která na vás padne jako deka. ()

gogos

Nízkorozpočtové, hodně opomínané sci-fi z nedaleké budoucnosti se nepyšní nejlepšími efekty, nejlepší choreografií, nejlepší scénářem či výbornými herci. Přesto má zajímavou myšlenku, solidní kameru a zpracování. Totálně vyvražďovací kosič Bale celkem ujde a já váhám mezi 3 a 4*... Nakonec se přikloním ke 3*, ale rozhodně je to o trochu víc... ()

slunicko2

Nepodařený mainstreamový epigon THX 1138. 1) Lidstvo zbavené emocí je oblíbené téma mnoha scifistů. Huxleyho Nový báječný svět (Konec civilizace), Gattaca, Příběh služebnice a mnoho dalších převážně béčkových filmů nám dává nahlédnout do této depresivní verze naší budoucnosti. Není tedy snadné přijít s něčím novým._____ 2) Matrixoidní Equilibrium natáčené většinou v Berlíně (sic!) v sobě nemá na rozdíl od například THX 1138 máchnutí uměleckou perutí, ani se nezabývá sofistikovanou transformací emocí do lásky k Velkému Bratrovi._____ 3) Equilibrium je něco jako Iveta Bartošová - takový lehký efektní popík, který nadchne snad jenom jedince, pro něž je prvním zhlédnutým filmem v životě (nebo i druhým, ať nežeru)._____ 4) O co větší pozornost věnovali tvůrci filmu napodobování matrixovských bojových scén, o to méně energie jim zbylo na záplatování povážlivě velkých děr a nesmyslů ve scénáři._____ 16.4.2022 - Opakovaným zhlédnutím jsem si potvrdil všechny uvedené výhrady. ()

Žralok

Hereckej koncert Christiana Balea ve filmu který se odehrává po 3. světové válce. Lidstvo se usneslo že za války můžou emoce. Proto je třeba emoce vymýtit. K tomu slouží lék zvaný Prozium. Jakýkoliv projev citu je trestán smrtí. Co když ale nic není jak se zdá a jeden strážce zákona přesvědčený o své věci jednou nevezme pravidelnou dávku oné drogy ? Vynikající akční sci-fi thriller. Plný dějových zvratů který vás nenechá ani na chvilku vydechnout. ()

Alementina

Zpětně musím říct, že i 10 let po prvnim shlednuti jsem na tenhle snimek nezapomnela a jestli si na nejaky podobny snimek vzpomenu, kdyz se rekne Matrix, tak je to tento. Styl, jakym je to toceny je velmi podobny, i kdyz dejove jsou pribehy velmi odlisne, hlavni myslenka zustava stejna. Zivot ve svete, ktery ve sve podstate neni realny... Navic tady to bylo me prvni shledani s Christianem... Sla jsem na to tehdy do kina s clovekem, co na to sel v jednom tydnu uz podruhe, rikal, ez tehdy byli v kine 4, nas bylo v kine do 10 lidi... Za tu dobu jsem snimek uz videla, ale vim, ze se na nej se zaujetim podivam znovu. ()

kaylin

Když jsem snímek viděl poprvé před několika lety, nemohlo to být dlouho po premiéře, byl jsem ohromený tou myšlenkou. Dnes mám pocit, že je tohle strašná vykrádačka. Ta myšlenka není špatná, ale je zbytečně naplácána do matrixovského hávu. Film chce vypadat zbytečně dobře, jenže v akčních scénách prostě nezastře, že je scénář přece jen slabina. Není až tak překvapivý. Kdysi mě to ohromilo, dnes už jen potěšilo, ale ne moc. ()

jajinka

Hodnotím-li to ze stránky obsahové, hlavně myšlenky, která je základem celého filmu, tak musím říci super... Přihlédnu-li ke zpracování, tak akční scény byly vyloženě nereálné.. Celkový dojem - příjemná podívaná, která nutí k zamyšlení.. ()

IllIlIlIIl

První role, kde Ch.Bale konečně rozkryl své kvality. Blízká budoucnost výborně ztvárněná v duchu potemnélé atmosféry. Kurt Wimmer vtiskl tomuto filmu nejen akční nezištnost, ale oděl ho také do atmosféricky vybudovaného hábitu. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda