Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Policejní vyjednavač Dano Andrik se zaplétá do politicko-vyjednavačské krize na oddělení kardiochirurgie, kde se mimo ministra obrany nachází i Danova těhotná přítelkyně Lenka. Aby ji Dano spolu s pacienty a personálem dostal na svobodu, musí čelit požadavkům nevyzpytatelného únosce Korňana na jedné straně a tlakům nejvyšších politických špiček na straně druhé. Čas neúprosně běží a Dano se musí rozhodovat rychle: postupovat podle příkazů z nejvyšších míst nebo pomoct únosci očistit jeho jméno? Osmidílný koprodukční seriál Ultimátum se celý natáčel na Slovensku během dvou vln pandemie. Jedná se o historicky první koprodukci České televize a TV JOJ. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napínavé až do konca. Napínalo ma totiž pri predstave, že by Diana Mórová svoje vráskavé ňadro ukazovala opakovane. Našťastie sa tak stalo len raz, ale predsa len strach tu bol permanentne. Tá ženská totiž zo strachu z kalendára nerobí nič iné, len sa snaží divákov preľstiť, že ona je ešte vlastne mladica. Inak ide o príliš prekombinovanú a prepolitizovanú záležitosť, také hranie sa na Ameriku, pritom v rámci tej akčnosti nemáme ani na Vietnam. Trápne bolo tiež angažovanie nehercov do podstatných rolí. Attila Végh sa ešte dal zvládnuť, hlavne nemusel rozprávať, takže sa to dalo vydržať. Ale taký Tomáš Palonder, to bola hrôza. Nielen vidieť, ale hlavne počúvať. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Nechtiac sa mi dostalo výsady napísať prvý komentár k dopozeranému seriálu, pričom seriály sledujem iba minimálne. Tento ma výrazne sklamal. Bolo v ňom príliš veľa motívov, chaotické rozvíjanie deja a tradične nekvalitný zvuk neprekryli ani niektoré slušné herecké výkony. Na našich seriáloch, ktoré som videl, mi pravidelne prekáža, ako sa snažia o "svetovosť", ako sa inšpirujú zahraničnými schémami. V našich podmienkach tieto snahy vyznievajú prinajmenšom trápne. Ako som už vyjadril v hodnotení, minimálne ja by som sa bez tohto seriálu pokojne obišiel. ()

Reklama

bourec 

všechny recenze uživatele

Asi po třetím díle jsem dost nahlas uvažoval o konci seriálu v mý televizi. Nakonec zvítězila zvědavost jak tvůrci naložej s timhle pitomým spletencem. Obrovský množství postav, který se svým jednáním za zvuků rádobydrsný hudby snažej ze série udělat víc, než vlastně je. Koleník je prakticky ve svým projevu spíš jak fetka, Bahul zcela na smrt unavenej, a některý činy jedinců hereckýho ansáblu volaj po pomoci nějakýho zkušenýho scénáristy. A možná i doktora léčebny. Konec je pak takovej jako že už je toho dost. Vypněte už ty kamery. Dost nepovedený. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Spíše slovenský než český koprodukční projekt, který kdyby nebyl možná až moc překombinovaný, tak by si zasloužil plné 4 hvězdy. Takto to jsou plnocenné tři hvězdy.  Přitom akce většinou ušla, napětí slušné, herecké obsazení více než dobré. Děj i scénář taky docel sednul. Něco tomu chybělo a něco trochu přebývalo. Ale v československých koprodukčních vodách šlo o v celku originální počin. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Na české poměry neobyčejně podařený politický trhiller. 1)  Mně se to fakt líbilo. Děj, chování postav i dialogy mi přijdou věrohodné. Líbí se mi, jak postavy mění své postoje, není to jen černobílý souboj dobrých se špatnými._____  2)  Ve druhé polovině seriál poněkud ztrácí na dynamičnosti, řekl bych, že být o jednu či dva díly kratší, byl by přesvědčivější._____ 3)  Výskyt záporáků je velmi široký a spousta postav odhaluje své záporné (ale i kladné) stránky až v průběhu děje a pod tlakem okolností._____ 4)  Připomnělo mi to americké nebo ještě lépe italské filmy ze 70. let o boji proti mafii._____ 5)  Seriál je trochu nejistý při žánrových mixech, k nimž dochází - politický thriller, kriminálka a telenoveloidní rodinné vztahy to vše dohromady není lehké ukočírovat. Jistě by to vše šlo pospojovat lépe, ale i tak jsem spokojen. Pravda, místy děj sklouzává do předvídatelných klišé (typicky Danova těhotná přítelkyně Lenka nebo její prostoduchá matka), ale celkově to tak zlé nebylo._____ 6)  Pěkně je vylíčen i předseda české vlády, který si nechce špinit ruce, ale očividně patří mezi politické "lišáky"._____ 7)  Zaujali mě 43letý přitažlivý Ján Koleník (vyjednávač poručík Dano Andrik), 45letý Kamil Mikulčík (kariéristický podporučík Ruda) a 41letý mladistvě vyhlížející Kamil Kollárik (sanitář Milan). Ale i ostatní herci odvedli kvalitní výkon. ()

Galerie (171)

Zajímavosti (2)

  • Podľa slov režiséra je v tomto seriáli viac trikov ako v prvom Pánovi prsteňov – približne päťsto. Digitálne napríklad dodali tri poschodia na budovu nemocnice (v skutočnosti ide o sídlo TV JOJ na Kolibe) a kvôli bezpečnosti robili digitálne aj väčšinu výstrelov. [Zdroj: Eurotelevízia] (arkis)
  • Do úlohy únoscu Korňana bol pôvodne obsadený Roman Luknár, ale po nakrútení niekoľkých scén musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť. Typovo podobného náhradníka, ktorý by bol zaujímavý aj pre českých divákov, tvorcovia našli v Milanovi Bahulovi. [Zdroj: Eurotelevízia] (arkis)

Reklama

Reklama