Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Policejní vyjednavač Dano Andrik se zaplétá do politicko-vyjednavačské krize na oddělení kardiochirurgie, kde se mimo ministra obrany nachází i Danova těhotná přítelkyně Lenka. Aby ji Dano spolu s pacienty a personálem dostal na svobodu, musí čelit požadavkům nevyzpytatelného únosce Korňana na jedné straně a tlakům nejvyšších politických špiček na straně druhé. Čas neúprosně běží a Dano se musí rozhodovat rychle: postupovat podle příkazů z nejvyšších míst nebo pomoct únosci očistit jeho jméno? Osmidílný koprodukční seriál Ultimátum se celý natáčel na Slovensku během dvou vln pandemie. Jedná se o historicky první koprodukci České televize a TV JOJ. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Projekt divoké kombinace české veřejnoprávní a slovenské soukromé televize, který se snažil o netflixovskou moderní kvalitu v tom domácím zaprděném rybníčku a pár věcí je opravdu na pár místech třeba ocenit - kamera, hudba, akce ( ikdyž teda jen snaha) , napětí thrilleru, jenže ten námět únosce s rukojmími v nemocnici neutáhl osm dílů a celé to nedrželo pohromadě a rozpadlo se to překombinovaností politiky, konspirací a nevěrohodností. Hercky perfektní Bahul a Etzler jako český premiér, ostatní se jen snaží, ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Na české poměry neobyčejně podařený politický trhiller. 1)  Mně se to fakt líbilo. Děj, chování postav i dialogy mi přijdou věrohodné. Líbí se mi, jak postavy mění své postoje, není to jen černobílý souboj dobrých se špatnými._____  2)  Ve druhé polovině seriál poněkud ztrácí na dynamičnosti, řekl bych, že být o jednu či dva díly kratší, byl by přesvědčivější._____ 3)  Výskyt záporáků je velmi široký a spousta postav odhaluje své záporné (ale i kladné) stránky až v průběhu děje a pod tlakem okolností._____ 4)  Připomnělo mi to americké nebo ještě lépe italské filmy ze 70. let o boji proti mafii._____ 5)  Seriál je trochu nejistý při žánrových mixech, k nimž dochází - politický thriller, kriminálka a telenoveloidní rodinné vztahy to vše dohromady není lehké ukočírovat. Jistě by to vše šlo pospojovat lépe, ale i tak jsem spokojen. Pravda, místy děj sklouzává do předvídatelných klišé (typicky Danova těhotná přítelkyně Lenka nebo její prostoduchá matka), ale celkově to tak zlé nebylo._____ 6)  Pěkně je vylíčen i předseda české vlády, který si nechce špinit ruce, ale očividně patří mezi politické "lišáky"._____ 7)  Zaujali mě 43letý přitažlivý Ján Koleník (vyjednávač poručík Dano Andrik), 45letý Kamil Mikulčík (kariéristický podporučík Ruda) a 41letý mladistvě vyhlížející Kamil Kollárik (sanitář Milan). Ale i ostatní herci odvedli kvalitní výkon. ()

Reklama

Anet21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

⚪️Extrém. Toto bolo treba nakrúcať v koprodukcii, pričom si ale pri tej koprodukcii nikto nevšimol, ako slabo je to naskriptované. Tak, ako sa hovorí, nevadí, že herci a štáb nič nevybavili, hlavne, že sa aspoň zabavili. Odporúčam pozrieť si namiesto tohto prvú sériu 24 hodin. Síce to má viac dielov ako toto, ale pri Ultimáte sa aj osem dielov javí ako subjektívnych dvadsať…⚪️ ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někoho zřejmě napadlo, že cca 20 let po premiéře 24 hodin bude dobré přijít s tuzemskou verzí seriálu. Jak se však ukazuje, tak kamenem úrazu bude v našem prostředí nevypsanost tvůrců v tomto žánrů, takže veškeré dějové linky a zvraty spadají do kategorie těch nejzákladnějších a nejprofláknutějších klišé, které se v podobných věcech objevují. Tvůrci si tady na první dobrou ukrojili příliš velké sousto, a tak nezvládají kombinovat politickou a akční linku, představují obrovské množství vedlejších (a veskrze zbytečných) postav, jejichž dějové linky nemají žádné ukončení. Dobře zvládnutá technická stránka věci a velká výprava pak dávají směřování k nějakému akčnímu béčku, ale to asi nebyl hlavní záměr tvůrců. Herci si viditelně užívají, že můžou konečně hrát něco jiného, než klasické vztahovky, ale komplexně je to hlavně škoda velkého potenciálu, který se utopil v ambicích samotných tvůrců. ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přeplácané, překonspirované, překombinované a ukrutně protahované nic. Z osmi dílů by šel udělat jeden průměrný, kdyby vyházeli tu ubečenou a uřvanou vatu kolem a všechny ty parazitní zbytečnosti. Kameraman by v detailech nemusel třepat kamerou, dramaturga možná přetáhnou do Růžové zahrady a zvukař by měl dostat padáka. S velmi odřenýma ušima jedna hvězda. (12%) ()

Galerie (172)

Zajímavosti (2)

  • Podľa slov režiséra je v tomto seriáli viac trikov ako v prvom Pánovi prsteňov – približne päťsto. Digitálne napríklad dodali tri poschodia na budovu nemocnice (v skutočnosti ide o sídlo TV JOJ na Kolibe) a kvôli bezpečnosti robili digitálne aj väčšinu výstrelov. [Zdroj: Eurotelevízia] (arkis)
  • Do úlohy únoscu Korňana bol pôvodne obsadený Roman Luknár, ale po nakrútení niekoľkých scén musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť. Typovo podobného náhradníka, ktorý by bol zaujímavý aj pre českých divákov, tvorcovia našli v Milanovi Bahulovi. [Zdroj: Eurotelevízia] (arkis)

Reklama

Reklama