Epizody(8)

Policejní vyjednavač Dano Andrik se zaplétá do politicko-vyjednavačské krize na oddělení kardiochirurgie, kde se mimo ministra obrany nachází i Danova těhotná přítelkyně Lenka. Aby ji Dano spolu s pacienty a personálem dostal na svobodu, musí čelit požadavkům nevyzpytatelného únosce Korňana na jedné straně a tlakům nejvyšších politických špiček na straně druhé. Čas neúprosně běží a Dano se musí rozhodovat rychle: postupovat podle příkazů z nejvyšších míst nebo pomoct únosci očistit jeho jméno? Osmidílný koprodukční seriál Ultimátum se celý natáčel na Slovensku během dvou vln pandemie. Jedná se o historicky první koprodukci České televize a TV JOJ. (Česká televize)

tension182

Nebudem tak kritický ako Spielbergovia/Recenzisti z ČSFD (smejem sa na tej "odbornej" kritike - rozumej zaujatosti). Dosť sa mi to páčilo, len niektoré veci už tak prekombinovali a domotali, že som sa v tom od polovice začal strácať a ku koncu som už bol dosť stratený, takže si to asi budem musieť pozrieť ešte raz. Dokonca som sa stratil aj v tom, čo riešila tá partička lekárov a sestier a bratov, chvíľu som mal pocit, že boli na nejakej gangbang nemocničnej kapustnici, kde si to rozdával každý s každým. No zbytočné. Na jednej strane chápem, že chceli nejak rozvíjať jednotlivé postavy, no zas každého kto sa tam mihol ozaj nemuseli. Celkom slušná miniséria, ktorú však mohli kludne natesnať do 6 častí. ()

ostravak30

Nebudeme si nic nalhávat, na České i Slovenské poměry je Ultimátum něčím výjimečným. Podobné seriály se totiž v našich kotlinách jaksi zapomněli dělat. Takže dostáváme penzum rodinných, kriminálních a doktorských seriálů, ale pořádná dramatická série chybí. Bohužel čím je Ultimátum kvalitní, na tom taky selhává. Je převeliká škoda, že se filmaři rozhodli pro osm epizod. Děj se až příliš táhne a místy je jasně patrné, že je natahován jak Hubba Bubba. Tím ale ztrácí na započatém tempu a začíná se stávat nudnějším a nudnějším. Posledním dílem to tedy tvůrci zase vrátí do starých kolejí, ale nejsem si zcela jistý, kolik diváků ještě vědělo, o co vlastně jde. Filmaři nás vymíchali ve jménech a událostech, a postavy často mluví o různých věcech tak, že se zkrátka jde snadno ztratit. I tak je ale Ultimátum něco jiného, co se zde běžně nedělá, škoda jen, že zvítězil nápad nad provedením. ()

Kozlowski8

Únosce slovenského ministra obrany na oddělení kardiochirurgie bratislavské nemocnice, mezi rukojmími těhotná přítelkyně policejního vyjednavače a její matka, do všeho zasahující tajná služba a nejvyšší politické špičky, kterým splněním únoscových požadavků hrozí odhalení obrovského politického skandálu... Oceňuji odvahu tvůrců, že se do něčeho takového pustili, oceňuji originalitu díla i herecké výkony některých herců. Slabou stránkou série je ale scénář. Příliš postav a příliš dějových zápletek a souvislostí (často zbytečných), v nichž jsem se chvílemi ztrácel a taky (rovněž zbytečně) natažená stopáž. Svým způsobem zajímavé dílo, kterému ale k naplnění mých očekávání přece jen dost chybělo. 55 %. ()

CheeseFigure

Slabšie ako Za sklom. Možno keby to bol film a nie seriál, tak by to bolo lepšie. Veľa vecí to pôsobí výplnkovo a niektoré jednania postáv nezmyselne, len aby sa stali situácie, ktoré dej natiahnu na požadovaný počet epizód. Väčšina postáv nesympatických, najviac na facku bol Kamil Mikulčík a Dušan Cinkota. Koleník klasika, ničím neprekvapil.  Najlepšou postavou by som označil únoscu Korňana, ktorého skvelo zahral Milan Bahul. Čo sa týka akčných scén, prišli mi lepšie spracované, ako v Za sklom, alebo v Slovanoch. Zaujímavé, že všetky trileri, či už seriály, alebo filmy, ktoré sa u nás natočia, musia mať politickú zápletku a ukazovať, ako sú vlastne naši ministri skorumpovaní. A páči sa mi, ako JoJka medzi hercami uvádzala Attilu Végha, ktorý tam mal dokopy ani nie pol hodinu. Ultimátum nie je naším najlepším seriálom. Ono neviem ani, či ho označiť za dobrý. Má dobré momenty, ale aj veľa slabých. Za najlepší diel by som označil posledný, ktorý mal v sebe drámu i akciu. Ale celkom ma bavil a neodradil ma od toho, aby som trilerom našej produkcie dával ešte šance. ()

Kreptry

Kdyby se z těch 8 dílů vystříhaly jen ty scény, které k něčemu byly, dalo by to na jeden hodinový průměrný film. Tohle bylo vážně nudné, překombinované a ve výsledku naprosto ztrácející smysl. ()

Hombre8

Nebýt řady zbytečných chyb (tím rychlostmíváním v posledním díle to skript už fakt dost pohnojil) a vyloženě blbých scén (entropický pohyb postav po buzeráku před nemocnicí), dalo se uvažovat i o čtvrté hvězdě. Seriál měl napětí, slušný politický podtext (který se stal na Slovensku už určitou tradicí) a přes značnou překombinovanost a množství postav držel jakž takž pohromadě. Výměna Bahula za Luknára si myslím byla ku prospěchu věci, dobře zahráli i Igonda a Etzler. Po všech stránkách se líbilo i doktorské trio. To se hodně povedlo. Kamera měla za sebou spoustu hezkých záběrů, ale některé trikové věci byly hodně odfláknuté. ()

tba4u

Na začátku to chvilku vypadalo jako dobrý pokus o špionážní minisérii. Jenže po prvních dílech bylo čím dál zřejmější, že jsme se snažili, ale dopadlo to jako vždycky. A mrzí mě to, protože za každým takovýmhle dílem je fakt hodně práce, a je strašná škoda, když vyjde vniveč. Bohužel, mnoho psů je zajícova smrt, a mnoho scénáristů...nedělá lepší scénář. Příběh má tolik smyček, že snad ani není možné je rozmotat, každopádně se do nich děj zamotává, místo aby se s nimi alespoň rozumně vypořádal. Rádoby šokující, nesmyslné zvraty, o konci ani nemluvě, nedůvěryhodné postavy, celkový počet figur, a to radši ani nemluvím o počtu medicínských, naprosto absurdních chyb a nesmyslů. Což je u příběhu, které se točí kolem nemocnice docela blbý... Podivný střih...těžko říct, jestli to nebylo z čeho střihat, nebo byl problém ve střižně. K tomu jakože dramatická hudba, která je tak monotónní a nerespektující děj, že mě začla štvát už u druhého dílu. Celkově dvě hvězdy za výkony Jána Koleníka a Michaely Majerníkové, kteří to málo, co jim nabízel scénář uhráli skvěle. Ostatní herci sekundují, ale celkově tohle dílko stojí v podstatě jen na hercích. Sorry, ale i dvě hvězdy jsou za těch 8 ztracených hodin života až dost. ()

Liron

Pořád jsem nevěděla jestli 2 nebo 3 hvězdy, protože scénář byl opravdu světový nebo možná jen námět. Herecké výkony také nebyly špatné ale to je tak všechno. Scénář byl nakonec moc překombinovaný , krásná Ester tam běhala v příšerných kamaších a domácím svetru a Ján Koleník tam po většinu času vypadal jak fetka, bohužel. Něco fungovalo, nejdřív nesympatie k únosci a potom naopak mu člověk začal fandit, dokonce i přerod některých postav byl uvěřitelný. Ale na pár týdnů jsem dokonce sledování přerušila, mohlo to být kratší. ()

RiMM

Tak aby som pravdupovedal serial napchaný zvučnými menami. Avšak výkony hercov hlbokopodpriemerné. Ani Didi sa nepredviedla. Keby najlepší herecký výkon tak asi Vlado Černý. Zmocnil sa vedľajšej postavy prirodzene, silne.  Zbytok hnus.  Mokos - preco tento neschopný herec, šušľavy a bez artikulácie hrá vo filme ?  Végh - mozno bojovník, ale herec ? To fakt ? Cire zúfalstvo ! Ako legionár by neprezil ani pat minút a hrá profesionála ? Kam spadla uroven ? Zápletka vcelku fajn az na tie fantastické akcie a neschopnosť okolia sledovať dej. Maximalny výkon bol asi ZVUK, kedy herci šušlali popod noc a pol filmu sme premyslali co vlastne hovoria. Skratka mrmlanie popod nos. ()