Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

hellstruck

Nějak mi tohle dílko mého milovaného Tima Burtona doposud uniklo,tak jsem to samozřejmě musela napravit:)Burton jak tak koukám zůstal doposud věrný svému morbidnímu a ojedinělému vkusu.Tahle duchařská komedie má něco do sebe,exceluje v ní božská Winona Ryder;výprava je ještě trochu zaostalá,ale triky jsou typicky burtonovské a povedené.Černý humor a trocha toho strašení.Konec dobrý,všechno dobré.Když se dá dohromady génius Burton a mistrovská díla,tedy hudba Dannyho Elfmana,je jasné,že vznikne něco dobrého:)Nazvala bych to kravinou,ale rozhodně ne ve špatném smyslu.I když je pravda,že mezi moje nejoblíbenější kousky se Beetllejuice nezařadí.Nebavilo mě to tak,jako třeba Nightmare before Christmas,nebo Mrtvá nevěsta.A navíc z toho koukala ta osmdesátá léta..:D ()

kitano

Film sa zo zaciatku javi ako klasicka komedia s ducharskou tematikou,a aj ked Burtonov rukopis je jasny, nieje to to prave na co sme od neho zvyknuty. Obrat nastane po vstupeni mrtvych manzelov do "uradu" pre mrtvych no ale to prave orechove nas caka az vo chvili ked na scenu pride Beetlejujce. Keby bol cely film ako poslednych 20 minut, bolo by to za desat. Takto je to len poctivych 8/10, ale treba povedat ze Burtonovi fandovia sklamany ani nahodou nebudu.Zaver filmu je naozaj vypecenou zmesov cierneho humoru ala Tim Burton.Skoda toho slabsieho rozbehu. 8/10 ()

NinadeL

Beetlejuice je krásná klasická duchařina, která díky dalším a dalším skvělým Burtonovým filmům (a animovanému seriálu) zůstává stále populární. Oldschoolové triky jsou kouzelné, obsazení je nádherné: Alec Baldwin a Geena Davis jako mrtví manželé, Michael Keaton v dokonalé masce, Winona Ryder jako ideální gothická puberťačka, Jeffrey Jones a Catherine O'Hara jako karikatury moderních podnikatelů. A nikoli poslední v řadě legendární Sylvia Sidney, která svítila už ve 30. letech... Radost pohledět. Ve své době vznikla žánrová konkurence v podobě obdobně povedeného Domu veselých duchů, ale není nutné si mezi nimi vybírat. Obě duchařiny patří mezi evergreeny. ()

Spiker01

Kéž bych tak měl vzpomínky z dětství, byl bych smířlivější. Ale hodně mě zajimá, jak by asi vypadala moderní dvojka...6/10 ()

sud

Pořádně ujetá, černočerná a povedená komedie. Alec Baldwin v jedné ze svých nejlepších rolích, Geena Davisová je krásná a umí i hrát a Michel Keaton je taktéž skvělý. Atmosféra, ve které se střídá strach a legrace, mi sedla mnohem více než u "Střihorukého Edwarda". ()

Eddard

Výborná komedie, to v první řadě! Burton zde už naplno pracuje se všemi svými budoucími motivy - smrt a fascinace záhrobím, bizardní monstra, černý smysl pro humor... Do toho vpadá jako kometa opravdu nezapomenutelně živočišný démon Beetlejuice Michaela Keatona, který zastiňuje ostatní herece tak, že si na ně po skončení snímku ani nevzpomenete (tak si aspoň připomeňme jména - slušný Alec Baldwin, Geena Davis a mlaďoučká Winona Ryder). Opravdu roztomilý hajzl! Kromě Keatona a plného kotle burtonovského humoru si z filmu nejspíš zapamatujete šťavnaté kalypso v podání Harryho Belafonta, zj. Banana song u stolu a Jump in Line na konci. Beetlejuice jsem měl moc rád už když jsem byl malý... - a teď se mi líbí ještě o něco víc ;-) 80% ()

ClintEastwood

Geena Davis (z Mouchy) a Alec Baldwin (z nevím čeho), jako dvojice duchů, kterým extrémně vadí noví obyvatelé jejich domu... Tak, jako jsou pro Spielberga v jeho kariéře zlomové Čelisti, odstartoval Tim Burton svou cestu ke hvězdám snímkem BEETLEJUICE. Neskutečný a k nepoznání namaskovaný Michael Keaton (v českém znění fenomenální Jan Přeučil) diváky svým výkonem doslova uhrane a táhne kupředu tuhle vtipnou duchařinu, nadupanou skvělým humorem. Fantastické efekty i masky (občas to vypadá, že na filmu spolupracoval Jan Švankmajer) a po výtvarné i režijní stránce - naprosto ryzí Tim Burton. Horor, jak má být a kdo zná film už od dětství, musí být i po letech tímto bio-exorcistou nadšen. Pokud by to po smrti vypadalo takhle, nemáme se čeho bát. Beetlejuice! Beetlejuice! Beetlejuice! ()

MM_Ramone

Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice. Stačí vysloviť jeho meno tri krát a je pripravený poskytnúť svoje služby. Je však otázkou, či to nebude skôr naškodu. Pohodová duchárska komédia od kreatívneho režiséra Tima Burtona. Nepatrí to medzi jeho najlepšie diela, ale určite som sa pri tom nenudil. Michael Keaton si tu zahral jednu zo svojich najlepších úloh. Tak ma napadá, že hádam ešte lepšie by Beetlejuicea stvárnil Johnny Depp. Škoda, že Burton neponúkol túto rolu zrovna jemu. *** ()

Dan9K

Mně se to do vkusu strefilo. Je to šílené pro mě stravitelněji (narozdíl od Pee-weeho), je tam kapka hororu i komedie. Ohraný, leč zajímavý nápad podaný originální a nevšední formou. Rozvernou hudbu Dannyho Elfmanna jsem dlouho nemohl skousnout, ale v závěrečných titulcích jsem si teprve uvědomil, že je opravdu dobrá a nakonec jsem si jí při samostaném poslechu začal užívat jako málokterou jinou. Navíc skvělá Winona Ryder. Vidím to na takových 89 % :-) ()

Xmilden

Nebýt postavy Beetlejuice tak bych se asi dost nudil. Naštěstí to Michael Keaton několikrát pěkně rozpálil a získal si mě. Dvojice Geena Davis, Alec Baldwin je o ničem. Připadá mi že Tim Burton trošku upustil od své tradiční atmosféry, kterou je pověstný. Střihoruký Edward nebo Ospalá díra to jsou jeho poznávací značky. ()

Phobia

Horrorová komedie s bandou slavných herců. Pár dobrých záseků rozesměje, přesto film mohl být i vtipnější a poněkud smrdí nevyužitým potenciálem. Pouhý náznak pozdější burtonovské úchylné temně-humorné stylizace. Napoprvé se mi "Beetlejuice" líbil hodně, napodruhé v dospělosti už to byla tak trochu nuda. Takže mírný nadprůměr a potřetí si to radši odpustím, ať nemusím jít s hodnocením ještě níž. 60% ()

kinej

Skvělá komedia Tima Burtona s fakt zajímavými postavami. Zdeptaná holka, šílená macecha, zhroucený otec, nebo Otto. A to nemluvím o těch zesnulých. Myslím, že tady se Tim celkem vyřádil, hlavně na onom světě je vše typicky Burtonovské. Paráda. ()

LiVentura

Smysl tohoto filmu, jestli nějaký má, jsem dostatečně neuměl vydedukovat a snad to ani nechci, taková primitivní ukázka Burtonovi tématické roztříštěnosti.....nevím, proč se stále dokola odkazuje pan režisér na smrt..?!! ()

nunka

Uletené absurdné stvárnenie kvázi hororu s typicky Burtonovským prevedením....Bez originálnych kinematografických imaginícií a fantázie by bol ten film naozaj o ničom, ale vďaka Burtonovskému ksichtu jednoznačne 4/5* ()

juta

Když jsem byl malý, tak jsem se strašně bál toho hada na schodišti. Nyní je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Soundtrack je zde výborný. Fascinující prohlídka do záhrobí nadchne snad každého. Herecké obsazení - co víc si přát. Také vlastním head knocker figurku bio-exorcisty. :-) ()

paascha

Za nápad a výtvarnou stránku si film zaslouží plný počet, ale nějak mi vadí ta ztřeštěná uvřeštěnost a Winona, takže 3+. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019