Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

Fiftis

Myslel som si aká to nebude super komédia, farebný Burton atď., Ale bohužiaľ to bola celkom nuda. Produkcia tu hold asi ešte nedávala toľko priestoru režisérovmu umeniu alebo ho v sebe ešte dostatočne neprebudil, proste je to také polovičaté. Jediné veľmi svetlé momenty sú v dobe keď sa objavuje Michael Kean, ten hrá skvele. No a ešte sú tu ešte sexi mladé , Geena Davis a Catherine O'Hara. Dejová línia pre mňa nebola závratne pútavá. Avšak musím oceniť herecké výkony v neobyčajných rolách, ktoré neboli napísané pre každého. Len ma nesmierne iritovala emo postava Winona Ryder, pretože ma pohľad na všetky tieto depresívne čierno odeté retard deti nerobí dobre. Hoci film, ktorý Tima Burtona predstavil širšiemu publiku čiastočne naznačuje režisérovu temnú, neošúchanú snahu v kombinovaní fantazijných a menej fantazijných svetov, len ťažko by ste hľadali rovnaké temno aj v myšlienke filmu. Dôležité je nečakať od toho až taký zázrak. ()

Shakers

Stručne a jasne nebavilo ma to. Nebavil ma ten príbeh ani postavy proste vôbec nič, okrem Keatona ten bol super. Fakt by som ani nepovedal, že to točil Tim Burton. 30% - 2* ()

ajuska

Povedená duchařská komedie. Burtonův rukopis je na filmu hodně znát, například had jako by vypadl z Noční můry před Vánoci. Pozdější filmy na mě však působí tak nějak lépe propracovaně (jak příběhově tak vizuálně), tohle je prostě taková zábavná psycho blbůstka (což není negativum). ()

Big Bear

I na mne bylo toho absurdního tu už bylo krapet moc. Ale mladý Baldwin a Geena Davis jako manželský pár v tak trochu divném domečku na kopci občas vykouzlili úsměv na tváři. Pozdější Burton mi ale baví víc. Tři červíci. * * * ()

JohnnyD

Dal som po rokoch repete a strašne som si to užil. Po prvé je to mimoriadne originálne - už zápletka o "bio-exorcistovi", ale tá je ešte obohatená o to, že vlastne on nie je tiež hrdinom ale tak trochu zloduchom. Tim Burton v rámci rozpočtu ukazuje maximum svojej vizuálnej kreativity, Danny Elfman napísal jeden zo svojich najlepších soundtrackov a casting je úplne dokonalý. Ideálny film na neskorý október. ()

Boogeyman

Burton a Elfman ve své pro mě nejklasičtější podobě! Spousta vizuálních nápadů a absurdního humoru! Krásně se na to kouká, ale občas to přeci jen skřípe! ()

Beckett51

Některý hlody luxusní a "efekty" příjemně nostalgický, ale už si nepamatuju, kdy jsem se naposled takhle u filmu nudil. ()

salahadin

Burton měl při natáčení manio-šáhlý záchvat, jinak si nedovedu představit, že by se dalo natočit něco tak "crazy". A nebo ucucával naftu, kdo ví. Každopádně nevznikl špatný film, ale v porovnání s jinými filmy ani ne tak úchvatný. ()

Rosaviva

Tak i kdybych nevěděla, že to točil Tim Burton během první minuty to poznám, tohle byl typický on. Celkem zajímavý příběh, na svou dobu výborné masky, ale tak něják mi to přišlo asi jako nejslabší Burtonův film, který jsem kdy viděla (no jo, asi mi tam opravdu scházel Johnny Depp a Helena Bonham Carter). Bylo tam pár vtipných okamžiků, ale celkově jsem si jistá, že se na to už znovu nepodívám. 3* ()

Allien.9

Možná vůbec nejlepší Burtonův film, z NOVÉHO dabingu se mi ovšem zvedá žaludek. Vyměnit absolutně dokonalého Přeučila za ohraného, všude se angažujícího Tůmu a jako korunu všeho předělat původní hlášky tak, že se stávají zcela nevtipnými?!? Udělejte mi (nám) laskavost a strčte si vaše nové dabingy jednou pro vždy do p****e... ()

vteco

Absurdní, šílený, bláznivý, vtipný i děsivý film zároveň aneb typický Tim Burton. Jednoduchý příběh, který je možná až moc zkratkovitý a nepropracovaný, napravuje sympatické herecké obsazení. Michael Keaton v roli Beetlejuice rozhodně boduje a díky hudbě s kostýmy, lze přehlédnout i to občasné přehrávání a tlačení na pilu. Největší práci zde ovšem předvádí maskéři, zmínění kostyméři a výtvarníci, jelikož celé prostředí úřadu pro mrtvé je jednoduše dokonalé. [70%] ()

HAL

Záhrobní poetika Noční můry před vánoci ve hrané podobě. Jedna z mála Burtonovek ve kterých prvoplánovitá komediálnost dost drasticky válcuje jeho jinak trademarkovou melancholickou atmosféru... a vůbec to není na škodu. Winona je k sežrání, Beetlejuice je prase, duchové jsou looseři a vůbec je to prostě velice zábavná jednohubka. 8/10 ()

Satan

Bizarní vylomenina plna absurdit, černého humoru a Keatona utrženého ze řetězu z dob, kdy Johnny Depp a Helena Carter byli pasé a rozpočet se dal počítat na prstech jedné ruky. Vzhledem k pozdějším filmům jsem čekal víc narážek, třeba tak funkčních jako v Mrtvé nevěstě, což však kompenzuje nádherná Winona Ryderová a svižná stopáž. Existuje ale celá řada silnějších Burtonových zářezů. [Přesná stopáž: 88 min] ()

Vančura

Moc mi to nesedlo a vlastně mi to vůbec nepřišlo jako komedie - ve skutečnosti mi celý ten film přišel strašně depresivní. První rána přišla hned na začátku, když se ukáže, že se Adam s Barbarou utopili (kvůli tomu debilnímu čoklovi) - vůbec jsem na něco takového nebyl připravený! A želel jsem ztráty tak sympatických mladých lidí (obsadit Aleca Baldwina a Geenu Davis do rolí manželů mě osobně nadchlo, protože mám oba herce moc rád). Evidentně těm chudákům nikdo nesdělil zásadní poučku, že čelnímu střetu se zvířetem se nikdy - NIKDY - nesnažíme vyhnout stržením volantu, nýbrž naopak zvíře v cestě nabereme čelně, aby náraz co nejvíce absorbovaly deformační zóny, které jsou na to připravené. Neznám moc filmů, kde by hlavní postavy zemřely již v úvodních minutách, a zde mi to fakt těžce nesedlo. Za druhé mě hluboce rozlítostnila Burtonova vize posmrtného života, v němž se člověk stane ve vlastním domě cizincem a současně vězněm - představa, že bych měl prožít něco podobného jako filmoví manželé, mi přijde zcela nesnesitelná. A konečně šok jsem prodělal i v momentě, kdy se na scéně konečně objeví titulní postava Betelgeuse (na záměně jeho jména za Beetlejuice fakt nic vtipného nevidím), protože jsem zděšeně zjistil, že mi je extrémně nesympatický, a nenáviděl jsem ho a současně nechápal, že se v celém filmu vlastně vyskytuje překvapivě málo (asi jen 15 minut), ačkoli je to titulní postava. Na druhou stranu tam hrají skutečně skvělí herci (Winona Ryder!), na svou dobu to má velmi dobré triky, a místy tam probleskuje ta nádherná fantazijní živelnost, kterou mám na Burtonových filmech rád, ale stejně nic z toho ten film v mých očích zachránit nedokázalo, a podruhé bych se mu už vyhnul. ()

Goldbeater

Celý ten potenciál parodie strašení a vymýtání nebyl ani zdaleka využit, jak se dalo, a Beetlejuice vlastně vůbec nějak postrádá silnější a zapamatování hodné scény. Nic nebrání tomu, abych do týdne úplně vypustil z hlavy všechno o téhle nenápadné komedii. Čekal jsem o hodně víc. Ani Michael Keaton to nijak nezachránil. Co si budeme namlouvat, na konec osmdesátých let celkem slabota a jedno z těch (nej)méně povedených děl Tima Burtona. Nic, co bych dlouho udržel v paměti. Nezáživné, ale jako jednohubka dostačující. ()

kingik

Na Burtona dost přeplácané a dějově nepřehledné. Stačí se zabít v autě, a pak jako duch bloumat po vlastním domě. Beetlejuice vše zařídí. Bude poskakovat se zmalovaným ksichtem po scéně a možná si u toho užijete legraci. A tohle asi měla být legrace. Nic proti morbidním legráckám, ale mně ten příběh až tak zábavný a smysluplný nepřišel. Herci jsou až skoro nesympatičtí, a nepřečíst si, že to režíroval Burton, ani bych v tom jeho rukopis nepoznal. No, i mistr tesař si někdy vykope hrob, aby si pak v něm ustlal a nad ním mu tancoval Michael Keaton jako Beetlejuice. Pokud máte rádi praštěné filmy, je tento správnou volbou. 60% ()

dr.horrible

Keď som bol decko, bola to pre mňa asi rovnaká srdcovka ako E.T., alebo prvé dva filmy o Batmanovi. Dnes už sa mi to páčilo o niečo menej, ale za tými štyrmi hviezdičkami si stojím. Už len za tú atmosféru. A za Nony. A tiež tak trošku z nostalgie. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019