Tom Berenger a Billy Zane jsou pověřeni likvidací šéfů narkomafie. Jenže jejich spolupráce na plnění úkolu zašla příliš daleko... Seržant Thomas Beckett a jeho kolega Richard Miller jsou americkou vládou pověřeni náročným "posláním" v Panamě, kde mají postupně zlikvidovat šéfy drogové mafie, rebelující generály a bývalé žoldnéře CIA. Od svých obětí se však ničím neodlišují a jejich "spolupráce" nakonec vyvrcholí tím, že obrátí zbraně proti sobě. (oficiální text distributora)

lennyd

Elitní odstřelovač Tom Beckett (Tom Berenger) právě ztratil parťáka při jedné misi v panamské džungli. Ale armáda jej nenechává oddechnout - hned ho posílá na novou misi, a k tomu dostává nového partnera - mladého (a nezkušeného) Millera (Billy Zane). Jejich úkolem je zajistit klidný průběh voleb tím, že odstraní drogového krále Ochou a generála Alvareze, kteří chtějí převzít moc v zemi. Nejdřív se ale musí z Millera, namyšleného mládence stát pořádnej voják. Stihnou splnit svůj úkol včas? ... Těžko se mi film jako celek hodnotí - na jedné straně atmosféra panamské džungle, všudypřítomné nebezpečí, nepřátelský odstřelovač v patách, Tom Berenger a Billy Zane - na straně druhé hloupý scénář (mrknutím oka se ze zelenáče stává ostřílený voják - nejdřív nemůže zmáčknout kohoutek - a pak běhá s nožem po táboře jako Rambo :). Tak na jedno podívání (abyste věděli, jak to skončí) - nic víc ale nečekejte... ()

JohnSmith

Celkem slušná odstřelovačská práce s velmi příjemným Berengerem. Film má snad jen dvě vady.První je Billy Zane a druhý Luis Llosa. V rukou schopnějšího režiséra to mohlo být mnohem lepší. ()

sellsakul

Dobrý film, výborné sniperské scény s vynikajúcim BERENGEROM (fakt asi jeho životná filmová úloha). Určite má film veľa nedostatkov, ale kašlať na ne, chcel som poriadnu sniperskú akciu, ktorú som aj dostal, a tak som spokojný. 80% ()

samuele

Akčný silence film ktorý za zaujal iba tematikou sniperov v kamufláži s peknými puškami a letiacim nábojom "like a Sniper Elite". Príbehovo je niekde na štandarde spracovanie a scenár mi pripadali béčkovo, nováčik sa nejako rýchlo všetko učí a na konci pôsobí skúsenejšie než veterán.Pokračovanie neplánujem pozerať. ()

vitekpe

Hodnoceni udeluju s prihlednutim k zanrovemu naplneni, nebo jak to rict...pokud hledate akcni film s vojenskou tematikou, predvidatelnym pribehem a primerene slusnym hereckym vykonem, budete spokojeni. Akcni oddychovka plna silnych slov, vystrelu, dzungle a vojenstvi. Dokonce nezbyl cas ani na zadnou lasku. ;) 4- ()

Theraphosa

Celý děj filmu je postavený na tom, že bývalý účastník olympijských her ve střelbě se zničehonic dostane mezi sniperskou elitu, pobíhá kdesi v džungli plné nasranejch rusáků...není to blbost? 35% ()

ThomasL

Film o tom, jak k elitnímu odstřelovači přidělí chlapa, který se hodí tak jenom do výcvikových akademií a pro střelbu na olympiádě a ze kterého se vyklube dobrý parťák a zabiják. Kdo ten scénář sakra napsal? Billy Zane v roli vojáka nestojí nestojí za nic, ale pro Toma Berengera role snipera jako šitá na míru. Docela se na to dalo koukat, obzvlášť, když se oba chlapi chystali někoho zastřelit, ale ten konec byl dost zpackaný. Plná vesnice vojáků a Zane si klidně jednoho zabije nožem a pak druhého zastřelí a ještě má dost času na to, aby Berengera vklidu odvázal a odnesl k vrtulníku? Blbost. Schytal by to během pár vteřin. ()

berry.77

Sniper to jedine tu stojí za to jako život chování snipera.Doprovodní hudba dobrá a scénář i ostatek šlo do kytek pouhé 3 hvězdy za ukázku života snipra. ()

Oyer

Napínavé, poutavé, plné emocí. Tom Berenger v roli drsňáka, Billy Zane v pozici bažanta. V tomto spojení procházejí pralesem, aby zneškodnili drogovou mafii. Ve filmu najdeme plno napínavých akciček, určitě stojí za zkouknutí. ()

Hapretor

Co napsat? - snad jen: nandej na sebe dvě kila listí, kilo bahna, půl kila prachu a písku, zalehni na kopečku, a ani se nehni blbečku. Prásk! A je hotovo. Zane i Berenger jsou u mě loser herci, ale tady to ušlo. Jen ten konec je takový umouněný. Chce ho zabít, ten druhý ho pustí. Pak Happy End. A ten trik? Jedna kulka - dva mrtví! Trochu laciné, ne? Nudné to ovšem není a stupidní také ne. Na zabití času to ujde. ()

Stefan_M

Po takmer 15. rokoch som si tento film pozrel znova. Uz som z neho sice menej nadseny, ale oddychol som si pri nom. Tento film je vdacnym nametom na rozne parodie. Sranda je, ze v kazdom zabere ma Billy aj Tom inac pomalovanu tvar :o)) ()

michald99

Tenhle Sniper nabízí všechno, co jsem od filmu o odstřelovačích požadoval, bohužel jsem se nejspíš zapomněl pomodlit, aby to nebylo uděláno jako mdlá, až otravně bezbarvá fraška. Vzal bych ten příběh, trochu ho předělal, aby místy nevyhlížel dětským béčkovým scénářem, lepší efekty a trochu zdramatizoval a Voila, bylo by to na solidní 4 hvězdičky. Zatím jen //60%// ()

Arequipa

Akční béčko. Záběry letících kulek, souboj s pronásledujícím odstřelovačem jsou tím lepším, co film nabízí - dobrá oddechovka. ()

Krysap

Není nic lepšího, než poslat na náročnou akci do džungle cucáka, kterej viděl džungli maximálně v animovaným Tarzanovi, natož aby v ní snad předtím absolvoval nějakej výcvik, že jo.. :-) A hádejte, o čem si asi povídají dva snipeři, když jsou večer pospolu? Samozřejmě o tom, kolik zabili lidí a jak byl ten první nejtěžší.. Sorry, větší sračku jsem už hodně dlouho neviděla a vůbec nechápu to dost vysoký hodnocení tady. Možná jednu hvězdu za Berengera, protože ten má prostě v maskáčích svoje kouzlo. ()

Demonic189

Nebyt zaverečnej 30minutovky ktora posobi oproti zvysku ako nebo a zem bolo by to za 4*. Zane je sice drevak (jeho prerod na zabijacke eso je velmi prachbiedny), ale Berenger si tu našiel zivotnu ulohu. ()