Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

danliofer

Jsem moc ráda, že tento film šel na ČT2 s titulky, a ne nadabovaný jen proto, že v něm hraje Willem Dafoe či Danny Trejo. Neubralo mu to tudíž vůbec na autenticitě projevu. Představitel role tranvestity s bezchybnými monology je jak vystřižený z Almódovarových filmů:-) ()

flyboyeda

Neurazejici vezenske drama od ktrereho jsme nic necekal a nakonec byl prijemne prekvapen. Bohuzel dost mozna jeden z poslednich kvalitnich filmu Edwarda Furlonga... ()

Triple H

Kopec známych tvárí, ktoré si došli zahrať ku kamošovi Buscemimu. Mne osobne prišlo pohodové adaptovanie sa Furlonga vo väzení trošku pritiahnuté za vlasy- vyžobral si lístok a už mal supiš kamošov. Kto by do basy nechcel, že? Vrúcny vzťah medzi Dafoeom a Furlongom (ktorí inak hrajú veľmi slušne) je absolútne umelý a nevierohodný. Veľmi šumienkové finále tiež nepomáha. Nič výnimočné. ()

Jizni Tlapa

"Lepší vládnout v pekle,než sloužit v nebi"....tahle věta byla snad jedinou ozdobou,jinak naprosto nudného scénáře. Stejně tak několik zajímavých leteckých záběrů kamer a tolik slavná jména v obsazení. Výčet toho "dobrého tím však definitivně končí, neboť ostatní je jen snůžka nudných parafrází, uloudaného příběhu a naprosto absurdního zakončení...veliké, zamřížované zklamání.. ()

lennyd

Mladý Ron (Edward Furlong) se dostává za prodej marihuany do vězení, mezi ten nejhorší póvl, který může být. Se svoji hezkou tvářičkou je na nejlepší cestě stát se _děvkou_ pro některého z gangů - naštěstí si jej ale všimne Earl Copan (Willem Defoe) se svojí partou, který v něm vidí sám sebe před dvaceti lety, když do vězení nastoupil... Čím to, že ačkoliv by se člověk v reálu do vězení nerad dostal, filmy z vězeňského prostředí si tak vychutnává. Ať už je to legendární Shawshank, nebo třeba tento filmeček. Stejně jako u výše zmíněného filmu i tady hodně dělá herecké obsazení - ať už je to mladičký Edward Furlong, nebo ještě více holohlavý Willem Defoe, doplnění třeba Danny Trejem (ten aby někde chyběl :) ) nebo Stevem Buscemim nebo Mickey Rourkem v - roli transexuálního spolubydlícího. Celkově mi tento filmeček docela padl do noty - je vidět, že Steve Buscemi není machr jen před kamerou, ale neváhá se vrhnout i na druhou stranu... ()

hanagi

Možná občas i ten nejdrsnější vězeňský kápo potřebuje ventilovat své nejniternější city a projevit náklonnost, aniž by požadoval něco na oplátku. Sice bych na to v reálu moc nevsázela, ale Willem Dafoe je skvělý. ()

dANo

Rozhodovanie medzi 3 - 4* nakoniec vyhrali tie štyri hlavne vďaka úžasnému výberu hercov a ich prapodivným postavám, ktoré vo filme stvárňujú. Trochu ma ale sklamal samotný scenár a záver, ktorý síce nebol až taký zlý, ale rozohraté to bolo na zaujímavejšie finále... ()

sskrblik

Drama v kterém byly hodně slušný hlášky, možná jsem si je zapamatoval tím spíš, že je citoval kamarád, který mě i tenhle film vlastně doporučil. Celkově to bylo velmi dobrej film. ()

sheldonka.

Hodně to na mě zapůsobilo i když to je docela neznámý film. Herecké obsazení je nad míru dobré. Pár filmů z vězeňského prostředí jsem už viděla a Animal Factory se řadí mezi ty lepší. ()

Castrator

V kategorii filmů z vězeňského prostředí nadprůměrný kousek, celkově ale spíš průměr, který ničím extra nenadchne. Je to vyloženě oddychovka, což u filmu tohoto typy hodně překvapí. ()

Warsheek

Velice neobvyklé drama představující gangy v americké věznici z trochu světlejšího úhlu pohledu. Willem Dafoe v roli Earla ( vězeň na vrcholu tamní hierarchie ) se až nelogicky ujímá čerstvě trestaného Rona. Celý film jsem měl pocit, že si Earl jen Rona zavazuje s plánem zneužít ho ve svůj prospěch. Tím jsem si byl skoro jist a o to vetší překvapení mě čekalo na konci. Tenhle film měl potencíál být alespoň z poloviny tak silným a empatickým jako Vykoupení z věznice Shawshank. Bohužel se tolik nezadařilo, ale i tak dávám čtyři hvězdy a na Animal Factory jen tak nezapomenu. ()

NoFiction

Jeden z těch hodně slabších film z prostor někdejší americké věznice se slavným W. Dafoem a ještě zákeřnějším D. Trejem. M. Rourke, tady má opravdu pecku. Každopádně spíše nedoporučuji. ()

Miki8888

Jelikož jsem viděl včera zločince, tak jsem očekával asi o něco víc. Přesto sem Věznici viděl rád díky vynikajícímu Williemu Dafoeovi a Trejovi. Trochu mě otravovala, dokonce mi byla i chvílemi nepříjemná hudba. To záleží ovšem na jednotlivci. Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi. Tak celkově 3,5* ()

Kosmik 1

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Jeden z dalších povedených vězeňských filmů s hereckým esem Willemem Dafoem, který to v podstatě ve vězení jako vůdce smečky celé šéfuje. Vezme si pod ochranu mladého bažanta Edwarda Furlonga, kterému se navíc pokusí pomoct z lochu ven. Jak to chce dokázat a podaří se mu jeho plán útěku uskutečnit? To se dovíte na konci filmu. 75% ()