Jednoho dne se dostanou do sporu s ostrahou obrněného vlaku, který pravidelně sbírá tržbu z pokladen metra, když jeho ostraha zastřelí mladého lupiče, kterého bratři pronásledovali. Zatímco John žije spořádaným životem, Charlie je věčně zadlužený hazardní karbaník, pronásledovaný smůlou. Tak se také stane, že peníze, které mu bratr půjčil, prohraje v kartách s majitelem nočního podniku Brownem a před vyhazovem z mrakodrapu ho v poslední chvíli zachrání John. Jako by nestačilo, že se bratři hádají kvůli Charlieho potížím, nastoupí k jejich jednotce atraktivní kolegyně Grace Santiago, do které se oba zamilují. Moudřejší John sice dívku přenechá bratrovi, ta si však vybere jeho. Ani s penězi nemá Charlie štěstí. John mu sice dal 15 tisíc pro Browna, o ty ho však okradla nenápadná stařenka, když v metru zatýkal kapesního zloděje. Poté, co jsou falešně obviněni z toho, že ukradli 25 000 z vlaku, kde vypomáhali jako ostraha, přivede to Charlieho na myšlenku vlak skutečně vyloupit. John je však proti. Charlie se ale dostává do stále horších potíží, a tak se rozhodne jít do přepadení vlaku sám. John z jeho vzkazu pochopí, co má bratr v úmyslu, a spěchá za ním, aby ho zastavil. (TV Nova)

sskrblik

Nenáročné, zábavné a tuctové. Snipes hraje toho lepšího a Harrelson moulu, kterýmu štěstí nepřeje dohromady jsou bratři a oba jsou jako černá a bíle a to doslova a do písmene. ()

zdenny

Woody Harrelson a Wesley Snipes jako bratři jsou zárukou kvality této akční krimikomedie. Jestliže navíc mezi tyto policajty vstoupí půvabná Jennifer Lopez, je o zábavu postaráno. Woody je narozdíl od svého bratra nezodpovědný a navíc má díky pokeru velké finanční problémy. Rozhodne se tedy ukrást peníze ze silně střeženého vlaku, kterého ostrahu má na starost člověk, jenž oběma bratrům dost zatápí. Komediální kvalitu do filmu přináší jak přítomnost dvou kvalitních herců, tak jejich neustálé hašteření a silné hlášky. Film je navíc zasazen do předvánočního času, přičemž jsem jej viděl už jako adolescent, takže je to pro mě nostalgická záležitost. ()

Autogram

Film je dostatočne akčný a obsahuje všetko, čo je k správnej zábave nutné, ako vtipných hrdinov, šialeného maniaka, erotickú scénu a pre policajné vyšetrovanie nevyhnutnú návštevu striptízového baru. Skôr by som uprednostnil J.Lo, ktorá tiež niečo ukázala a nielen z umenia boxu. No a samozrejme vlak, teda metro, s tým zopár nereálnych scén, ale dobre sa na to pozerá. ()

spikey1

Na mě tahle dvojka zabírá, Woody a Wesley jsou docela fajn parta a klidně to mohl být začátek další série. bavili mě. ()

Arius

Malo to síce prvky komédie, prvky akčného filmu aj krimi no z každého trochu takže celkový dojem z toho gulášu nebol najlepší. K tomu hrozné herecké výkony, nezáživné dialógy a pokrivkávajúci nudný dej a výsledok je na svete. Priemer. ()

rozbris

Je to doba co jsem to viděl a divím se, že jsem to nehodnotil. Moc se mi tento film nezamlouval, výkony byly průměrný, a Snipes si hrál až na moc dobrého dobráka, což mu s jeho obličejem nesedne, a Lopez tak to nevím jestli bych se do ní v té době zamiloval:-) ()

iXtr3m3

Škoda, malo to na viac, čakal som, že sa to aspoň priblíži skvostom ako Speed, ale nestalo. Nevadí. Je to celkom fajn filmík z čias, kedy Wesleyho hviezda bole hore a Woodyho ešte nestihla poriadne zažiariť a JLo bola len vychádzajúca hviezdička. Milá nostalgická spomienka. Ale v prvej Snipes - Harrelson spolupráci mal Woody lepšie vlasy... :) ()

Paity

Poměrně netradiční spojení Wesleyho Snipese a Woodyho Harrelsona vyšlo. Scénář sice není bůh ví jaký, ale oni dva vše zachraňují. ()

Prochy38

Už je to nějaký pátek, co jsem film viděl naposledy. Ale vím dobře, že jde o celkem svižnou akční krimi komedii s hodně dobrým obsazením a ne úplně profláknutým dějem. Líbilo hodně. Krásná J. Lopez a hodně povedená dvojice "bráchů" W. Snipes a W, Harrelson. Pohoda, fakt že jo! ()

spiritus

Tanto film mám rád. Nejedná se o žádné veledílo ani o bůhvíjaké filmové orgie, ale přesto se na něj rád podívám. Jednoduchá zápletka a příběh + sympatičtí hlavní hrdinové, zejména Woody, z filmu dělají nenáročnou, ale zábavnou podívanou. ()

mira007

Ač žádný zázrak, tak tento film patří mezi béčkovou akční klasiku, nevím , zda kvůli tomu, že je v hlavní roli metro, nebo dva černobílí bratři ( nebo dokonce nahořebez JLo ? ) Jako malej jsem to docela baštil. ()

Honza dAve

Béčko. Na dlouhý zimní večer v televizi ujde. Woody Harrelson tohle podle mě nemá zapotřebí. Fanoušci vagónů metra případně studenti dopravních fakult mohou přidat 1 * navíc. ()

Chino

Wesleyho Snipese zas až tak moc nemusím, tady jsem ho ale celkem ustál. Trocha drsných keců, trocha akce, trocha, ale opravdu jenom malá, humoru. Zkrátka průměrný film jehož sledováním nic neztratíte, ale ani nic nezískáte... ()