myslím, že to, že sa mi film páčil, je jasné z hodnotenia, ktoré som mu mal . . . horšie je, že dôvody, prečo sa mi páčil, nejako neviem sformulovať . . . myslím si, že to mám tak trochu spoločné s hlavným hrdinom . . . a veď si to pozrite sami . . . ak už pre nič iné tak minimálne pre to skvelé herecké obsadenie . . . pre ten skvelý soundtrack . . . a vidieť hrať Davida Bowieho hrať Andyho Warhola je jedna zo základných povinností filmového fanúšika(29.8.2007)

První co mne na filmu zarazilo, byl počet hvězd, které se třeba jen tak mihly na pár minut. Druhé, že pro mne naprosto neznámý Wright hrál skvěle. Také jsem tedy objevil nového malíře, ale to se nepočítá, neb na výtvarno jsem levák. Po stránce scénáře mne film nijak nepřekvapil, ale ani neurazil, a koukalo se na něj fajn. Schnabel výtvarná díla přiblížil tak, až jsem si je musel hned dohledávat. Takže dobrý, ne?(24.5.2010)

Výborný film,kterému opravdu přijdete na chuť hlavně anglicky.Sice ne pro ospalce,které by tenhle film asi přestal bavit,protože chvílemi ač chcete nebo ne oplývá nudou,ale přesto výjmečný.A k tomu samozřejmně ne hvězdné,ale zato výborné obsazení.Hlavně Wright,Bowie,Oldman,Del Toro a tentokrát také Hopper,který předvádí,pro něj hodícně se civilní,ale hlavně přesvědčivou roli.(18.1.2003)

A tak měl na tu správnou vlnu našlápnuto... je otázka, zda ho na její pěnivý vrchol nedostal stejný stimulant talentu, který ho stáhnul pod hladinu, co já vím, třeba bychom byli stejně dobří všichni, jen by nám nedošlo, že jsme vlastně umělci ;-) Ať je tomu jak chce, tento životopis nepatří k těm, které je lepší minout, když už ne pro rozšíření obzorů z uměleckého světa, s příznačným hodováním švábů na mršině úspěchu, tak pro ležérní podání Jeffreyho Wrighta, který jím v podstatě protančil a přitom obnažil všechnu tu vnitřní zžíravost, a taky by byla škoda propásnout Benicia Del Tora a Garyho Oldmana jako mimořádně příjemné společníky, stejně, jako další velká jména v menších, o to však zajímavějších, rolích.(6.12.2013)

• Javad

Herci – herecké výkony a celkovo obsadenie je perfektné! Soundtrack tiež. Ale príbeh ma nedostal ani trošku. Príbeh, kde hlavný hrdina sprejom čarbe po stenách nezmysli a nazýva sa maliarom, a keď sa mu dostane možnosti mať vlastný ateliér maľuje obrazy obrovských rozmerov ktoré by namaľovala aj hocijaká priemerne inteligentná cvičená opica a svoju nádhernú frajerku (Claire Forlani) podvedie s fetáčkou (Courtney Love). Ak vás baví dívať sa na drogovo závislých „umelcov“ (tu musím spomenúť jedno nezabudnuteľné „dielo“ Andyho Warhola v podaní skvelého Davida Bowieho, ktorý vytvára obraz tak, že káže jednému chlapíkovi ktorý močí na plátno v ktorých miestach a koľko má „pridať“ ) ako čarbú akože „obrazy“ (som krajšie maľoval keď som mal šesť...) tak prosím.(3.2.2010)