Přední sběratelé a proslulé světové galerie se praly o jeho práce. Břemeno slávy bylo ale příliš veliké. Byl mladý, nesmírně talentovaný, úplně chudý a neznámý. Stejný, jako tisíce jiných nezávislých malířů v Americe. Pomaloval ulice, zdi a plechové ohrady. Jeho publikem byli nuzáci a bezdomovci, kteří měli brlohy přímo pod jeho největšími díly. Pak potkal legendárního Andy Warhola. Během jednoho roku se stal Jean-Michel Basquiat senzací celého světa. Přední sběratelé a proslulé světové galerie se praly o jeho práce. Břemeno slávy bylo ale příliš veliké… (HBO Europe)

Squib

Nejlepší byl Andy Warhol-David Bowie a Gary Oldman. Film mě neskutečně bavil (moje sestra usnula nudou) a tak jsem dopspěla k závěru, že nejlepší bude když ode mně dostane pět hvězdiček. Nebylo to to nejlepší, co jsem kdy viděla, nijak se mě to nedotklo, ale prostě nemám výhrady. ()

Sticks

Film nemá absolutne čo ponúknuť, je hrozne zvládnutý, kamera priemer, scénar chaotický a námet ešte horší. Životopis nezvládnutý, nezáživný, nepresvedčujúci, no skrátka hrozné! Chcel som pochváliť aspoň hudbu, no aj tá ma občas dosť sklamala. Či už film chcel Basquiata priblížiť v akomkoľvek svetle, zámer skončil dakde úplne inde. Vydržal som polovicu vďaka pretáčaniu, nádeji v lepšiu časť deja či objasnenie charakteru Basquiata, prečo sa správa ako kretén. Umeniu holdujem, najmä ak je to obraz vnútra, nálady či preneseného pocitu. Tu som nič také nenašiel, len akúsi ,,alternatívu?´´ kde ľudia prakticky prežívajú v drughousoch, kde sa náhodou zdržuje aj agent maliarov. Iste sa nájde veľa obdivovateľov takýchto ľudí, no hlavne, že máme obrázok čo je in. ()

Svinibrod

film dle meho daleko vice vystihuje samotnou dobu nez JMB, coz mne prilis nepotesilo. myslim, ze daleko vystizneji se o dobe warholovy tovarny rozepisuje ultraviolet ve své knize, má léta s andym warholem. zkratka film pro mne nebyl prilis silnym zazitkom. ale courtney byla sexy, cili hodnotim nadprumerne. ()

Nut

Zajímavý životopisný snímek s perfektním Jeffreym Wrightem a naprosto dokonalým Davidem Bowiem. Ačkoli mi umění Basquiata a Warhola nic neříká, byla radost pohledět na dokonalou hereckou souhru pod taktovkou skvělé režie. Po filmové stránce 92,5%. ()

Bugiii

Tak z tadytoho filmu jsem hodně rozpačitá. Nějak jsem nedokázala pochopit, jestli mám brát nebo nemám brát hlavního hrdinu vážně. Film, který diváka určitě zaujme. ()

whimsy

Pravdu povediac, neviem, čo presne si o tomto filme myslim... Niektoré scény sú skvelé - ako návšteva u Oldmana, venovanie obrazu, rozhovory s Claire Forlani a Bowiem, Basquiatovo interview a chôdza po uliciach..., ale celkové vyznenie ide akosi mimo mňa. Toto je čisto môj problém, ale atmosféru 80-tych rokov si predstavujem trochu inak... No a soundtrack je skutočne úžasný - s mojími obľúbenými umelcami (Tom Waits, Rolling Stones, Van Morrison...), ale k tomuto filmu mi nesedí. (Asi najprirodzenejšie na ňom pôsobí Charlie Parker.) 1. nechápem, prečo vo filme neboli použité nahrávky, na ktorých spolupracoval aj Basquiat. A 2. v amerických seriáloch tak necitlivo pracujú s Hallelujah, že na konci na mňa už nedokázala zapôsobiť tak, ako by si zaslúžila... A tancujúceho chlapíka predávajúceho plyšové kačky chcem stretnúť aj na našich uliciach... ()

joseee

Povedzme si pravdu, ten film je onicom. Tesi nas atmosfera, radi sa dozvedame zo zivota pomaly zabudnuteho umelca, radi vidime v jednom filme Benicia del Tora, Hoppera, Oldmana, Defoea, Galla a D. Bowieho... ten film je stale onicom. A aj tak si ho radi pozrieme. Ale viac ako dve hviezdy nostalgia neda. ()

MaximusMax

Za posledních zhruba 10 let jsem už přehodnotil pohled na řadu umělců a na mnoho těch, které jsem dříve odsuzoval, jsem postupem času změnil názor a někteří se dokonce stali mými oblíbenci. Dílo Basquiata u mě ale touto změnou dosud neprošlo, stále v jeho tvorbě nenacházím ten tolikrát zmiňovaný výjimečný talent a proto mám trochu problém i s filmem, který jej oslavuje jako výjimečně nadaného umělce. Přesto film samotný hodnotím jako velmi kvalitní, jen mám zkrátka pořád tendenci brát debut Juliana Schnabela "jako velký film o malém umělci" ()

ede

Příběh o Panu malíři natočený Panem malířem. Těžko říct, jestli mám radši Schnabelovi obrazy, nebo filmy… Obojí mu totiž jde skvěle! ()

katakomb

Film, který zachycuje ducha doby a prostředí, ve kterém se odehrává. Skvělé herecké výkony, když z herců čiší emoce a přitom stačí, aby hráli jenom očima. Úžasný soundtrack! Filmově skvěle zpracované životopisné drama. ()

Plechovka95

Rozhodně velice zajímavé :) Překvapil mě výkon Davida Bowieho v roli Andyho Warhola :) Při pár scénkách jsem se i zasmála.. ()

gerdi14

Viděno několikrát,srdeční záležitost...tenhle film mě vždycky dostana. Wright to zahrál dokonale,věřil jsem mu každé gesto a navíc je pravému B podobny jak vejce vejci. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie