Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

• Radiq

Takovej šit že má 76% hodnocení? Možná na svou dobu to něco znamenat mohlo, ale teď to znamená kurevsky málo. Nejde jenom o triky a gumovy postavičky, ale i ten příběh a neuvěřitelně stupidní hlavní představitelka, která je buď naivní nebo uječená. Snaží se to hýřit mnoha originálními nápady, ale mě to teda vůbec nebavilo. David Bowie taky není žádná perla. I když jeho hudba se poslouchat dá a je to velká hudební osobnost, tady s tím hárem a v punčocháčích je spíš tak jakoby dětsky zlej, než doopravdy zlej. Takovej zloduch 80. let to je. Ani když tam zpívá, tak se mi to nelíbí, protože ta hudba je prostě moc i na mě. Zpěv, jakožto hlas, to jo, ale jinak nuda největší.(15.1.2010)

Pro mě již zapomenutá dětská klasika, ale útržkovité vzpomínky jsou vesměs pozitivní, takže za tři.(18.7.2013)

V hlavní roli David Bowie, jeho legíny a jeho koule. Mám na mysli ty křišťálové samozřejmě. 5/10(16.7.2013)

Tenhle film krásně ukazuje, jak si filmaři v osmdesátých letech dokázali hrát, CGI bylo sotva v plenkách, tak všechny ty příšerky, skřeti a já nevím kdo ještě zbyly na pány trikaře a loutkaře, a i když to už v dnešní době vypadá spíš komicky (možná chtěně...?) než jakkoliv jinak, je to prostě nádhera. Scénář tak správně ulítlej, že k jeho zachycení je nejspíše zapotřebí nějakých těch dobrot (pro bohatší LSD, pro chudší postačí fixky-lihovky), páč... ne jako vopravdu, dřív ta děcka aspoň něco vydržela... David Bowie samozřejmě skvostný (soundtrack zrovna tak) a Jennifer Connelly byla seksy už tenkrát, když autorovi tohohle komentu byl rok a teklo mu mlíko po bradě. Krásný to časy...(18.8.2016)

Hudebně nevyvážené, příjemnou stylizaci 80´s s písněmi D. Bowieho narušují příšerné pazvuky podkreslující všechny akční scény. Místy vtipné, ovšem nekončící zástupy všech těch skoro stejně vypadajících obludiček odkazují snad jedině ke Strážcům vesmíru, nejhoršímu akčnímu zmetku všech dob.(11.1.2011)

Nečakala som, že ma to bude tak baviť. David Bowie a mladučká Jennifer Connelly sú tu úžasní. Taktiež rôzne príšerky, monštrá, hrad aj labyrint. A moje srdce si získal rytier Didymus na svojom vernom psovi. Táto rozprávka je splnený detský sen. 9/10(31.7.2010)

Komentář poz3n mě pobavil. Byla to taková dortová třešnička na konci mého filmového zážitku. :)(17.2.2019)

Zrejme pokus, ako nadviazať na úspech Nekonečného príbehu. Znova je príbeh orámovaný, výprava je veľmi slušná a patrične fantasy. Lenže Lucas sa tu nezaprie ako producent a masky pripomínajú tie najhoršie postavy zo Star wars. Problém je aj v scenári, ktorý nedokáže poriadne pracovať s tajomným prostredím labyrintu. Namiesto riešenia hádaniek ako ďalej je tu iba guláš vrieskania postáv a zbytočných tanečných čísel. Záver so schodiskami sa podaril a zhruba podobne mal vyzerať celý film.(24.1.2016)

30 let a postavičky v téhle fantasy díky loutkám nezestárly téměř vůbec. Nemalou zásluhu na tom má tvůrce Mupetů Jim Henson. A že se budete bavit, protože tyhle postavičky jsou nejenže uvěřitelné, ale velmi vtipné. O tom by se dnešnímu CGI mohlo nechat zdát. Je smutné, že takovýto typ filmu dnes nejspíše nikdo nenatočí.(27.1.2014)

Nejde zapomenout na labyrint na skvělý film protože se mi zavrtalo do hlavy několik scén a je to pěkné dá se koukat a chválím herecké obsazení dětství na jednu stránku z pohledu filmu bylo i dost super záživné podle mě by měl tenhle film vidět každý jako spousty jiných super kousku.(26.9.2018)

Vidět tohle v době, kdy u mě doma frčel ve velkém Nekoneční příběh, asi by šlo o další moji srdcovku.. Avšak i přes téměř patnáctiletý časový rozdíl se mi tato fantasy pohádka hodně líbila, obzvláště její humor a postava Luda :)(10.4.2010)

V tomto Labyrintu jsem se cítil jako doma. Milé fantasy se sympatickou Jennifer Connelly, tolika zajímavými nápady a přímočarým příběhem. Musím pochválit i velmi dobré zpracování skříktků a všech různých kreatur. Jediné co zde být nemuselo byly ty hudební části ale přihmouřím oči a po dlouhé době šoupnu plný počet. Kdo ví jak by to dopadlo, kdybych to viděl ještě jako dítě.(28.8.2012)

Unikátní směs naivity, fantazie, bizarnosti, podhádkovosti a rocku 80. let. Úchvatné gobliní město, hravé příšerky. Lehce béčkové, sympaticky odlehčené a hudebně taneční. Zastaralé, ale s magií a kupodivu i s myšlenkou (chvíle, kdy je hlavní hrdince předkládán ve formě hraček celý její dosavadní svět). Všechny předpoklady pro kult.(22.4.2019)

Uchvatné , krásné , pohádkové a ještě si u toho krásně zazpíváte. Jako malý jsem tento mírně opomíjený fantasy poklad si zamiloval.Jim Henson je mistrem nad mistry co se týče loutek. Zdatně mu sekunduje Frank Oz (viz. geniální a bohužel opomíjený Dark Crystal!). Ono totiž tahle fantasy má i nyní svoje kouzlo a chvílema opravdu žasnete ( uplně mě dostaly ty ruce , ale to je jen malý kus krásné skládanky). V dnešní éře 3D je toto jako poklad (i když u temného krystalu budete na zadku pořád). Krásná Jennifer Connelly je třešničkou na dortu , které vládne skřetí král. David Bowie hráje kouzelně krále skřítků. Jeho trvalá anebo suspenzor pod kalhoty se nedá přehlednou a opomenout. Bowie opatřil tento film krásnou hudbou a společne s Trevorem Jonesem vytvořil jeden z nejkrásnějších soundtracku co jsem slyšel. Celé bludiště je nádherné s celou škálou pastí a postaviček. Osobně jsem si oblíbil rytíře na osedlaném psovi :-D. Zajímavé jak chvílema se film přehoupne až do Gilliamovské podoby ( schodiště na konci anebo třeba smětiště) a i přes tu temnovost je to pohádkové (díky hudbě). Jen hlavně nešlápněte do bažiny večného smradu! :P(6.1.2008)

Klasika mého dětství, kterou jsem opravdu hltal a v předškolním věku zhlédl snad 1000x. Na tu dobu naprosto dokonalé triky a celý ten fantasy svět je tak pohádkový a přitom reálný. Samozřejmě bez skvělých hereckých výkonů (a hudby!) Davida Bowieho a Jennefer Connelly by to nebylo ono. Opravdu máloco bych tomu vytknul. Na 5 hvězdiček si nejsem jistý, jestli to objektivně má, ale ten vztah k tomuto filmu mám tak silný, že nemůžu jinak.(19.5.2011)

V prvni rade vyborna hudba Trevora Jonese, spousta 80's basslines, pisnicky Davida Bowieho, ktery si to diktuje i v roli krale goblinu a Jennifer Connelly za mlada. Na druhou stranu je to ale cele neskutecna saskarna, oproti podobnemu (a genialnimu) The Neverending Story je to prilis infantilni a na to, ze producent byl George Lucas to trikove rozhodne nebyla zadna hitparada, nicmene ten noblesni cokl jezdici na coklovi byl hodne v pohode. "I ask for so little. Just fear me, love me, do as I say and I will be your slave." 7/10(13.2.2013)

Předně nutno podotknout, že je to pohádka. Ale pozor, nikoli pohádka pro dospělé, takže srovnání s Barbarem Connanem či Temným krystalem (jak je poukazováno v některých komentářích) je trochu přehnané. Jinak je to standard, který nikoho neurazí a naopak nadchne geniálními postavičkami, do kterých stoprocentně musel mluvit i Terry Jones, protože mi nikdo nevymluví, že ty ruky před hladomornou nebyly jeho nápad. Terry Jones se v každém případě postaral o scénář, do kterého také vtiskl svůj rukopis, takže jsem se opravdu několikrát i hodně dobře zasmál u lehce "montypajtnovských" gagů. Potěší samozřejmě roztomilá Jennifer Connelly a melodické "poprockové" melodie Davida Bowieho s dokonale infantilními texty, takže je to stravitelná zábava i pro starší diváky. Časem sice zestárla, ale masky, humor a melodie jsou nesmrtelné. [leden 2006](26.1.2006)

Dokonalá fantasy, kterou prostě miluji. Přirovnal bych to k Nekonečnému příběhu či Willow. A David Bowie no prostě klasa :). Dávám 90%(17.5.2006)

I když fantasy není zrovna můj žánr, tak tohle je jeden z mých nejmilejších filmů. Možná pro nejcharismatičtějšího zlého krále jakého znám. Možná pro ty písničky a možná pro ty skřítky. Ale hlavně pro ty schody, po kterých už od dětství ve snech čas od času běhám a vůbec nikam se po nich nemůžu dostat. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo s nimi má problém. :^)(12.7.2014)

Labyrint je příjemná fantasy pohádka, která sice už dnes nikoho neohromí dávno překonanými efekty, naopak jistá zastaralost má svůj půvab a kouzlo. Nechybí humor (rukopis monty pythonovce Terryho Jonese) a desítky roztomilých postaviček, trošku nudné jsou snad jen Bowieho písňové pasáže.(30.6.2005)

Zdá se mi to, nebo tady Bowie vypadá jako Sandman?(5.11.2009)