Lilly Cummingsová se vdává a její sestra Gwen má jako družička nejen krásné šaty, ale také pořádnou kocovinu. Za sebou má totiž další z mnoha velkých pitek. Urazí svatebčany, zničí svatební dort a jen v kombiné se vydá v ukradené limuzíně koupit nový. Nabourá se a skončí před soudem, který jí nařídí čtyřtýdenní odvykací kůru. Sebevědomá žena se odmítá zapojit do aktivit v léčebně, bojkotuje skupinovou terapii. V parku požádá o cigaretu neznámého muže a zeptá se ho, kde by mohla sehnat alkohol. Vzápětí zjistí, že mluvila s ředitelem Cornellem. Jak se žena seznamuje s ostatními pacienty a poznává jejich problémy, začíná si uvědomovat závažnost toho svého. Vybavují se jí vzpomínky na dětství, prožité s matkou alkoholičkou. Snaží se usmířit s lidmi, kterým nejednou ublížila, zejména se sestrou Lilly. Gwen marně hledá někoho, s kým by si mohla promluvit, a postupně se sbližuje s některými pacienty - mladou spolubydlící Andreou či bývalou baseballovou hvězdou Eddiem Boonem. Na cestě k řešení problému ji však čeká ještě nejedna překážka, zklamání a řada bolestných rozhodnutí. (TV Nova)

A_FISH odpad!

Alkoholička Sandra Bullock v psychologickém dramatu. ...učme se odvykat, musíme odvykat! Nevydržel jsem ani 28 minut. ()

misterz

Film stojí a padá na Sandrinom hereckom umení. Sandru mám najradšej v humorných snímkoch, jej komediálny talent je nespochybniteľný, hlavne keď ide o nejakú bláznivú postavičku. V tomto smere je jednoducho úžasná. Preto sa mi najviac páčil úvod, ten je naozaj luxusne humorný a Sandra neodolateľná a famózna. Keď vystúpi z toho nabúraného auta s výrazom na tvári: "...no a? Veď sa nič nestalo..." a pritom ledva stojí na nohách, tak to ma vážne dostalo do kolien :). Jednoducho má dar aj z vážnej veci urobiť totálnu zábavu a takúto trpko-humornú scénku skvele a svojsky zahrať. Čím však dejová linka speje ďalej k záveru a preklápa sa do drámy s ubúdajúcou humornou zložkou, tým ma film baví menej. Už zostáva len Sandra, ktorá sa našťastie snažila aj po dramatickej stránke a opäť mi dokázala, že ani táto poloha jej nie je cudzia. Len scenár bol akosi sterilný a atmosféra taká nijaká, žiaden emocionálny náboj. Pre mňa ďalšia ukážka, že aj horší film môže výrazne vyzdvihnúť skvelý herec/herečka, v tomto prípade Sandra Bullock. 65/100 ()

kingik

Opilá novinářka na svatbě své sestry zdemoluje ukradenou limuzínu, a musí proto podstoupit čtyřtýdenní odvykací kúru. Sebevědomá žena v léčebně zpočátku bojkotuje skupinové terapie a navíc si odmítá připustit, že je na alkoholu závislá. V izolovaném komplexu však záhy začne přehodnocovat svůj život. Tohle není vůbec špatný film, ale dost v něm herecky tápe Sandra Bullock, na kterou film zjevně sází, ale jí takovéto role nesedí. Ženu závislou na alkoholu jí nejenže neuvěříte, ale ona sama se o to ani nijak nesnaží a scénář ji nijak výrazně nepodporuje. Občas se ve filmu objeví silný moment, ale vzápětí je vystřídán bezradnou Sandrou, a to trvá až do konce. Nedá se totiž o filmu říct, že by na mě nějak výrazně zapůsobil, ačkoliv potenciál zde byl. Mé hodnocení: 60% ()

meave

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém. ()

Slartibarkfast

Stačí si přečíst oficiální text distributora a je vám všem hned jasné, že následovat bude srdceryvné drama, ve kterém se křehká květinka, zalitá hektolitry alkoholu, snaží vydrápat ze strastiplné situace a postavit se zpět na sluncem zalité místo v květináči na parapetu. Čeká ji nelehká cesta, na které bude mít nejednou klacky pod kořínky a občas ji nahlodá zákeřná bestie alkohousenka! Vskutku jsem se těšil na pohled do pekelné laboratoře, kde ze zahnívajících zombíků opět dělají lidi. Však běda! Celý film je jen nudnou šarádou a se skutečnými dramaty, které stojí za to zhlédnout, nemá nic společného. Atmosféra, herci, prostředí, dialogy a nejspíš celý stupidní scénář. Nic z toho se ani trochu nepodobá tíživé situaci alkoholika, který si potřebuje dát frťana a upocený, spoutaný a napůl šílený se zmítá na nemocničním lůžku, kde mu sestra otírá zvratky ze smyslné bradičky. Kdepak, přátelé. Tohle je jen další film, který není třeba vidět a já udělal tu chybu. Procházka růžovým sadem, kde pobyt v léčebně vypadá spíš jako měsíc dovolené s polopenzí na Lipně. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale nenapadl mne rozumný důvod, proč bych tak měl učinit. 20% ()

Slarque

Pokud to měla být komedie, pak si autorky nevybraly příliš vhodné prostředí. Pokud to ovšem myslely vážně, pak selhaly dvojnásob. Ani zakomponování televizní soap opery do děje nebyl zrovna dobrý nápad. Některé dialogy ve filmu totiž vyznívají stejně směšně jako to, z čeho si tvůrci dělají srandu. Herce nehodnotím, stejně nebylo co hrát. ()

klerik

Pohodová tekmerdráma, ktorá je trochu okato pozliepaná, ale aj tak sa mi páčila. Na Oscara priplytká, na rehotanie prihlboká, ale občas som sa zasmial, občas zamyslel... ()

Chrustyn

Sandra Bullock se po řadě romantických komedií pokusila o vážnější roli ale moc se jí to nepovedlo. Ožralka se jí oravdu nedá moc věřit. ()

triatlet

Drama, to vystihuje příběh víc než v tv programu uvedená komedie. Nejprve jsem čekal, že se zasměju, ale postupně jsem pochopil, že se jedná o dramatický pokus. Zdánlivě komplikovaný vztah dvou sester vede k očekávanému konci. Prostředí léčebny a terapie po americku předkládají spíš komické figurky a scénám z české tvorby (Co teď a co potom?, Tažní ptáci) nesahají ani po kotníky. Koňskou dávku smíchu u mě vyvolala závěrečná scéna s úspěšnou hipoterapií. ()

heyda

Ono zahrát závislého alkoholika není tak snadné, a naštěstí Sandra ukázala, že je výborná herečka. Na víc hvězd to nemá. 60% ()

Ilicka

Tento film je jasná komedie, ale v některých chvílích se snaží tvářit dramaticky, občas i smutně. Škoda, že je to tak zhuštěné a proměna hlavní hrdinky je tak náhlá. Jestli Sandra zahrála špatně nepoznám, ale alkoholička jí moc nesedla. Příjemný film pro dlouhý volný čas. ()

snaked

Hodně slabé. To třeba jako Slečna drsňák byla Sandra Bullock mnohem lepší... Tohle ne. Ani Steve Buscemi to nemůže zachránit. ()

Handle

Nejspíš nikdy nepochopím kritiku Sandry... Nemyslím si, že je to nejlepší herečka na planetě, ale na mě prostě vždycky působila (stejně tak i v tomto snímku) lidsky. A co se týče tohoto filmu, tak nic extra to není, ale rozhodně není tak špatný jako se tady píše. Prostě taková ta podívaná na 3*, která neurazí. ()