Dobrý časy

Good Time

(festivalový název)

Krimi / Drama

USA, 2017, 100 min

Podstatně ušmudlanější a upocenější neo(n)-noir než Drive. Jak stylem, tak digresivním vyprávěním. Namísto přímočaré jízdy z bodu A do bodu B samé zbytečně okliky a slepé uličky. Čisté žánrovce se Good Time blíží pouze během úvodní bankovní loupeže, po které jde ovšem všechno z kopce způsobem, na jaký vás jiné heist movies nepřipraví. Connie nemá žádný plán. Improvizuje podle toho, kdo/co se mu připlete do cesty. Jedno nedomyšlené (a svou imbecilitou občas i velmi vtipné) rozhodnutí střídá další. Film rovněž vzbuzuje dojem, že vznikal „za běhu“, ale přitom drží pohromadě díky dobré rytmizaci (střídání klidných scén bez hudby a dynamických pasáží) a navracejícím se motivům (Connie je přesvědčen, že byl v minulém životě psem, což vysvětluje, proč si s jedním čtyřnohým přítelem později tak dobře rozumí). Protagonistovy snahy zachránit bratra před vězením je navíc systematicky využíváno k portrétování života newyorské spodiny a tento portrét lidí bez peněz, ambicí a naděje na lepší budoucnost, jejichž popíjení alkoholu a braní drog občas zpestří policejní brutalita, je ve výsledku stejně důležitý jako melodramatický příběh sebedestruktivní bratrské lásky (čímž film připomíná raného Scorseseho). Společně s nervním, vysoce viscerálním thrillerem (snímání téměř výhradně v detailech bez ustavujících záběrů) tak v jednom překvapivě kompaktním balení dostáváme i sociální drama v neonových barvách a s elektronickou hudbou (která mi kromě arkádových videoher asociovala i prvního Terminátora). Jisté je, že podobně nevyzpytatelný a srovnatelně intenzivní film v kině hned tak nezažijete. 85%(17.7.2017)

Film tak absolutně vymknutý z jakékoli logiky, že má až značný kultovní potenciál. Tvůrci museli být na drogách. Diváckému zážitku pomůže, když na nich bude taky.(2.7.2017)

Málo kdy člověk narazí na takovej originál, že prakticky každá scéna je překvapující a originální, ale bohu dík za to, že ještě takový filmy jsou. Good time má neuvěřitelný tempo a díky muzice, která si vysloveně vynucuje divákovo vtažení do této hodně neortodoxní, ale scénaristicky mimořádně kvalitní jízdy. Pokud jde o herecký výkon, tak ságu Twilight jsem ještě neviděl, ale už teď vím, že nám dala dva výborný herce, zatímco u Kristen jsem si byl jist poměrně brzy, Robert mně přesvědčil dneska, jeho výkon je absolutní. Očekávám, že až se na film vyhrnou zdejší stahovači, hodnocení půjde dolu, protože kino snímku, který má dokonale prokombinovaný záběry s hudbou (jízda po dálnici, snímáná ze zhora ) jen a jen prospívá. Osobitá filmová intezita par excellence.(16.7.2017)

52 MFF KV(2.7.2017)

• Marigold

Kinetický sociální thriller, který působí přepáleně od prvního záběru a moc mu nepřidají lobotomizované zvraty, ani sice sympatický, ale necitlivě využitý 80s analog hell soundtrack od Oneohtrix Point Never. Pattinson předvádí nejlepší výkon kariéry, ale řekněme si na rovinu, že jeho postava je tak vnějšková, že se moc nenadře.(27.5.2017)

52. MFF KV -- Pokud můžete chytit Dobrý časy na plátně, tak neváhejte ani vteřinu. Tenhle trip, který vás vtáhne prvním znepokojujícím záběrem a vyplivne s blonďákem na zadní sedačce policejního auta se vymyká běžným žánrovým škatulkám. Záběrování, použítí hudby, obsazování ksichtů z ulice a příběh, který se ubírá naprosto neodhadnutelným směrem dělají z tohoto filmu velkou vstupenku k zajímavé filmové kariéře pro Safdie Brothers. Ostatně do jejich připravovaného projektu Uncut Gems už se montuje i samotný Marty Scorsese. Protože tohle jsou tak trochu Špinavé ulice pro novou generaci. A Pattinson? Je vynikajicí. Za 5 let bude tenhle kluk úplně někde jinde (vycházím i z jeho připravovaných projektů) a nikdo se mu nebude smát kvůli Twilightu, stejně jako dnes nikdo neřeší DiCapriův Titanic. Plátno si dám hned v ozvěnách Varů znovu.(7.7.2017)

Coeni na speedu. Velmi povedené, ale hlavně nutno říct, že soudržné, scenáristické cvičení na téma „jak moc se může jednoduchý plán zvrtnout“. Skvělý Pattinson hraje ukázkového šarmantního zmrda, který vidí příležitost na každém rohu, a tak posouvá děj nečekanými směry. Až úplně na podlahu sešlapuje pomyslný pedál divoký vizuál a přeřvaný synťákový podkres.(13.8.2017)

Bál jsem se, že Good Time bude jeden velký nepochopitelný trip, a nedopadlo to tak hrozně. Film hrozně těží z nabušeného soundtracku, který dodává většině scén na intenzitě; bez něj by by zážitek poloviční. Pattinson se dal bez problému přežít.(6.7.2017)

Synthwaveová noční jízda, kde se kriminálníčkům sere, co může. Z Pattinsona vyrostl velmi sympatický herec, který mi trochu připomína Timberlakeovu transformaci. // KVIFF 52(7.7.2017)

Od prvního extrémního close-upu chytilo a nepustilo. Neskutečná tísnivá přehlídka kriminálních absurdit. Velmi intenzivní nápor na smysly, který k nezapomenutelnosti táhne vynikající Pattinson, psychotropní soundtrack a téměř odpudivý vizuál. Skoro všechno, jen ne "good time". 90%(2.7.2017)

[MFFKV - 2017] Velké oživení stojatých festivalových vod a opravdu frenetická adrenalinová jízda, která se ani na okamžik nezastaví, a jedna absurdní akce střídá další ve spojení s nabušeným a skvěle padnoucím soundtrackem. Pattison si vybírá nové projekty poměrně pečlivě a objevuje se v opravdu zajímavých filmech. Dobrý časy nejsou výjimkou a je nutno podotknout, že Pattinson jako hlavní nosný pilíř celého snímku nezklamal a táhne ho slušně dopředu. Zbytek už je jen na Vás, jak přistoupíte na hru bratrů Safdiů. Všem rozhodně nesedne absurdita dění, která výrazně eskaluje, a přeafektované herecké výkony. Rozhoně se ale nebudete nudit.(13.7.2017)

• Mr.Cinephile

KVIFF 52´, 40% ‖ Není to vyloženě špatný film, má to nápad a děj se prakticky nezastaví, ale strašně moc mi vadilo, jak jsou všechny postavy hloupé. Twist se povedl, ale to je opravdu je jedna z mála pozitivních věcí. Hudba tlačila až moc na pilu, v některých momentech to bylo až nesnesitelné. Moc nevím, co bych k tomu měl napsat, určitě by prospěla druhá projekce, protože tenhle film je tak strašně moc rozporuplný, že si jí prostě zaslouží.(2.7.2017)

Sledovat tuhle zalezitost natocenou vylucne v detailech s dynamickou kamerou z prvni rady velkyho salu je fakt lahudka. Demence postav a jejich white trash kecy mely ale celkem stavu. Vidim, ze prepadeni v prevleku za cernocha je jeste porad v kurzu. Kvalitni noreni do hoven plus satisfakcni osud pro vsechny hlavni postavy. Naucit kameramana aspon polodetail a priste dam 4. Hrat tam Jim Carrey (a bejt to neco o zviratech) tak mozna i 5. #mffkv #velkyPeroSal (65%)(2.7.2017)

Zahrané to je moc hezky, napětí to má také, ale asi tak v polovině filmu jsem se začala těšit na konec a tím ukončit to zoufalé a hloupé jednání hlavního hrdiny.(2.7.2017)

Robert Patizon se u mě naprosto vykoupil - zahrál na jedničku zločince, kterého bych označil za génia. Lže, krade, samozřejmě každým krokem směřuje hlouběji do problémů, přestože se snaží jiné problémy vyřešit. Klín klínem, násilí násilím, pád do náručí spravedlnosti byl nevyhnutelný a tím víc to bylo napínavý. KVIFF 2017(10.7.2017)