Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

xenopus

Počátek legendy... hodně konverzace, málo akce a technických serepetiček a Ursula Andres, která na plátně vypadá sexy i podle dnešních měřítek a pokud budete sledovat pozorně, tak i zjistíte, jestli je vyholená, nebo ne...;-). Šedesátková kinematografie měla svoje nezaměnitelné kouzlo a hodně z toho kouzla se podařilo dostat i do tohohle filmu. Ten nicméně z dnešního pohledu příliš neoslní, byť příjemně a rozhodně nenáročně utíká. A záměrně vynechávám Conneryho, k jeho výkonu netřeba nic dodávat - to on vyrobil kult. ()

Oskeruše

V podstatě jednoduchá zápletka, žádní dvojití agenti a jiné špionážní spletence, jasné rozdělení dobra a zla, dobrodružství na ostrově jak vystřiženém z nabídky luxusní cestovky, ne příliš efektní, ale velmi účinná likvidace hlavního „záporáka“, zachráněný svět a trocha té romantiky na závěr, aby si i divačky v bikinkách přišly na své. Mňam, tyhle přísady namíchané do osvěžující pinacolady chutnají moc a moc dobře! Poznámka na okraj: Bílého kocoura zaujala podobnost mezi scénou, v níž James prchá spirálovitou kanalizací, a nejslavnější scénou titulkovou (pohled skrz hlaveň pistole). ()

Kariya

Hned na úvod ta nejkrásnější bondgirl, to se musí nechat! Ale zbytek filmu nepřevyšuje průměrnost všedních akčních filmů. Jedině Connery podává nadprůměrný výkon, jinak opravdu film bez toho něčeho ,,navíc". A vrcholem absurdity je zde ona záhadná příšera, které se obávají všichni v okolí. Ztvárnění toho supertanku se filmařům vážně nepovedlo, bylo to jak z ulítlý americký komedie. Ano, chápu, že byl rok 1962, ale snad vždycky platí a ještě stále možná nějaký čas platit bude, že pokud mi dostupná technika neumožní něco natočit, raději to točit nebudu, než aby kýžený výsledek dopadl nějak tristně. A to se stalo.. 70% ()

MRPitivier

První díl této velkolepé série nastartoval novou éru špionážních filmů! Sean Connery se ujal Jamese Bonda, agenta 007, více než brilantně. Každý další představitel 007 byl srovnáván s Connerym! Spolu s režisérem T. Youngem vytvořili základní vlastnosti a charakter agenta MI6. Jeho mise se celá odehrává v Karibiku na Jamajce, zde se poprvé setká s kolegou ze CIA, Felixem Leiterem, a jeho domorodými přáteli! Děj je velice svižný s několika odbočkami, které dodávají filmu špionážní kouzlo. Na ostrovech se dějí zvláštní věci, umírají britští spolupracovnicí a další návštěvnicí tajemného ostrova Crab Key, který patří Dr. No. S jeho osobou a celým ostrovem se táhnou pověry o drakovi, který hlídá ostrov a o způsobech na zmíněném ostrově! Něco jako koncentrační tábor! Záporák Dr. No, člen SPECTRE, je jedním z povedenějších zlosynů, ale přece jenom působí neobvykle, je kolem něj sice plno tajemna a motiv je dokonalý i věrohodný, ale vzhled a způsoby občas tápou! První Bondgirl, Ursula Andress, je krásná a nepřístupná. Tedy s postupem času podlehne šarmu 007 a plně napomáhá při plnění jeho mise! V tomto díle vznikl fenomén 007, všechny jeho zvyky, všechny jeho stereotypy...velice úspěšný film, který doporučuji. Sean Connery je pravým 007, jeho prohledávání hotelového apartmá, jeho vypořádání se s nepřítelem, jeho finty a ještě v mírné formě nadsázka dělají tento film prvotřídní! ()

kyLuke

Osobně jsem od prvního zjevení Jamese Bonda na filmovém plátně čekal bombu.Román Iana Fleminga jsem nečetl a tak musím posoudit pouze zfilmování Terence Younga a scénář.Ty byly zvládnuty sice dobře,ale podle mého se nejedná o žádnou filmovou událost,jen o skoro průměrnou akční kriminálku. ()

TommyDiamond

Tento rok je tomu padesát let od uvedení prvního filmového bonda. Asi nikdo by nečekal, že serie o agentovi Jejího veličenstva, který může s povolením mocných zabíjet si získá tolik obliby po celém světě. První bondovka Dr. No musela být v roce 62' naprostou bombou i sám představitel Jamese Bonda Sean Connery nasadil latku hodně vysoko. James Bond se v prvním díle vydává na Jamajku, kde musí zastavit šíleného Dr. No, který chce se svými vynálezy ovládnout svět. Dávám plné hodnocení, jelikož si myslím, že tato bondovka patří k těm nejlepším. Celkově 90% ()

Godhaj

,,You see, there's a dragon!" Od prvního setkání s agentem 007 jsem očekával mnohem více, než mi Terence Young nabídl. Sean Connery moc jako neohrožený agent nevypadá, obzvlášť, když jeho nejpoužívanější zbraní je jeho vlastní papuče. Ani první bondgirl se moc nepovedla. Hloupé a naivní děvče lovící mušle na přísně střeženém ostrově mi připadá trochu jako scénáristický kiks. Dokonce ani hlavní záporák se vůbec nepovedl. Dr. No nemá potřebné charisma a je doslova nudný. Jediné, co mě potěšilo, byla typická bondovská úvodní melodie. ()

Knor

Nikdy jsem na Bonda nebyl, viděl jsem za celý život možná dvě Bondovky a nic moc si nepamatuju a vím, že mě to nechytlo. Ale hecnul jsem se a šel jsem do toho s tím, že si bondovky zkusím dát pomalu pěkně od začátku. No a jak u mě dopadl první film? Kupodivu velmi dobře. Connery mi tu celkem sedí, ženský jsou krásný, jednoduchá záplatka a jeden superšílenec s touhou zmocnit se světa. Takže jsem příjemně překvapen, že Bond je nenáročná špionská zábava, která se nesmí brát úplně vážně a docela mě to bavilo, na tohle asi musí člověk trochu dospět. ()

fallanga

Bondovka, která není tak úplně bondovka. Nikde nejsou stovky výbuchů a technické vymoženosti. Vše vypadá reálně. Sean Connery byl zamlada velmi charismatický a díky tomu jsem ten film ihned neodhodil. Stařičké efekty a přehnaně rychlé rvačky mi nevadily, ale audio bylo hrozné (až na typickou hudbu při nástupu Bonda). Takový průměrný film. ()

1mArc0

Niekde James Bond začal a práve tu tým najelegantnejším spôsobom, za ktorú si zaslúži veľkú pochvalu Terence Young. Ursula Andress je jednou z najlepších predstaviteliek Bondových „priateliek“ alebo najlepšie dopĺňala Sean Conneryho vo sérii James Bond. Stará klasika a kultová, vrelo odporúčam pozrieť, to je jedno že či ste alebo nie je labužníkom filmov a tí rozlišujú staré a nové filmy. Sean Connery je najlepší predstaviteľ... Jmenuji se Bond.... James Bond aj takáto legendárna veta vzišla z úst tohto herca. Šarm, elegancia, hudba, poctivosť, kamera a majstrovstvo Seanna Conneryho. /95 %/ ()

Najt

Bondovka č.1 . klasika, ano super film na tu dobu, ale nic revolučního, zkrátka začátek éry, kde 007 začíná jako králíček, který poprvé spatřil svou noru, jednoduše počátek éry, která se tímto počinem začala vyvíjet, proto je jednička dobrá, ale ještě to není to pravé ořechové, jelikož přeci jen uběhlo 50 let a na lecos jsme zvyklí. Vidět to v 60 letech, určitě bych dal 5*, ale takhle nemůžu jinak.... Edit. Ted po 3 letech jsem jej viděl znovu a hvězdu přidávám, nicméně ta doba je svá, Connery je jen jeden a celkově to je příjemný film, na který se dobře kouká, lepší než pozdravy, tam jsem po druhém shlédnutí hvězdu ubral. Bond song zde nejspíše není, stejně jako bond hračky, ale za to bond girl super. ()

celticek

Určitě je zajímavá výměna Beretty za Walther PPK. A hned na začátek první padouch ze skupiny Spectre. Jinak průměr. ()

Amadeo

Prvý a do dnes najlepší film celej série, ktorý začal písať históriu pojmu "bondovka". Nech sa dejej, čo sa deje, ale ani jeden z nasledovníkom Seana Conneryho , memá tú správnu charizmu a ten správny výraz v tvári , keď sa s pohárikom suchého Martini prehlási :" Bond. James Bond." ()

DANAT

Nielen najlepsia bondovka, ale aj najlepsi BOND. Suhlasim s Marigoldom - mam sice rada specialne efekty, ale tento PAN BOND je nad vecou, a nie v takom strasnom krci ako behaci hrdina Craig a pod. ()

Bonniesgun

Sean Connery je nejlepší "bond" a Dr. NO nejlepší „bondovka“. O tom žádná… Sexy Ursula Andress (neboli „M“ zamlada) v extra plavečkách a Sean s tupé (což mě šokovalo, když mi to řekli!!!) a paradoxně chlupatou hrudí se prohánějí po nádherné pláži… Oh… Následují typické „bondovské“ aktivity – zloduch, sex, vypjaté situace, závěrečné akční defilé a nezbytný Happy End. Na Bonda se v průběhu let nabalila jakási hysterie a kult. To ale nic nemění na tom, že v Doktorovi NO je to ještě sympatický švihák s mile lidskými vlastnostmi. ()

froid

První bondovka, žádné technické vychytávky jen on a jeho Walter a Ursula Andress. Začátek fenoménu jak má být. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)