Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

Torgal

Film, ktorý to všetko začal. Nepatrí síce k tým najlepším v sérii, ale sformoval jednu z najvýraznejších postáv filmového plátna. Nechýba krásna žena, záporák so šialeným plánom, ani vodka-martiny, akurát ten Q sa nedostavil. Príbeh je typicky nekomplikovaný, ale aj vďaka Conneryho charizme nevadí, že je v ňom veľmi málo akcie. 7/10 ()

Jajar

První bondovka je vlastně špionážní a komorní detektivka (záměry záporné postavy poznáme až na konci vyšetřování) s minimem velkých akčních scén. Nezaměnitelná poetika typická pro následující díly chybí. Snímek zcela jednoznačně táhne nekompromisní a šarmantní elegán Sean Connery. Hlavnímu hrdinovi jde v průběhu filmu několikrát o život, ale vyvázne jak díky vlastním schopnostem, tak notné dávce štěstí. Dobrý humor nebo akci Dr. No postrádá a v roce 1962 nikdo nemohl tušit, že právě vzniká nesmrtelný fenomén, který na poli stříbrného plátna těžko hledá obdoby. ()

Ondr@932

První bondovka se docela vydařila. Zajímavý a napínavý děj, klasická bondovská hudba a výborný Sean Connery jako bond 007. Takže jako na začátek rozjetí této série spokojenost! Dávám 7,5/10 ()

Al44...

První díl nepřemožitelného Jamese Bonda - spíše utahaná a pozvolná detektivka - málo akce - scénu se zpěvem si mohli odpustit - jinak fajn film, nic extra. ()

Ozzy2

Snad žádná filmová série mě nenudí , jako James Bond.Připadá mi to všechno jako parodie na akční snímky. Vždy,když vyjde nová Bondovka,tak si říkám-je nová doba,nové možnosti,třeba to bude pecka a jsem vždy znovu a znovu zklamán. ()

tranquill

Ať se na mne pánové Connery a Flemming nezlobí, ale tahle špionáž je nuda a nuda. Chyběla mi tam nějaká originální akce, tak častá ve většině bondovek. A protože jsem postrádal i nějaký ten nadhled či vtip, podruhé vidět nemusím. ()

tompaulman

První Bond, kterého jsem kdy viděl, byl s Danielem Craigem. A tepreve teď jsem pochopil, proč ho spousta diváků nemusí. Sean Connery má úroveň (nevím, jak lépe vystihnout anglický výraz, že je "classy"), charisma, a celkově je sympatičtější. Ale to není jediný důvod, proč se mi první Bond líbil zatím ze všech nejvíc. Bylo to i kvůli stylu, který se nesoustřeďuje na fantastické efekty, ale dělá film poutavým především díky příběhu a atmosféře. Dávám 4.4* a už se těším, až zkouknu From Russia with Love. ()

Biopler

"James... James Bond" (a frajersky s cigaretkou v ústach). Dnes už kultová scéna predstavenia hrdinu počas kartovej hry. Počiatky Bondovskej série s titulom Dr. No stáli na pevných nohách. Sean Connery je skvelý chlapák, ktorého si divák hneď obľúbi nakoľko sa objavuje v takmer každej scéne. Jedná sa o svižne zrežírovaný kúsok, ktorému chýba lepšie vykreslenie záporáka. Venuje sa mu málo času, pritom už on predstavuje SPECTRE. Všetky vychytávky mali prísť neskôr, no krásne ženy už tu. Ursula Andress ťažko vládne medzi ženskými, ktoré sa objavili v tejto snímke. ()

Hpatrik

Poctivě natočená bondovka, žádná zbytečná over the top akce, je to velmi solidně napsané a téměř bez logických failů (kromě scény s tankem a útěku větracím potrubím, kde teče voda). Finále možná z dnešního pohledu malinko úsměvné a naivní, ale když od něj odhlédnu, tak je to na tehdejší dobu nadčasová podívaná. ()

Titus

Bezvadný film. Bondovky s Connerym (tedy to málo, co jsem viděl) nepostrádají napětí od začátku do konce. Ale chyběl mi "Q" se svými udělátky. ()

D.Paulus

Klasika na druhou. První bondovka uvádí agenta Jamese Bonda ve světle, ve kterém bude víceméně stát po dobu svého ztvárnění Seanem Connerym. Film i přes svou jednoduchost obsahuje několik geniálních elementů, kterými výrazně předběhl svou dobu. ()

Arequipa

Pilotní a možná i proto dost netypická bondovka s minimem akce přesto patří k mým oblíbeným filmům. Odpouštím i poměrně zásadní odchylky od knižní předlohy: ve Flemingově knize (i) Dr No bohatne na zvláštní konzistenci ptačího trusu (žádná radiace) a jeho smrt je s tím spojená, (ii) strhujícím způsobem popsaná scéna souboje Bonda s mořskou nestvůrou na konci jeho cesty tunely ve filmu úplně chybí. ()

marshall

Škoda, že si ten konec s knižní předlohou v ničem nezadá, ale předpokládám, že na začátku šedesátých let byl přeci jen ještě problém přivést na obrazovky boj bonda s obří sepií:) ()

matt85

Nadčasová klasika, která určila trendy, klišé a to že správný filmový hrdina musí mít ženskou partnerku. ()

MeaCulpa

Dr. No patří mezi mých TOP5 bondovek. První představení superagenta Jamese Bonda jakoby do série vůbec nepatřilo. Bond je spíš detektiv, který povolení zabíjet moc nevyužívá a smyslem pro detail se po krůčcích dostává k tajemnému Dr. No. Bohužel mě trošku kazí dojem samotné finále ve kterém se Bond s demonickým padouchem vypořádá podobně urychleně jako o 2 díly později s Goldfingerem. Velká škoda, že nevím jak na Bonda reagovali před 48 lety naši diváci v kinech, protože některé lokace vypadají luxusně i dnes v době pětihvězdičkových hotelů, natož pak za těžkého totáče. ()

haWranka

Je to opravdu zvláštní. Mám ráda postavu agenta 007, ale málokterou bondovku jsem byla schopná dokoukat bez toho, že bych se nudila. Vlastně z těch co jsem viděla se to povedlo jenom téhle. Sean Connery pro mě bude vždycky ze všech Bondů nejbondovatější :) ()

Enterprise

Pracovně jsem si film nazval jako warm-up Jamese Bonda. Neobsahuje ještě klasické zaběhnuté schématické scénáře většiny bondovek, ani pana Q s nekonečnou studnicí zlepšováků a vychytávek, dokonce i tvář hlavního protivníka se divákovi zjeví až po 80 minutách. Jinak jako divák jsem odcházel od obrazovky spokojený (a to blondýnky zrovna nemusím), jen mi trochu vadila malá gradace filmu na konci, člověk je zvyklý z bondovek na záverečnou strhující půlhodinka, ale ta se jaksi moc nekoná. ()

kwaicheng

Nejlepší scéna, kterak hrdinný agent 007 poslal do věčných lovišť lítého pabouka. Hudební doprovod této scény stojí za to....:D ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)