Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

Paulík

Seznámení filmového světa s Jamesem Bondem , je trochu rozpačité dílko. Spoustu nudných a utahaných scén, minimální zápletka. Na druhou stranu Sean Connery dokazuje že je pro roli bonda jako stvořený. Ursulla Andress dobrá bond bitch. ()

serioga

Prvá bondovka, ktorá to všetko odštartovala.Mala všetko čo sa mohlo na tú dobu uchytiť.Obľúbenú predlohu a hlavne charizmatického hlavného hrdinu.Sean Connery ako James Bond, bol proste skvelý a k tomu sa ešte pridala Ursula Andress ako prvá bondgirl.Scéna pri ktorej vystupuje z mora v plavkách sa stala legendárna, ()

ADZI

Poměrně slušný start, ale přeci jen, to nejlepší mělo teprve přijít. Spíš detektivka, než pravá bondovka. ()

Movie Gourmet

První "bondovka" ve které září charizmatický Sean Connery coby 007. Dobrodružná akční kriminálka u které se prostě nenudíte. Začátek velmi slibné budoucnosti. První Bond Girl, zde ztvárněná Ursulou Andress je velmi sexy. Tímto filmem to vše začíná - půvabné ženy, krásná a rychlá auta, atraktivní a exotické prostředí, hazardní karetní hry, martiny (protřepat, nemíchat), suchý anglický humor a zločinci ze zvláštními jmény, to vše tak příznačné pro nový filmový žánr - bondovku. Verdikt: 5* a 85 %. ()

laepus

Sean Connery - 1. hvězda, nádherná Usula Andress - 2. hvězda, 3. padouch, který chce ovládnout svět - 3. hvězda, 4. bondovská naivita a kodakovská barevnost - 4. hvězda. ()

mira007

Možná to je dnes obstarožní, naivní, pohádkové, ale hlavně je to první film, kvůli němuž vznikla jedna z nejsilnějších sérii v dějinách kinematografie. Historie si bude pamatovat: 1) charismatického Conneryho 2) sexy bikiny Ursuly Anders 3) záporák bude vždy megaloman, který chce ovládnout svět, ale Fantomas to není. 4) já si zapamatuju ten exotický karibský ostrůvek ()

Milky.

Meh. Na svou dobu asi super, mně to ale v současnosti nestačí. Ne, že by to byl špatný film, ale některé scénáristické a režisérské kraviny v druhé polovině filmu mi docela vadily. U starších filmů je to ale celkem běžné a chápu, že amíkovi v sedmdesátých letech stačilo říct slovo "nuclear" a už mu vyrazil pot na čele. Takže v rámci doby super film, z pohledu současnosti blbost na jedno vidění. Jinak díval jsem se na to jen proto abych viděl Conneryho v nejlepší kondici, když už to machr stylově zakončil Helloweenem. Všechna čest, byl to borec. ()

Renfield

Ještě spíše špionážní bondovka, což by rozhodně nebylo na škodu, kdyby těch několik akčnějších pasáží, bylo více propracovaných, když už tu jsou. Především automobilové honičky jsou téměř bez napětí a to je vzhledem k použitým autům a lokacím natáčení až trestuhodné. Za to atmosféru má první Bond parádní, navíc celý děj by Sean Connery a Ursula Andress utáhli snad jen svým charismatem, kdyby ničím jiným. Dostatečně zajímavý je potom i dlouho tajemný Dr. No... z jedné strany je fajn, že se o něm pouze mluví, přesto by pár minut navíc jeho postavě určitě prospělo. Večeře v architektonicky velmi zajímavém sídle, je hold až příliš krátká. 65% ()

Marius_ss

Trestuhodne malo priestoru dostal hlavný zaporak. Inak by som hviezdičku pridal. No bol to pekný úvod do Bondoviek, a Sean Connery mi hneď v prvom filme ukázal, že práva on, je ten “naj” Bond. ()

Yoss

Filmová klasika, ktorá odštartovala jedinečnú bondovskú sériu. Sean Connery v najlepšej forme dodáva postave Bonda výnimočnú charizmu, ktorú jeho nasledovníci, nech sú akokoľvek dobrí, nedokážu prekonať. Ale každý predstaviteľ Bonda má niečo do seba. Dr. No už síce pôsobí v istých fázach viac afektovane a komicky (napríklad prehrávaná reakcia Ursully Andress na vraždu vojaka a jej výraz tváre alebo drak v poli, ktorý šľahá oheň a vyzerá ako predpotopný ruský tank na Ukrajine), ale je to jednoducho kultový reprezentant filmovej série s jedinečným soundtrackom. ()

bobstock

K jisté nenávisti Bondových věrných musím bohužel konstatovat, že první 007ička pro mne v roce 2024, kdy sem se k ní poprvé dobelhal, neuvěřitelně zestárla. Chápu, že bylo potřeba jednodušše pro diváka nastavit pojmy a dojmy slavného agenta pro nejširší publikum jenže z dnešního pohledu už nedokážu ocenit tehdejší filmovou snahu. Charismatický krasavec s bouchačkou v podpaždí láme vlhké vagíny za peníze britských daňových poplatníků a tajné akce proti globálním cvokům působí jako nepříjemný melouch. V bojových scénách jsou pózy kaskadérů komicky nucené a přesné. Padouši po sebemenším dotyku odlétají od Jamese jak hadroví panáci, černoch je uhořat alegorickým autem s plamenomety v podobě krokodýla či co a nakonec obávaný šéf radioktivity má super silné robotické ruce, které mu jsou úplně k ničemu, protože mu scénář nedovolí je jakkoliv smysluplně použít k sebeobraně. :) První Bond komik to má sečtené i přes krásný kukuč Ursuli Andress, sorry sir.. 45% ()

Brejlil

Tak tady to všechno začalo. Na Jamajce L. P. 1962. Těžko by si tehdy někdo pomyslel, že série vydrží 48 let (zatím). Přitom film je takový trochu divný. Jistě, hodně věcí se změnilo, ale předpoklad, že bělošská dívka bude věřit na existenci draků... ()

Ad4mson

Chtělo by se říci až detektivní pátrání s minimem akce, ale první bondovka má své osobité kouzlo a udala směr, kterým se vydaly i ostatní díly. Skvělý začátek jedné legendy. ()

Eva_D666

V roli vždy uhlazeného Jamese Bonda se divákovi představí mladý Sean Connery, jemuž tato role padne jako ulitá. Akční snímek Dr. No byl celkově natočen na vysoké úrovni a na mě udělal bezvadný dojem. Myslím, že svým nástupcům nasadil vysokou laťku a proto jsem moc zvědavá na Srdečné pozdravy z Ruska. ()

Skarface

První James Bond jak se sluší a patří , příjemná podívaná až na závěr filmu jak se to rychle rozjelo tak to taky rychle zkončilo,škoda. ()

maty39

Dr. No nepatří mezi vrchol bondovských filmů. Kupředu ho táhne jen charizmatický Sean Connery. Akce je minnimum, sice se dočkáme většiny bondovských propriet, ale celý Dr. No je dítko své doby. Z dnešního pohledu je to tak trochu naivní špionážní historka. Dr. No přesto není špatný film. První polovina je podle mě lepší. Sálá z ní takové to typické bondovské kouzlo definující dobrodružství agenta 007 v dalších dílech (zadefinuje se zde většina náležitostí bondovského vesmíru, jako laškování s Moneypenny, představování a další). Zbytek působí trochu lacině (triky, výprava - vztažené na pozdější rozmáchlé bondovské eskapády) a táhne ho jen (již zmíněné) charisma Seana Conneryho. Reálně by si zasloužil Dr. No opatrné 4 hvězdičky, ale nostalgie mi nedovolí jít pod 5. ()

majec4

Uz davno som to chcel vidiet a konecne som si nasiel cas. Pacilo sa mi to. Je vidiet ze je to prvy film, takze niektore veci chybaju oproti neskorsim bondovkam, no v zasade musi byt spokojny kazdy fanusik bondoviek. Scena ked bondgirl vychadza z mora je top. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)