Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

Gynekolog007

Jedna z úplně nejlepších bondovek. Švihák Connery je tu velmi elegantní a charismatický, takže postava působí bezvadně. Krásná bondgirl. Jamesovo první střetnutí s teroristickou organizací SPECTRE. Fajn zábava. ()

alex011

Skvela pilotna bondovka.Zvazujem aj dat o hviezdu naviac ale pokial viem, su aj lepsie bondovky ;) Ale Sean Connery je tu neskutocne charizmaticky clovek. On asi najlepsie dokaze zahrat Bonda. ()

Etherium

Detektív James Bond, je to také pomalšie, ale tie scenérie (Ostrov, Elektráreň) boli pekné, oku lahodiace, skoro ako bondgirls. Akčných scénok je minimum, ale na tú dobu sú poctivo natočené, aj kameru musím pochváliť. Dej bol dobrý, zaujímavý, viac kriminálny. ()

DansteR

Sean Connery byl prostě James Bond klasik :-)...dnes už kultovní bondovka, takže objektivně k době vzniku to tehdy byla dost dobrá pecka. ()

v.indruchova

Souhlasím s Lima. Pan Bond se moc neblískl. Frajírek, který prudí a pere se tak nějak (jak na tu dobu). Průměr, který nenudí. Jsme v dnešní době zvyklí na rychlí sled událost a jsme hold náročnější ale s tím jsem počítala. Váhala jsem mezi 3 a 4. Hudba pěkná. Tady vidíte jak se časem mění pohled na ideál krásy. Mě Connery nepřijde nějak pěkný ( ve Skále je to větší fešák :) to ani zvlášť Craig, ale je mi zatím sympatičtější a oba mají to své charisma. ()

wray

Prvy Bond... cele to este len spustilo legendu, a tak to ma zopar chybiciek, a poznat ze je to 50 rokov (minimalne trikmi) stare, ale - napinave aj dnes, dobrodruzstvo tam je stale, pekne zeny, zloduchovia - to sa nemeni. Exotika, zlosyn co chce ovladnut svet a jeho tajne sidlo, stroje a technika ktora nema paru, spioni a agenti - proste klasika :) Prvy James Bond nebol asi najlepsou Bondovkou ale nezacal seriu vobec zle... ()

easer07

Většina z nás (i já) určitě není zvyklá na bondovky, kde se natáhne pět pěstí a je hotovo. Dosud jsem si myslel, že Roger Moore je nejlepší Bond, jenže teprve Sean Coonery má to opravdové charisma a do role Bonda padl opravdu ze všech nejlépe. ()

O_Peki

První film série o agentovi, jehož příběhy změnili můj život. Dnes některé části působí velmi zastarale, ale je to prostě klasika. ()

zigy

Někdy člověk uroní slzu, že neexistuje původní dabing, což se už napravit nedá...i když Šrom se snaží, seč mu síly stačí.....Naivní dobrodružně-špionská pohádka s poměrně vtipnými Bondovými hláškami, charismatickým Connerym a krásnou sexy Ursulou (až v druhé půlce). Některé scény jsou vskutku napínavé (pavouk). Zub času nahlodal, ale ne dosti. ()

PeteBuck

Neviem prečo, ale mám stokrát radšej tieto staré klasiky než najnovšie bondovky. Bond sa snaží odhaliť vraždu agenta britskej tajnej služby, narazí na strašidelnú záhadu a končí so spektáklom typickým pre nasledujúce filmy. Toto už je pre pamätníkov. Dnešná generácia to ťažko docení. ()

BrMikes

James Bond na filmovém plátně určitě začal dobře. Sean Connery se do role naprosto hodí. Jistě, když film srovnáme s dalšími bondovkami, zdá se trošku slabší ale je to bezesporu kvalitní snímek. Dr. No působí jako opravdu dobrý záporák a vedlejší postavy v čele s ustrašeným jamajský rybářem jsou taky fajn. Suma sumárum úvod do Bondova světa super a po jeho shlédnutí jsem se na další bondovky jen těšil. ()

Naghavi

Moje první seznámení s agentem 007. Krásná Bond Girl Ursula... Doposud jsem viděl jen všechny díly od Zlatého Oka po současnost. ()

PanPyzamo

Tady to všechno začalo. První díl legendární série 007. Začalo to dobře? Ano. Pro mnoho lidí je Sean Connery tím nejlepším Bondem, i když jsem více nakloněn Pierci Brosnanovi. Příběh je dobrý a postupně nás zavede na ostrov, který je krásný a síla sluneční atmosféry se k vám dostane přes obrazovku. Stručně řečeno, dobrý film, který mohu doporučit. 7,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

JesterKruger

I když tu někteří píšou, že je to slabší Bondovka, nebo, že někomu nesedla, je jejich názor. Mě se tato Bondovka zdá velmi povedená. Není sice v ní moc akce, ale navnadila takový detektivní nádech, což se mi hodně zalíbilo. Bond mi je stále, a nejspíš i zůstane nesympatickou osobou, ale Sean Connery je opět skvělým hercem. Upřímně já bych tomuto filmu dal okamžitě přednost před slavným Goldfingerem, jelikož ten se mi vůbec nelíbil. Otázkou pro mě zůstává, zda-li si tento Bond u mě zaslouží ocenění nejlepšího Bonda. To asi ne, ale podle mě je tento Bond jeden z nejlepších. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)