Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

Macik

Z pohledu dnešní doby je až neuvěřitelný, co si lidi mysleli o sexu ještě před takovými 100 lety.. (např. při mužském orgasmu ztratí 20g krve) Kdyby to byla pravda, spousta z nás by tu už asi teď nebyla.. :-) A to by byla velklá škoda, protože Liam Neelson opět ztvrzuje že je Pan Herec.. Jen mě tak napadá, co by s tímhle tématem udělal Miloš Forman, protože tahle látka je pro něj jak stvořená.. ()

fredisek

Občas jsem se smál jako puberťák, a jestli to bylo dobře nebo špatně, je mi úplně jedno. Podstatným zůstává, že jsem viděl zajímavý film, který má spád, něco se přiučil (hahaha) a uvědomil si, že sex není vždycky jen tématem pro vtípky, když se o něm mluví, i když jak říká Allen...sex je největší zábava bez smíchu... ()

EllienPM

Kdykoliv si myslím, že mě v sexu už nikdo a nic nepřekvapí, tak to přijde. Vím o sexu mnoho, nebojím se zeptat ani pokusničit. Kinsey je v podstatě mé druhé já. Přesto docela zklamání - to, co já považuju na běžné, tady opěvují. ()

Jaro_slav

Viděno s odstupem času mě to přimělo srazit čtyři na tři. Páč během doby jsem viděl spoustu filmovejch "biografií" a tohle je zcela standardně vyprávěnej "velkej příběh", kterej jen tak tak zachraňuje zvolený téma a skvělý herci. ()

WinstonS

Ohromně zajímavý film opepřený skvělým Liamem Neesonem. Jeho výkon je opravdu strhující, doslova si mě podmanil. Těžké, ale lákavé téma, jenž je zpracováno ve slušivě uměřené, ale zároveň přitažlivé formě, se Condonovi povedlo ukočírovat na jedničku. ()

thunnus

Někdy jsem měl pocit, zvlášť při opravdu "zajímavě" podané nevěře, že zašli až příliš daleko, ale špatný film to rozhodně není. ()

Berry

Skvělý film, který ukazuje Ameriku ještě před "sexuální revolucí". Ukáže nám tak trochu "vylízané" mladé lidi, kteří vědí o sexu a okolo něj asi tolik, jako Ed Wood o dobrém filmu... Z toho se je snaží dostat vědec, který, ačkoli zbírá hmyz, vydá knihu (Sexuální chování muže), která šokuje společnost, ale nadchne každého jednotlivce (avšak každý jednotlivec se za to stydí...). Po vydání jeho první knížky se zdá být vše lepší, avšak poté, co se rozhodne vydat ještě druhou knížku (Sexuální chování ženy), se jeho "věda o sexu" začíná pomalu, ale jistě hroutit (přece to jen začne trochu přehánět). A nejen jeho věda.... Postavu svérázného doktora "objevitele" zahrál bravurně Liam Neeson a do role jeho chápavé a podporující manželky se skvělše hodila sympatická Laura Linney. Film sice pro někoho může být trošku šokující, ale to mu ani v nejmenším neubírá na kvalitě. Právě naopak. ()

Saur.us

Na dvouhodinový snímek až příliš mnoho nudných míst, které pak celkově kazí dojem z celé biografie. Nicméně téma bylo zvoleno velmi dobře. Pozoruhodný život bojovníka za práva samců a samiček, velkého vědce a sběratele dat. Nicméně adaptace je velmi ovlivněna Condonovou vlastní sexuální orientací, proto pak snímek místy dosti zavání homoagitkou. ()

jiri.twist

Určitě doporučuji tento film, zaslouží si to nejen snaha zachytit životní příběh člověka, který se velmi zasadil o větší otevřenost v tabuizované oblasti, ale rovněž tak skvělé herecké výkony... 71087 ()

tuwanakha

Hvězdičky dávám za film, ten je výborný. Také Neeson, kterého mám rád i Laura Linney, kterou naopak nesnáším. Samotnou osobu prof. Kinseye bych určitě rád neměl- mezi otevřeností a exhibicionismem je mnohdy tenká linie a tu pan profesor často překračuje. Asi si film nebudu pouštět příliš často, narozdíl třeba od Forresta Gumpa. ()

mala_kea

Další z řady komplikovaných životů, který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konverzativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí. ()

BOURQUE

Parádne natočený a herecky geniálne zahraný film o veľmi citlivej téme. Pán Gordon sa nebojí zobraziť „praktiky a problémy“ nielen vtedajšej ale aj súčasnej generácii. Film, ktorý to videli, určite rozdelí divákov na dve veľké skupiny. Jedna z nich to bude „likeovať“ a druhí tomu dajú „dislike“. Svoj cieľ aj tak dosiahne - o téme sa bude diskutovať. PS.: L. Neeson a L. Linney sú herecké profesionáli, ale to už dávno vieme. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Evander

Velmi poutavý příběh, skvěle ztvárněná role profesora Kinseyho Liamem Neesonem a mnoho dalšího tento film řadí mezi ty, které rozhodně stojí za vidění. To, že popisuje skutečné události a skutečné osudy lidí je pak jen třešničkou na dortu. 80% ()

martiňák

Film vzdáleně připomíná Čistou duši - je o kontroverzním vědci, ve své době nejednoznačně přijímaném. Bohužel však není příliš vykreslena hlavní postava v podání Liama Neesona a divák vlastně ani neví jaký hlavní hrdina je. Dozví se jaké prováděl výzkumy a jak je přijímalo tehdejší okolí, ale s hlavním hrdinou se příliš ztotožnit nemůže, protože pozoruje pouze jeho činy a ne už tolik jeho charakter. Film není špatný ani nezajímavý, ale (třeba zrovna v porovnání s Čistou duší) zdaleka nevytěžil potenciál který měl a divákovi až zase takový zážitek nepřináší. ()

Joeey

Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?) ()

charmin

Uuuuf, velmi tazka tema na filmove platno. Sexualita ako taka, toboz nie nejake sexualne 'vykyvy' ako homosexualita, rozne uchylky, promiskuita etc boli v tych casoch vnimane jednosmerne a striktne, a to, ze sa nasiel vtedy niekto, kto porusil akesi pravidla a zacal nahlas vraviet o SEXE ako takom, bolo zvlastne. No ovela zvlastnejsie muselo byt pre reziu a hercov vzit sa do koze vtedajsej generacie, kde sex nebol kazdodennym menu tak ako dnes, nebol vecou skumania a pozorovania,nevznikali na neho rozne neslusne vtipy, smeli o nom vediet iba ti najstarsi, bozky boli takmer cenzurovane, sex bol jednoducho TABU. Uz len pre ten fakt, ze vsetci zvladli tuto nelahku ulohu, davam filmu 4*. Plne 4* vsak dostava odo mna pre Liama Neesona, kt. si zahral Kinseyho..skvelo :) Nezvycajny namet vyvolava mozno este aj dnes vasnive diskusie, ved kto sa kedy bavil tak podrobne o sexe a sexualnych poruchach a uchylkach. Dokazo bezhranicnej fantazie niektorych ludi:) ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)