Oslnivý thriller z přetechnizované civilizace moderního světa zachycuje stejnojmenný klasický román Raye Bradburyho s citlivostí typickou pro 21. století. Snímek "451 stupňů Fahrenheita" z produkce HBO Films vykresluje svět budoucnosti ve Spojených státech, v němž média vymývají lidem mozky, internetoví roboti kontrolují každodenní běžné činnosti, historie je zkrácena či přepsána a sbory proslulých “hasičů” se zapojují do televizí přenášených misí zvaných „najdi a znič“ s cílem spálit knihy a postavit jejich zostuzené majitele před soud. V tomto paranoidním světě začne horlivý požárník (Michael B. Jordan), který se připravuje na převzetí funkce po svém dlouholetém kapitánovi (Michael Shannon), zpochybňovat přetrvávající domněnky o pálení knih a jiných "graffiti," jež jsou vůdci považovány za příčinu rozšíření odporu a v důsledku toho i rozpoutání “druhé občanské války,” v níž zahynuly miliony lidí. Poté, co se setká s mladou informátorkou (Sofia Boutellová), která je v podmínce za podporování lidí cenících si literatury a historie, učiní hasič nebezpečné rozhodnutí pomáhat podzemnímu hnutí osnujícímu odvážný plán na zachování obsahů tisíců klasických knih, umění a kultury – pokud dokáží přelstít všudypřítomné složky, které mají v úmyslu je zničit. (HBO Europe)

M.i.k.e

Bradburyho knížku jsem nečetl a Truffautův film neviděl.Tohle zpracování mě tak nikterak neurazilo,ale ani neoslnilo.Téma je to vděčně a stále aktuálnější,Shannon s Jordanem stadnardní výkon,ale jinak to celé hodně smrdí televizním zracováním a nedokáže víc vtáhnout a chytnout.průměr...50% ()

Nach

Na HBO a vůbec na televizní poměry velice slabá filmová adaptace velice zajímavé knihy, která má kvalitní herce co umí hrát, ale tak špatnou režii, která nedovolí z herců vytřískat maximum emocí. Svět je navíc tak plochý, že mě nudil až k uzoufání. A hasiči mi přišli jako plytké figurky bez nějaké zajímavější filozofie, která by opodstatňovala jejich konání a důvod, proč místo hasičů nedělají například popeláře. 45% ()

cariada

Svět , který je až moc temný a novodobá inkvizice likviduje všechny knihy, či minulost a nemilosrdně to pálí. Není minulost lidi nemají důvod válčit, jenže nic není tak jednoduché jak se zdá, že vše spálit nestačí. A lidi si vždy najdou cestu jak si vědomosti uchovat. Hodně zvláštní sci-fi, které není pro každého. Vykreslení futuristické vize světa, je hodně ošklivé a ponuré, chápu že díky ohni se většina filmu odehrává v noci,ale všeho moc škodí. ()

Juto odpad!

Všetko na tomto filme je zle okrem herca Micheala Shannona, ale názor na film mi nezobral ani on . Scenár je katastrofa. ()

Wormboy

Plocha, nudna a predovsetkym absolutne zbytocna televizna adaptacia Bradburyho klasickeho distopickeho romanu...Tiez treba dodat, ze Truffautova predchadzajuca verzia dominuje uplne vo vsetkom.1,5/5* ()

majo0007 odpad!

Toto treba spáliť a prosím nehasiť. Truffaut je sto a jedno! Negerská korektnosť vo filme dotiahnutá do trapnej krajnosti... (už do toho pustiť len nejaký FuckMother song) pri tom pálení tuším ten neger začne aj rapovať, pritom v originále je Montag zrkadlom blonďavej modrookej árijskej rasy. Tento román, ktorý fungoval v 60rokoch (film-remake) je v dnešnej dobe proste nereálny, čo si tvorcovia absolútne neuvedomili, a stavili len na lacnú pc-animáciu. Vlastne oni sa nemali ani od čoho odraziť - v dnešnej internetovej dobe máte z toho všetkého pálenia kníh nulový pocit! Film patrí bez debaty do odpadu. ()

UhLee

(4.5/10). Rozhodně nejde o něco revolučního a takto známý román by si určitě zasloužil lepší zpracování, ale mi ten film ve výsledku nevypálil díru do hlavy z důvodu, že by byl tak špatný.. Rozhodně není dobrý, ale není ani hrozný.. Zachraňují to většinou herci, protože pojetí celého toho tématu je dost nešťastné a pitomé.. Osobně jsem knihu nečetl, takže pokud bych ji předtím četl, tak bych šel s hodnocením velmi pravděpodobně níž.. Zatím zůstávám na průměru. ()

Johnny.ARN

Tak pol na pol. Bolo to aj zaujímavé, aj mi na tom niečo vadilo. Bolo to neokukané, aj mi na tom niečo vadilo. Malo to ten tuctový nádych dejovej linky, ale aj veľa ohňa. A havne to malo Shannona. 3 z 5 ()

filmmovier

Tahle verze rozhodně není tak špatná, jak by se z hodnocení mohlo zdát. Původní Truffautova je sice lepší a kvalit knihy to samozřejmě také nedosahuje, ale já byl vcelku spokojen. Atmosféra a vizuál se mi líbily už od začátku a Michael Shannon mě vyloženě nadchnul. Pravda, s Michaelem B. Jordanem (který mě nijak výrazně neuhranul ani v Black Pantherovi) to bylo už trošku horší a Guye Montaga jsem mu zas tolik nevěřil, což je určitě chyba. Pravda je taky to, že tam je dost dlouhých, dost zbytečných a dost nudných scén (někdy i všechno najednou), ale ty se zase střídají se scénami, které mě vyloženě nadchly. Ve výsledku jsem si to docela užil, ale hlavně kvůli tomu, jak dobře to vypadá, téhle stránce filmu skutečně není co vytknout. Nic speciálního ve vás tahle adaptace nezanechá. Tuhle verzi sice můžu velmi, velmi (ale opravdu velmi, velmi) opatrně doporučit, ale ROZHODNĚ volte adaptaci původní, tohle žádná velká filmařina není, tamto ano. A nebo si to přečtěte, v knize to totiž všechno dává smysl (tady všechno smysl nedává). Za mně je nová verze neurážející podívaná za 60%. ()

venison

Po dlouhé době mne produkce HBO celkem zklamala.. "451 stupňů Fahrenheita" jako nízkorozpočtové béčko ostudu neudělá, ale jinak nic nového shlédnutí nepřinese.. Dobrá sci-finka na televizní obrazovky.. Napínavé to bylo natolik, že jsem posledních 20 minut prospala a ani nemám chuť si pustit závěr znovu.. Postavy jsou nevýrazné, nudné a jednoduché.. Řemeslně dobře natočeno, ale všeobecně hodně ploché dílko určené po shlédnutí k zapomnění.. ()

Phietros

Hodně slabé a nevydařené. Pár scén bylo dobrých, ale s těch by se dal udělat 10 ti minutoví sestřich. Shannon mi byl nesympatický a B.Jordan vše zachraňoval. Konec hodně divný, ale tak už to někdy chodí! 40% ()

Eleanor05

Škoda. S více penězi, tím pádem větší a lepší výpravou, s hlubším vysvětlením fungování světa a podrobnějším nahlédnutím do myšlenek, které vedly společnost k likvidování knih, by to nemusel být tak špatný film. Tedy za předpokladu lepšího scénáře, charismatičtějšího hlavního představitele, kreativnější režie a výraznější hudby. Dokonce by z toho mohl být i dobrý seriál, či minisérie, kde bychom se seznámili se světem a postavami alespoň do té míry, aby nám na nějaké z nich záleželo. Jen kdyby do toho HBO nainvestovalo víc peněz a chopili se toho kvalitní tvůrci. Ale takhle tuhle podprůměrnou, bezkrevnou, fádní nudu nemohl zachránit ani Michael Shannon. ()

zigíš

Bahrani, už ve svém předešlém filmu, promarnil potenciálně zajímavý námět a tu, je už vyloženě bezradný (!) nový Fahrenheit je bez jakéhokoliv charismatu, invence, nápadu, i ten Shannon se tváří, že ho to moc nebaví ..nejsem fanda Truffautovy verze, ale tady, je to jen zmar a zbytečnost ()

JohnSmith

Vizuálně moc pěkné a Shannon s Jordanem jsou fakt dobří, tedy hlavně Shannon. Ale jinak mě to moc nezaujalo. Sice se mi to líbilo víc, než původní film z roku 1966, ale na Equilibrium to prostě nemá. ()

Jaro.Krafcik

Až príliš slabý film, téma niekde v budúcnosti. Pálenie kníh? Ako naozaj? Neviem knihu som nečítal, ale nejedna scéna bola tak predvidatelná. Napríklad kde si Montag zobral knihu z knižnice ktorú mal spáliť. V polovici som si povedal že to vypnem, nakoniec som to dopozeral. Až na tie efekty a prostredie, strata drahocenného času. 2* ()

Fox85

Snaha přizpůsobit původní předlohu dnešnímu modernímu přetechnizovanému světu se úplně nepovedla. Přiblížení se současnému publiku chápu, ale zjednošení a posun spíše k thrilleru neberu. ()

sedm.1

Sci-fi román Raye Bradburyho se dočkal již několika filmových zpracování, nicméně já až doposud znal pouze snímek Kurta Wimmera Equilibrium, který ale navíc není ani jeho přímou verzí, spíš se jím jen nechal volně inspirovat, přesto jde ale jak tématicky, tak vývojem, smyslem a pointou zápletky o srovnatelné podívané, nicméně ono porovnání by vyznělo asi jako diskutovat o kvalitativních hodnotách třeba Titanicu Jamese Camerona a Titanicu společnosti Asylum, takže já se tomu raději vyhnu a rovnou na 451 stupňů Fahrenheita naházím veškerou špínu, co jen lze, a shrnout to mohu jednoduše tak, že se jedná o laciný televizní filmeček, kde se vůbec nic nepovedlo. Zpracování celé té zápletky je tedy strašně nezáživné, naprosto se v ní nepodařilo tvůrcům přesvědčit o ústřední, nosné myšlence, postavy se chovají více než podivně a nesmyslně, vývoj zápletky je kostrbatý a nevěrohodný, dialogy jsou nudné, akce vesměs žádná, vizuál pak působí hodně lacině, o efektech ani nemluvě, emoce, o kterých to mělo být především, naprosto nepůsobivé a herci si tu navíc vybrali vesměs slabší chvilky, kdy zřejmě asi tušili, čeho se to vlastně účastní. Tento snímek je prostě vážně velká, hodně nezáživně a hlavně zmateně a nepřesvědčivě zpracovaná nuda, bez jediného prvku, který bych mohl označit za pozitivní. Tohle fakt jako ne! ()

Hanks futuristickým hasičem?

Hanks futuristickým hasičem?

17.11.2007

Příští týden má světovou premiéru The Mist, už třetí adaptace novely Stephena Kinga v režii Franka Darabonta (po Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míli jde tentokrát o klasický horor, navíc… (více)