Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

StarsFan

Podle hodnocení jsem čekala dobrej film, říkala jsem si, že tomu hodím možná tak 4*, ale že to bude až taková síla... Takže rovnou zapomeňte na Snowboarďáky, Rafťáky a další pitomý filmy o teenagerech - tady totiž vidíte dokonalý příklad toho, jak by podobný filmy měly vypadat. Každá postava od Jaye Adamse v jakési hlavní roli až po Sida, který se ve filmu objevuje jen okrajově, má vlastní charakter, vlastní životní příběh a hlavně - je zahraná skutečně předvědčivě, k čemu hodně pomáhá i jeden z nejnabitějších soundtracků poslední doby. Legendy z Dogtownu navíc ani nehodlají nijak moralizovat, kam bohužel často sklouzávají jiné slavné filmy, takže pokud se Tony Alva rozhodne přejít ke konkurenci kvůli prachům, nemůžeme čekat, že se o deset minut později vrátí se staženým zadkem a bude litovat, že opustil přátele z bývalého týmu. Tenhle příběh totiž napsal skutečný život. ()

kikuka

..velmi príjemné prekvapenie..obávala som sa totiž niečoho "pre tínejdžrov", ale LoD sú úplne iný šport, chvalabohu..veľmi vyvážený scenár (Stacey Peralta), ktorý sturčne načrtáva začiatky slávy jedného športu, športovcov, ale je zároveň aj filmom o bande priateľov, ktorí spolu čo-to prežili, o "ich" dobe..veľmi minimalisticky, ale výstižne a výrečne vykresľuje ich prostredie, rodiny..a klobúk dolu pred C. Hardwicke - nakrútila maximálne civilný film, s pomerne slušným tempom (hoci 15 minút dolu by pomohlo), nevyžívala sa v klipových sekvenciách, na ktoré šport ako je skateboarding priam zvádza..nie je to na plný počet, ale **** si bez problémov zaslúži.. ()

gogo76

"Vieš koľko skateboardov by som predal, keby si bol na obálke časopisu?" Po prvých 10-tich minútach som začal uvažovať o čom by ten film mal vlastne byť, pretože prvé minúty to sú iba divoké jazdy na skateboardoch. Veľmi pomaly sa začal rysovať príbeh, hoci som netušil akým smerom sa to celé uberie. (Obsah som pred zhliadnutím nečítal.)S pribúdajúcimi minútami mi tí chlapci začali prirastať k srdcu. Silnú partiu chlapcov spája priateľstvo no postupne ich vzťahy otupí , neskôr úplne rozloží sláva a peniaze. tento film som mal v kolónke "Chci vidět" poznačený takmer 5 rokov a za ten čas ho neodvysielala žiadna zo staníc, ktoré mám. Musel zasiahnuť internet a tak som sa mohol konečne zoznámiť s mladým, talentovaným, vtedy ešte nie hviezdnym E. Hirschom. Dnes sa jeho meno za hviezdne už považuje. Vedel, čo chce a najviac to dokazuje jeho výrok: "Vlastne nechcem robiť teenagerské komédie, viete? Myslím tým, že jednoducho nechcem hrať v zlých filmoch, to je všetko." Film silné 4* a chápem aj plné hodnotenia, tých ktorým skateboard hovorí niečo viac. 80%. ()

Spooner

Stylová pohodička, která dokazuje, že i Catherine Hardwicke umí natočit dobrý (a ne vybledlý) film. Ta pohodová atmosféra života puberťáků, co si dělaj co chtěj, je opravdu bezvadá a navíc k tomu hraje fakt pohodovej soundtrack. Herci jsou fajn a Heath Ledger tady předvádí jednu ze svejch nejlepších rolí. Jen škoda, že dramatická linie moc nefunguje a ke konci to tak často dost skřípalo.70% ()

Marek1991

Film zo života inovatívnych chlapcov zo 70. rokov, ktorý žili svojským spôsobom života s horkokrvným správaním. Často však bez rozmýšľania, s dávkou naivity a hlúposti, užívajúc si sex, drogy, dobovú hudbu, ktorá niekedy pripomínala neskoršiu Nirvanu, takisto chlapci nosili také účesy. Pri tomto filme sa mi vynárajú spomienky na 90. roky, kedy sme s chalanmi blbli vonku na uliciach, vyvádzali a hrali, či robili rôzne bláznivé a srandovné veci, hrali hry na playstationoch, nintendách a podobne, či neskôr, keď sme hrali hry s názvom Tonyho Hawka, wrestlingu a iné. Všetko také chalanské zábavky, plné neviazanosti a do toho sa mi vynára puberťácky časopis, ktorý sme však nie príliš zbožňovali pre jeho trápnosť a komerciu a tým bolo Bravo. V tomto filme ma zaujal najmä ten nový bazénový štýl skateboardingu spojený s prvkami surfingu, ktorý vznikol v období sucha. Dynamická kamera, tiež ušla. Celkovo ma však film ničím neohromil, len mi ukázal ako môže biznis, peniaze a nerozbehnutie niečoho spoločného v partiii kamarátov, túto partiu zničiť. Ako životopisný by som ho tiež nenazval a bol dosť šialený, bez hlavy a päty. Musím priznať, že sa mi tento film veľmi nepáčil. ()

• Pro Johna Robinsona, představitele Stacyho Peralty, byl skateboarding neoddělitelnou součástí dětství. Díky svým schopnostem pak mohl ve filmu sám obstarat více než polovinu skateboardových triků své postavy. (Sufferer)
  • Emile Hirsch v príprave na jeho úlohu mladého Jaya Adamsa, odletel na Havaj stráviť s Jayom istý čas. Toho práve prepustili z väzenia za napadnutie a distribúciu drog a mal pred svadbou. (Smok)
  • Film byl natočen pomocí ruční kamery. (Sufferer)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem