Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Limetka

Krásnej film o přátelství,které nahradí peníze!!...Sk8 není přece o penězích jde o něco víc o prožitek z toho.Jenže kluci co jsou v pubertě chtějí víc a víc(sex,peníze a drogy)!!........Jinak pěknou vedlejší roli si tam zahrál Tony Hawk=) ()

filmer

Film má skvělou atmosféru a hlavní hrdinové, co by rebelové, jsou mi také velmi sympatičtí. Asi nejlepší herecký výkon podává Emile Hirsch. Scény v bazénech byly výborně natočené, ale ať mi byli hrdinové sebevíc svým chováním sympatičtí, nemůžu dát za pět*, protože to, co filmu vyčítám, je ta umělost 70. let. Často tam všechno vypadalo moc dnešně - interiéry, exteriéry, obleceni... Je to, jako kbyby vzali dnešního teenagera, poslali ho na dnešní párty a ušili na něj dnešně vypadající hadry, které mají evokuovat 70. léta. Možná to někdo vidí jinak, ale mě tohle vadilo. ()

charmin

A ja už vieeem prečo sa mi tak biografie páčia ;)Sk8boardin je sám o sebe zaujíamvý, a takto natočiť jeho začiatky, to sa mi páči :)Aj keď film je asi takú trištvrtinu "len" nadpriemerný so skvelými hercami (teda min. Heath a Emile, takisto Michael Angarano), ale po výýborne zvládnutom konci, 5* určite. Síce, neviem či oprávnene ospevujem, keďže scenár od 1976+- bol jasný, ale námet na filmové spracovanie rozhodne bol originálny. A tá hudba, surfing, a západné pobrežie..ach, prijala by som;) ()

Jeand´Boa

Film, který vypráví s takovou poutavostí o tom, jak mocné jsou peníze, že dokáží rozbít nejen přátelská pouta, ale rovněž osobnost jednotlivce samotného - film, kde vystupují mladí herci, kteří evidentně umějí, neboť nepřehrávají a netrapčí, jako jiní jejich vrstevníci v jiných filmech - film, který má spád, který je režírován příjemnou rukou vůdčí - prostě film, ne nějaká hloupá řada běžících obrázků - tak takovýto film nelze hodnotit špatně... ()

sarkareifova

Tenhle film má rozhodně něco do sebe. Zajímavé jak prkno na kolečkách dokáže partu lidí spojit a ještě zajímavější je, jak rychle sláva a peníze člověka pohltí. V průběhu filmu můžeme sledovat, jak se přátelství pevné jako beton rozpadá na padrť. Role skejťáků jsou obsazeny fakt skvěle. I když Stacey Peralta chvílemi vypadal jako holka, díky jeho vlasům. Heath Ledger zvládl roli surfaře, výrobce skejtů a závisláka na chlastu a cigárech fakt bombasticky. Nemám nic co bych mohla vytknout. ()

tranquill

Jen pro ortodoxní příznivce skatingu, hippie atmosféru budu hledat jinde a ani Iron Man od Sabatů to nezachránil. Ale pouze můj názor, mínění na tomto webu je jiné... ()

Razzor_82

Skateboarding jako životní styl rebelie. Ze špinavého gettha díky dřině a odhodlanosti až ke hvězdám. Líbivé sk8ové triky. Stoupající sláva do hlavy a rivalita mezi kamarády, které spojilo zase až prkno na kolečkách. Výborný Leadger a ostatní. 8/10 ()

annickka

Tenhle film má tak skvělou atmosfétru, že jsem si přála, aby nikdy neskončil. Všichni herci, od Knoxvilla po Ledgera svou roli zahráli naprosto přesvědčivě a přirozeně, nemám prostě žádné výhrady. Je to nádherný film, ve kterém hraje hlavní roli přátelství. ()

BačaXXX

Snímek, který mně překvapil. Čekal jsem něco na způsob laciného teenagerovského filmu ale už v úvodních titulcích je cítit jak vás pohlcuje atmosféra 70. let, ta bezstarostnost... Syrový režisérský styl paní Hardwickeové, ruční kamera, pečlivě vybraný soundtrack a v neposlední řadě herci. Všichni jsou dobří ale nejvíc mi v paměti utkvěl Emile Hirsch jako rebel ztracený sám v sobě a Heath Ledger, který zde po Zkrocené hoře a Plesu příšer předvádí nejsilnější kreaci. Celkovou atmosférou je však jistý melancholický smutek, který prostoupí i ty, kteří na skateboardu nikdy nestáli a už vůbec nebyli v Californii 70. let. Já k nim patřím a s filmu jsem nadšený - asi si pořídím skateboard :) ()

SMJSmoK

...pro mě jeden z nepších filmů (to víte, skejťák se nezapře :-D ) ... moc krásně (a v krásném prostředí) natočený snímek zachycující začátky skateboardingu...výborné herecké výkony a dobrá zápletka (opět se potvrdilo, že nejlepší příběhy píše sám život) ...celkově je to skvost pro oko + ucho - super soundrack ()

jaime

Film ukazuje nejen počátky skateboardingu, ale i jak se mění lidské vztahy s přirůstajícím úspěchem a následnou slávou, podle mě je tomu někdy věnováno až moc času. Jinak docela vyvedný snímek, zejména bych ocenil hudbu ve filmu - dostal mě jejich první závod, když tam Skip (Heath Ledger) narve kazetu a začne hrát Iron Man.. Heath Ledger výborný v roli bohéma Skipa a Tony Hawk (možná největší ikona skateboardingu -> pro ty co nevědí ;)) .... ) skvělý v roli astronauta, který spadne z boardu a řekne: "je to těžší než jsem si myslel.....". Celkové resumé je čtyři a půl hvězdičky. ()

fandalehy

Nebudu psát, že film vůči kterému jsem měl předsudky a do DVD přehrávače jsem ho zasunul z povinnosti, se nakonec stal mým filmem měsíce. Nebudu psát o geniálně vybrané hudbě nebo kameře. Chci zde zmínit zajímavý vývoj přinejmenším jedné postavy. (teď nemyslím toho mexickýho skejťáka, který zpychne) A také hlubší příběh, který se nakonec vyklube před vašima očima a vy si nejste schopni uvědomit, kdy sakra se z toho puberťáckého můvíčka stal hluboký příběh s charakterním vývojem hned několika hlavních postav. Heath Ledger u mne opět stoupnul v ceně a to proto, že herec jeho formátu vzal, můžeme říct, štěk v tomto filmu a skvěle tak sekunduje (přesněji dodává grády) hlavním protagonistům. Ačkoliv jsem nikdy ke Skateboardingu příliš blízko neměl a tuhle kulturu jsem nijak nevyznával, Legendy z Dogtownu určitě přitáhnou k obrazovce a uspokojí každého náročnějšího diváka. Nemohu dát 5 hvězd jen kvůli prvním dvaceti minutách, kdy se na můj vkus nic moc nedělo a právě začátek je pro mne tím důležitým ve filmu., tím co by mě mělo usadit pevně do toho křesla. Pořádně jsem totiž sílu filmu pocítil až ke konci první hodiny... ()

mdouglas

Film o skupince kluků, kteří změnili styl skatebordingu. Je to pěkná podívaná a jako doplnění bych určitě doporučil dokumentární snímek ()

waska

Příjemně svižný film s úžasnou atmosférou. Musím se přiznat, že tyto maníky nemám moc v lásce, ale kupodivu tady mi byli sympatičtí. Mají prostě svůj svět a jsou pro něj ochotni obětovat skoro vše. Příjemné herecké obsazení a naprosto úžasná hudba dělají z toho snímku náramně povedenou podívanou. ()

Hackthor

Fakt mě zajímalo, za co může mít film o skateboardech přes 80%. Většina "sportovních" filmů je o tom jak se z nul stávají jedničky, ale tohle naštěstí není ten případ. Legendy z Dogtownu jsou ze startu především o začátcích skateboardingu, ale později hrají hlavní roli peníze, rivalita a nakonec i velké přátelství. Celý film jsem viděl na 4 hvězdy, ale konec mě totálně odrovnal a tak přibyla i ta pátá. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem